Teraz jest 24 kwi 2024 13:48:04




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
SoLL Romans czy fantasy?? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post 
Chociaz jestem wielka fanka tej ksiazki powiem szczerze iz w mojej opinii jest to niestety romans historyczny zabarwiony lekko fantasy od czasu do czasu.

Troche inaczej juz jest z Czarnoksieznikiem i Krolestwem Swiatla, ale tam tez raczej romans jest niezwykle istotny.

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


03 mar 2008 19:33:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 17:22:42
Posty: 18
Post 
A ja myślę, że należałoby wspomnieć, że SoLL to Saga. A ta z racji swojego charakteru to utwór epicki opisujący losy rodziny. Nic więc dziwnego, że wątek miłosny wysępuje w niej i to w dużej mierze. Jak inaczej można opisać historię lodu, która ciągnie się ile pokoleń? 20? czy nawet więcej... A co do do jej charakteru fantastycznego. Sądzę, że to raczej wątek poboczny, nie było raczej głównym zamiarem M.Sandemu pisanie powieści fantasy. :D


06 mar 2008 18:26:39
Zobacz profil
Post 
Jak dla mnie to fantasy to nie jest... Ponieważ ja sama fantasy nie lubię , naomiast sagę poprostu uwielbiam :)


06 mar 2008 20:29:20
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Nie zdzierżę:lol:
Tak oto mamy nowy system ustalania książek, które należą do gatunku fantasy. Wystarczy zapytać @karolina.gesior, czy ta książka zdobył jej uznanie. Jeżeli tak, to nie jest to fantasy. Jakie proste i jakie GENIALNE :lol: Wszystkie zaś pozostałe książki, które @karolina.gesior uznaje za takie, których nie lubi - to po prostu fantasy. No, chyba, że za chwilę się dowiemy, że są również i inne odrzucane przez autorkę postu powyżej gatunki literackie, to wtedy będziemy mieli problem, jak je "wewnątrz" tego negatywnego zbioru desygnatów sensownie rozdzielić.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


06 mar 2008 23:09:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2008 13:50:10
Posty: 72
Lokalizacja: Irlandia
Post 
hehehe, chesuli - Brawo, usmialam sie serdecznie.
Mysle ze ta dyskusja troche nie ma sensu - romans fantasy, czy romans historyczny - wszystko jedno. Mnostwo gatunkow laczy sie i przenika, tak samo w kinie, a jesli ktos ma zamiar ustalic scisle kryteria, to niech zapisze sie do Rady Jezyka Polskiego. Nie ustalimy tu przeciez Jedynie Slusznej klasyfikacji SoLL.

_________________
_______________________________________________________
“One of the great things about books is sometimes there are some fantastic pictures"
George W. Bush


07 mar 2008 15:36:48
Zobacz profil
Post 
Od początku do końca romans z elementami fantasy i to ciekawej. Podobała się i mojej mamie i mnie.


08 mar 2008 19:25:57
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 mar 2008 21:17:38
Posty: 47
Post 
W pobliskiej bibliotece SoLL jest pod literazturą szwedzką :)

Nie myliły mi się postacie w SoLL. Komu się myliły - od tego w każdej części było drzewo genealogiczne. Przynajmniej w serii z Pol-nordica, nie wiem jak z Faktu. Poza tym lubię i romans i fantastykę, więc nic mi nie przeszkadzało. Dla mnie SoLL jest swoistą legendą, a na ostatnim tomie ryczałam jak bóbr. Muszę zaznaczyć, że rzadko ryczę przy książkach.


09 mar 2008 15:16:49
Zobacz profil
Post 
Margitr pisząc SoLL moim zdaniem skupiła się głownie na wątkach miłosnych i erotycznych. Fanasy to tylko tło które ma dodać powieści pieprzyku i tajemniczości.


09 mar 2008 22:24:39
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 10:56:48
Posty: 39
Post 
SoLL literaturą szwedzką? Ale przecież w większości dzieje się w Norwegi... Hm... Ciekawe, ciekawe. Ja osobiście uważam, że można spokojnie zaliczyć ją do romansów, fantasy jest tym, co splata wszystkie części serii oraz pozwala rozwijać się fabule.


11 mar 2008 12:36:57
Zobacz profil WWW
Post 
Hmm z tego co wiem to Margit ma szwedzkie korzenie, może więc dlatego można jej książki znaleźć pod literaturą szwedzką.


12 mar 2008 1:41:02
Post 
Ja też uważam,że to trochę bezmyślne podejście...Sandemo nie powinna być traktowana jak pisarka zwyczajnych romansideł...


13 mar 2008 14:03:31
Post 
Chyba nie da się tego rozgraniczyć na romans czy fantasy, bo pojawiają się głównie wątki miłosne połączone z wątkami fantasy. Wydaje mi się, że saga podoba się miłośnikom obydwóch gatunków


14 mar 2008 17:15:29
Post 
cóż...wnioskując ze wszystkich przeczytanych postów SoLL (a właśnie od tego skrótu odetnijcie jedno L ;>) jest
1)romansem
2)powieścią fantsy
3)kryminałem
4)zapychaczem na jesienno-zimowe wieczory
a tak wg mnie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czary i demony dla horroromaniaków, miłość dla tych którzy lubią się wzruszać, trochę kryminału dla Sherlocków Holmesów...czyli zamiast dyskutować o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, po prostu zapraszam do czytania ;>


17 mar 2008 10:27:39
Post 
Rzeczywiście nie można jej podporządkowac do jednego gatunku, ale według mnie jest to bardziej opowieść o miłości (nie lubie zwrotu romans):P


19 mar 2008 12:50:27
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Tak więc temat zamykam, bo się spam robi, a powiedziano już wszystko.


19 mar 2008 13:36:26
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: