Teraz jest 28 mar 2024 18:21:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Czego mi brakuje w Sony PRS 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2009 21:24:17
Posty: 11
Post Czego mi brakuje w Sony PRS
Po kilku dniach użytkowania......

- Jednoczesne czytanie ebooka i słuchanie nagrań jest OK ( nauka angielskiego ) ale zatrzymanie odtwarzacza mp3 podczas czytania to istna katorga szkoda ze obok volume nie ma jeszcze 2 przycisków PLAY/STOP i PAUSE
- brak możliwości segregowania utworów mp3 ( wyszukiwanie jest koszmarne )
- słownik !!!!!! Widział ktoś jakiś słownik na to urządzenie? Podobno nowa ver. tych urządzeń ma już je mieć. Ciekawe czy uda się je przenieść na starsze modele...
Pozdrawiam


08 sie 2009 20:34:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
TomaszKon napisał(a):
- słownik !!!!!! Widział ktoś jakiś słownik na to urządzenie? Podobno nowa ver. tych urządzeń ma już je mieć. Ciekawe czy uda się je przenieść na starsze modele...

Zauważ, że byłoby to męczarnią. PRS-505 klawiatury nie posiada, ekranu dotykowego również nie, więc wpisanie czegokolwiek byłoby problematyczne (nie mówiąc o braku możliwości zaznaczenia wyrazu) - stąd wątpię w to, iż na PRS-505 pojawią się w pełni funkcjonalne (czyli z wyszukiwarką słów) słowniki.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 sie 2009 21:04:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2009 21:24:17
Posty: 11
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
Słownik...
Proponuje zobaczyć jak jest to rozwiązane w Mobipocket. Po naciśnięci dedykowanego klawisza przechodzi się w tryb zaznaczania i strzałkami kierunkowymi przeskakuje się do wybranego wyrazu. Potem OK i już słowo zostaje wyświetlone w słowniku. Raczej bardzo proste i skuteczne rozwiązanie. Myślę że tylko taki sposób sprawdzania znaczenia słów będzie występował w kolejnych edycjach readerów.


08 sie 2009 21:38:22
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
TomaszKon napisał(a):
Po naciśnięci dedykowanego klawisza przechodzi się w tryb zaznaczania i strzałkami kierunkowymi przeskakuje się do wybranego wyrazu.

Tak samo w CoolReaderze na OpenInkpocie.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 sie 2009 22:36:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2008 11:51:26
Posty: 7
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
Blokady klawiatury. Podczas noszenia w torbie wciskają się klawisze wybierając różne, niekoniecznie pożądane opcje.


10 sie 2009 11:33:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
Blokadę klawiatury zastępuje mi suwak na grzbiecie- poczytam (np.w metrze) i wychodząc na powierzchnię gaszę ekran- spokój.

Mi brakuje pilota: czegoś takiego, jak w fotoaparatach- kabelka zdalnej zmiany strony. Mógłby być wtykany w gniazdo USB i mieć standardowe 90 cm- jak foto-wyzwalacze. Funkcja ta sama: niech mi się nie porusza cały sprzęt, gdy zapragnę zmienić stronę. I to nie tylko na leżaczku, gdy sobie "postawię daszek" na brzuchu i tak czytam, również w pociągu na stoliku, oraz na daszku wózka dziecięcego.
Lenistwo siłą napędową postępu, no nie?


10 sie 2009 15:49:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
Mi brakuje wiekszego kontrastu.
Bajery w stylu odtwarzacza MP3 uwazam za nieporozumienie.


11 sie 2009 8:41:44
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
Karbi napisał(a):
Bajery w stylu odtwarzacza MP3 uwazam za nieporozumienie.

A ja myślę że dźwięk jest nieco zaniedbywany w czytnikach. Bez problemu można by na urządzeniach typu czytnik wykorzystać tą funkcję o wiele lepiej. Np. słowniki języków obcych odtwarzające poprawną wymowę, kursy językowe z quizami, gdzie należałoby zaznaczać usłyszane wyrażenia, czy chociażby funkcja czytania tekstu przez automatycznego lektora (jak w kindle).

A odtwarzacz w takim urządzeniu to groszowa sprawa. Załatwia się to praktycznie jednym układem scalonym i gniazdkiem słuchawkowym. Widocznie producenci czytników wychodzą z założenia że ten 1 czy dwa dolary więcej w koszcie produkcji opłaca się dać za dodatkową funkcjonalność która może kogoś skłonić do zakupu.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 sie 2009 13:46:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
Zgoda. Mialoby to sens, gdyby bylo w jakis sposob sprzezone z tekstem w jakism specjalnym formacie medialnym. Poki co to jedno swoje a drugie swoje.


11 sie 2009 18:33:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2008 22:50:54
Posty: 18
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
Mi najbardziej brakuje wymiennej baterii. Czasami jak zapomni się naładować reader'a przed dłuższą podróżą to w trakcie trzeba się pożegnać z czytaniem (szczególnie jeśli się intensywnie czyta, a nigdzie w pobliżu nie ma kontaktu).


26 sie 2009 20:16:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 0:16:06
Posty: 19
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
Oczywiście, że istnieje słownik na PRS-505!!! Sprawdźcie pod tym adresem:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=22320


27 sie 2009 23:32:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
W książkach czytanych na "komórce" spotkałem się z opcją wyświetlania najniższej linijki na początku następnej kartki. Bardzo fajna opcja i pomaga w płynnym czytaniu. Czytam po obróceniu czytnika w poziomie i podział strony na pół - z zakładem- powoduje wyświetlanie części tekstu półprzejrzystej, znacie to. A ja bym wolał, żeby czytnik podzielił tekst i umieszczał u góry ostatnią linijkę z poprzednio czytanej części strony. Taka drobna innowacja.
Ale, że nie mogę wymienić baterii, to dokucza!


22 paź 2009 23:07:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2008 9:17:37
Posty: 66
eCzytnik: Kindle
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
Mam model 505, który uważam za najlepszy mój zakup ubiegłego roku. Ja skupiłbym się tylko na usprawnieniach dotyczących czytania. Te wszystkie muzyczne bajery itp. mam w komórce, którą i tak mam zawsze przy sobie. Używam czytnika tylko do czytania książek, więc nie wchodzą u mnie w grę żadne słowniki i tego typu rzeczy. Skupiłbym się więc na powiększeniu ekranu i polepszeniu kontrastu. No i może rzeczywiście wygodny byłby opisywany powyżej wężyk do przewracania stron.


25 paź 2009 13:55:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
Kolor i wersja z większym ekranem. O ile oczywiście mówimy o jakimś przyszłościowym PRS( mam 505 od 2 lat).
Irytuje mnie też mruganie przy zmianie stron. Poza tym uważam, to za bardzo dobrze skonstruowane urządzenie i gdyby było tańsze to obdarowałbym pół rodziny i znajmych z okazji np. Mikołajek (:-).


30 paź 2009 11:09:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2010 17:41:59
Posty: 2
eCzytnik: sony prs-600
Post Re: Czego mi brakuje w Sony PRS
to co fajne i przydatne w szczegolnosci do ksiazek w jezyku angielskim - slownik.
dalej - fajne jest to ze mozna zaznaczyc poszczegolne slowa i zapisac w notatniku, co by potem je sobie do glowy wbic, co jest szybsze i wygodniejsze niz sleczenie nad ksiazka i wypisywanie na biezaco na kartce tego, co sie uwaza za przydatne.
czego nie ma a co by bylo dobre:
jest opcja dodania notatki do zaznaczonego slowa, poza tym jest opcja wyszukania wszystkich danych slow w ksiazce.
laczac te 2 opcje - zaznaczamy slowo nam nie znane, wbijamy opcje wyszukania tego slowa w calej ksiazce, dodajemy polska translacje (jako notatka) do tego slowa i za jednym zamachem mamy zawsze pod reka polskie tlumaczenie.
mam nadzieje, ze wyrazilem sie jasno 8)
poza tym powinno ekranik powinien byc mniej podatny na odbicia, ze tak powiem


15 lip 2010 18:06:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron