Teraz jest 19 kwi 2024 13:09:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 20:35:34
Posty: 37
eCzytnik: M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
CO do problemu ze słownikiem. Czytam obecnie literaturę anglojęzyczną w formacie PDF i czasami używam słownika do tłumaczenia słówek. Występuje u mnie taki sam problem z nie zaznaczaniem całego wyrazu. Jednak tak czy inaczej słownik tłumaczy wyraz, w który kliknąłem. Nie mam problemów jakie opisuje Robert99 z zaznaczaniem kilku wyrazów/linijek. Otwierałem już kilka pdfów do sprawdzenia i wszędzie zaznaczanie działało poprawnie.

Co do innych uwag to przydałoby się kilka rzeczy o których pisze wyżej green7.

Zauważyłem jeszcze jeden problem, czasami po włączeniu pdfa psuje mi się dolny pasek. Linia do zaznaczania stron się wydłuża i zasłania ikonkę głośnika oraz odświeżania. Po kilku-kilkunastu odświeżeniach wszystko wraca do normy.

Co do przeglądarki www, przydałaby się ikonka w trakcie ładowania stron, żeby było wiadomo że coś się ładuje i nie ścięło się.

I również proszę o instrukcję jak zmienić zdjęcie ładowania czytnika ; )


15 kwi 2012 13:15:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 kwi 2012 12:17:19
Posty: 5
eCzytnik: Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Jeżeli chodzi o podmianę obrazków wygaszacza oraz ustawienie obrazka przy wyłączeniu czytnika polecam opis:
http://www.mobileread.com/forums/showth ... ?p=2025398


15 kwi 2012 22:49:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Informacje o Boox M92
marek11 napisał(a):
Prośba do posiadaczy tego czytnika. Ktoś byłby uprzejmy zmierzyć ile czasu ładuja się na tym czytniku trzy poniższe strony:

salon24.pl
nowyekran.pl
wpolityce.pl

10/15/20 sekund?
Drugie pytanie, czy one się w sensownym czasie przewijają? Page up / page down, nawet nie płynny reflow.

W necie często czytam dłuższe teksty i zastanawiam się, czy taki czytnik nie byłby do tego lepszy od lcd, nawet gdy muszę dłużej poczekać na wgranie się strony?
Tablet już mam, chcę się szarpnąć na czytnik - taniej wyjdzie niż wymiana oczu :)

[Przeniosłem do innego wątku - tu będzie łatwiej o odpowiedź. Robert]

Wyniki i wnioski mojego testu są następujące:
salon24.pl - ze względu na jego układ (większość tekstu), da się go obsługiwać czytnikiem. Do wygodnego posługiwania potrzeba ok 20 sekund - strona ukazuje się już po kilku sekundach - ładuje się szybko, tylko później ładuje jeszcze jakieś obrazki animacje i tak dalej (co prawda jest opcja ukrycia obrazów, ale wydaje mi się że je ukrywa, co nie oznacza że ich nie ściąga). Po wciśnięciu pg down trzeba odczekać kilka sekund, jak już przemieli czyli po tych ok 20 sek. już dobrze się przegląda. Wchodzenie do linków rysikiem nie sprawia problemów, czyta się dobrze. Reszta uwag poniżej, bo tyczą się ogólnego przeglądania internetu.
nowyekran.pl - słabo tutaj z tym, strona pokazuje się szybko, zawiera jednak dużo obrazków, dynamicznych itd. do tego nie dopasowuje się do szerokości ekranu (opis niżej). Raczej bym nie zdecydował się na obsługę jej czytnikiem.
wpolityce.pl - podobnie jak nowyekran - rozbudowana, dużo obrazków itd.

Teraz ogólnie o przeglądaniu:
Moim zdaniem, czytnik do przeglądania stron się nie nadaje. Ładuje co prawda szybko, rozdzielczość bardzo ładna, czyta się dobrze, ale właściwości e-papieru - jego przerysowanie zajmuje jakąś widoczną część sekundy - sprawiają, że nawigowanie po stronie należy do czynności dla cierpliwych. Szczególnie jeżeli strony nie dopasowują się do szerokości ekranu - a takich chyba sporo. WiFi raczej nadaje się tutaj do ściągnięcia artykułów, książek, czytania stron bez bajerów, sprawdzenia czegoś w wikipedi, rozkładu jazdy itp. - raczej w tym sensie je zainstalowano.
Z założenia czytnik służy według mnie (na chwilę obecną) do czytania książek, ten jeszcze nadaje się do artykułów, norm, pdf'ów itp z uwagi na większy ekran. Przeglądania stron www nie jest jego mocną stroną, może w przyszłości jak będą technologie o lepszym czasie odświeżania.
Polecam przejście się do Vobisu, Alsen lub Euro i przetestowanie czytnika - nie powinno być problemu - wtedy sam określisz czy Ci odpowiada obsługa powyższych stron. Zależnie jak dużo czytasz, może Ci jednak czytnik do tych celów odpowiadać.
No i jak wspomniał oedippus przydałaby się ikonka mówiąca że przeglądarka ładuje stronę.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


16 kwi 2012 10:25:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2012 21:23:36
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Podobnie jak T0masz, też sprawdziłem i potwierdzam. Jakieś 10 s. potrzeba, aby większa część się załadowała, a kolejne 10 do kompletnego wyświetlenia strony. Dużo tam flashy, zdjęć, więc stąd ten czas. Również uważam, że przeglądanie nie jest komfortowe, bo wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do reakcji na nasze kliknięcia i przesuwania w trybie rzeczywistym. Dodam jeszcze jedno: wyświetlany tekst jest trochę wyblakły, a komentarze poniżej artykułów jeszcze bardziej. Trzeba wysilić wzrok. Podsumowując: można się rozczarować, jeśli czytnik ma służyć tylko do tego. Natomiast jeśli chodzi o używanie go zgodnie z przeznaczeniem, to gorąco polecam mimo, że uwag krytycznych odnośnie softu mam - z czasem zapewne będzie coraz lepszy.


16 kwi 2012 10:45:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2012 10:34:48
Posty: 3
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Dzięki.
Czytniki chodzą mi po głowie głównie ze względu na pdf, ale jak widzę, że stają się one coraz lepsze, to chciałbym od razu kupić taki, który obsłużyłby i strony www - tekst, statyczna grafika. Wolne odświerzanie epapieru przeżyje, ale jak wyświetlacz ma czekać na procesor i przeglądarkę internetową to www traci sens :/


17 kwi 2012 17:16:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
marek11 napisał(a):
Czytniki chodzą mi po głowie głównie ze względu na pdf, ale jak widzę, że stają się one coraz lepsze, to chciałbym od razu kupić taki, który obsłużyłby i strony www - tekst, statyczna grafika. Wolne odświerzanie epapieru przeżyje, ale jak wyświetlacz ma czekać na procesor i przeglądarkę internetową to www traci sens :/

No właśnie sęk w tym, że to nie procesor i przeglądarka przy rozbudowanych www są w tym wypadku "problemem" (tak mi się wydaje) - tylko właśnie odświeżanie papieru. Tak jak napisał Robert99 - brak przesuwania w czasie rzeczywistym jest bardzo niekomfortowy. Naprawdę polecam przejść się i wypróbować. A z pdf'ami ładnie sobie radzi - co prawda jeszcze trochę do poprawy w sofcie jest, ale widać że się rozwija i zmierza w dobrym kierunku (być może w sklepie dadzą wypróbować odpalenie pdf'a na własnej karcie SD).

_________________
Pozdrawiam Tomasz


17 kwi 2012 22:30:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2012 20:09:27
Posty: 10
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Mam następujący problem z rysikiem. W trybie szkicu czy to na dokumencie czy w menu Szkice gdy przy brzegu (którymkolwiek) ekranu rysuję linię do niego równoległą to pojawia się ona przesunięta względem końcówki rysika do krawędzi o jakieś 3-4 mm. Sytuacja jest symetryczna względem środka ekranu. Na środku punkt pojawia się dokładnie pod końcówką rysika. Im bliżej krawędzi ekranu znajduje się rysik, tym bardziej odsunięta jest kreska na ekranie. Kalibracja rysika nic nie daje.

_________________
Boox M92 white
Firmware: 1.7 20120927


18 kwi 2012 22:01:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2012 10:34:48
Posty: 3
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Zarówno Ty i Robert99 piszecie, że po tych 20 sekundach strony przegląda się już dobrze. Dla mnie to znaczy, że przez 20 sekund czytnik sobie tą stronę generował i wyświetlacz do tego momentu nie ma znaczenia. Komputer generuje strony w sekundy, rzadko są problemy z dopasowaniem strony do szerokości ekranu.

Czytnik ma dedykowany procesor i przeglądarkę www jako dodatek, więc nie mam się o co czepiać, w końcu to czytnik ebook a nie tablet do internetu.

Sprawdzić go w działaniu nie mam gdzie, nie ma go w sklepach na półkach - tylko na zamówienie.

PS Marudzę tak, bo na stronach na które wchodzę nawigacji to za dużo nie ma. Nowy wpis na blogu, czy interesujący temat na jakiejś zbiorczej liście, klik i sobie czytam jak książkę. Sekundowy lag przy przewracaniu takich stron chyba nie ma znaczenia. Chyba.


18 kwi 2012 22:25:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2012 22:53:36
Posty: 3
eCzytnik: M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
1.) Tak jak zostało już wspomniane w ostatnio otwartych nie działa opcja usuń wszystkie. Można co prawda robić to ręcznie wybierając joystickiem i w menu usuń, ale to czasochłonne. UWAGA - ta funkcja nie czyści ostatnio otwartych tylko usuwa wszystkie skróty!
2.) Kiedy mam dużą ilość folderów na karcie SD podczas przeglądania ich zawartości potrafi mnie wyrzucić do głównego menu i muszę przejść całą ścieżkę od nowa, aby otworzyć wcześniej oglądany plik
3.) Nie działają skróty do plików które znajdują się w folderze.
4.) Nie przestawia się opcja dotycząca konfiguracji zasilania zawsze jest 3 min na uśpienie
5.) W aplikacji słownik pomimo wgranych ponad 7 słowników nie przełącza mnie z angielskiego na inny język zawsze aktywny jest angielski słownik
6.) Brak jakiegoś ogólnego ustawienia do wyświetlania np: PDF. Chodzi mianowicie o to że kiedy mamy ustawione ukryte marginesy i na jakiejś stronie chcemy powiększyć jakiś element to przechodząc do nowej strony zamiast z powrotem mieć format wyświetlania marginesy ukryte, widzimy że jest powiększone to samo miejsce co na poprzedniej stronie
7.) Największa bolączka np przy plikach PDF kiedy oglądamy te pliki powiększone w sposób dzięki któremu widzimy po pół strony (góra;dół), gdy jesteśmy w dolnej pozycji i przechodzimy do następnej strony otwiera się ona w pozycji dół zamiast góra :(. Przez co trzeba cały czas przewijać w tą i z powrotem.
8.) Tak samo to wygląda np przy plikach PDF które wyświetlają się po dwie strony oglądamy lewą przewijamy na prawą przechodzimy do następnej strony i jesteśmy na prawej :(
9.) Pliki w formacie DOC otwierają się wieczność :( w porównaniu do PDF czy EPUB.
10.) Szkicownik działa dobrze ale nie wychwytuje 1 cm na górze ekranu, gdy pozostałe strony działają bez problemu do samego końca wyświetlacza.
11.) Czasem zacina się zegarek, lecz tylko w menu głównym.

Najgorszymi problemami są punkty: 2,4,5,6,7,8 utrudniają pracę z urządzeniem


19 kwi 2012 0:14:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
KillerCV napisał(a):
4.) Nie przestawia się opcja dotycząca konfiguracji zasilania zawsze jest 3 min na uśpienie

Zrób test na samym czytniku bez pliku odpalonego. Nie ruszaj czytnika i zobacz czy Ci działa. O ile jeszcze nie robiłeś. U mnie ta funkcja pomogła, chociaż jak wspominałem wygaszacz nie zawsze działa jak należy.
Cytuj:
5.) W aplikacji słownik pomimo wgranych ponad 7 słowników nie przełącza mnie z angielskiego na inny język zawsze aktywny jest angielski słownik

To akurat dziwne - mam kilka słowników i u mnie hulają bezproblemowo. Często jest to wina niepoprawnego słownika/jego plików. I to nie ma nic wspólnego z tym że słownik jest widoczny, możesz zrobić puste trzy pliki z odpowiednim ifo i będzie widoczny słownik, a nie będzie działał. Dużo słowników które jest na internecie ma niekompletne/złe pliki.
Cytuj:
7.) Największa bolączka np przy plikach PDF kiedy oglądamy te pliki powiększone w sposób dzięki któremu widzimy po pół strony (góra;dół), gdy jesteśmy w dolnej pozycji i przechodzimy do następnej strony otwiera się ona w pozycji dół zamiast góra :(. Przez co trzeba cały czas przewijać w tą i z powrotem.

Tutaj już cyba Robert z AT wspominał że jest opcja układ strony, że albo przewija, albo przeskakuje na następną. Próbowałeś? Czy to inny problem?
Cytuj:
10.) Szkicownik działa dobrze ale nie wychwytuje 1 cm na górze ekranu, gdy pozostałe strony działają bez problemu do samego końca wyświetlacza.

To już odpisałem w pierwszym poście poniżej jak z tym sobie poradzić i czym spowodowane. Da się po całym rysować.
Cytuj:
11.) Czasem zacina się zegarek, lecz tylko w menu głównym.

Wydaje mi się że zegarek się nie zacina, tylko gdy nic nie robisz wyłączone jest odświeżanie ekranu - dlatego tyle bateria wytrzymuje. Czy po odświeżeniu dalej jest zacięty?

_________________
Pozdrawiam Tomasz


Ostatnio edytowano 19 kwi 2012 23:49:41 przez T0masz, łącznie edytowano 2 razy



19 kwi 2012 8:47:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2012 21:23:36
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
KillerCV napisał(a):
7.) Największa bolączka np przy plikach PDF kiedy oglądamy te pliki powiększone w sposób dzięki któremu widzimy po pół strony (góra;dół), gdy jesteśmy w dolnej pozycji i przechodzimy do następnej strony otwiera się ona w pozycji dół zamiast góra :(. Przez co trzeba cały czas przewijać w tą i z powrotem.


Wybierz układ: przewijanie i będzie ok.

KillerCV napisał(a):
6.) Brak jakiegoś ogólnego ustawienia do wyświetlania np: PDF. Chodzi mianowicie o to że kiedy mamy ustawione ukryte marginesy i na jakiejś stronie chcemy powiększyć jakiś element to przechodząc do nowej strony zamiast z powrotem mieć format wyświetlania marginesy ukryte, widzimy że jest powiększone to samo miejsce co na poprzedniej stronie


To sprawa dyskusyjna, czy tak powinno być. Chyba dobrze, że pamięta ustawienia, bo wyobraź sobie, że dostosowujesz rozmiar strony do czytania, a następne nie uwzględniają tego. Być może powinna pojawić się opcja tymczasowego powiększenia. Dlatego uważam, że w przyszłości powinna być dolna belka wybranych opcji (zegar można wyrzucić, głośnik, gdy nic nie jest odtwarzane również).


19 kwi 2012 10:49:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Miałem chwilę czasu, dorobiłem kilka rzeczy personalizujących M92:
forum/modyfikacje-w-m92
No i mała modyfikacja instalująca szachy obok sudoku i kalkulatora:
forum/szachy-latwe-i-zaawansowane

_________________
Pozdrawiam Tomasz


21 kwi 2012 17:22:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2012 20:09:27
Posty: 10
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Poszukałem nieco, i a propos problemu, który opisywałem kilka postów wcześniej (p90452) jest rozwiązanie. Opis tu: http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=165887

_________________
Boox M92 white
Firmware: 1.7 20120927


21 kwi 2012 23:50:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
bfopl napisał(a):
Poszukałem nieco, i a propos problemu, który opisywałem kilka postów wcześniej (p90452) jest rozwiązanie. Opis tu: http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=165887

Super, dzięki za linka. Znacznie to poprawiło precyzję rysika.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


22 kwi 2012 22:47:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 20:35:34
Posty: 37
eCzytnik: M92
Post Re: Onyx Boox M92 firmware 1.7 - uwagi użytkowników
Jak wyżej : )


23 kwi 2012 10:55:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: