Teraz jest 18 kwi 2024 15:05:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Suworow Wiktor - "Akwarium" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2008 9:57:06
Posty: 22
Lokalizacja: RzeszĂłw
Post 
Ja osobiście nie jestem przekonany czy Suworow pisał tą książkę celem publikacji. Czytając ją odniosłem wrażenie, że pisał ją na zlecenie służb brytyjskich a wersja opublikowana jako książka została okrojona o pewne elementy, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Świadczą o tym chociażby "gwałtowne" cięcia w momentach gdzie zaczyna się szczegółowy opis struktury GRU i wielu innych. Zatem teoria skelo o pisaniu książki celem publikacji jest moim zdaniem fałszywa. Książka ponadto jak piszą przedmówcy ma wiele walorów poznawczych. Można dowiedzieć się o sposobie działania bezwzględnego systemu, dla którego została podporządkowana cała rzeczywistość z życiem prywatnym ludzi włącznie.


15 gru 2008 16:08:41
Zobacz profil ICQ YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2011 23:03:08
Posty: 23
eCzytnik: Pocketbook 903
Post Re: Suworow Wiktor - "Akwarium"
Cytuj:
Jednak wystarczy pamiętać że Armia Czerwona w 1941 była w okresie rekonstrukcji wojsk pancernych oraz wdrożenia nowego sprzętu lotniczego.



Skoro już dyskutujemy na forum jako nie historycy, to też zabiorę głos w dyskusji. Niemiecka armia też była przez całą wojnę w fazie rekonstrukcji. Wystarczy zobaczyć, z jakim sprzętem ją zaczęli atakując nasz kraj, a z jakim skończyli. I proces rekonstrukcji był ciągły. Na przykład atakując ZSRR Niemcy nie mieli swoich najsłynniejszych czołgów, które wszyscy znamy, takich jak Tygrys, czy Pantera. Niemcy cały czas wdrażali nowy sprzęt. Więc niby dlaczego Niemcy mogli zaatakować wdrażając nowy sprzęt pancerny i lotniczy, a Rosja nie?


25 lis 2011 20:40:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: