Teraz jest 19 kwi 2024 9:21:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Empik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2008 16:23:20
Posty: 14
Post 
Empik w Bielsku-Białej Centrum Handlowe "Sarni Stok"
Jakiś czas temu w salonie otwarta była kawiarnia, można było usiąść i spokojnie poczytać przed kupnem, niestety nie zarabiała na siebie więc została zlikwidowana. Co do obsługi, to pracujące tam dziewczyny zawsze stają na wysokości zadania, a sprowadzały już dla mnie różne wydawnictwa. Nie spotkałem się z sytuacją, aby książki wystawione na półkach były zniszczone, lecz oczywiście na niektórych widać, że były przeglądane. Natomiast na dziale z prasą codzienną niemal zawsze jest chaos, gazety są pomieszane, czasem potargane. Oczywiście to robota kupujących, którzy są w stanie narobić bałaganu minutę po tym jak pracownica skończy układać dzienniki na półkach.

_________________
SinMan


10 gru 2008 17:07:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sie 2008 18:49:05
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Post 
U mnie koło domu, jest taki malutki empik, gdzie raczej nie ma jak (z powodu braku miejsc siedzących) dłużej przejrzeć/poczytać daną książkę, są one zawsze w dobrym stanie, raczej nie widziałem po żadnej śladów zniszczenia (chyba właśnie z powodu braku przestrzeni, a nie uwagi czytelników :P). Wybór niezbyt duży, ale chętnie sprowadzają daną pozycję z innego empiku więc w tej kwestii nie widzę problemu. Na stoisku z gazetami nigdy nie widziałem bałaganu (czyżby dlatego, że stoi blisko kasy?), to samo tyczy się półek z czasopismami itp. W ogóle tam zawsze jest zachowany porządek i czystość i choć można dotykać do woli książki, czasopisma, inne, to jeszcze nigdy nie spotkałem się z zepsutym, uszkodzonym egzemplarzem.
Ale wydaje mi się, że jest to tylko domena małych oddziałów, bo w większych nie ma takie kontroli i nie każdego da się złapać za rękę kiedy coś zniszczy.

_________________
Obrazek
Obrazek
Choćbym kroczył doliną ciemną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.


10 gru 2008 18:01:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2009 18:20:35
Posty: 52
Post 
empik w Koszalinie, gdzie mieszkalam byl maly i dobrze prowadzony, nie bylo tam nieporzadku czy poniszczonych ksiazek. W innych miastach, ktore odwiedzalam i oczywiscie obowiazkowo ksiegarnie tez, wiele razy razilo mnie to, ze ludzie tam pracujacy, przewaznie mlodzi, nie maja pojecia o ksiazkach, ktore sprzedaja. Odpowiedzia na zapytanie o autora i tytul jest prosba o przeliterowanie nazwiska. Czy to byl Poznan, czy Warszawa, nie otrzymalam pomocy w poszukiwaniu ksiazki, poza tym wiele razy musialam szukac jej na kolanach, co mnie wkurza.

_________________
"Nie ma mnie tam, gdzie nie ma tego, o co chodzi" Witkacy


09 mar 2009 17:29:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 cze 2008 19:19:08
Posty: 27
Post Re: Empik
Ostatnimi laty kupuję książki albo przez internet, albo w warszawskim empiku przy rondzie de Gaulle'a. Owszem zdarza mi się trafić tam na egzemplarze z widocznymi śladami czytania, ale zawsze mogę wybrać nieużywany (zazwyczaj czytany jest egzemplarz stojący na wierzchu - te za nim już niekoniecznie). Poza tym samemu zdarzyło mi się wielokrotnie czytać książki w empiku, więc nie bardzo mogę narzekać na innych którzy robią to samo:)


12 mar 2009 15:00:55
Zobacz profil
Post Re: Empik
Jeszcze zupełnie niedawno zawiodłam się nieco na Empiku. Bardzo chciałam zdobyć książkę Virginii Woolf pt."Orlando". Oczywiście, nie znalazłam jej w Empiku i co gorsza, nie było możliwe jej zamówienie. Z drugiej strony jednak, kiedy chciałam nabyć tomik wierszy Poświatowskiej (a dokładnie "Jestem Julią"), znalazłam też inne ciekawe pozycje.

Nigdy nie zdarzyło mi się jednak, by kupić wadliwą książkę. Aczkolwiek, nie zdziwiłabym się, gdybym natrafiła na potargane strony - przy takiej liczbie ludzi, czasami niestety wchodzącej do księgarni z powodu nudów lub braku pomysłu na inne wypełnienie czasu (jak np. podczas wycieczek klasowych w Krakowie), może zdarzyć się, że ktoś potraktuje książkę brutalnie. Niestety.


12 mar 2009 16:43:33
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2009 5:32:47
Posty: 20
Post Re: Empik
Ostatnio odwiedziłem empik w Galerii Łódzkiej i wiele osób przeglądało czy czytało książki, niestety wiele osób nie potrafi odłożyć książki na miejsce, cóż ludzie tacy już są ja sobie bardzo cenię możliwość przejrzenia książki zanim ją kupie.


23 mar 2009 4:30:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2009 19:22:32
Posty: 25
Lokalizacja: MiĂąsk Mazowiecki
Post Re: Empik
powiem szczerze empik jest całkiem niezłą siecią sklepów można tam znaleść prawie wszystko parę razy i się zdarzyło, że zasiedziałam się tam na dobre. jednak zawiodłam się raz kiedy szukałam pewnej książki Phila Bosmansa "Być człowiekiem" - były wszystkie jego ksiązki... oprócz tej jednej!

_________________
Nosisz spodnie.... więc walcz!!!xD


10 kwi 2009 15:14:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 kwi 2009 11:33:10
Posty: 24
Post Re: Empik
ale z reguly wszystko praktycznie mozna tam znalezc...najnowsze ksiazki jesli nawet zostaly juz wysprzedane mozesz oczekiwac ze za okolo 2-3 dni od kiedy sie zapytasz moga juz byc...przynajmniej u mnie w LDZ


16 kwi 2009 11:11:44
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Empik
Jak co roku w Dniu Książki (24 kwiecień) Empik organizuje promocję 3za2, czyli kupując 3 książki najtańszą dostaniemy za 1 grosz (w księgarni), lub 2 (kupując przez stronę). Na empik.com można już zamawiać, w salonach promocja będzie tylko w Dzień Książki.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 kwi 2010 9:00:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2010 8:56:19
Posty: 36
eCzytnik: na czymkolwiek ;)
Post Re: Empik
Ja raczej mam średnie doświadczenia z Empikiem. Jasne, że kupuję, ale raczej z przymusu. Nie mam czasu na odwiedzanie mniejszych księgarni. Zwykle jest głośno, pełno ludzi. Tym bardziej, że najczęściej mam do czynienia z Empikiem z centrum Katowic.


12 maja 2010 9:17:42
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Empik
Cytuj:
Poniżej publikujemy apel Polskiej Izby Książki do zarządu Empik sp. z o.o. w sprawie nowego cennika usług promocyjnych sieci.

ś stycznia wydawcy otrzymali z Empiku nowy cennik usług promocyjnych, który oznacza 15-20-proc. podwyżkę. Polska Izba Książki uważa, że wprowadzenie tak dużych podwyżek w momencie tak trudnym dla rynku książek w Polsce stanie się przyczyną jego dalszego osłabienia.
Promocja za kwotę 20 tys. zł (cena podstawowa bez rabatów) zakłada zatowarowanie na poziomie min. 3000 egz., jednakże wszyscy są świadomi obowiązującego prawa do zwrotów niesprzedanych książek. Należy zatem uznać, iż sprzedaż w okresie promocyjnym i parę tygodni po nim w ilości 1000 egz. stanowi już niezły wynik. Można wówczas wyliczyć, iż promocja kosztuje 20 zł od egzemplarza książki, co po uwzględnieniu rabatów handlowych oraz bonusów wstecznych może oznaczać, iż wydawca nie otrzyma zwrotu zaangażowanego kapitału - szczególnie, że zatowarowanie na poziomie 3000 egz. wymusza większe nakłady, a tylko w nielicznych przypadkach zaowocuje zwiększoną sprzedażą, przeważnie jednak przełoży się na wyższy poziom zwrotów. Dobra sprzedaż książek w salonach Empiku powinna być wspólnym interesem obu stron i trudno nam się zgodzić z obciążaniem tak dużymi kosztami promocyjnymi jedynie wydawców.
Już cennik obowiązujący w 2010 roku był dla wydawcy na granicy opłacalności, a po obecnych podwyżkach ten sposób promocji traci zupełnie uzasadnienie ekonomiczne.
Apelujemy do Zarządu Empiku o wycofanie sie z tak drastycznych podwyżek. Jednocześnie zwracamy się do wszystkich wydawców i dystrybutorów współpracujących z siecią o zbiorowe oprotestowanie nowego cennika promocyjnego.

Źródło:
http://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/emp ... 24997.html



Mój komentarz: ładnie. Nie dość, że wydawcy dostaną po dupie w związku z nowym VAT-em, to jeszcze Empik dokłada im kolejny ciężar. To chyba będzie trudny rok dla wielu wydawnictw. Dla niektórych być może ostatni...

Swoja drogą, jeśli te wszystkie informacje o niepłaceniu przez Empik są prawdziwe, to jest to naprawdę skur... z ich strony. To już nawet nie jest biznes (który, jak wiadomo, jest bezwględny) tylko rozbójnictwo.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


12 sty 2011 11:49:37
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Empik
No cóż, ja w empikach kupuję rzadko, wkurza mnie tłok i bałagan - fakt że czasami mają więcej ksiązek niż w takim Trafficu (jestem z DC), ale to w Trafficu mam możliwość usiąść przy stoliku i porównać różne pozycje, no i karta rabatowa na marne 5% ale zawsze. :) Ludzie chodzą do Empików z wygody, bo przecież nie dla cen (nie są wcale niższe) jednocześnie zabijając lokalne księgarnie z legendarnymi sprzedawcami, którzy podobno podpowiadają. :)

Inna sprawa, że gdy przeczytałem o tym jak Traffic spóźnia się z płatnościami wydawcom, to trochę zwątpiłem. To do cholery mam płacić 30zł za książkę z której wydawca będzie (lub nie będzie) miał 7 złotych czystego zysku a autor złotówkę? Niech podadzą konto, ebooka znajdę sam. :>

Nie wiadomo jakie rabaty dostają przy takich promocjach, nie zdziwiłbym się jak z 70%, więc wyliczenia mogą być nietrafione. Ale tak czy inaczej, wydawca musi się zastanawić, czy 20 (6 przy 70%) złotych za pozyskanego klienta mu się opłaca i czy nie będzie w stanie tej sprzedaży zdobyć inną drogą. Dlaczego taki Helion mógł wykreować sprzedaż internetową, która pewnie stanowi spory odsetek ich obrotu, a inni nie mogą?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 sty 2011 12:43:50
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Empik
No właśnie - jednego nie rozumiem. W Empiku drogo, za wystawienie książek na stoliki też trzeba niemałe pieniądze wyłożyć, odroczone terminy płatności, możliwość pełnego zwrotu - ok, takie warunki, nauczyli się z tym żyć. Ale dlaczego w takim razie nie sprzedają we własnych księgarniach internetowych tych samych książek nie za 30 zł, ale 15-18 zł? Przecież to tylko odcięcie marży, jaką pobiera Empik. A różnica w kwotach zapewne spowodowałaby, że część poważnych klientów księgarni przeniosłaby się tylko do Sieci (zwłaszcza, że w dobie Paczkomatów i taniejących kurierów oszczędzałoby się pewnie już przy zakupie dwóch książek).

Z jednej strony tego Empiku nie lubią, z drugiej chronią i boją się z nim na wojnę iść.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 sty 2011 14:13:12
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Empik
Powinni się zebrać i uderzyć razem. Ale widać ciężko im się zbratać z konkutentami. Albo też wcale im tak źle z tym Empikiem nie jest... Ciężko wyczuć co jest prawdą. Nie zmienia to faktu, że Empik wykorzystuje swoją monopolistyczną pozycję na maksa.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


12 sty 2011 15:05:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Empik
Kell napisał(a):
To chyba będzie trudny rok dla wielu wydawnictw. Dla niektórych być może ostatni...


Wyższy VAT na książki wynosi w sumie około 200 mln złotych i o tyle właśnie zmniejszy się rynek sprzedanych książek. Polacy przeznaczają rocznie na zakup książek podobną kwotę pieniędzy, kupią więc w tym roku mniej tytułów, a to oczywiście spowoduje upadek wielu mniejszych i średnich wydawnictw. Nie jest żadną tajemnicą, że duzi gracze na naszym rynku (również Empik) z dużą radością przyjęli podwyżkę VAT, ponieważ dzięki niej pozbędą się konkurencji.

Mori napisał(a):
Ale dlaczego w takim razie nie sprzedają we własnych księgarniach internetowych tych samych książek nie za 30 zł, ale 15-18 zł? Przecież to tylko odcięcie marży, jaką pobiera Empik. A różnica w kwotach zapewne spowodowałaby, że część poważnych klientów księgarni przeniosłaby się tylko do Sieci


Wydawnictwa w Polsce przez lata miały uprzywilejowaną i bardzo wygodną pozycję. Od tego roku powinno się to jednak zmienić. Jeśli mały i średni wydawca będzie chciał przetrwać na rynku będzie musiał przenieść działalność do internetu i obniżyć ceny lub szukać nowych form rozpowszechniania książek np. w postaci ebooków.


12 sty 2011 15:23:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: