Teraz jest 27 kwi 2024 11:15:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona
Kindle z Allegro - gwarancja, wersja SO 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011 17:11:35
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie


kupowałem u tego sprzedawcy niedawno swojego kindle 3. Następnego dnia był już u mnie w komplecie z ładowarką i przejściówką pl (ładowarka w angielskim wtykiem). sprzedawca wystawia roczna gwarancję. Niestety gwarancja nie obejmuje uszkodzeń softem. Z tego co pamiętam dostałem nawet fakturę VAT.


cold napisał(a):
Co myślicie o tej aukcji: http://allegro.pl/nowosc-kindle-4-wifi- ... 90199.html ?
[\quote]

Myślałem nad tym sprzedawcą. ostatecznie jego oferta była droższa, ale w zamian dawał sporo akcesoriów do kindle (słuchawki, ładowarkę i coś tam jeszcze). Ostatecznie kupiłem u niego okładkę. Dostawa również na następny dzień. Jest tez opcja wystawienia faktury VAT. dla tego sprzedawcy duży + za szczegółowy i dokładny opis. Podobno oferują również pomoc w nauce obsługi urządzenia


Jest to firma (> 23 tys. pozytywnych komentarzy), wystawiaja F-VAT, towar wysyłają z Polski, gwarancje podaja 12 mies. (ciekawe od kiedy liczoną... musze sie spytac), dają dowód zakupu zgodny z polskim prawem i karte gwarancyjna. Rozumiem ze nie jest problemem aby czytnik zarejestrowac na swoje nazwisko?[jesli bym kupil] [/color]
Podobna aukcja tutaj: http://allegro.pl/amazon-kindle-4-2011- ... 30422.html

Pzdr :)

PS. Czy jesli bede chcial sie pozbyc reklam tą metodą http://lifehacking.pl/2011/12/03/jak-po ... al-offers/
to stracę gwarancje?
Jesli tak - to w razie potrzeby oddania na serwis wysrarczy przywrocic reklamy i bedzie ok, czyz nie? (gorzej, jak byloby to jakies uszkodzenie uniemozliwiajace podlaczenie Kindle do kompa)


15 gru 2011 9:39:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2011 22:25:19
Posty: 17
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
Moim zdaniem jak się nie ma znajomego w USA, który może kupić kindla special offers, a potem wysłać zwykłą paczką jako "used kindle" (mój przypadek, cała impreza mnie kosztowała: $93 przy kursie dolara podobnym do obecnego), to tylko allegro. A teraz widzę na stronie Amazona, że nie ma special offers. Czy ja źle widzę, czy już nawet w USA nie można kupić z reklamami?

Jak na allegrowe realia, to ta oferta mi się wydaje interesująca http://allegro.pl/amazon-kindle-4-wi-fi ... 74365.html


15 gru 2011 19:47:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
accidentalbaby napisał(a):
Moim zdaniem jak się nie ma znajomego w USA, który może kupić kindla special offers, a potem wysłać zwykłą paczką jako "used kindle" (mój przypadek, cała impreza mnie kosztowała: $93 przy kursie dolara podobnym do obecnego), to tylko allegro. A teraz widzę na stronie Amazona, że nie ma special offers. Czy ja źle widzę, czy już nawet w USA nie można kupić z reklamami?

Jak na allegrowe realia, to ta oferta mi się wydaje interesująca http://allegro.pl/amazon-kindle-4-wi-fi ... 74365.html

Ja właśnie kupowałem z tej aukcji. Polecam. Pani bardzo miła, w ciągu 15 min odpowiada na maile, a dodatkowo, gdy Kindle się zepsuje ja wydsyłam go do niej, a ona wydsyła mi nowego. O! Coś zdrożał ten Kindle. Ja go kupiłem za 409zł.

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


15 gru 2011 20:53:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:41:35
Posty: 39
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
Wojtek: a to w ogole jakas firma jest?
Ta gwarancja z wysylka nowego Kindle od razu PRZEZ NIA jest na pewno wazna rok?

i jak kupowales to ile miales gwarancje amazonu?


15 gru 2011 22:20:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2011 22:25:19
Posty: 17
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
Znajdą się i sporo tańsze, ale za to wysyłka 50zł ;) Mnie się wydaje, że oni gwarancję załatwiają tak samo jak Ty byś załatwiał z Amazonem, tylko w tym wypadku robią to za Ciebie. Albo dają Ci nowego Kindla ze swoich zasobów, a załatwiają z Amazonem z tym uszkodzonym, który Ty im oddałeś. Oczywiście jest też taka opcja, że Ci nic nie załatwią, a sam nie będziesz mógł załatwiać z Amazonem, bo to oni są klientami Amazona... Ale tak można w nieskończoność gdybać, poczytaj komentarze, napisz do sprzedawcy z allegro i się zorientuj. Wiadomo, że najbezpieczniej kupować na Amazonie z pierwszej ręki, ale wtedy płacisz dwie stówy drożej tylko po to, żeby być pewnym gwarancji, której prawdopodobnie nigdy nie będziesz potrzebował ;)


15 gru 2011 22:49:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:41:35
Posty: 39
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
Gościu jest osoba prywatna, nie wystawia paragonu/f-vat.
Natomiast twierdzi, ze w razie gwarancji sam sie nia zajmie (np.pisze ze czytnik ma ekran uszkodzony, Amazon wysyla do nas nowy egzemplarz i jesli nie karze odeslac z powrotem, to stary czytnik tez mozemy zachowac dla siebie). Pisze tez, ze jesli czytnik zostanie uszkodzony a Amazon nie uzna gwarancji - ale jesli zwrocimy sie do niego z gwarancja (a nie do Amazona) to tak czy siak wymieni nam czytnik na nowy a sam sie bedzie martwil co dalej [chociaz tutaj nie ma jak nam tego zapewnic, bo NIE jest firmą i nie mamy paragonu/gwarancji od niego, czyz nie?]

co sadzicie - kupowac?


15 gru 2011 23:30:42
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
Z takimi kolesiami zawsze jest wszystko w porządku, póki jest w porządku. Spróbuj mieć sytuację kryzysową. Z Amazonem załatwisz, z takim handlarzem może być różnie, on za rok może się będzie zajmował sprowadzaniem Nooków oraz ipadów4, bo akurat już Kindle będzie w amazon.pl :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 gru 2011 0:31:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:41:35
Posty: 39
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
Hmm..Juz kupilem :) Mam nadzieje, ze jednak nie bedzie problemu mimo wszystko. Tzn mam tez nadzieje ze nie bedzie problemow w ogole z Kindlem nawet;)
W razie czego sam moge reklamowac Kindla,gdyby cos mu nie pasowalo.

Tylko aby reklamowac kindle z SO, Amazon musi wyslac go na adres w USA, ale nawet nie trzeba miec znajomego by moc podac adres z USA i aby automatycznie potem towar został wyslany do nas do Polski. To samo tyczy się z wysylka uszkodzonego Kindle'a do Amazonu, ale zazwyczaj tego nie wymagaja(o ile w ogole byly takie sytuacje), tylko od razu wysylaja duplikat.
Gosciu mowil ze kilka juz tak reklamował.

Swoja droga jak bedzie Amazon.pl to ciekaw jestem czy beda uwzgledniac gwarancje SO(w koncu ktos moze kupic w USA a mieszkac w Polsce, albo jeszcze co innego - mieszkac w USA,kupic a potem przeprowadzic sie do Europy)

Udalo mi sie utargowac do 420 z przesylka i jest to najtanszy Kindle wysylany z Polski.


16 gru 2011 1:21:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2011 22:25:19
Posty: 17
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
cold, dobrze utargowałeś :D Nie będziesz miał na 99% okazji się przekonać jak działa reklamacja, ale gdyby, to jednak z tego co piszesz, jest bezpiecznie. Ale rozwiń to, bo nie do końca załapałam:
Cytuj:
Tylko aby reklamowac kindle z SO, Amazon musi wyslac go na adres w USA, ale nawet nie trzeba miec znajomego by moc podac adres z USA i aby automatycznie potem towar został wyslany do nas do Polski

Jakim cudem? To znaczy o co chodzi w praktyce?


16 gru 2011 12:13:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2008 17:42:04
Posty: 52
eCzytnik: Sony prs-505
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
chodzi pewnie o firmę Polamer
cold ma rację jest to do zrobienia ale jak policzymy koszt wysyłki do USA /nie ma pewności, że Amazon nam zwróci/ i koszt powrotny + pewnie VAT na cle to lepiej od razu kupić nowego na gwarancji :D


16 gru 2011 13:07:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:41:35
Posty: 39
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
Szczegółów nie znam bo tych nie zdradził mi sprzedawca. mówił ze amazon zwraca mu koszty przesyłki. Cała operacja trwa 1,5-2 tyg, więc nie wiem czy chodzi o polamer, bo tym chyba dłużej by szło?


16 gru 2011 13:39:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
cold napisał(a):
Wojtek: a to w ogole jakas firma jest?
Ta gwarancja z wysylka nowego Kindle od razu PRZEZ NIA jest na pewno wazna rok?

i jak kupowales to ile miales gwarancje amazonu?
Nie wiem czy to jest firma. Chyba osoba fizyczna. Gwarancja przez nią jest równoznaczna z gwarancją Amazonu, bo ona po prostu wymienia sobie na gwarancji zepsuty czytnik i go później sprzedaje. Jak kupowałem Kindle to miałem jeszcze 11 i pół miesiąca gwarancji.

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


16 gru 2011 16:35:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
Vroo napisał(a):
Z takimi kolesiami zawsze jest wszystko w porządku, póki jest w porządku. Spróbuj mieć sytuację kryzysową. Z Amazonem załatwisz, z takim handlarzem może być różnie, on za rok może się będzie zajmował sprowadzaniem Nooków oraz ipadów4, bo akurat już Kindle będzie w amazon.pl :)

Rzeczywiście, Amazon za rok będzie bardzo zainteresowany wymianą Kindli kupionych dzisiaj...


16 gru 2011 17:55:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2011 13:51:11
Posty: 4
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
cold napisał(a):
Szczegółów nie znam bo tych nie zdradził mi sprzedawca. mówił ze amazon zwraca mu koszty przesyłki. Cała operacja trwa 1,5-2 tyg, więc nie wiem czy chodzi o polamer, bo tym chyba dłużej by szło?

Ja kupowałem swojego K3 przez Polamer i doszedł do mnie w ciągu chyba 10 dni, i nie był clony. Natomiast jak chciałem go zareklamować to kazali mi go odesłać na własny koszt - bez refundacji argumentując, że był wysłany na adres w USA i zwracają koszty przesyłki tylko z USA w takim wypadku. Nowego wysłaliby do Polski za darmo.


20 gru 2011 10:26:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2011 23:39:25
Posty: 50
eCzytnik: Komp
Post Re: Kupno Kindle 4 na Allegro - opinie
brzozi2000 napisał(a):
cold napisał(a):
Szczegółów nie znam bo tych nie zdradził mi sprzedawca. mówił ze amazon zwraca mu koszty przesyłki. Cała operacja trwa 1,5-2 tyg, więc nie wiem czy chodzi o polamer, bo tym chyba dłużej by szło?

Ja kupowałem swojego K3 przez Polamer i doszedł do mnie w ciągu chyba 10 dni, i nie był clony. Natomiast jak chciałem go zareklamować to kazali mi go odesłać na własny koszt - bez refundacji argumentując, że był wysłany na adres w USA i zwracają koszty przesyłki tylko z USA w takim wypadku. Nowego wysłaliby do Polski za darmo.

Z jednej strony się z nimi zgadzam ale podzielam twój ból, ale z drugiej strony przypomniał mi się obrazek.
Obrazek
Swoją drogą czy apostrof nie jest czasem źle postawiony?


20 gru 2011 10:39:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron