Teraz jest 26 kwi 2024 8:27:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Calkiem zielona o prs-600 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 maja 2010 21:57:43
Posty: 4
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Mori a moze pomozesz i zagubionej w komputerach kobiecie ? :D , bo jakos do dzisiaj nie udalo mi sie dojsc do rozwiazania polskich liter w moim czytniku :lol: oprocz wgrywania plikow pdf oczywiscie ;)


19 lip 2010 21:34:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Ale po kolei oliko: jakiej konkretnie pomocy oczekujesz, co udało Ci się osiągnąć, czego nie, na jakim etapie utknęłaś...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 lip 2010 22:28:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2009 0:58:08
Posty: 9
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: SONY PRS-600
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Dobra to zaczynam marudzić dalej :D
Po pierwsze primo Mori dzięki za tak wspaniałą propozycję ale niestety nie posiadam laptopa i na razie nie mam skąd załatwić (sezon urlopowy :( ) Ale mam też inny pomysł :idea , masz może konto na skypie bo jeśli tak to skyp ma teraz taką opcję współdzielenia ekranu więc mógłbyś widzieć co robię na swoim kompie. Daj znać jak się na to zapatrujesz :)

Po drugie primo chesuli dzięki za następną garść informacji ale taki sprawny komputerowo inaczej :lol: potrzebuje dalszych wyjaśnień
1- czy jest sposób na rozróżnienie takich surowych plików Pdf bo jeśli nie to niema co sobie zawracać głowy ich konwertowaniem a wgrywać je do czytnika ze wszystkimi ich konsekwencjami. A fakt jest sporo książek w sieci w tym formacie.

2-co do konwertowania plików pobieram je do Calibre z pliku powiedzmy źródłowego (tam je ściągam i zapisuje) a potem przenoszę do Calibre a ono tworzy własny katalog z plikami (mam nadzieję że nie zmienia źródłowego pliku) i za każdą nie udaną próbą wyrzucam go i pobieram znowu z pliku źródłowego (choroba chyba to zrozumiałe bo sam się pogubiłem :? )

3-znalazłem plik Rtf niestety nie wiem jak stary jest ale po konwersji dalej brak ogonków :cry:

4-co do tych ustawień to jeśli mógłbyś sprecyzować co tam ma być bo niestety mam pustą linijkę :( i nie wiem co tam wpisać :?

Jeśli chodzi o "wędkę i rybę" to masz rację i zgadzam się z tobą w 100% ze mną jest tak że jeśli ktoś pokaże mi co i jak (mam na myśli że poprowadzi mnie po nitce do kłębka) a ja to wykonam osobiście to potem jestem w stanie to powtórzyć.
Mam więc nadzieję że i tym razem mi się uda, tak to jest z tymi sprawnymi inaczej :lol: musicie mieć do nas trochę więcej cierpliwości :klotnia:

_________________
"Przyszłość jest zdeterminowana wolą tego kto ją kształtuje"


21 lip 2010 22:02:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 0:41:07
Posty: 8
eCzytnik: Sony PRS-600
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Na początek zacznij od konwertowania czystego tekstu (plików txt). Jak ci się uda, przerzuć się na html. I eksperymentuj dalej. Nie wiem jak sprawuje się Calibre pod Windows. Ja używam wersji linuxowej z UTF-8 jako domyślną stroną kodową. Przy plikach źródłowych z innym kodowaniem niż systemowe miewałam problemy. Nawet ustawienie strony kodowej źródla w Calibre nie zawsze pomagało. Przy konwersji z plików txt podanie strony kodowej może być konieczne.


24 lip 2010 22:59:02
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Witam,

@GEDEON>
1. 90% "skanownych" pdf-ów rozpoznasz od razu - występują różnego rodzaju artefakty, wymiary i powiększenie poszczególnych stron jest różne itp.;
2. Jak dodajesz książkę do Calibre, to program kopiuje plik do swojego własnego katalogu i ewentualne zmiany, konwersje wykonywane są na tym pliku i w tym katalogu - czyli robisz dobrze :D
3. Są programy do konwersji strony kodowej rtf - nawet ostatnio były wymieniane na forum :D (opcja "szukaj") - a ebooków w sieci najwięcej jest właśnie w rtf-ie. Poza tym ponawiam propozycje napisania sobie własnej trony doc, zapisanie jej w rtf i wykonywanie na takim dokumencie prób konwersji :D
4. UTF-8, ISO-8859-2

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


25 lip 2010 10:05:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2009 0:58:08
Posty: 9
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: SONY PRS-600
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Witajcie nie miałem ostatnio czasu na zabawę i sprawdzenie tego co pisaliście. Dopiero dzisiaj wyłuskałem odrobinkę i sprawdziłem parę rzeczy :? Ale niestety z takim samym skutkiem jak dotychczas :zakrecony:
chesuli niestety dopisanie do calibre źródła nic nie dało pliki które mi przesłałeś też ani na surowo ani po konwersji w calibre nie mają PL literek.
Kolega podrzucił mi też kilka plików od siebie ale też kicha. Mam jeszcze pytanie może głupie ale kto pyta nie błądzi (ponoć :D ) kumpel używa Book designera i w tym programie musiał wstawić czcionki do niego czy w calibre nie trzeba zrobić tak samo? Znalazłem w programie folder Fonts ale nie wiem do czego go używa proszę o info. I jeszcze na koniec czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co mam zrobić by mieć ogonki albo co dalej robię nie tak :? mnie już brak koncepcji :nie:

_________________
"Przyszłość jest zdeterminowana wolą tego kto ją kształtuje"


01 sie 2010 0:05:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Witam,

Widzę to tak. Mając na uwadze, że pewnie już nikt nie dojdzie, co w "udało" Ci się namieszać w czytniku (a zakładając, iż prawidłowo wklejasz skrypt css, to właśnie "namieszanie" w czytniku jest najbardziej prawdopodobne), proponuję opcję zerową. Inaczej mówiąc: reset czytnika i ponowne, ale tym razem już DOKŁADNIE tak jak to jest wskazane w opisach, przygotowanie readera do rozpoznawania polskich literek. Bez własnej "tfórczej" inwencji oraz innych dziwnych pomysłów.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


05 sie 2010 1:07:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 0:41:07
Posty: 8
eCzytnik: Sony PRS-600
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Pewnym rozwiązaniem byłoby też umówienie się z kimś kumatym na kawę.


08 sie 2010 11:53:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: