Teraz jest 29 mar 2024 17:38:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Czytnik BOOX z serii X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2012 18:43:45
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam.
Przepraszam, jestem nowy i możliwe, że już były takie problemy jak opisałem niżej.

Otóż. Dzisiaj w nagrodę dostałem Onyx Boox x61s.Wersja, w której mam od razu ponad 580 lektur i opowiadań. Był rozładowany. Przeczytałem instrukcje. Ładował się ponad 3,5h (zgodnie z instrukcja). Włączyłem. Na początku wszystko działało. Jednak zaledwie przez kilkanaście minut. Później zawiesił się. Zrobiłem reset przyciskiem z tyłu i ponownie przeglądałem go. I co? I znów się zawiesił. Po raz 2 zrobiłem reset (w przeciągu 10-15 min). I tu pojawił się kolejny problem. Gdy włączyłem go ponownie. Okazało się, że biblioteka jest pusta. Nie ma żadnego z 600 opowiadań i lektur. Nie wiem co robić. Bateria jest cała. Próbowałem go wyłączyć i włączyć, jednak nadal nie widzi plików w bibliotece. Karty SD nie mam. Komputer go czyta, jednak nie mogę otworzyć go w komputerze, gdyż komputer żąda przeprowadzenia formatu na Onyx Boox (z poziomu komputera). Co robić, aby czytał moje pliki (nie mam ich nigdzie indziej zapisanych, gdyż były w grane od początku). Chciałbym, aby ich nie usunął, a boje się, że tak się stanie, gdy zrobię fermata z poziomu użytkownika komputera. Proszę o pomoc.
Adam


03 mar 2012 18:52:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Że był rozładowany od nowości, to się nie dziwię, miałem tak samo, wiele osób podobnie, szkoda tylko, że się wiesza. A na czym się wieszał? Na normalnej książce z czytnika albo księgarni, czy na jakiejś pokątnie zdobytej? Jeśli zawiesza się na normalnej książce, to stawiam na to, że problemem jest stary firmware, a w takim wypadku powinieneś zainstalować najświeższy firmware (1.7) i potem sformatować pamięć, ale nie z komputera, tylko z poziomu czytnika. Na starych firmware'ach 1.5.1 były problemy z pamięcią wewnętrzną, które mogły doprowadzić u Ciebie do zawieszania się czytnika i ostatecznie zniknięcia książek. Książkami się nie przejmuj, skontaktuj się z Artatechem i opisz sytuację, a powinni Tobie dosłać e-mailem całą kolekcję, gdyby nie chcieli, daj znać na forum. Do aktualizacji firmware'u potrzebujesz kartę SD, obojętnie jakiej pojemności. Firmware znajdziesz na stronie Artatechu http://onyx-ereader.pl/pl/fw-boox-x61s


03 mar 2012 20:06:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2012 18:43:45
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Dziękuje.
Zrobiłem tak jak radziłeś. Wszystko okej działa. Teraz czekam na odpowiedz Artatechu o plikach, które miałem od początku (580 lektur i opowiadań). Mam nadzieję, że przyślą, jeśli nie, odezwę się do Ciebie o pomoc.


04 mar 2012 18:08:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2012 11:50:01
Posty: 27
Lokalizacja: Russia, Troitsk
eCzytnik: M90, M92, 60, A60S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Robert ArtaTech, Dzięki wszystkim użytkownikom rosyjskiego forum! Firmware na X61S (ver.1.7) dobrze dojść do modelu A61S (Hamlet), który jest w Rosji. Mamy firmware dla tego modelu została czekać ponad 8 miesięcy. Specjalne podziękowania dla braku ochrony w firmware. Jest tylko jedno pytanie: dlaczego jest okrągła strzałka (obok zegara)? Czy jest możliwe aby wymusić odświeżenie ekranu bez rysika?

Spoiler! Robert ArtaTech, благодарим от всем пользователей русского форума! Прошивка от X61S (ver.1.7) прекрасно подошла к модели А61S (Hamlet), которая есть в России. Мы прошивку на эту модель ждали уже более 8 месяцев. Отдельное спасибо за отсутствие защиты в прошивке. Есть только один вопрос: а зачем там есть круговая стрелка (около часов)? Разве можно принудительно обновить экран без помощи стилуса?


06 mar 2012 5:18:50
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
adamek96zdw napisał(a):
Teraz czekam na odpowiedz Artatechu o plikach, które miałem od początku (580 lektur i opowiadań).
Pliki były wgrane w ograniczonej ilości egzemplarzy (promocyjnych), ale są do zorganizowania. W korespondencji, serwis powinien wskazać sposób na przekazanie tych plików.

kirith napisał(a):
Robert ArtaTech, Dzięki wszystkim użytkownikom rosyjskiego forum! Firmware na X61S (ver.1.7) dobrze dojść do modelu A61S (Hamlet), który jest w Rosji. Mamy firmware dla tego modelu została czekać ponad 8 miesięcy. Specjalne podziękowania dla braku ochrony w firmware. Jest tylko jedno pytanie: dlaczego jest okrągła strzałka (obok zegara)?
To chyba miało brzmieć: "Podziękowania od użytkowników rosyjskiego forum" ;)

Model X61S i X61E to ten sam sprzęt (hardware) co A61S (bez znaczenia czy ekran Vizplex, czy Pearl) oprogramowanie pasuje do wszystkich. (Wgranie i używanie TTS IVONA w czytnikach nie pochodzących z polskiej dystrybucji narusza licencję - z resztą oprogramowania nie ma problemu.)
Duża okrągła strzałka to wynik "uniwersalizacji", ujednolicenia oprogramowania dla modeli z dotykiem (palec) i bez dotyku.

kirith napisał(a):
Czy jest możliwe aby wymusić odświeżenie ekranu bez rysika?
Tak. Nacisnąć 2 razy "Menu".


07 mar 2012 15:50:07
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2012 11:50:01
Posty: 27
Lokalizacja: Russia, Troitsk
eCzytnik: M90, M92, 60, A60S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Robert ArtaTech napisał(a):
To chyba miało brzmieć: "Podziękowania od użytkowników rosyjskiego forum" ;)

Model X61S i X61E to ten sam sprzęt (hardware) co A61S (bez znaczenia czy ekran Vizplex, czy Pearl) oprogramowanie pasuje do wszystkich. (Wgranie i używanie TTS IVONA w czytnikach nie pochodzących z polskiej dystrybucji narusza licencję - z resztą oprogramowania nie ma problemu.)
Duża okrągła strzałka to wynik "uniwersalizacji", ujednolicenia oprogramowania dla modeli z dotykiem (palec) i bez dotyku.

Tak, to wszystko winić Google-tłumacza. :::? Dziękujemy dziękujemy za nowego firmware! Więc rozumiesz? Wszyscy pracujemy dobrze.

Да, это всё виноват Google-переводчик. Спасибо выражаю за новую прошивку! Так понятно? У нас всё работает хорошо.


07 mar 2012 20:01:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2011 17:57:30
Posty: 25
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam!
Czy w tym czytniku istnieje jakiś sposób na czytanie przypisów w książkach? Akurat mam książkę, gdzie tych przypisów jest sporo i dobrze by było mieć możliwość ich czytania. W kindle 3 nie miałem z tym problemów. Najeżdżałem po prostu za pomocą joysticka kursorem na przypis, klikałem na niego i przenosił mnie do objaśnienia. tu jakoś nie mogę sobie z tym poradzić. Klawisze kursora mają na sztywno przypisane funkcje powiększania, bądź pomniejszania czcionki.


12 mar 2012 19:06:40
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
robert1603 napisał(a):
Czy w tym czytniku istnieje jakiś sposób na czytanie przypisów w książkach?
W modelach z dotykiem (z rysikiem lub na podczerwień) obsługa przypisów jest bardzo prosta - po prostu wskazując znacznik przypisu można go czytać, po czym wskazanie analogicznego znacznika w przypisie, przenosi nas do tekstu głównego.
W czytnikach bez dotyku (60S/X60S/X61S/E) obsługa przypisów jest w trakcie wdrażania, ale działa.
Jeżeli na stronie, którą czytamy jest przypis, nalezy wcisnąć klawisz "OK". Na stronie bez przypisu, ten klawisz wywołuje funkcję "przejdź do strony" (go to) - pojawia się okienko do wpisywania strony, na którą chcemy szybko przejść.
Czyli, jeśli na stronie, na której jest przypis wciśniemy klawisz "OK", u dołu strony pojawi się mała ramka (wysokości 2 wierszy), lub większa, jeśli przypisów na stronie jest więcej. (w tej ramce powinna pojawiać się początkowa część przypisu - to jeszcze nie działa).
Powtórne naciśnięcie klawisza "OK" (po otwarciu tej pustej ramki u dołu) spowoduje przeniesienie nas do pełnej treści przypisu.
Chcąc wrócić do czytanego tekstu, znów naciskamy klawisz "OK". I tu uwaga, zwykle ta ramka jest większa, gdyż na stronach z przypisami odnośników jest więcej, można strzałką (góra - dół) wybrać o który przypis nam chodzi - gdzie chcemy wrócić. Ponowne naciśnięcie "OK" wraca do tekstu głównego.

Czyli w skrócie (tymczasowo) przejście do treści przypisu: 2x "OK" - powrót do treści książki: ponownie 2x "OK".


13 mar 2012 13:15:13
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2011 17:57:30
Posty: 25
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Rozwiązanie tragiczne! O ile wybieranie przypisu za pomocą tej ramki działa, chociaż tak jak jest napisane przez Pana Roberta, działa się w ciemno (bo nie wyświetla się tekst w ramce), to wyjście z przypisów u mnie kończy się wyświetleniem ramki " Idź do strony ".
Wybieranie przypisów działa u mnie w ten sposób:
pierwsze naciśniecie OK-pojawienie się ramki na dole
drugie naciśnięcie OK-nic się nie dzieje
trzecie naciśnięcie OK-przechodzi do przypisu
Będąc w przypisach
pierwsze naciśnięcie OK brak reakcji
drugie wciśnięcie OK pokazanie się okna Idź do strony
Co ciekawe działa to tylko w FBReader, natomiast w dwóch pozostałych programach już pierwsze naciśnięcie przycisku OK, kończy się wyświetleniem okna Idź do strony. Sprawdzałem to na książce Krzyżacy.epub, ściągniętej z wolnelektury.pl. W Kindle działa to wszystko bez problemu i bardzo, jak to niektórzy nazywają, intuicyjnie.
I tak przy okazji, dlaczego nie mogę zmienić kroju czcionki w Cool Reader. Chciałem ustawić sobie inny krój i nie zmienia się. Nawiasem mówiąc to nawet nie wiem jaki krój jest wyświetlany w Cool Reader. Duże czcionki jak np tytuł książki, gdzie występują polskie znaki wyświetlane są jako znak zapytania.


14 mar 2012 0:05:49
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
robert1603 napisał(a):
O ile wybieranie przypisu za pomocą tej ramki działa, chociaż tak jak jest napisane przez Pana Roberta, działa się w ciemno (bo nie wyświetla się tekst w ramce), to wyjście z przypisów u mnie kończy się wyświetleniem ramki " Idź do strony ".
Proszę użyć formatu mobi tej książki, gdyż w formacie epub tej konkretnej są niestandardowe odwołania powrotne, których FBReader "nie widzi".

robert1603 napisał(a):
Co ciekawe działa to tylko w FBReader, natomiast w dwóch pozostałych programach już pierwsze naciśnięcie przycisku OK, kończy się wyświetleniem okna Idź do strony. Sprawdzałem to na książce Krzyżacy.epub, ściągniętej z wolnelektury.pl. W Kindle działa to wszystko bez problemu i bardzo, jak to niektórzy nazywają, intuicyjnie.
Wyświetla się okno "idź do strony" bo taka jest podstawowa funkcja klawisza OK podczas czytania tekstu!.
Aplikacje Adobe Reader i Cool Reader obsługują przypisy za pomocą dotyku, nie ma ich w Kindle, który obsługuje format mobi. W tej książce, w formacie mobi dobrze działają przypisy!

robert1603 napisał(a):
I tak przy okazji, dlaczego nie mogę zmienić kroju czcionki w Cool Reader. Chciałem ustawić sobie inny krój i nie zmienia się. Nawiasem mówiąc to nawet nie wiem jaki krój jest wyświetlany w Cool Reader. Duże czcionki jak np tytuł książki, gdzie występują polskie znaki wyświetlane są jako znak zapytania.
Cool Reader nie ignoruje deklaracji czcionki w formatowaniu ebooka i jeśli nie ma czcionki zadeklarowanej w pliku dla fragmentów specjalnych (tytuły, wyróżnienia, itd.), stosuje "zastępczą" z rodziny (szeryfowe, bezszeryfowe, itd.) Czcionki Adobe nie mają polskich liter (Adobe Reader robi podstawienia) i jeśli na jedną z nich trafi, to taki efekt. Czyli zależy to od samego pliku epub, jeśli jest prawidłowo wygenerowany, to jest wszystko OK.
Zmiana czcionki w Cool Reader nie działa jeszcze w pełni, jeśli dołożymy własną czcionkę w katalogi "fonts" na karcie SD, Cool Reader ją pokazuje na liście, ale po wybraniu nie stosuje do tekstu (błąd zgłoszony do producenta). Pozostałe czcionki można zmieniać do woli.


14 mar 2012 16:07:08
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2011 17:57:30
Posty: 25
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Serdeczne dzięki za uświadomienie. Faktycznie działa w formacie mobi. U mnie wejście w przypis to dalej trzy razy OK, a wyjście z całej operacji odczytywania przypisów kończy się klawiszem "wróć". Może nie jest to takie proste jak opisuje Pan Robert, no ale działa. No właśnie "plik epub prawidłowo wygenerowany" .Jak można rozpoznać czy taki plik jest wygenerowany prawidłowo przed przystąpieniem do czytania. Czy istnieje jakiś "szablon" dla pliku epub, według którego można stwierdzić, że ten plik czytnik odczyta prawidłowo. Jak taki plik można naprawić? Może za dużo w tym czytniku zaimplementowano funkcji (trzy programy odczytujące). Może warto skupić się na jednym, ale za to dobrze dopracowanym?


14 mar 2012 20:07:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2011 13:33:14
Posty: 6
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam. 2 Tyg temu zauważyłem pionowe i poziome linie nie znikające z ekranu po wyłączeniu, utrzymują się również gdy czytnik jest włączony. Jak się tego pozbyć? Przez tydzień czytnik leżał wyłączony i nie pomogło.
http://i.imgur.com/I0VIq.jpg


Ostatnio edytowano 10 sie 2012 14:09:53 przez startcup, łącznie edytowano 1 raz



10 sie 2012 11:49:36
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
wygląda na wadę produkcji...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 sie 2012 12:04:35
Zobacz profil WWW
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
startcup napisał(a):
Witam. 2 Tyg temu zauważyłem pionowe i poziome linie nie znikające z ekranu po wyłączeniu, utrzymują się również gdy czytnik jest włączony. Jak się tego pozbyć?
http://i.imgur.com/I0VIq.jpg
To jest wada ekranu, lub kontrolera, lub styków. Jeśli pełne odświeżenie ekranu (taka zmiana z czarnym negatywem - np. 2x klawisz "menu") tego nie niweluje, to jedynym wyjściem jest kontakt z naszym serwisem. Jeśli egzemplarz czytnika jest na gwarancji, to naprawa bezpłatna wraz z przesyłką kurierem.


17 sie 2012 18:21:09
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2012 14:17:02
Posty: 16
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Następca X61S (?)
Nie wiem, czy już gdzieś była o tym mowa, ale nigdzie nie znalazłem...
Od premiery tego modelu upłynął już rok, co w świecie nowych technologii oznacza zwykle zmianę modeli. Czy wiadomo coś o ewentualnym następcy X61S (może też "E")?
Myślę, że nie jest to np. i62, bo choć nowszy, to cechuje się zupełnie inną funkcjonalnością. Idealny do moich potrzeb czytnik ma funkcjonalność... ograniczoną ;-) i o takiego następcę mi chodzi (a zatem bez ekranu dotykowego, wifi itp.).


22 sie 2012 10:58:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: