Teraz jest 25 kwi 2024 14:15:04




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
SoLL Romans czy fantasy?? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post SoLL Romans czy fantasy??
a wiec chcialbym zapytac czy według was SoLL jest romansem czy tez nalezy ja zaliczac do literatury fantasy??
Ciekawi mnie to po mojej dyskusji z Solfem. Ja nadal uwazam ze jest to jednak romans.

_________________
http://toolsweb.pl/


26 wrz 2007 22:24:29
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Jak dla mnie to to jest romans w settingu fantasy (no bo magia itp.). Zdecydowanie wątki miłosne są głównym tematem, pojawiają się w każdej z książek.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 wrz 2007 8:02:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Przecież może być romans-fantasy. Nie musi być albo to, albo to. Gatunki mogą się łączysz i mieszać (jakkolwiek to brzmi..).

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


27 wrz 2007 14:00:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2007 4:56:51
Posty: 10
Lokalizacja: warszawa
Post 
musze przyznac ze na poczatku bylo to dla mnie fantasy ale z czasem robilo sie coraz wieksze romansidlo. Moja mama nie czyta fantasy a moge stwierdzic ze to zapewne by przeczytala....ze wzgledu na watki milosne. Przeciez ile tam sie par porobilo ile bylo watkow z sexem itp.


30 wrz 2007 19:51:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:41:31
Posty: 84
Post 
No elementy romansu tam są... Nawet sporo :D Ale też i fantastyczne wątki :D na upartego można tam znaleść i kryminał :D Pomieszanie z poplątaniem :D Ale zjadliwe :D


01 paź 2007 14:20:04
Zobacz profil
Post 
Jak dla mnie to romansidło. Jeszcze początkowe tomy były w porządku, ale potem się połapać w tych koligacjach, kto z kim i czemu ciężko i jakoś fantastyki coraz mniej.


28 lut 2008 12:51:37
Post 
W tym przypadku nie można powiedzieć bezpośrednio czy to romans czy fantasy, bo książka jest po części i jednym i drugim. Moim zdaniem nie był taki zły :lol:


28 lut 2008 14:20:03
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Zależy kto na co się nastawia i co chciałby znależć. W tym przypadku jest to wszystko poplątane. Amoże zależy też od tego czy cztelnikiem jest dziewczyna, czy chłopak?


28 lut 2008 15:13:29
Zobacz profil
Post 
Mi serie pani Sandemo przypadly do gustu, choc jako najmniej strawna odbieram Sage o Krolestwie Swiatla. Co do gatunku... nie da rady umiescic jej prac w jednej szufladzie: znajdziesz tam romanse, melodramaty, watki obyczajowe, czasem dobry kryminal i sporo fantastyki. Lekturka lekka, przyjemna.


28 lut 2008 19:51:30
Post 
o jakiej ksiazce rozmaiacie?Bo ja uwielbiam pomieszane fantazy z romansem- jak Margit Sandemo ze swoimi ksiazkami. Ale widze ze padl tytul Soll, jaki jest jej autor?Bardzo bym chciala przyjzec sie blizej tej ksiazce


29 lut 2008 1:39:03
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
-.- SoLL == Saga o Ludziach Lodu... Myślenie nie boli...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 lut 2008 9:29:07
Zobacz profil WWW
Post 
Cóż, zgodzę się, że nie można wtrącić książek Sandemo do jednej szuflady. Jest w nich tyle przeróżnych wątków... Miłość jest tym przodującym, bo to saga rodu i (ja to tak odbieram) trudno mówić o dziejach rodu bez tych wszystkich miłosnych historii. Jak dla mnie to raczej fantasy (bo słowo "romans" jest źle odbierane ;) ) Grunt to że dobrze się czyta :)


29 lut 2008 13:50:07
Post 
Mówiąc krótko tytułem jednego z filmów - It'a all about love:) Książki Sademo to historie miłosne. Wątki te są na pierwszym miejscu właściwie w każdej z części cyklu. Ale jest to tak zgrabnie podane, że nie trąci prostym harleqinem. No i wątki fantastyczne są czasem dobrane genialne (choć są też niekiedy słabsze - nie będe wskazywał które dokłądnie - nie chce spoilerować)


29 lut 2008 14:08:30
Post 
No tak: moim zdaniem SoLL jest i tym i tym. Nie da się zaprzeczyć. Występują zarówno wątki miłosne, jak i fantasy. Viljar ujął to znakomicie: ,,nie można wtrącić książek Sandemo do jednej szuflady". I z tym się całkowicie zgadzam!!!


01 mar 2008 0:27:51
Post 
Romans osadzony w świecie fantasy. Jednak nie da się zaprzeczyć, że w prawie każdej bibliotece, księgrni czy antykwariacie, książki Margit Sandemo stoją w rzędzie z harlequinami. Eh..


03 mar 2008 18:39:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: