Teraz jest 29 mar 2024 6:55:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników 
Autor Wiadomość
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
jafra napisał(a):
Byłoby super gdyby do menu obrazy dodano funkcję przegladarki slajdów - czytnik mógłby służyć jako ramka z ładnymi fotkami ;-).
Trochę żartobliwe zapytanie, ale taka funkcja jest :)
Również po otwarciu pliku PDF, można w menu -> narzędzia włączyć "Pokaz slajdów" i po wybraniu czasu (w sekundach) po którym automatycznie ma się zmieniać strona, można sobie włączyć automatyczne przewracanie stron.
Tak samo z obrazami. Jesli otworzymy pierwszy z brzegu plik graficzny, to w menu -> narzędzia jest też "Pokaz slajdów". Czytnik traktuje bieżący katalog jako "playlista" i pokazuje automatycznie kolejno na ekranie wszystkie pliki graficzne w nim zawarte.

ksm123 napisał(a):
gdy umieszczacie nową wersję oprogramowania do pobrania, to dobrym zwyczajem jest napisać co ta wersja zmienia.
Nie dostajemy takiej listy od producenta. Serwis umieszcza nową wersję na stronie po sprawdzeniu - postaramy się na przyszłość coś takiego stworzyć przy aktualizacji.
Wspierana przez nas jest zawsze najnowsza wersja dostępna na stronie.


15 cze 2012 18:16:19
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2012 16:25:55
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
"Patrzą, a nie widzą" - sorry! Nie wiem jak, ale szukajac - nie widziałem.
Btw. Robert ArtaTech, jak już rozwiązujesz problemy, to mam coś jeszcze.
1. Podczas przeglądania listy plików, uciążliwe jest poruszanie się wewnątrz folderu tzn. zmienianie stron. Joystick powinien ruszając nim lewo/prawo zmieniać strony - niestety zaznaczenie porusza się góra/dół po plikach.
2. Podczas czytania nie aktualizuje się zegar wyświetlany na dole ekranu - trochę potrafi to czasem zmylić. Czas się zmieni dopiero gdy zmienimy stronę, ale nie zawsze czyta się 1str/min.
Pozdrawiam i Dzięki!


19 cze 2012 9:52:58
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
jafra napisał(a):
1. Podczas przeglądania listy plików, uciążliwe jest poruszanie się wewnątrz folderu tzn. zmienianie stron. Joystick powinien ruszając nim lewo/prawo zmieniać strony - niestety zaznaczenie porusza się góra/dół po plikach.
2. Podczas czytania nie aktualizuje się zegar wyświetlany na dole ekranu - trochę potrafi to czasem zmylić. Czas się zmieni dopiero gdy zmienimy stronę, ale nie zawsze czyta się 1str/min.

Ad.1 Tak działa joystick (kursor), a przemieszczanie o cały ekran (stronę) jest klawiszami "prev" i "next" z lewej strony. Tak jest we wszystkich modelach booxów, które mają komplet klawiszy.

Ad.2 To było dyskutowane swego czasu, po wprowadzeniu zegara, ale zwyciężyła koncepcja odświeżania wraz ze zmianą strony, ze względu na oszczędność energii. Czytnik, po wyświetleniu strony, automatycznie się usypia (minimalizuje pobór prądu) i taka aktualizacja fragmentu ekranu, była by prawie jak kolejny "pageflip". To samo jest z zegarkiem na ekranie głównym w wersji 1.7.


19 cze 2012 15:26:52
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2011 12:08:02
Posty: 27
eCzytnik: Onyx BOOX M92B
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Zainstalowałem aktualizację update-20120703.
Eksport szkiców - fajny.

1. Kiedy można się spodziewać aktualizacji naprawiającej kwestię podłączania do WiFi o ukrytym SSID?

2. Fajnie byłoby móc widzieć zawsze nazwę pliku PDF. Czytnik po 1-szym otwarciu danego pliku PDF ładuje (jeśli ma co) tytuł tego dokumentu (atrybut title). Nie zawsze jest on lepszy aniżeli własnoręcznie ustanowiona nazwa pliku. Czy nie da się tego jakoś wymusić? Ewentualnie czy można liczyć na taką opcję wyboru w menu w przyszłych wersjach oprogramowania?


09 lip 2012 18:11:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2012 22:24:09
Posty: 23
eCzytnik: M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
dobry wieczór
jestem nową użytkowniczką M92 (czarnego)
i chciałam zgłosić parę uwag odnośnie oprogramowania

- czytnik zakupiony pod koniec lipca, w info "o nas" pisze 1.7, ufam że mam najnowsze

Głównie pracuję na pdfach i skanach (akademicko) i najczęściej robię ręcznie adnotacje (szkice),
jednak gdy czasem korci mnie skorzystać z funkcji adnotacji wprowadzanych klawiaturą, mam z tym kłopot, gdy plik jest powiększony a ekran obrócony, zdarza się często, że okienko adnotacji nie wyświetla się w całości, a nie wiem jak można je przesunąć; czasem pomaga ponowny obrót ekranu i zmniejszenie do 100% skali, jednak jest to bardzo kłopotliwe

już takim marzeniem jest większa dokładność przy przesuwaniu strony przy pomocy joystickiem - teraz przeskakuje mi o pół strony, i jedynie rysik pozwala tutaj na większą dowolność

poza tym mam kłopot z eksportem ręcznych adnotacji i własnych szkiców, pierwsze czasem giną, drugie się nie zapisują - zgłosiłam to w innych wątkach więc tutaj tylko powtarzam dla porządku:)

generalnie jestem bardzo zadowolona z jakości urządzenia, ze sposobu wyświetlania skanów i z dokładności rysika,

pozdrawiam
m.


20 sie 2012 1:43:28
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Maggie napisał(a):
czytnik zakupiony pod koniec lipca, w info "o nas" pisze 1.7, ufam że mam najnowsze
Proszę zwrócić uwagę na cyferki następujące po numerze wersji (kod daty). Aktualnie najnowsza wersja jest 1.7 20120703, jeśli jest starsza, proszę zaktualizować z naszej strony onyx-ereader.pl/pl/aktualizacje (tam też opis procedury).

Maggie napisał(a):
już takim marzeniem jest większa dokładność przy przesuwaniu strony przy pomocy joystickiem - teraz przeskakuje mi o pół strony, i jedynie rysik pozwala tutaj na większą dowolność
Proszę zwrócić uwagę na opcje w Menu -> Układ -> "Pojedyncza strona"/"Przewijaj strony". Może to coś ułatwi.


20 sie 2012 21:18:04
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2012 22:24:09
Posty: 23
eCzytnik: M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
okazało się że jednak nie najnowsza...

choć czytnik kupiony od dystrybutora na przełomie lipca i sierpnia, wersja była z maja - moje niedopatrzenie;

przyjrzę się jeszcze tym adnotacjom, jak na razie udało mi się sprawdzić że eksport szkiców działa

co do aktualizacji - czy jest jakiś sposób żeby ją zrobić bez karty? gdy wgrałam plik update normalnie na booxa, nie "widział go", musiałam "pożyczyć" kartę ze skanera...

w każdym razie bardzo dziękuję za pomoc


21 sie 2012 0:58:29
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
We wszystkich modelach czytników Onyx Boox, aktualizację można wgrać tylko za pomocą karty SD (lub microSD dla i62, może być w przejściówce na rozmiar SD w pozostałych).


21 sie 2012 15:04:34
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2011 15:15:36
Posty: 3
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Kłopot z zawartością karty SD.
Dokupiłem do czytnika kartę SanDisk 8GB i... mam z nią kłopot, praktycznie uniemożliwiający normalne korzystanie z czytnika. Kiedy podłączy się kartę bezpośrednio do komputera i dokona się na niej jakiejkolwiek zmiany (np. stworzy nowy folder albo skopiuje nowy plik), to po wsadzeniu karty z powrotem do czytnika czytnik w ogóle nie widzi żadnej zawartości, dopóki się go nie zrestartuje.
Kiedy natomiast podłączam czytnik z załadowaną kartą do komputera przez kabel USB, to nie ma możliwości z poziomu komputera, żeby dokonać jakiejkolwiek modyfikacji karty. I to zarówno ręcznie, jak i np. przez Calibre (pragram nie umie skopiować książek na kartę).
Mój M92 ma wgrany najnowszy soft pobrany ze strony, a problem, o którym piszę powyżej, występuje w Windows 7 i w Ubuntu.


26 sie 2012 13:33:46
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Redaktornia.com napisał(a):
kartę SanDisk 8GB i... mam z nią kłopot, praktycznie uniemożliwiający normalne korzystanie z czytnika. Kiedy podłączy się kartę bezpośrednio do komputera i dokona się na niej jakiejkolwiek zmiany (np. stworzy nowy folder albo skopiuje nowy plik), to po wsadzeniu karty z powrotem do czytnika czytnik w ogóle nie widzi żadnej zawartości, dopóki się go nie zrestartuje.
Kiedy natomiast podłączam czytnik z załadowaną kartą do komputera przez kabel USB, to nie ma możliwości z poziomu komputera, żeby dokonać jakiejkolwiek modyfikacji karty.
Pierwszy taki sygnał o którym słyszę.
A czy karta po zakupie była formatowana w komputerze? Może ponowny format (FAT32) coś zmieni. Zakładam, że karta dziala normalnie w innym czytniku kart i że nie ma żadnych błędów w strukturze plików jak i nośnika. Pod Windows można sprawdzić komendą:
Kod:
chkdsk X: /F

gdzie X oznacza literę dysku reprezentującego kartę.
Nośnik fizyczny można sprawdzić specjalnym, dedykowanym programem, lub pełnym formatem.


28 sie 2012 19:31:21
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lis 2012 15:08:09
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Book M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Drogi Arta Tech,

Jestem od niedawna użytkownikiem waszego czytnika m92, i mógłbym powiedzieć, że jest to najlepszy czytnik jakikolwiek miałem w rękach, gdyby nie jedna ... naprawdę UCIĄŻLIWA sprawa - słownik.
Nie można z niego praktycznie używać - ponieważ nie można go ukryć, a po nieprzeżuciu strony trzeba klikać na nowe słowo pod nim, by się przemieścił.


Nie można by tego tak rozwiązać tak, że po kliknięciu na ekran "w punkcie" się chowa, a po zaznaczeniu słowa pojawia.

Naprawdę ułatwiło by to życie.


15 lis 2012 15:15:57
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Asmodat napisał(a):
Nie można by tego tak rozwiązać tak, że po kliknięciu na ekran "w punkcie" się chowa, a po zaznaczeniu słowa pojawia.
Po otwarciu słownika z czytanego tekstu, można go zamknąć (schować) poprzez naciśnięcie klawisza "back" lub kliknięciem na "krzyżyk" w prawym górnym rogu okienka słownika.

Przy otwartym oknie słownika można przemieszczać się po tekście normalnie, klawiszami "Next" i "Prev", a wskazanie na ekranie miejsca w pobliżu okna słownika powoduje przemieszczenie się go na drugą stronę ekranu.

W aplikacji FBReader i Cool Reader aby wywołać słownik, wystarczy dwukrotnie "kliknąć" na interesujące słowo (tylko w "Przeglądarce PDF" potrzebne jest przejście przez Menu). Powtórne wywołanie słownika w tym samym dokumencie (do jego zamknięcia), jest natychmiastowe.


16 lis 2012 19:35:23
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lis 2012 15:08:09
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Book M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Właśnie o przeglądarkę PDF mi chodziło, czyli mam rozumieć, że w najbliższej przyszłości się to nie zmieni ?


17 lis 2012 19:48:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2012 16:25:55
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Witam! Po kilku miesiacach używania mam uwagi do oprogramowania.
1. Czesto słucham muzyki w czasie czytania i uważam że regulacja głosności jest źle ustawiona - po prostu nawet na najniższym poziomie jest za głośno. Próbowałem już z kilkoma typami sluchawek - bez zmian. Charakterystyka regulacji powinna być logarytmiczna tzn. zmiany na poczatku są niewielkie (tak jak we wzmacniaczach).
2. Język polski powinien być ustawiony jako domyślny - czytnikowi zdarza sie powracać bez powodu do ustawień startowych - czyli j. angielskiego.
Czytnika używam wyłącznie do czytania i jako ramki do obrazkówi, w tym zakresie OK
Pozdrawiam


07 gru 2012 19:39:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2012 20:09:27
Posty: 10
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Mam problem dokładnie opisany tu: problem z zapisem metadanych. Pisałem w tej sprawie do serwisu i dostałem odpowiedź, że to prawdopodbnie wina softu 1.7 20120927, bo wcześniej nie mieli takich sygnałów i wskazane jest poczekać na aktualizację. Tworzenie szkiców to jednak w moim profilu używania Booxa dość ważna funkcjonalność, a póki co nie działa w ogóle. Stąd moje pytanie. Panie Robercie, kiedy mniej więcej można się spodziewać aktualizacji?
Wesołych Świąt wszystkim e-czytającym!

_________________
Boox M92 white
Firmware: 1.7 20120927


21 gru 2012 15:10:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron