Teraz jest 27 kwi 2024 5:37:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Prestigio PER3464B 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2013 11:37:51
Posty: 2
Lokalizacja: Warsaw
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Prestigio PER3464B
Witam, pierwszy post i pierwszy własny czytnik.

Czytnik kupiłem wczoraj, gryzłem, noc zawalona, oprogramowanie od razu 1.1,
jak na razie żadnej zawieszki.

Kolega Wat Tyler pisał o czytaniu niektórych doc.
W istocie tak jest; muszą być to dokumenty "Dokument programu Microsoft Word 97-2003" i to załatwia sprawę. Nowszych nie czyta.

Przedtem nieco bawiłem się Kindle 5 i przyznam, że jest solidniejszy i skalowanie czcionki się przydaje czasem, ale jak się nie ma kaski to co zrobić. Ja nabyłem na malutkie raty w znanym markecie AGD i jestem zadowolony. Jeśli ktoś ma tą stówkę więcej to brałbym kundelka.

Oby Wam się nigdy nie powiesił ;)
Pozdrawiam
Kuba


07 lut 2013 12:01:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 11:33:22
Posty: 3
eCzytnik: per3464
Post Re: Prestigio PER3464B
Być może, nie sprawdziłem, mam zasilacz.


07 lut 2013 12:01:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2013 11:37:51
Posty: 2
Lokalizacja: Warsaw
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Prestigio PER3464B
Panie i Panowie,
Mam jedno pytanie odnośnie odtwarzacza MP3 w tym czytniku;
jak on właściwie działa, w instrukcji ani słowa, jedyne co do tej pory udało mi się zrobić
to włączyć utwór ale jak go wyłączyć/przewinąć/zmontować jakąś playlistę nie doszedłem pomimo trzycyfrowego ilorazu inteligencji ( podobno ponad 0,07 !!! ) :?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Kuba

O przepraszam ! Znalazłem :)


07 lut 2013 14:09:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Prestigio PER3464B
Miałem okazję pomacać czytnik w sklepie. Wygląda znacznie lepiej niż działa. Stosunkowo wolna zmiana stron.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


07 lut 2013 18:17:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Prestigio PER3464B
Witam i pozdrawiam wszystkich uczestników tego forum. Na forum jestem nowy bo wczoraj całkiem przypadkiem, bez większego "rozmyślania" zdecydowałem się na zakup czytnika PER 3464B.
Czytając ten wątek doszedłem do informacji o nowym oprogramowaniu firmowym v.1.1, sprawdziłem jaki mam wgrany i okazało się, że jest starszy bo v.1.01.
Co prawda kolega wat tyler opisał sposób w jaki dokonał aktualizacji ale ja nie wszystko za bardzo zrozumiałem (w końcu jestem starym 60-letnim wapniakiem) a nie chciałbym coś zepsuć.
Sprawdzałem folder PER3464B_20130114_V1.1\Tools\UsbDriver> i tam są dwa pliki usbdrv.inf i usbdrv.sys. Sterownik jeśli dobrze rozumiem powinien mieć rozszerzenie exe. Co rozumieć przez określenie "menu kontekstowe zainstaluj". Skąd pozyskać - drvinstallerX86.exe i czy muszę. Mój system to XP. Czy muszę instalować LiveSuit.exe czy wystarczy tylko uruchomić plik bez instalacji.
Reasumując mam wielką prośbę do wat tylera lub kogoś z tego forum, który jest lepiej obeznany z tematem niż ja aby opisał krok po kroku "łopatologicznie" co trzeba wykonać żeby nic nie zepsuć.

pzdr. bravosx


07 lut 2013 22:51:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2012 19:49:53
Posty: 44
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Prestigio PER3464B
Ta aktualizacja jest stworzona właśnie pod XP, więc postępując wg instrukcji zawartej w paczce w pdf'ie powinno wszystko gładko przejść.
Ja w szkole też rosyjskiego się uczyłem :) ale angielskiego też udało mi się "liznąć", więc postaram się jutro (jeśli nikt się nie wypowie) przetłumaczyć i wypunktować instalację z manuala.

Na pewno możesz skopiować z czytnika katalog BOOKS. W przypadku niepowodzenia mało prawdopodobne jest, byś coś popsuł, ale może się zdarzyć że wymagany będzie format.

Jeśli do następnego posta cierpliwości Ci jednak nie starczy, to na XP winno to wyglądać tak:
1. rozpakuj ściągniętą paczkę
2. załóż katalog UPDATE np. na dysku C (C:\UPDATE)
3. przegraj plik LiveSuitPack100_ex.exe do nowo utworzonego katalogu
4. uruchom go... po chwili wypakują się tam pliki LiveSuit'a.
5. uruchom właśnie "urodzony" LiveSuit.exe
6. w programie, który się uruchomił, kliknij "Select IMG" i wskaż plik z katalogu FIRMWARE (plik z rozszerzeniem .img - ściągnięty i wypakowany w pkt.1)
7. powinien uaktywnić się przycisk "Update" - kliknij go.

i teraz uwaga, bo to dość newralgiczne miejsce:

Zaraz na początku aktualizacji system poprosi DWUKROTNIE o dodanie sterownika urządzenia.
Najpierw zapyta, "czy system windows powinien poszukać sterownika w internecie" (cytuję z pamięci) - WYBIERASZ "NIE, ZNAJDĘ GO SAM" (też z pamięci).
Następnie pytanie czy WINDOWS ma sterownik wyszukać:
- automatycznie
- wybiorę go z listy...
Wybierasz oczywiście drugą opcję
W kolejnym okienku wskaż katalog z plikiem sterownika z paczki z pkt.1
(katalog TOOLS\USBDRIVERS) - zatwierdź OKejem lub DALEJ,
i UFF to wszystko.
Podczas instalacji sterownika może wyskoczyć okienko z ostrzeżeniem, że próbujesz zainstalować nieprzetestowane przez Widnows oprogramowanie - potwierdź odpowiednim kliknięciem, że masz tego świadomość.

Powyższą operację należy wykonać dwukrotnie (windows dwa razy zapyta o sterownik USB). Za każdym razem wybierz ten sam katalog.

"menu kontekstowe" to menu ukazujące się po prawym kliknięciu myszką na plik - to może skrócić proces, jednak nie jestem pewien czy zadziała na Windowsie XP. Ja skróciłem test z instrukcji.

Jak proces nie dobrnie do końca, jeśli komputer się zawiesi / zabraknie prądu / pies nagle wyrwie kabel USB - nic wielkiego się nie stanie. Prawdopodobnie trzeba będzie przeprowadzić formatowanie, opisane przeze mnie gdzieś tam wyżej.


08 lut 2013 0:32:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Prestigio PER3464B
Serdecznie dziękuję kolego robcza. To prawda, że mnie uczyli tylko języka rosyjskiego.
To naprawdę wspaniały przewodnik aktualizacji.
Na razie walczę z podjęciem decyzji czy wykonać próbę na podstawie tego opisu czy poczekać na twoje tłumaczenie manuala. Jeśli się zdecyduję to dam znać czy się udało.

pzdr. bravosx


08 lut 2013 20:35:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2012 19:49:53
Posty: 44
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Prestigio PER3464B
Ściągnij ten plik pdf:

na stronie:
http://www.sendspace.pl/file/6b18ced2b82e3ea32e3207f

kliknij manualpl.pdf

To oryginalny plik instrukcji z naniesionym polskim tłumaczeniem.
Niestety nie wymyśliłem jak na szybko wrzucić tam odpowiednie polskie zrzuty ekranowe, ale powinieneś sobie poradzić z dopasowaniem angielskich do polskich.

Założyłem jako katalog instalacyjny LiveSuit katalog "D:\TEST" (taki proponowali w instrukcji).
Jeśli nie masz partycji D - zmień wszystko na "C:\TEST". Instalacja programu chwilę trwa
(pliki ukażą się po kilku/kilkunastu sekundach po uruchomieniu LiveSuitPack100_ex.exe)

Najważniejsza część zaczyna się za połową tego dokumentu, gdzie opisany jest proces instalacji sterownika. Sterownik powinien się zainstalować w katalogu D:\TEST\UsbDriver.

Pytaj jak coś niejasne, lub poczekaj na coś bardziej składnego i ładniejszego od kogoś jeszcze :)


08 lut 2013 21:26:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Prestigio PER3464B
Jeszcze raz serdeczne dzięki dla kolegi robcza za pomoc i tak duży wkład pracy. Myślę, że nie tylko ja skorzystam.
Aktualizacja poszła gładko, bez jakichkolwiek problemów. :D

pzdr. bravosx


08 lut 2013 22:59:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 0:01:21
Posty: 2
Post Re: Prestigio PER3464B
witam kupiłam ten czytnik jestem kompletnie zielona w tym temacie instrukcja dołączona w niczym nie pomaga czy gdzieś można znaleźć instrukcję rozszerzoną? jeszcze jedno pytanko jak, o ile się da zmienić napisy na polskie na pierwszej stronie po włączeniu (tzn. photo ,setting ,explorer)gdyby się znalazł ktoś tak miły i wytłumaczył to wielkie dzięki.


10 lut 2013 0:58:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Prestigio PER3464B
Da się, trzeba wejść w settings i wybrać inny język polski.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


10 lut 2013 1:46:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2009 0:01:21
Posty: 2
Post Re: Prestigio PER3464B
Dziękuję bardzo.


10 lut 2013 12:27:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2013 19:59:55
Posty: 13
eCzytnik: Prestigio PER 3464BC
Post Re: Prestigio PER3464B
Dobrze ze takie fora istnieja.Sam miałem dzisiaj problem z aktualizacja ale dzieki opisowi udało sie (musiałem zrobic to na xp).
Zastanawia mnie jeszcze inna rzecz czytałem ostatnio ksiązke przerobiona z rtf na epub w komputerze wszystko ok(ksiazka otwarta fbreader) ale po przerzuceniu na czytnik brakuje w ktoryms rozdziale troche tekstu.(moj kolega czytał ta ksiazkę w normalnej formie i dlatego sie dowiedziałem).
Zastanawia mnie czy jest to wina czytnika czy kwestia przerobienia?


02 mar 2013 20:15:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2013 1:14:39
Posty: 2
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Prestigio PER3464B
Witam!

Dostałam ten czytnik na urodziny jakiś czas temu i zabrałam się za poszukiwanie opinii na jego temat.
Przyznam szczerze, że troszkę się przeraziłam czytając to wszystko, niemniej odkąd go posiadam nic niepokojącego się nie wydarzyło. Jest tylko jedna sprawa, która mnie nurtuje, a mianowicie : Czy da się w jakiś sposób pogłośnić toto żeby było słychać coś więcej niż odgłosy porównywalne do oddychania, jeśli tak to jak? Chyba, że to mój egzemplarz jest w tym temacie ułomny i mogę się pocałować z takimi wymaganiami...

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź :)

_________________
"Vegeta, what does the scouter say about his power?"
"It's over NINE THOUSAAAAAAAND!"


14 mar 2013 1:25:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Prestigio PER3464B
Czy przycisk "strzałka w górę" nie działa podczas odtwarzania muzyki? Powinien zwiększać głośność (http://marketing.prestigio.com/$Customer_Support/Manuals/E-book%20Readers/PER3464/PER3464B%20user%20manual%20V1%200%20-PL.pdf).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


14 mar 2013 10:29:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron