Teraz jest 17 kwi 2024 1:08:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Dobre książki o życiu i problemach 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 20:19:31
Posty: 9
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
a pewnie, że mogę :)
"Trzy opowieści" Umberto Eco i Eugenio Carmi.
Krótkie opowiastki o życiu robiące wiiieeelkie wrażenie! Poszukaj sobie w necie.
Ja mam takie wydanie, które jest przecudownie zilustrowane - akwarele i kolaże w nowoczesnym stylu, a to wszystko wydrukowane na grubym, czerpanym papierze. Piękny przedmiot z piękną treścią.


15 lis 2011 17:06:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 22:21:38
Posty: 6
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Słyszałam już o tej książce. Jesteś kolejną osobą która mi ją proponuje do przeczytania. Chyba muszę się w końcu do niej zabrać. Dzięki za przypomnienie mi tej pozycji. Ja niestety nic ciekawego nie zaproponuję bo jestem daleko w tyle z czytaniem


16 lis 2011 21:15:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 20:31:40
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
To chyba dobrze, że w książce która nazywa się "Konflikty między ludźmi", czyli jest albo naukowa, albo popularnonaukowa nie ma żadnej metaforyki i zabawy stylem, takie książki są od przekazywania rzetelnej wiedzy. Jak kogoś wiedza nie interesuje, a woli poczytać piękne słówka bez treści to po książki popularnonaukowe raczej nie sięga.

_________________
Bogowie wiedzą, że śmierć jest nieszczęściem. Inaczej chętnie umieraliby sami.


24 lis 2011 13:28:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011 11:55:14
Posty: 34
eCzytnik: komputer
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
No raczej tak :) Wiem o czym mowa, bo "Konflikty między ludźmi" czytałam :) Tu jest w prosty sposób przekazana rzetelna wiedza o tym jacy są ludzi i dlaczego sie nierozumieją. A z niezrozumienia rodza sie konflikty przecież. Ksiązka fajna, bardzo pouczająca i dobrze sie ją czyta. Wciaga, bo w przykładach, które podaja autorzy odnajdujemy sytuacje z naszego życia i zaczynamy rozumieć je na nowo :) Poza tym przedstawiono tu główne zasady skutecznego postępowania w sytuacjach konfliktowych, takich jak w życiu prywatnym, pomiędzy partnerami, na tych w miejscu pracy kończąc.
Czyta się super, więc polecam nie tylko psychologom i pasjonatom tematu :)


25 lis 2011 15:14:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2010 8:56:19
Posty: 36
eCzytnik: na czymkolwiek ;)
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Polecam Śniadanie z Sokratesem Roberta Smitha.
"Na kolejnych stronach pojawią się więc rozmaici wybitni ludzie, by towarzyszyć ci w codziennych zajęciach. Na siłowni spotkasz socjologa i historyka Michela Foucault, tłumaczącego, dlaczego twoje ćwiczenia stanowią formę kontroli państwowej. Jacques Lacan, psychoanalityk, pomoże ci w zakupach, a gdy wpatrujesz się w lustro w przymierzalni, objaśni niebezpieczeństwa narcyzmu. Gdy jesteś w pracy, Karol Marks wyszepcze ci do ucha, jak przestać być niewolnikiem pieniędzy. Poznasz również Machiavellego, który objaśni, jak zorganizować udane przyjęcie; Carl Schmitt objawi ci, dlaczego kłótnie z partnerem mogą być czymś dobrym, a Budda podpowie, jak nie zasnąć w wannie. Kiedy oni będą się zajmować twoimi porannymi rytuałami lub tym, co oglądasz w telewizji, dowiesz się czegoś więcej również o nich samych. Ich idee mogą się wydać trudne lub dziwaczne, ale zawsze będą się odnosiły
do tego, w jaki sposób spędzasz czas".


04 kwi 2012 13:02:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2010 8:56:19
Posty: 36
eCzytnik: na czymkolwiek ;)
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Bardzo budująca jest książka Erica Weinera Poznam sympatycznego Boga. Autor przeżywa kryzys wieku średniego, cierpi na depresje, boi się śmierci i wyrusza na poszukiwania Boga. Cały czas zadaje sobie też pytanie, czy to być może, by człowiek sam sobie Boga wybrał? Odwiedza buddystów w Nepalu i sufich w Turcji, taoistów w Chinach i specjalistów od kabały w Izraelu oraz kilka róznych dziwnych religii w Stanach: raelian wierzących w UFO, wiccan neopogan, szamanów oraz franciszkanów z Bronksu. Książka pełna humoru i autoironicznego dystansu autora do samego siebie.


25 maja 2012 19:31:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2010 8:56:19
Posty: 36
eCzytnik: na czymkolwiek ;)
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Hm... to znów ja... tym razem polecam antyporadnik. Fiasko. Podręcznik nieudanej egzystencji. Autorem jest filozof Tomasz Mazur.
„Większość z nas ma nieudane życie: marnujemy dzień za dniem, żyjemy w lęku, w cieniu niespełnionych marzeń, płonnych nadziei i utajonych pragnień, ale robimy to w sposób niekonsekwentny, chaotyczny, niesystematyczny. Nie umiemy nawet porządnie zmarnować sobie życia! Oto wskazówki, jak to zrobić naprawdę dobrze. Skoro już musimy mieć nieudane życie, zróbmy to dobrze. Stoczmy się z klasą. Nie poprzestańmy na lekkiej nerwicy. Zafundujmy sobie porządną depresję”. To sam autor. Ironiczny, kpi w żywe oczy z poradników, które, mimo swej ogromnej ilości nijak nie przekładają się na poczucie szczęścia.


06 lip 2012 18:30:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron