Teraz jest 19 kwi 2024 21:06:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Dobre książki o życiu i problemach 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011 11:55:14
Posty: 34
eCzytnik: komputer
Post Dobre książki o życiu i problemach
Hej,

szukam dobrych książek "ku pokrzepieniu". Ale żeby to nie były jakieś słabe poradniki lub coś, czego po prostu nie daje sie czytać.... Książki terapeutyczne są bardzo różne.

Jak macie jakieś dobre tytuły (niekoniecznie w języku polskim), które możecie polecić, to piszcie proszę.


27 wrz 2011 17:16:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 20:31:40
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Ja znam dobry poradnik, chociaż nie do końca "ku pokrzepieniu", a raczej "jak sobie radzić z problemami". Nie ma żadnych pierdół w stylu "popatrz jaki świat jest cudowny i ciesz się, że jesteś jego dzieckiem", są za to rzetelne informacje z dziedziny psychologii. Książka nazywa się "Lekarstwo na zmartwienia" Roberta L. Leahy'ego. Autor mówi jak radzić sobie z zamartwianiem się, są testy, żeby sprawdzić czy przejmujemy się bardziej niż powinniśmy, ćwiczenia, jak przekuć nasz stres w konstruktywne działanie.

_________________
Bogowie wiedzą, że śmierć jest nieszczęściem. Inaczej chętnie umieraliby sami.


13 paź 2011 12:05:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011 11:55:14
Posty: 34
eCzytnik: komputer
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Brzmi zachęcająco. Poleciłabyś go swojej najlepsze przyjaciólce? Ja szukam ksiazki dla bliskiej osoby....

P.S.

Uslyszałm ostatnio jeszcze dobre opinie na temat bajek terapeutycznych. Poradnik lepszy czy bajki? Znasz sprawę/temat?


15 paź 2011 16:16:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2011 15:05:18
Posty: 17
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
O poradniku słyszę pierwszy raz, więc dołączam do pytania :)

A co do bajek, to ja dostałam niedawno taki zbiór od przyjaciółki. Chyba się nazywa "Drugie skrzyło". Bardzo ładne są, mocno wzruszające. Pobudzają uczucia.


20 paź 2011 14:50:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011 11:55:14
Posty: 34
eCzytnik: komputer
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Tak? Dobre są? W sensie takim pytam, czy pomagają. Wierzysz w to? Znasz się troche na tym?


25 paź 2011 19:38:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2011 15:05:18
Posty: 17
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Mi pomogły. Tzn. nie wiem jak to dokładnie działa, ale na prawdę uspokajają. Ja jestem trochę panikarą i wszystkim się martwię, a ta książka mnie relaksuje ;)

PS. Bardzo ładny avatarek ;)


26 paź 2011 11:39:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 20:31:40
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Ciężko mi porównać, bo nie czytałam takich bajek. Choć po waszych pozytywnych opiniach może rzeczywiście do nich zajrzę :) Co do poradnika to przyjaciółce go nawet dałam w prezencie i też jej się podoba ;)

_________________
Bogowie wiedzą, że śmierć jest nieszczęściem. Inaczej chętnie umieraliby sami.


28 paź 2011 14:59:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011 11:55:14
Posty: 34
eCzytnik: komputer
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Dzięki Makarena ;) Jak ksiażka jest dobra tak jak polecacie, to i ja zajrzę. Troszkę poczytalam w necie o bajkach terapeutycznych i to calkiem niezła sprawa. Niwelują lęki, pozwalaja przezywać emocje na nowo.


28 paź 2011 15:22:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 22:21:38
Posty: 6
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Te bajki terapeutyczne są naprawdę fajne. Czytałam je dzieciom na dobranoc na koloniach. Jeśli szukasz jeszcze tej książki na prezent to mogę ci coś fajnego polecić. Książka porusza takie zagadnienia jak konflikty - ich powstawanie i rozwiązywanie, rywalizację, współpracę czy negocjację. Wydaje mi się, że to takie codzienne problemy. Książka nosi tytuł "Konflikty między ludźmi". To co jest w niej fajnego to że jest wiele odniesień do życiowych sytuacji opisanych jako scenki rodzajowe.


10 lis 2011 17:16:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 20:19:31
Posty: 9
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
bajki terapeutyczne są super! Korzystałam z nich w pracy z dziećmi i młodzieżą. Możecie podać więcej tytułów? Osobiście znane są mi teksty Anthonego de Mello! są super i bardzo mi pomagają.


11 lis 2011 22:12:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 22:21:38
Posty: 6
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
nie pamiętam tytułów ani autorów tych bajek terapeutycznych bo książki mi gdzieś wsiąkły (poszły w świat), ale coś podobnego do tych bajek napisał Coelho w książce "Być jak płynąca rzeka". Są tak takie krótkie opowiadania właśnie w większości takich bajek.


12 lis 2011 20:40:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 20:19:31
Posty: 9
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
ooo ile moich książek dostało nóżek i poszło w świat! :) A Coelho sam w sobie taki terapeutyczny... a "Być jak płynąca rzeka" to świetna, choć niełatwa, książka. A "Wojownika Światła" czytałaś?


12 lis 2011 22:38:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 22:21:38
Posty: 6
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
pewnie że czytałam:] Coelho to jeden z moich ulubionych pisarzy. Najwspanialsze w jego książkach jest to, że czytając je po raz kolejny odnajduje się w nich coś nowego niż za pierwszym razem. Ostatnio jestem trochę do tyłu z książkami - totalny brak czasu, nie wiesz może czy on wydał ostatnio coś nowego?


14 lis 2011 9:54:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 20:19:31
Posty: 9
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Dla mnie "Wojownik światła" to taka książka, która się nigdy nie zdewaluuje - wszystkie myśli są aktualne na każdym etapie życia. I chyba podobnie jest z tym, o czy piszą autorzy w "Konfliktach między ludźmi" (byłam ostatnio w biblio i przeglądałam ją przez dłuższą chwilę) - oczywiście język nie ten, metaforyka żadna, ale prosto, konkretnie, na temat i każdy tę wiedzę odniesie do siebie. Bardzo mi się spodobała ta książka.
A Coelho pewnie, że wydał nową książkę ostatnio. Widziałam plakaty na mieście. "Alef".
http://www.empik.com/alef-coelho-paulo, ... p#longDesc


14 lis 2011 10:47:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 22:21:38
Posty: 6
Post Re: Dobre książki o życiu i problemach
Masz rację że wojownik ma trochę inny charakter niż książka, o której ja pisałam. Ale dotyka sfer takich bardzo życiowych, z którymi zmagamy się wszyscy niemal każdego dnia. Dla mnie jej dużym atutem są odnośniki przy omawianych tematach do takich życiowych sytuacji poprzez opis scenek rodzajowych.
Jestem do tytuły w książkach, nic nie słyszałam o tej nowej książce Coelho. Dzięki za link zaraz sobie poczytam o niej. Zapowiada się u mnie ostatnio trochę rozluźnienia więc będę mieć więcej czasu na czytanie. Tenisoofka możesz polecić jeszcze jakąś książkę, taką która ostatnio wywarła na tobie jakieś duże wrażenie?


15 lis 2011 9:34:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: