Teraz jest 19 kwi 2024 13:07:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Empik 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post 
Do EMPiKu zaglądam rzadko, zazwyczaj, kiedy nie mogę szukanej książki znaleźć w innych księgarniach. Muszę przyznać, że wybór mają naprawdę duży, przynajmniej w części interesujących mnie działów. Książek dla dzieci nigdy nie szukałam, więc się nie wypowiadam. Czego nie lubię w EMPiKu to tłumów ludzi. Nie przeszkadza mi, że siedzą na kanapach i czytają, ale czasami nie można dostać się do półek z książkami :(.

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


29 lut 2008 0:08:47
Zobacz profil
Post 
Nigdy mi się nie zdażyło ale zawsze można wymienić

------------------ Dodano: Wczoraj o 0:27:43 ------------------
A księgarnia jako taka jest ok, mają dobry wybór książek popularnych i niezłe ceny.


29 lut 2008 1:27:43
Post Empik
Podzielam zdanie, ze w Empiku ksiażki są juz wiele razy przegladane. Ja osobiście nie czytałam tam ksiażek, ale wiele razy ogladałam i widziałam jakość tych rzeczy. Strony w albumach były porozdzierane, książki podniszczone, powyginane. Lecz przyznam szczerze, ze kiedys kupowałam tam książki, wybierałam jak najświeższe egzemplarze(Bo i takie się zdarzają)


03 mar 2008 17:36:50
Post 
W Empiku jestem regularnie. Zdarza mi się przeglądać książki, dużo książek i nigdy nie zdarzyło mi się znaleźć w jakikolwiek sposób uszkodzoną książkę.
A obsługa jest miła (może dlatego, że, w przeciwieństwie do niektórych, wiem, że jedna osoba nie wie wszystkiego).


03 mar 2008 18:10:59
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 18:20:14
Posty: 49
Post 
Ja osobiście kilka razy korzystałam z foteli, żeby poczytać jakąś książkę.. ale sama nie lubię kupować tych, które wyglądają jak psu z gardła wyjęte. No ale nie wszystkim bibliotekarki w podstawówce wbijały do głowy, że książki się szanuje... Mogę przymknąć oko na pozaginane rogi, bo w końcu i tak będą pozaginane, jak skończę czytanie, ale śladów brudnych paluchów i pogiętych kartek nie znoszę!


03 mar 2008 18:51:30
Zobacz profil
Post hejka
chcialam jeszcze napisac ze empik mam 5 minut drogi od domu i bywam tam dosc czesto, czesto czytam sobie gazetki dla relaksu i mysle ze one rowniez są niszczone, potem nikt ich nie chce kupowac, dla mnie to dobrze bo nie wydaje pieniedzy na nie i chociaz moge zaoszczedzic, ale firma na tym nie bardzo zyskuje..
choc szczerze oni tak zarabiaja i tak dobrze, ceny ksiazek sa wygórowane-- hmm, wygórowane to MAłO powiedziane!!
pozdrawiam:D


03 mar 2008 22:52:38
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Ja nie wiem co znaczy wygórowane? Przecież to jeden z najtańszych sklepów, w jakich możesz kupić książkę.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


03 mar 2008 23:17:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post 
No mi się parę razy zdarzyło naciąć w tym "najtańszym sklepie". Kupiłam jakąś ksiażkę, a potem się okazywało, że można było taniej w osiedlowej księgarence. Ale w osiedlowej nie mozna sobie wygodnie poczytać.


04 mar 2008 0:08:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 14:53:51
Posty: 44
Lokalizacja: ÂŚwiat
Post 
W swoim miescie odkrylam nie dawno ciekawa ksiegarnie kolporter.Nie zdarzylo mi sie czytac ksiazek w ksiegarni, wole zatopic sie w zaciszu domowym.


04 mar 2008 15:34:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 2:40:12
Posty: 24
Post 
Witam

W moim mieście nie ma empiku, więc siłą rzeczy odwiedzam go przy okazji wizyty w "metropolii" (Bydgoszcz, Gdańsk itp.) Nie czytam na miejscu, bo uważam, że księgarnia nie jest do tego. Można książkę uszkodzić, pobrudzić, a przecież są one często kupowane na prezenty. Sam tak robię - książka na każdą okazję i do tego coś jeszcze. Co do samego kupowania w empiku - obsługa jest moim zdaniem w porządku, a wybór duży. Wchodzę często tylko żeby popatrzeć a wychodzę z nową książką. Muszę przyznać, że nie trafiłem dotąd na książkę w jakikolwiek sposób uszkodzoną. Widać miałem szczęście.

Adam


04 mar 2008 15:50:06
Zobacz profil
Post 
Większość książek kupuję w empiku. W tych mniejszych empikach problem czytania książek jest znikomy (nie ma gdzie) ale już na przykład w "megastorze" w Gdańsku koło Krewetki nie da się przecisnąć do książek i gazet bo ludzie stoją/siedzą dosłownie wszędzie. Czasami też widzę "stałych" bywalców. Nie zdarzyło mi się jednak zobaczyć zniszczonej książki.


04 mar 2008 20:00:25
Post 
Zawsze można pogrzebać za egzemplarzem, którego jeszcze nikt nie zdążył "wypaćkać" w łapach, często się to udaje. A jeżeli nie, pozostaje poszukać w jakiejś księgarni. Za gnieciucha standardowej kasy bym nie dał, to towar jak każdy inny i jeśli jest uszkodzony to nie powinien być sprzedawany, albo chociaż winien być przeceniony. Niby to nie wina samego Empiku i w sumie strata dla nich, ale sądzę, że mają to wkalkulowane w koszty, to też swoisty rodzaj marketingu.


04 mar 2008 21:20:04
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 23:46:19
Posty: 107
Lokalizacja: z wykopalisk
Post 
Cytuj:
Niby to nie wina samego Empiku i w sumie strata dla nich


W dużej mierze jednak wina Empiku. Pracowałam tam, więc wiem, że większość zniszczonych okładek i pozaginanych rogów to nie wina "czytaczy", tylko sprzedawców, którzy muszą upchnąć dziesięć książek w milimetrowej szparze na półce i nie ma, że "się nie mieści". Książkę na zaplecze można wynieść tylko w przypadku, kiedy na półce nie ma już nawet miejsca na kurz. Samej nie raz zdarzyło mi się pozaginać to i owo, chociaż z książkami obchodzę się jak z jajkiem :cry:

Chociaż "czytacze" też są nieźli: kółka od kawy, podkreślone zdania, pokolorowane kolorowanki, powyrywane kartki... wrrr!!! Ale to na szczęście pojedyncze przypadki.

Ale przecenianie uszkodzonych książek jest jak najbardziej praktykowane i zwykle nawet za niewielkie uszkodzenia można wytargować jakiś upust :wink:


05 mar 2008 0:10:09
Zobacz profil
Post 
Ja mieszkam na wsi gdzie nie ma żadnej księgarni w promieniu 40 km . Na szczęście często bywam u rodzin w mieście . Jak idę do Empiku to oglądam podręczniki do gier fabularnych. Zazwyczaj jeden czy dwa są otwarte a reszta w foli . podoba mi sie ze mogę wziąśc podręcznik do ręki zobaczyc tabele klasy prestiżowe itp i zdecydowac czy kupic tą książke czy nie


05 mar 2008 21:17:23
Post 
No cóż trzeba jednak przyznać, że empik nie jest jedyną dobrą księgarnią w Warszawie. Dla bardziej "zaawansowanych" czytelników są takie jak Księgarnia B. Prusa na Krakowskim Przedmieściu, czy MDM przy pl. Konstytucji. Myślę, że jakby się trochę poszwendać to można znaleźć coś ciekawego. A wracając do empiku to jedyne co niestety mi przeszkadza (ale czasami cieszy) to tłok, zwłaszcza w dni świąteczne. Zwłaszcza przed Bożym Narodzeniem wpadam tylko pod przymusem, bo inaczej ryzykuje się śmiercią przez uduszenie lub staranowanie ;-p Cieszy jednak tłok jeśli chodzi właśnie o dział książek, bo to znaczy, że jednak ludzie chcą czytać i nawet jeśli to ma być tylko 10 pierwszych stron to zawsze lepiej niż nic ;-)


05 mar 2008 22:04:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: