Teraz jest 05 maja 2024 16:29:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 93  Następna strona
Aktualnie czytane 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: Aktualnie czytane
"Hero of Ages" Sandersona, bo jakoś sie nie mogę doczekać wydania w Polsce dalszych części trylogii "Mistborn". A mi się spodobało. A później może wrócę do "Dworca Perdido" bo jakoś utknąłem po 100 stronach.


06 paź 2009 9:14:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2009 17:28:18
Posty: 1
Post Re: Aktualnie czytane
Witam,
Mam pytanie czy czytał ktoś z was "Kryminalna historia Poznania" A.Pleskaczyńskiego? Bardzo mi zależy na recenzji tej książki a nie mogę jej nigdzie dostać. Bardzo proszę o odpowiedź... Pozdrawiam


19 paź 2009 10:44:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2008 21:37:52
Posty: 29
Post Re: Aktualnie czytane
"Wład Palownik. Prawdziwa historia Drakuli" C.C. Humphreys'a.
Książka opowiada o władcy Wołoszczyzny, Władzie Palowniku zwanego Synem Diabła, człowiek z krwi i kości (nie ma nic wspólnego w transylwańskim hrabią Drakula). Książka ma być przesiąknięta krwią, miłością i grozą, dopiero zaczęłam ją czytać więc nie wiem czy to prawda, ale sama historia wydaje się ciekawa.

_________________
"Tak osobliwie się to zwykle dzieje, iż prawda zawarta jest w historii tych, co się już pożegnali z życiem ..."
Matthew Pearl "Cień Poego"


15 lis 2009 13:49:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2008 21:02:41
Posty: 55
Post Re: Aktualnie czytane
Aktualnie czytam "Opowieści o pilocie Pixie" na zmianę z "Wehikułem czasu " Herberta Georga Wellsa. Obie pozycje są moim zdaniem bardzo ciekawe i wcale się nie przeterminowały co świadczy o wielkim kunszcie ich autorów. Z dzieła Lema dowiedziałem się mimochodem co to jest protuberancja :mrgreen:

_________________
"Najdłużej trwa ta robota, której się nie zaczyna" - Tolkien


24 lis 2009 18:04:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:45:44
Posty: 47
Post Re: Aktualnie czytane
Leżą przede mną świeżo wypożyczone z Biblioteki Publicznej książki - "Rycerz bezkonny" R. Pawlaka oraz "PL+50 - Historie Przyszłości" - antologia fantastyczna.
Na telefonie spoczywają obok siebie "Bezsenność" S. Kinga - zapowiada się ciekawie, lepiej niż czytani wcześniej tegoż autora "Regulatorzy" - oraz "Sługa Boży" Piekary - zaczyna od nowa i mam zamiar jednym rzutem na taśmę przeczytać całą sagę.

_________________
"Mój tata powiedział mi, że Bóg bardziej niż resztę swego stworzenia ukochał kamienie, muchy, chwasty i biedaków i dlatego stworzył ich tak wiele".
S.King "To"


15 gru 2009 18:48:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2009 11:28:09
Posty: 13
Post Re: Aktualnie czytane
Kontynuuje kolejne tomy cyklu Child - Gordona Dicksona, przez wiele lat pamietalem Dorsaj, a teraz rzutem na tasme zdobylem z ebookWiki kolejne tomy - milo bylo powrocic do wspomnien mlodosci.

_________________
Finche c'é vita ci sono guai... R.Gervaso


15 gru 2009 19:05:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2009 11:23:54
Posty: 26
eCzytnik: PRS 505
Post Re: Aktualnie czytane
Śmiejcie się ile chcecie, ale ja właśnie czytam największą porażkę literacką od czasów Masłowskiej, czyli S.Meyer. Na szczęście znalazłem ebooki po angielsku, więc ćwiczę język. Po po polsku nijak nie da się tego czytać. No, chyba, że ktoś lubi zaczytywać się w wypracowaniach 15 latków. Narracja jest prowadzona bardzo naiwnie, język jest nad wyraz prosty a bohaterowie ciągle się szczerzą (grin) albo marszczą brwi (frown). Na dodatek brak jakiegokolwiek uzasadnienia związków emocjonalnych pomiędzy bohaterami zwłaszcza na początku powieści (dziewczyna odezwała się do chłopaka dwa razy, a on jej wypala "nie możemy być przyjaciółmi, muszę trzymać się z dala od Ciebie"). Sam pomysł na fabułę jest ciekawy, choć dałoby się ją przedstawić ciekawiej na 2/3 objętości książki, pomijając brak kunsztu literackiego. Ogólnie nie polecam tracić czasu (ja raczej już nie skończę) a zdecydowanie odradzam czytać po polsku.


29 gru 2009 1:05:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2009 12:58:24
Posty: 16
Post Re: Aktualnie czytane
Wasilij Aksionow - jego niedawna śmierć zmobilizowała mnie do przejrzenia, co zostawił po sobie. Jest trochę i po polsku - myślę, że niezłe i dla naszej mentalności "Moskwa-kwa-kwa" czy "Moskiewska saga". Był synem Euganii Ginzburg - od łagrowej "Stromej ściany".


05 sty 2010 17:10:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2009 12:58:24
Posty: 16
Post Re: Aktualnie czytane
"Buszujący w zbożu" Salingera - aż dziw, że dotąd się do nich nie dobrałam. Dobre rozważanie, czy moje dziecinne bunty nie znajdą wyjaśnienia w tym, co mogę wymienić jako podmioty rzeczywiście lubiane...


08 sty 2010 12:36:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Aktualnie czytane
właśnie sobie słucham Trudi Canavan - drugą część trylogii Czarnego Lorda


08 sty 2010 20:18:59
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Aktualnie czytane
Słuchasz? Wyszedł polski audiobook?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


08 sty 2010 20:37:04
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Aktualnie czytane
No, skończyłem Cryptonomicon Neala Stephensona. Generalnie całkiem przyzwoite, tylko zakończenie rozczarowuje straszliwie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 sty 2010 22:43:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2010 10:13:10
Posty: 23
Post Re: Aktualnie czytane
"hiszpański smyczek" Andromedy Romano-Lax
Zachwalany jako powieść podobna do "Cienia wiatru". Według mnie nic z tej książki nie ma, ale za to jest o niebo lepszy, wartościowszy. jedynie klimat Hiszpanii początku XX wieku jest punktem łączącym oba tytuły.


18 paź 2010 21:22:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Aktualnie czytane
Ja wreszcie Rama Revisited (druga część z serii o Ramie) Arthura C. Clarke'a czytam.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


18 paź 2010 21:23:53
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Aktualnie czytane
Widzę, że od 18 paź 2010 nikt nic nie czytał. Ludziki kochane, po co Wy te eCzytniki kupujecie, hę? ;)

50% "Żelaznej Rady" China Mieville za mną i póki, co mogę powiedzieć krótko: REWELACJA! Książka nieco lżejsza niż "Dworzec Perdido" i "Blizna", ale to jej przynajmniej nie ujmuje. Dużo bardziej dynamiczna niż obie i tym razem (po fantasy quasi-marynistycznej) mamy fantasy quasi - westernowe! Polecam!

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


05 gru 2010 22:58:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1387 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 93  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: