Teraz jest 26 kwi 2024 19:44:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Nora Roberts alias J.D. Robb 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 mar 2008 21:17:38
Posty: 47
Post Nora Roberts alias J.D. Robb
Autorka ok. 120 romansów, w tym ok. 30 książek sensacyjnych, które napisała pod pseudonimem.

Lubię ją za umiejętne łączenie wątków miłosnych z sensacyjnymi i fantastycznymi. Cykl In Death jest najlepszy - różnorodność bohaterów i spraw do rozwiązania jest niesamowita, autorka ma fenomenalną wyobraźnię. A co wy sądzicie o ksiązkach autorki czy o samej autorce? Czy, tak jak ja, uważacie, że im więcej książek pisze, tym gorsze? (nie licząc ww cyklu :) )


09 mar 2008 16:00:23
Zobacz profil
Post 
Ma bardzo odważne (no dobra, naiwne) wyobrażenie przyszłości, co trochę dekoncentruje
przy lekturze, ale zarazem jest zabawne.Sympatycznie czyta się "do poduszki".


10 mar 2008 20:19:08
Post 
Kooooocham ta autorkę:)
Ma naprawdę świetne książki, bardzo przyjemnie się je czyta, choć po przeczytaniu większości pozycji jej autorstwa zaczynam dostrzegać podobieństwa w opisach.

No i oczywiście tłumaczenie ma się nijak do oryginału. Po angielsku to są książki po polsku harlequiny. Dlatego wiele osób jej nie docenia, a wystarczy spojrzeć na serię In Death która jest tłumaczona nie przez wydawnictwa "romansowe" ale przez Prószczyńskiego. Rozchwytywane książki, na które wszyscy czekają:D


10 mar 2008 21:45:41
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 10:56:48
Posty: 39
Post 
Ja również lubię tą autorkę. Nie uważam, żeby jej coraz to nowsze książki były coraz to gorsze. To chyba zależy od tego, jaką przyjmie koncepcję. Bo niektóre książki, szczególnie te z bardziej rozbudowanym wątkiem sensacyjnym są naprawdę dobre, ale inne można nazwać "literackimi murzynami". Ale ogólnie rzecz biorąc, to jedna z moich ulubionych autorek romansów :)


11 mar 2008 12:17:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:46:29
Posty: 26
Post 
Osobiście nie lubie tej autorki. Kiedyś w biblotece wpadła mi do ręki jej ksiązka, nie mogłam skończyć nawet pierwszego rozdziału. Autorka łączy romans z fantastyką ,a to połączenie nie wyszło jej za dobrze. Jak mam czytać fantastykę to wolę sięgnąć po prawdziwą fantastykę a nie po takiego typu powieści. Jest literatura lekka, po przeczytaniu której nic nie zostaje.


12 mar 2008 13:14:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 10:56:48
Posty: 39
Post 
Ale czasami ma się właśnie ochotę przeczytać coś lekkiego, nad czym nie trzeba za wiele myśleć, po prostu żeby sobie poprawić humor lub odstresować. W takich sytuacjach to jest idealny wybór.
A co do jej książek z wątkami fantastycznymi, to nie można zapominać, że to są głównie romanse, a wątek fantastyczny jedynie urozmaica fabułę. Ja osobiści lubię też te trochę fantastyczne.


12 mar 2008 14:11:36
Zobacz profil WWW
Post 
ja uwielbiam Nore Roberts a już pod pseudonimem J.D.ROBB jest rewelacyjna, trochę gorzej zniosłam te z wydawnictwa Harlequin, chociaż nie wszystkie były typowo pościelowe


13 mar 2008 2:08:43
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 14:30:50
Posty: 22
Post 
Przeczytałam jużkilkanaście książek tej autorki nie tylko romansideł ale również sensacyjnych pisanych pod pseudonimem i uważam że sensacyjne są świetne różnorodne i wciągają tak, że czyta się do ostatniej kartki z wielka przyjemnością.

Romanse natomiast sa dość schematyczne w seriach przeważnie jest jedna rozwódka po przejściach, jedna dziewica i jedna waleczna,
na dłużaszą metę to dość nudne, ale przyjemnie się czyta i nie wymaga myślenia.


13 mar 2008 5:17:48
Zobacz profil
Post 
Uwielbiam Norę Roberts szczególnie za serie In Death. Na początku nie wiedziałam że J.D.ROBB to Nora Roberts ale powiem szczerze żę wole jej książki sensacyjne z serii In Death niż romanse.


13 mar 2008 22:46:14
Post Nora Roberts
Przeczytałam kilka książek nie ma co bardzo fajne .jak nar azie pod tym drugim pseudonimem nic nie czytałam .muszę się rozglądnąć


14 mar 2008 12:48:50
Post 
Moją ulubiona pozycją jest "Przerwana gra (Opposites Attract)". Znajdziemy tam wszystko, miłość, nienawiść, rywalizacja i tragedie. Jak w każdej książce tej autorki miłość zwycięża wszystko:)

Niektórzy nie rozumieją potrzeby widzenia świata w różowych kolorach, ja jednak wole te różowe okulary od ponurej rzeczywistości. Nora Roberts pozwala wejść w zupełnie inny świat. Jej styl ewoluował, wraz z wzrastającą popularnością miała więcej ofert od innych wydawnictw co pozwoliło jej puścić wodzę fantazji i wyjść z stereotypu pisarki romansideł. Wiele kobiet ogranicza sie do czytania książek typu love-story. Nora przez swoją twórczość daje im możliwość poznania czegoś innego, nowego po co nie sięgnęłyby w bibliotece.


14 mar 2008 14:46:29
Post 
Hej Ja również bardzo lubię tą autorkę.Uwielbiam każdy rodzaj książek.Ale akurat przy jej książkach można się na maksa zrelaksować rozmarzyć.Czy to kryminał czy romansidło wciąga choć zna się odpowiedź to i tak miło się czyta jej książki.Nie przeczytałam jeszcze wszystkich ale mam taki zamiar.Polecam!


14 mar 2008 19:56:44
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 18:00:18
Posty: 32
Post 
Ja również jestem wielką wielbicielką Nory Roberts. Przeczytałam już większość jej książek.
Seria in death początkowo niezbyt mi się podobała, w ogóle czytałam je nie po kolei, po prostu zależnie od tego jaką część trafiłam w bibliotece, ale po jakiś kilku już dużo bardziej spodobał mi się ten wątek kryminalny w twórczości Roberts. Obecnie uwielbiam każdą książkę z tej serii. Świetny zwłaszcza jest humor :)


15 mar 2008 18:08:01
Zobacz profil
Post Nora Roberts
Uwielbiam ta pisarkę... w swojej tworczości potrafi połączyć wątek romanu z fantastyką lub kryminałem. Ostatnio przeczytałam serie 3 książek zatytułowanych "Klucze". Nora Roberts to zapewne ulubiona autorka powieści dla kobiet, moim zdaniem. Potrafi jednocześnie rozbawić jak i zasmucic czytelnika. Cenię ją za to, że większość bohaterek jej powieści to silne i inteligentne kobiety, mające swoje marzenia i konsekwentnie dążące do swoich celów. Wielokrotnie jej książki umilały mi wieczory. Pa pozdrawiam


15 mar 2008 21:40:03
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 18:00:18
Posty: 32
Post 
Poza tym Norze bardzo dobrze wychodzi łączenie różnych gatunków literackich, że tak powiem. Można spotkać u niej coś z prozy obyczajowej, fantastyki, kryminałów. Ta ostatnia wydana u nas trylogia - Trylogia Kręgu jest świetna, oczywiście jeśli ktoś lubi co nieco fantastyki, magii, wampirów. Ja osobiście lubię takie połączenia.


16 mar 2008 16:17:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: