Teraz jest 29 mar 2024 1:22:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Najgorsze książki jakie czytaliście?... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2011 13:15:11
Posty: 28
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Najgorsze książki jakie czytaliście?...
Stanowczo „Alchemik" Coehlo.


28 lip 2011 4:29:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 0:28:07
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Najgorsze książki jakie czytaliście?...
Mój typ: Seria ''Krucjata'', Ahern Jerry. Tomów jest chyba 21, dotrwałem do jakiegoś nastego (bliżej dwudziestego). Nie jest to książka zła w znaczeniu warsztatowym (stąd tak długo wytrzymałem), ale jej złość widzę w tym, że historia (typowa apokalipsa o wojnie totalnej) jednocześnie wciąga i odpycha coraz bardziej niedorzecznymi pomysłami. Inaczej - masz dość, a chcesz jeszcze :)
Przekornie chyba jednak polecam miłośnikom gatunku.

A przy okazji - boli mnie, że niektórzy tak narzekają m.in. na Żeromskiego. Przeczytałem chyba wszystkie jego pozycje 2-3 razy, są świetne...


28 lip 2011 15:59:38
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Najgorsze książki jakie czytaliście?...
Najgorsze...? Hmm. Noce i dnie. Bezwarunkowo. Może nabrałem niechęci po filmie, ale to była jedyna lektura której (jako kujon) w szkole średniej nie przeczytałem. Nie dałem rady. ;-)

A do Żeromskiego muszę wrócić. Szkoda, że nie ma w wersji ebookowej jego dzienników (EDIT: znalazłem tom XXI, ale starsze - kiepskie skany), świetna lektura, choć sprawy damsko-męskie ocenzurowali PRL-owcy redaktorzy...

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 lip 2011 22:34:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post Re: Najgorsze książki jakie czytaliście?...
UnHomme zgadzam się, że "Alchemik" to straszna książka, ale po jej przeczytaniu stwierdziłem, że żeby ocenić autora muszę przeczytać jeszcze jedną co najmniej i stwierdzam że "Walkirie" jest jeszcze gorsza. Oczywiście jest to tylko moje zdanie

_________________
http://toolsweb.pl/


11 paź 2011 12:55:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 1:19:47
Posty: 14
Post Re: Najgorsze książki jakie czytaliście?...
O psie, który jeździł koleją. Po tej książce miałam doła przez 3 dni. Straszna, bardzo smutna. Nie dla miłośników zwierząt.


13 sty 2012 1:29:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 21:12:40
Posty: 9
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Najgorsze książki jakie czytaliście?...
właśnie przeczytałem Buick 8 Kinga i muszę stwierdzić, że to najgorsze jego dzieło jakie do tej pory czytałem, praktycznie zero napięcia, a końcówka jest po prostu denna


15 mar 2012 11:57:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 23:02:45
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Najgorsze książki jakie czytaliście?...
najgorsza? zdecydowanie "zmierzch"... byłam młoda, głupia i sugerowałam się zdaniem nowych koleżanek z liceum. Przebrnęłam do końca choć do dziś nie bardzo wiem jakim cudem.


25 mar 2012 23:43:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Najgorsze książki jakie czytaliście?...
Generalnie o takich książkach człowiek stara się zapomnieć.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


26 mar 2012 20:23:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Najgorsze książki jakie czytaliście?...
Ariel Odgen 01 Dziewiąty Mag pióra Reystone A. R
Na początku miałem pozytywne odczucia, lekka stylistyka. Potem kiedy bohaterka rusza do akcji zaczynają się zgrzyty. Całość przypomina pojedyncze mikroepizody z których bohaterka wychodzi obronna ręką, a które same z siebie są bolesne i drętwe. Autor(ka) chyba nie miał pomysłu na prowadzenia akcji czy rozwiązywanie takich akcji, bo to przypomina doraźne łatanie. Nieustanne powtarzanie jak to Ona jest wspaniała, naiwne wzdychanie do męskiego bohatera, ehh - to może zainteresuje tylko jakąś niewyrobioną literacko nastolatkę.


27 mar 2012 8:37:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011 11:55:14
Posty: 34
eCzytnik: komputer
Post Re: Najgorsze książki jakie czytaliście?...
UnHomme napisał(a):
Stanowczo „Alchemik" Coehlo.


Wszystkie książki Coehlo mozna włożyć do jednego wora z napisem "najgorsze" :]


26 lip 2012 15:32:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2010 8:56:19
Posty: 36
eCzytnik: na czymkolwiek ;)
Post Re:
chosenone napisał(a):
Najgorszą książką jaką w życiu czytałam to 'kod da Vinci' Do(w)n'a Browna. Nie ma nic gorszego. Baaardzo odradzam jej czytanie. Z jednej prostego powodu: facet nie umie pisać i każda jego książka jest taka sama. Tzn taki sam schemat. Także nie polecam. Po za tym niezłe durnoty wypisuje w tych swoich książkach, Aż żal czytać.

Przepraszam, ale znam co najmniej dwóch noblistów, którzy lecą schematami, są lubiani i czytani, a nawet podnoszeni pod niebiosa. To nasz Sienkiewicz i Fin Mika Waltari.
"Także nie polecam"- czy chodzi ci o tak że, czyli tak więc, czy też o także, czyli również?
Skąd wiesz, ze durnoty? toż to fikcja literacka, a nie literatura faktu!
Mądry czytelnik nawet z harlequina wyciągnie coś pożytecznego.
I żeby była jasność, nie przepadam za Donem Brownem, ale oddaje mu z honorem zręczność pisarska i cudnie wymyślane intrygi. To są książki, do których dwa razy się nie zagląda, podobnie jak tony innej lekkiej literatury, ale i nikt nie oczekuje tego po takich pozycjach.


10 wrz 2012 17:32:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: