Teraz jest 19 kwi 2024 12:28:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Empik 
Autor Wiadomość
Post 
Zgadzam się że w empiku można dostać prawie wszystko ale dzięki temu ,że zrobiła się z niego bardziej czytelnia niż księgarnia bardzo często zdarzają się książki poniszczone więc przy zakupie radzę uważać. Ja w Empiku najczęściej kupuję nie książki lecz różnego rodzaju albumy lub przewodniki (najczęściej na prezenty)


04 kwi 2008 19:01:12
Post 
Jak chcę kupić prezenty to idę do empika. A to że książka ktorą kupuje, była przeczytana nie przeczkadza mi zbytnio, jeśli jest w dobrym stanie. A sam nieraz podczytałem jakąś książkę w empiku a póżniej ją kupiłem. Ja uważam salony empik za błogosławieństwo, bo mogę przeczytać parę stron i być pewien że mi to pasuje.


13 kwi 2008 20:44:43
Post 
Empik uważam za błogosławieństwo- nie jedna książkę przeczytałam dzięki pufom w ludzkich warunkach, czasem z rrzadkich encyklopedii robiłam notatki na lekcje. Rzadko jednak tam kupuję- zazwyczaj książki są o parę złotych droższe np. "Miłość Peonii" w empiku 35.99 w ksiegarni 27.99.


17 kwi 2008 21:01:32
Post 
Dużym plusem w Empiku jest możliwość ściągnięcia książki z innego punktu w Polsce, jeśli akurat szukanej przez Ciebie pozycji nie ma w Salonie który odwiedziłeś. Również przez ich stronę internetową można zamówić sobie książkę i odebrać w wybranym Salonie. Rewelacja.


18 kwi 2008 12:28:18
Post 
Moje zdanie o Empiku napisze na podstawie jego dzialu w Jeleniej Gorze.

Nie zdarzylo mi sie zeby ksiazki byly uszkodzone, a kupilem juz pare.
Troche gorzej jest z magazynami, mam wrazenie ze sa zle transportowane poniewaz trafiaja sie np. podarte okladki.

Obsluga - na plus, zazwyczaj jest mila, nie ma problemu z wyszukaniem jakiejs ksiazki lub jej sprowadzeniem z innego oddzialu.

Co do cen, to jest roznie - raz taniej, raz drozej, ale tak jest wszedzie, dodatkowo mozna tam znalezc ksiazki ktora sa ciezko dostepne gdzie indziej.


18 kwi 2008 13:53:26
Post 
Uszkodzonych książek nie spotkałam, natomiast do szewskiej pasji doprowadza mnie stan gazet, podarte, pogięte, bez płyt itp.
Nie lubię Empiku, ale w moim mieście wybór raczej nie jest wielki jeśli chodzi o szeroki asortyment.
Bardziej mnie ostatnio nawigacja denerwuje. Nazwy działów są prawie niewidoczne i miałam nawet ochotę zasugerować paniom w informacji mapki jakieś, albo coś podobnego ;)
Ah, jeszcze chciałam raz kupić film na dvd, a był razem z pudełkiem na kolekcje, przy moich 164cm, ustawienie WSZYSTKICH egzemplarzy na regale (znaczy, nie na półce tylko na samej górze) nieco mnie zirytowało.


18 kwi 2008 23:46:22
Post 
W empiku właściwie, częściej książki przeglądam niż kupuję, ale mimo wszystko... Nie przeszkadza mi, ze ktoś czytał tę książke przede mną. A swoją drogą, to ciekawe co myślą moi znajomi, gdzy chodzimy po galerii handlowej, a ja zatrzymuję się na 15 min w empiku, żeby zobaczyć, czy coś warto kupić...


19 kwi 2008 21:55:04
Post 
Eire napisał(a):
Empik ..... Rzadko jednak tam kupuję- zazwyczaj książki są o parę złotych droższe np. "Miłość Peonii" w empiku 35.99 w ksiegarni 27.99.


Oj, to fakt. Czasami ceny tam mają trochę z kosmosu, ale zdarzają sie też i miłe niespodzianki, ja choćby środowy (23 kwietnia) dzień książki, gdy można było wziąć 3 książki i zapłacić za jedną. Poszalałam sobie trochę i kupiłam dziewięć książek. Całego "Wiedźmina" i jeszcze dwie inne. Dzięki temu zaoszczędziłam w kategoriach Empikowych 120 zł, a to już piechotą nie chodzi.
Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku :D


27 kwi 2008 20:11:26
Post 
Ja często kupuje książki w Empiku, i nigdy nie zdarzyło mi się trafić na uszkodzoną, nie przeszkadza mi też, że wcześniej ktoś już ją czytał (o ile oczywiście jej w żaden sposób nie uszkodził, lub poplamił-to doprowadza mnie do szału). Jeżeli chodzi o kompetencje pracowników to jak w każdej firmie są tacy, którzy lubią to co robią i znają się na rzeczy i tacy którzy chcą przetrwać do końca swojej zmiany więc bez większego zainteresowania odsyłają do kogoś innego.


28 kwi 2008 18:38:15
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
Czasami ceny tam mają trochę z kosmosu, ale zdarzają sie też i miłe niespodzianki, ja choćby środowy (23 kwietnia) dzień książki, gdy można było wziąć 3 książki i zapłacić za jedną.

A nie było to przypadkiem 3 książki za cenę 2?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


01 maja 2008 12:33:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 kwi 2008 21:26:23
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Kiedy chce cos po prostu kupic,kupuje w Merlinie. Jednak czesto sie zdarza,ze chce najpierw sprawdzic,czy pozycja warta jest zakupu wtedy Empik (choc ostatnio czesciej nawet Traffic-wiecej wygodnych foteli,znudzilo mi sie juz w liceum czytanie na podlodze w Empiku). Zadrzaja sie czesto ksiazki,po ktorych widac,ze byly czytane,kiedy sie zdecyduje wiec na zakup,to wygrzebuje egzemplarz z dna stosiku,zeby byl jak najmniej zaczytany (do tego jeszcze go kartkuje,czy ma wszystkie strony zadrukowane i czy jakichs nie brakuje-bo zdarzylo mi sie trafic na taki egzemplarz:))


02 maja 2008 12:19:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2008 19:03:53
Posty: 37
Lokalizacja: ze wszond
Post 
Przyznam szczerze, że zaciekawił mnie ten temat, ponieważ jak do tej pory *nie zdarzyło* mi się jeszcze trafić w Empiku - ani w żadnej innej księgarni, od tego zacznijmy - na książkę, która wyglądałaby na używaną bądź była w jakiś sposób uszkodzona oO

Być może jest to kwestia większego natężenia ruchu w większych Empikach w większych miastach - nie mówiąc już o tym, że w lokalnej filii w mojej miejscowości *nie ma* wielce przydatnych wynalazków jakimi są pufy czy inne siedziska i chcący przeczytać książkę zmuszeni są robić to na stojąco :>
Sama nie praktykuję już czytania w Empikach, chociaż zdarzało mi się, w czasach pre-internetowych, przynajmniej jeśli chodzi o mnie, i w przypadku książek trudno dostępnych. Och, pierwsze tomy Harrego Pottera i ZAPISY NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH w bibliotekach *zmuszały* wręcz do poszukiwania innych metod, to miało swój urok :) Ale to już minęło, ten klimat, ten luz, jak śpiewał niegdyś Dżem. Wspominam z sentymentem, nie powiem.

Ogólnie rzecz biorąc Empiki jako sieć oceniam bardzo pozytywnie. Bardzo przypadła mi do gustu możliwość zamówienia pozycji aktualnie niedostępnych i praktycznie zerowe problemy przy wymianie czy nawet zwrocie pieniędzy, gdy dokonało się zakupu w sposób impulsywny i nieprzemyślany. *Bardzo* ważna kwestia, jak dla mnie.
Podoba mi się również szeroki asortyment towaru, zwłaszcza jeśli chodzi o wspomniane większe miasta. Lubię czasami pójść na żywioł, wejść nie mając pojęcia z jaką książką wyjdę a akurat w Empiku mam z czego swoje spontaniczne zakupy wybierać :)

_________________
W liczbie π od pozycji 2440 po przecinku znajduje się 666. Strzeżcie się koła i jego pola!


02 maja 2008 20:29:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2008 14:31:30
Posty: 33
Post 
Ja osobiście nie wyobrażam sobie tygodnia bez wizyty w Empiku. Kupuję tam książki już od lat i jeszcze nie natrafiłem na zniszczoną. Nie kupiłbym książki bez wcieśniejszego przeglądnięcia jej (co nie byłoby możliwe chociażby w sklepie internetowym). Ceny są może troszkę wyższe, jednak przyzwyczaiłem się do salonu Empik

_________________
Sit on my face and tell me that you love me
I'll sit on your face and tell you I love you too


03 maja 2008 22:54:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2008 12:55:35
Posty: 20
Post 
Jeśli chodzi o zniszczone ksiązki to wycofuje się te bardziej sfatygowane (człowiek maszyna zawodna wiec patrzymy kupujemy) Taka jest polityka firmy. Co do zasobów to siec jest na tyle duża, że sprowadzenie jakiegokolwiek tytułu nie stanowi grubszego problemu. Organizacja sklepu jest ok, także ta od strony zaplecza- pracowałem tam chwilę i nie narzekałem i gdyby nie nawał na uczelni pracowałbym nadal. Osobiście bardzo lubię robić tam zakupy choć męczy mnie tłok a to w empikach raczej norma.

_________________
Skąd wiedzieć komu bije ten dzwon?


07 maja 2008 1:19:33
Zobacz profil
Post 
Kellhus napisał(a):
Cytuj:
Czasami ceny tam mają trochę z kosmosu, ale zdarzają sie też i miłe niespodzianki, ja choćby środowy (23 kwietnia) dzień książki, gdy można było wziąć 3 książki i zapłacić za jedną.

A nie było to przypadkiem 3 książki za cenę 2?


Oj, było, było... Za bardzo rozmarzyłam się ;) Chciałoby się tak zapłacić za jedną i zabrać trzy... Ale i tak 3 w cenie 2 to całkiem sympatyczny bonus od Empiku.

menager25 napisał(a):
Jeśli chodzi o zniszczone ksiązki to wycofuje się te bardziej sfatygowane (człowiek maszyna zawodna wiec patrzymy kupujemy)


I co potem z taką wycofaną książką? Idzie na makulaturę? Przecież można by sprzedać je np. po kosztach. Sama chętnie kupiłabym taką książkę. Choć uwielbiam mieć książki, które wyglądają na "nówki-nierdzewki", to nie stać mnie na wszystko, na co miałabym ochotę. Gdyby był taki... nazwijmy to "antykwariacki" regał, bardzo chętnie zaglądałabym do niego.


09 maja 2008 10:49:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: