Teraz jest 28 mar 2024 16:24:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2012 15:44:52
Posty: 3
eCzytnik: Onyx M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
T0masz napisał(a):
sslackware napisał(a):
1. Słownik pojawia się raz na dole, raz na górze często zasłaniając słowo które chcę sprawdzić. Niestety pomimo wielu prób nie udało mi się go przesunąć.
2. Za każdym razem gdy przełączam słownik z eng-pl, na eng-eng (i odwrotnie) muszę go najpierw zamknąć, aby się przeładował.
3. Czy "lektor" może przeczytać podkreślono słowo ?

Witaj,

Za mało korzystałem by wypowiadać się na 1) i 3), ale z moich doświaczeń:
- co do 1) jak testowałem go, to u mnie pojawiał się na górze, gdy słowo było w dolnej części strony, na dole w odwrotnym przypadku. Nie spotkałem się by mi zasłaniał słowo, ale faktycznie do tej pory mało korzystałem. Słownika chyba nie da się przesunąć.
- ad 2) - próbowałeś może po prostu kliknąć na moment na inne słowo i wrócić do poprzedniego? Jak zmieniałem słowniki to faktycznie na pierwszy rzut oka używał poprzedniego (słowo się nie zmieniało), ale już kolejne zaznaczone tłumaczył ok.


Dzięki za odpowiedź.

1. Rzeczywiście pojawia się raz na dole, raz na górze i zazwyczaj pojawia się "dalej" od zaznaczonego słowa. Wszystko jest w porządku do momentu, gdy uda się zaznaczyć słowo. Niestety problem pojawia się wtedy gdy słowo znajduje się "prawie" na samym dole. Słownik defaultowo pojawia się na dole i po prostu zasłania ostatnie n-linijek w tym interesujące nas słowo. Biorąc pod uwagę, że w momencie pojawienia się słowa nie mamy możliwości ani przesunięcia strony, ani słownika to danego słowa po prostu zaznaczyć się nie możemy.
2. Dzięki, rzeczywiście pomogło. Po zmianie słownika próbowałem wielokrotnie zaznaczyć to samo słowo mając nadzieję, że słowik sam "zaskoczy", ale nie wpadłem na to, że należy zaznaczyć inne słowo :). Można to chyba traktować jako bug i pewnie zgłosić do producenta.

Pozdrawiam,
Jacek


08 maja 2012 23:51:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 20:35:34
Posty: 37
eCzytnik: M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Jeśli słownik się pojawi i zasłania słowo to po prostu kliknij na jakieś słowo po obok słownika i przeskoczy na drugą stronę czytnika i odkryje zasłonięte wcześniej słowo ; )

Co do zmiany słowników to musisz powtórnie zaznaczyć dane słowo (kliknąć na inne i z powrotem na wybrane do tłumaczenia) gdyż ekran musi się odświeżyć.

Używanie słownika jest trochę kłopotliwe ale trzeba się przyzwyczaić gdyż jego usprawnienie pewnie zajmie trochę czasu (albo trochę więcej ; ) ).


10 maja 2012 0:10:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2012 15:44:52
Posty: 3
eCzytnik: Onyx M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
oedippus napisał(a):
Jeśli słownik się pojawi i zasłania słowo to po prostu kliknij na jakieś słowo po obok słownika i przeskoczy na drugą stronę czytnika i odkryje zasłonięte wcześniej słowo ; )

Co do zmiany słowników to musisz powtórnie zaznaczyć dane słowo (kliknąć na inne i z powrotem na wybrane do tłumaczenia) gdyż ekran musi się odświeżyć.

Używanie słownika jest trochę kłopotliwe ale trzeba się przyzwyczaić gdyż jego usprawnienie pewnie zajmie trochę czasu (albo trochę więcej ; ) ).


Co do klikania obok słownika, to tak właśnie robię, ale nie należy to do najprzyjemniejszych rzeczy ...

Reasumując, tekst podkreślony boldem wiele wyjaśnia i nie pozostaje mi nic innego jak się z nim zgodzić ;).

Dzięki.
Jacek


10 maja 2012 23:03:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2012 12:53:11
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Czy ktoś rozwiązał już problem tłumaczenia z angielskiego na polski? Wyraz zaznacza się bez ostatniej litery. Bardzo często występuje problem, że słownik podaje zupełnie inny wyraz od szukanego.


14 maja 2012 18:35:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2012 16:25:55
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Jeszcze coś nt. zasilania i okolic:
1. Oryginalna ładowarka ładuje mój czytnik tylko do czterech kresek, podczas gdy zasilany z kompa ładuje sie do full (5 kresek). Zmierzyłem napiecie dawane przez ładowarkę - tylko 4,95V.
2. Po zejściu napięcia na baterii poniżej 3 kresek, przestaje działać samo-wyłączanie. Odnoszę również wrazenie, że oprogramowanie działa mniej stabilnie, tzn. zdarzają się jakieś dziwne opóźnienia w działaniu - czytnik nie reaguje na przyciski.


24 maja 2012 17:01:23
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
jafra napisał(a):
Oryginalna ładowarka ładuje mój czytnik tylko do czterech kresek, podczas gdy zasilany z kompa ładuje sie do full (5 kresek). Zmierzyłem napiecie dawane przez ładowarkę - tylko 4,95V.

Coś jest nie tak, jak powinno, ładowarka to jedno, a bateria drugie - proszę zgłosić to do naszego serwisu.


25 maja 2012 15:28:22
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2012 16:25:55
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
OK - dziękuję!


29 maja 2012 17:11:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Powtórzę, to co pisali inni: Brak podziału wielokolumnowego pdfa na sekcje/sektory to niewątpliwy minus onyxa. Czekam na poprawki i usprawnienia w tym zakresie.
Są jakieś szanse na szybkie usunięcie tej niedogodności?


29 maja 2012 19:52:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2011 15:15:36
Posty: 3
Post Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem M92. Już uaktualniłem firmware, na razie się oswajam. Szczegółowe uwagi dotyczące oprogramowania wkrótce zamieszczę.
Ale jest jedna ważna rzecz, która mnie mocno niepokoi: nie ma możliwości zablokowania czytnika hasłem. Trzymam na nim trochę rzeczy, które niekoniecznie powinna zobaczyć niepowołana osoba, więc czuję się nieswojo, nie mogąc ochronić tych plików przed wycieknięciem w świat w razie kradzieży urządzenia. Jasne - nawet hasło niewiele pomoże, gdy ktoś się bardzo uprze, żeby wydobyć dane. Ale chciałbym mieć możliwość chociażby znacznego utrudnienia złodziejowi zadania.
Wojtek


29 maja 2012 22:54:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2011 15:43:44
Posty: 7
eCzytnik: ONYX BOOX
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Bug?

Po zaktualizowaniu czytnika do wersji update-20120514.zip, nie mogę dodawać nowych adnotacji do lektury, dla której utworzyłem wcześniej adnotacje w poprzedniej wersji (fabrycznej).


04 cze 2012 13:45:50
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Niestety tak :|
Sprawdzony i zgłoszony do poprawy u producenta.


04 cze 2012 15:01:30
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Redaktornia.com napisał(a):
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem M92. Już uaktualniłem firmware, na razie się oswajam. Szczegółowe uwagi dotyczące oprogramowania wkrótce zamieszczę.
Ale jest jedna ważna rzecz, która mnie mocno niepokoi: nie ma możliwości zablokowania czytnika hasłem. Trzymam na nim trochę rzeczy, które niekoniecznie powinna zobaczyć niepowołana osoba, więc czuję się nieswojo, nie mogąc ochronić tych plików przed wycieknięciem w świat w razie kradzieży urządzenia. Jasne - nawet hasło niewiele pomoże, gdy ktoś się bardzo uprze, żeby wydobyć dane. Ale chciałbym mieć możliwość chociażby znacznego utrudnienia złodziejowi zadania.
Wojtek


Popieram.


04 cze 2012 16:51:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2012 16:25:55
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Byłoby super gdyby do menu obrazy dodano funkcję przegladarki slajdów - czytnik mógłby służyć jako ramka z ładnymi fotkami ;-).


07 cze 2012 11:08:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2012 13:41:07
Posty: 20
eCzytnik: Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Mam prośbę do Roberta: gdy umieszczacie nową wersję oprogramowania do pobrania, to dobrym zwyczajem jest napisać co ta wersja zmienia.
Sekcja "poprawione błędy" i sekcja "nowe funkcjonalności", a po kilku dniach uzupełnienie opisu o "wprowadzone błędy" tak bym wiedział czy warto podnosić wersję oprogramowania w moim czytniku.

Swoją drogą, na kiedy planujecie wsparcie dla ePub 3.0?


07 cze 2012 11:26:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
jafra napisał(a):
Jeszcze coś nt. zasilania i okolic:
2. Po zejściu napięcia na baterii poniżej 3 kresek, przestaje działać samo-wyłączanie. Odnoszę również wrazenie, że oprogramowanie działa mniej stabilnie, tzn. zdarzają się jakieś dziwne opóźnienia w działaniu - czytnik nie reaguje na przyciski.


Zauważyłem coś podobnego, poniżej 3 kresek bardzo szybko się rozładowało ogniwo, mimo że nie był używany intensywnie, wygląda na to, że nie działało usypianie.


09 cze 2012 11:23:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron