Teraz jest 28 mar 2024 17:20:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Onyx M92 vs. Kindle (??) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 mar 2012 19:48:37
Posty: 4
Post Onyx M92 vs. Kindle (??)
Hey, jestem nowy z tematem czytników.
Szukam jakiegoś fajnego artykułu porównującego wymienione urządzenia. Chcę kupić coś na czym będę w stanie czytać pdf(nie koniecznie tekst za scany również). WIem że najlepszy będzie wtedy duży ekran.

Czytałem że Onyx lepie radzi sobie z pdf'mi które były robione w gorszych warunkach(kiepskie scany itd.) - Wynika to z większej ilości otwartych formatów ??
Widząc tematy o wadliwości poprzedniego modelu(M90) jestem ciekaw(i trochę przerażony) czy były to częste problemy przeszkadzające w pracy( i czy jest to wynik bugów w sofcie, czy słabo skonfigurowany hardware). Są jakieś informacje na temat poprawy tego problemu w nowej wersji ?

Ojciec ma Kindle Fire i szczerze dość mi zaimponował, całkiem fajna sprawa wrzucając androida, szkoda że nakładka bardzo ogranicza możliwości zielonego robocika. Mając telefon na Androidzie wiem że jest dużo własnych nakładek(custom romów-systemów). Tu też jest taka możliwość?
Druga sprawa to czy Amazon nie ogranicza wybranie e-booków tylko do swojego jakiegoś formatu, co ogranicza czytanie zwykłych pdf'ów ?


Szukam czytnika który nie będzie ograniczał mnie czasowo(szybko i sprawnie będzie mi wyświetlał pdf, worda, idt.), jego czas pracy na baterii będzie znacznie dłuższy od telefonu :P
NO i pytanie o te przeglądarkę (Onyx)? Czy ona naprawdę jest funkcjonalna, czy tylko ładny nic nie praktyczny dodatek wypisany na pudełku?


24 mar 2012 20:18:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 mar 2012 19:48:37
Posty: 4
Post Re: Onyx M92 vs. Kindle (??)
*Sory W Kindle zainstalowali już nawet Ice Cream Sandwich. Ale nadal jest pytanie czy taki czytnik (o takiej wielkości poradzi sobie z scanami ?)


24 mar 2012 20:42:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx M92 vs. Kindle (??)
Na początek rozgryź sprawę, czy chcesz ekran pasywny typu E Ink (Kindle DX, Onyx Boox M90/92) czy świecący tablet (typu Kindle Fire czy inne na Androidzie).
To są zupełnie inne technologie.

Potem zależnie od decyzji szukasz:
- tablet z oprogramowaniem - na tym forum nie ma zbyt wielu informacji na ten temat
- duży czytnik z ekranem 9,7" (Kindle DX; Onyx Boox M9x; Pocketbook 90x; jetBook Color) - tu sporo informacji, zaś wybór niewielki i po zgłębieniu raczej nietrudny. Tylko niestety trzeba przysiąść i poczytać, wyszukując informacje dla siebie istotne.

Jeden "kolorowy" i trzy "normalne" ;)

_________________
W Obrazek też ;)


24 mar 2012 22:07:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 mar 2012 19:48:37
Posty: 4
Post Re: Onyx M92 vs. Kindle (??)
A jak wygląda sprawa z oprogramowaniem ?
Zakładając że Fire jest postawiony na Androidzie mam wtedy dostęp do dużej liczby różnych programów.

Natomiast zwykły czytnik( np Onyx) ma zamknięty system i rozumiem że dodawanie funkcjonalności odbywa się przez update całego urządzenia.

Chodzi mi np o różnego rodzaju notatki wstawiana jako dodatek do np Definicji.

Ktoś korzystał z przeglądarki w Onyx M92 ?


25 mar 2012 0:30:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Onyx M92 vs. Kindle (??)
Dla każdego kto nigdy nie korzystał wcześniej z przeglądarki na e-czytniku z eInk będzie to rozczarowanie.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


25 mar 2012 9:47:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Onyx M92 vs. Kindle (??)
Sniady napisał(a):
Zakładając że Fire jest postawiony na Androidzie mam wtedy dostęp do dużej liczby różnych programów.


Nie masz, poczytaj.
Cytuj:
Aplikacji na Kindle Fire poza Stanami nie kupimy. Amazon Appstore jest dostępny tylko dla mieszkańców USA, a oficjalnego dostępu do Android Market nie ma.

http://swiatczytnikow.pl/kindle-fire-dl ... -w-polsce/


25 mar 2012 11:21:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 mar 2012 19:48:37
Posty: 4
Post Re: Onyx M92 vs. Kindle (??)
Fire fajny tylko za mały.

Oglądałem rano w sieci trochę materiałów dotyczących Kindle DX, ogólnie ojciec skacze cały czerwony wiedząc że opcja 3G ma darmowy net w Polsce. Mnie szczerze budowa i sama klawiatura mega się nie podoba, wydłuża nie potrzebnie czytnik, a podobno klawiatura sam z siebie nie jest super praktyczna.

Pytanie wobec tego do was o jakiegoś innego konkurenta( 10cali, wydaje mi się że rysik może być atutem)
Często porównywany do Onyxa, Pocketbook 912(?13?) wydaje się być całkiem ciekawy, ale cena trochę wątpliwa, wysoka.

Macie jakieś jeszcze propozycje warte uwagi ?


25 mar 2012 15:29:52
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx M92 vs. Kindle (??)
Ja mam DX. Kupowałem na koniec 2010 roku. Wtedy praktycznie nie było konkurencji w takim rozmiarze (poza nie budzącymi zaufania z powodu wątpliwej jakości oprogramowania ireksami).
Gdybym kupował dziś, to pewnie wybrałbym M92.

Amazon ma 3G, ale jest ono wolne. Nie ma wifi, a za przesyłanie plików na czytnik (co jest ogromnie wygodne) przez 3G trzeba płacić. Nie ma wygodnej obsługi słownika w PDF. I nie ma perspektyw zmiany tej sytuacji, bo Amazon nie wydaje aktualizacji dla tego modelu. Do zalet można zaliczyć dobry słownik (działa w MOBI i samodzielnie), stabilne oprogramowanie, (ew. angielski TTS jeśli ktoś używa) i bardzo wygodne zakupy w Kindle Store (oraz synchronizacja z innymi czytnikami kindle, jeśli się je ma).

Onyks wydaje się być bardziej rozwojowy, choć nie wiem jak ze stabilnością oprogramowania. Użytkownicy pozostałych wersji onyksów miewali z tym problemy. Obsługa rysikiem przy czytaniu PDF może pomóc, choć do pisania dłuższych notatek pewnie praktyczniejsza byłaby klawiatura DX.

A, oczywiście Amazon w żaden sposób nie ogranicza korzystania z własynch PDFów. Choć np. PDFa zabezpieczonego hasłem z tego co pamiętam nie otworzy.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 mar 2012 16:06:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx M92 vs. Kindle (??)
t3d napisał(a):
Onyks wydaje się być bardziej rozwojowy, choć nie wiem jak ze stabilnością oprogramowania. Użytkownicy pozostałych wersji onyksów miewali z tym problemy. Obsługa rysikiem przy czytaniu PDF może pomóc, choć do pisania dłuższych notatek pewnie praktyczniejsza byłaby klawiatura DX.
Wydaje mi się, że Onyxy padły ofiarą wszechstronności. Ludzie zachęceni opisem, że otwiera "wszystko co się rusza" ;), tzn. prawie wszystkie formaty dokumentów - próbują otwierać na nich różne dokumenty, bez względu na ich stan (np. przerabiane skryptami pliki epub, pdf) co nie zawsze się w pełni udaje... Do tego w systemie są trzy różne programy odczytujące ebooki, które różnie wyświetlają te same książki i różnią się sposobem działania, co jest czasem trudne do ogarnięcia (mi osobiście to zajęło ok. 2-3 miesiące po zakupie).

t3d napisał(a):
A, oczywiście Amazon w żaden sposób nie ogranicza korzystania z własynch PDFów. Choć np. PDFa zabezpieczonego hasłem z tego co pamiętam nie otworzy.
Na to nawet nie zwróciłem uwagi jak miałem Kindla. Na Booxie pliki z DRM otwierają się w Adobe Mobile Readerze, a przy takich z hasłem czytnik grzecznie prosi w okienku o podanie go.

_________________
W Obrazek też ;)


27 mar 2012 0:11:12
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx M92 vs. Kindle (??)
DX nie otworzy PDF z hasłem, bo obsługę haseł wprowadzono dopiero z wersją oprogramowania w Kindle 3 (którą można wgrać na DX, ale nie w tym rzecz).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


27 mar 2012 10:03:03
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron