Teraz jest 28 mar 2024 18:45:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Czytnik BOOX z serii X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
kapsell22 napisał(a):
ehh, pokusiło mnie i zaktualizowałem x61s do najnowszego dostępnego softu :(
wytrzymuje w stanie czuwania 24h.
wcześniej wytrzymywał 3 tyg. czytania


Potwierdzam taki sam objaw. Do tej pory byłam całkiem szczęśliwą posiadaczką X61S. Po ostatniej aktualizacji w listopadzie 2011 przestała co prawda działać Ivona i przycisk, ale nie są to rzeczy, z których korzystałam, więc ok. Bateria trzymała wiele tygodni (poprzednie ładowanie pod koniec sierpnia), ostatnio również, gdy go nie wyłączałam w ogóle. Karty SD nie używam.

Zrobiłam aktualizację do zalecanej wersji 1.7, no i kicha. Co prawda Ivona zaczęła działać, sprawdziłam, ale czytnik niewyłączany jak ostatnio... rozładował się już na drugi dzień. Pomyślałam, że to może przez to, że go przewoziłam, a na zewnątrz temperatury niskie, to bateria padła szybciej (choć zimą takich problemów nie było). Naładowałam wieczorem na max i zostawiłam na noc i dzień włączone. Wieczorem są już tylko 3 kreski... zostawiłam dalej, zobaczymy co będzie dziś wieczorem.

Panie Robercie, ale to chyba nie jest znów przypadkowa awaria, która zbiegła się w czasie, raczej coś z tym majowym oprogramowaniem jest nie tak, skoro psuje nawet dobrze działające czytniki :( Co Pan radzi?


Ostatnio edytowano 21 paź 2012 23:19:13 przez joan, łącznie edytowano 1 raz



17 paź 2012 15:48:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 wrz 2010 15:56:28
Posty: 11
eCzytnik: onyx boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
U mnie dodatkowo pojawia się wyjście do głównego menu po naciśnięciu klawisza włączania, w trakcie przerwy w czytaniu.


18 paź 2012 20:15:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Tego z kolei nie sprawdzałam, bo jak przerywam, to po prostu zostawiam włączone, bez naciskania 'wygaszania', które i tak nie działa :)


19 paź 2012 10:05:14
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Trochę późno, ale już nadrabiam ;)
joan napisał(a):
Zrobiłam aktualizację do zalecanej wersji 1.7, no i kicha. Co prawda Ivona zaczęła działać, sprawdziłam, ale czytnik niewłączany jak ostatnio... rozładował się już na drugi dzień. Pomyślałam, że to może przez to, że go przewoziłam, a na zewnątrz temperatury niskie, to bateria padła szybciej (choć zimą takich problemów nie było). Naładowałam wieczorem na max i zostawiłam na noc i dzień włączone. Wieczorem są już tylko 3 kreski... zostawiłam dalej, zobaczymy co będzie dziś wieczorem.
Ta wersja firmware z 20120514 jest dobra.
Skoro to już drugi taki przypadek, to może być coś na rzeczy z przejściem z innej poprzedniej wersji (były różne).
Proszę nie sugerować się pierwszym ładowaniem - czytnik musi "nauczyć się" baterii na nowym oprogramowaniu.
Jeśli po 2-3 ładowaniu nadal nie trzyma przynajmniej 3 tygodnie, proszę o ponowne wgranie tego najnowszego z naszej strony, może w trakcie aktualizacji coś nie tak zadziałało, ale to tylko gdybania.
Problem nie potwierdzony - jeśli się powtórzy proszę zgłosić tu i od razu czytnik do serwisu.
Widzę z praktyki, że kiedy problem mija, ludziom się nie chce już pisać o tym - wolą czytać ;)

kapsell22 napisał(a):
U mnie dodatkowo pojawia się wyjście do głównego menu po naciśnięciu klawisza włączania, w trakcie przerwy w czytaniu.
Nie zdarzają się takie problemy na X61S/E - o jaki program chodzi? W jakiej aplikacji był otwarty plik i w jakim formacie, gdy ten błąd wystąpił?

joan napisał(a):
bez naciskania 'wygaszania', które i tak nie działa :)
Wygaszanie działa (chowa tekst, pokazując obrazek), nie posiada tylko blokady klawiszy w modelach S61S/E. Ale można go nie uzywać, bo pełna optymalizacja zużycia energii jest cały czas aktywna, również podczas czytania.


20 paź 2012 12:47:25
Użytkownik

Dołączył(a): 22 wrz 2010 15:56:28
Posty: 11
eCzytnik: onyx boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Coolreader,epub

Czytam właśnie "pod kopułą" z promocji w Nexto. Mniej więcej co 3-4 wciśnięcia klawisza zasilania, zamiast włączyć wygaszacz wychodzi do menu i gubi cały postęp przeczytanych stron od ostatniego wyłączenia.


20 paź 2012 20:08:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Robert ArtaTech napisał(a):
Trochę późno, ale już nadrabiam ;)
Ta wersja firmware z 20120514 jest dobra.
Skoro to już drugi taki przypadek, to może być coś na rzeczy z przejściem z innej poprzedniej wersji (były różne).
Proszę nie sugerować się pierwszym ładowaniem - czytnik musi "nauczyć się" baterii na nowym oprogramowaniu.
Jeśli po 2-3 ładowaniu nadal nie trzyma przynajmniej 3 tygodnie, proszę o ponowne wgranie tego najnowszego z naszej strony, może w trakcie aktualizacji coś nie tak zadziałało, ale to tylko gdybania.
Problem nie potwierdzony - jeśli się powtórzy proszę zgłosić tu i od razu czytnik do serwisu.
Widzę z praktyki, że kiedy problem mija, ludziom się nie chce już pisać o tym - wolą czytać ;)


Po aktualizacji wykonanej tydzień temu wczoraj musiałam naładować ponownie (licząc ładowanie tuż przed aktualizacją - to po raz trzeci w ciągu tygodnia), co mi się nigdy wcześniej nie zdarzyło w tak krótkim czasie (od zakupu w sierpniu ub.r. nawet na tym pierwszym sofcie "z działającym prawidłowo wygaszaniem" trzymał po parę tygodni, mimo że tylu osobom tamta wersja sprawiała problemy).
I co dziwne, spadło z pięciu od razu na trzy kreski, potrzymało tak od wtorku do soboty, w sobotę spadło na dwie, a jak wieczorem zajrzałam do stale włączonego, znów zobaczyłam ekran o niskim stanie baterii i konieczności naładowania. W tym czasie nie przeczytałam więcej jak 200 stron, a podobno jak nie odświeża, to nie zużywa energii... Bo chyba nie ma znaczenia, że mam otwartą książkę akurat w układzie poziomym, wykorzystującym ten nowy, dowolny sposób obracania?
Mówi Pan, że ma się _uczyć_ tego oprogramowania? dobrze więc, dam szansę mu się pouczyć i zamelduję o efektach, bo nie sądzę, aby prócz softu coś mu się nagle zepsuło. W czasie aktualizacji też problemów nie było. Wersję listopadową instalowałam zgodnie z ówczesnymi zaleceniami, formatem itp. Wersję marcową pominęłam, bo dopiero niedawno zajrzałam ponownie na forum, by zobaczyć, czy w końcu coś nowego się pojawiło...

Robert ArtaTech napisał(a):
Wygaszanie działa (chowa tekst, pokazując obrazek), nie posiada tylko blokady klawiszy w modelach S61S/E. Ale można go nie uzywać, bo pełna optymalizacja zużycia energii jest cały czas aktywna, również podczas czytania.

Tak, miałam oczywiście na myśli "wygaszanie, które powinno zostać wygaszeniem do czasu ponownego naciśnięcia tego samego klawisza" ;) bo skoro brak wygaszania działa tak samo jak wygaszanie, to nie wygaszam :) a może jednak to ciągłe włączenie zaczęło mi zjadać podstępnie baterię? :::?


21 paź 2012 23:15:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Panie Robercie, niestety, po niedzielnym ładowaniu trzymało ładnie pięć kresek jeszcze wczoraj (środa rano), zostawiłam cały dzień włączony, a wieczorem ze zdziwieniem zobaczyłam znów ekran o niskim stanie baterii i konieczności ładowania. Może jednak teraz włączony pobiera więcej energii jak przy czytaniu? A, i zapamiętał co prawda czytany dokument, ale kilkadziesiąt stron wcześniej niż wtedy, gdy był ostatnio otwarty.

Spróbuję, zgodnie z zaleceniem, zrobić ponownie aktualizację. Czy trzeba ją robić w jakiś szczególny sposób? typu formatować wcześniej kartę SD w czytniku? (nie używam jej, więc to będzie karta 'obca'). Plik aktualizacyjny też wgrywałam poprzednio nie w komputerze, tylko na kartę już będącą w czytniku, potem odłączałam od komputera i aktualizowałam. Ale to chyba nie powinno mieć znaczenia? Nie mam innego czytnika kart.


25 paź 2012 10:50:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 wrz 2010 15:56:28
Posty: 11
eCzytnik: onyx boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
U mnie bateria po 2 ładowaniu działa normalnie, bez problemów, tak jak powiedział Pan Robert.

Natomiast wychodzenie z książki po włączeniu wygaszacza powtarza się. W sumie zbędna funkcja wiec ją przestałem używać.


27 paź 2012 21:37:34
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
joan napisał(a):
Panie Robercie, niestety, po niedzielnym ładowaniu trzymało ładnie pięć kresek jeszcze wczoraj (środa rano), zostawiłam cały dzień włączony, a wieczorem ze zdziwieniem zobaczyłam znów ekran o niskim stanie baterii i konieczności ładowania.
Znów spóźniam się z odpowiedzią, przepraszam za zwłokę.
Jeśli nie pomogła ponowna instalacja najnowszego oprogramowania (nie ma konieczności formatowania karty itp. jesli struktura plików na niej jest w porządku), to musimy interweniować.
Niestety to zachowanie świadczy o konieczności naprawy (nie jest to wina oprogramowania). Czytnik powinien wytrzymać spokojnie 3 tygodnie włączony (a nie 3 dni).
Jeśli nie z baterią, to może to być problem z układem zasilania, który trzeba by zresetować odłączając baterię na chwilę, ale to już sprawa dla serwisu.
Proszę się skontaktować z naszym serwisem i opisać problem, najlepiej telefonicznie.
Jeśli konsultacja serwisowa nie wystarczy, po umówieniu terminu wysyłamy kuriera, który odbierze czytnik, a po naprawie dostarczy z powrotem pod wskazany adres.

kapsell22 napisał(a):
Natomiast wychodzenie z książki po włączeniu wygaszacza powtarza się.
W jakim formacie dokumentu i jaka aplikacja dla niego ustawiona?
Spotkałem się kiedyś z takim problemem, ale tylko przy współpracy programu Cool Reader z którymś z formatów...


29 paź 2012 18:55:31
Użytkownik

Dołączył(a): 22 wrz 2010 15:56:28
Posty: 11
eCzytnik: onyx boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Panie Robercie

Zdarza się w programie Cool Reader i formacie epub.

Przestałem używać wygaszacza i jest okey wiec nie warto analizować problemu.

Czyta się super i o to chodzi:)


29 paź 2012 22:24:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Robert ArtaTech napisał(a):
Znów spóźniam się z odpowiedzią, przepraszam za zwłokę.
Jeśli nie pomogła ponowna instalacja najnowszego oprogramowania (nie ma konieczności formatowania karty itp. jesli struktura plików na niej jest w porządku), to musimy interweniować.
Niestety to zachowanie świadczy o konieczności naprawy (nie jest to wina oprogramowania). Czytnik powinien wytrzymać spokojnie 3 tygodnie włączony (a nie 3 dni).
Jeśli nie z baterią, to może to być problem z układem zasilania, który trzeba by zresetować odłączając baterię na chwilę, ale to już sprawa dla serwisu.
Proszę się skontaktować z naszym serwisem i opisać problem, najlepiej telefonicznie.
Jeśli konsultacja serwisowa nie wystarczy, po umówieniu terminu wysyłamy kuriera, który odbierze czytnik, a po naprawie dostarczy z powrotem pod wskazany adres.


Nie mając odpowiedzi, czy trzeba jakoś specjalnie aktualizować, nie robiłam w końcu tej aktualizacji, na razie od czwartku bateria trzyma na 5 kreskach (w większości włączam i zostawiam). Nie wiem jaka jest struktura plików na karcie i czy to ma znaczenie skoro tylko plik aktualizacyjny trzeba tam wgrać?

Naprawdę nie podejrzewałabym o to baterii czy układu zasilania, skoro do momentu wgrania aktualizacji przez ponad rok trzymała bez problemów przez parę tygodni i tak nagle w dniu aktualizacji by się miało zepsuć. Za duży zbieg okoliczności :) Dam jej jeszcze szansę na naukę i jeśli nie pomoże, ponownie zaktualizuję.


30 paź 2012 11:26:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Struktura Plików - chodzi o "rozkład" i ułożenie plików na nośniku danych. W przypadku Karty Pamięci (jak SD, Micro SD) chodzi o prawidłowość tego rozmieszczenia.
W nosnikach wymiennych - a AKrta takim jest często następuje uszkodzenie plików lub struktury czy jej opisu (tabela FAT na przykład) - spowodowane jest to najczęściej szybkim odłączeniem/wyjęciem nośnika z komputera. Odpowiada za to opóxniony zapis oraz programy "caschujące" - dane sa w pamięci podręcznej a nie na karcie - jak ją wyjmiemy "na żywca" to nie zostaną zapisane lub tylko częściowo. A to oznacza uszkodznia plików czy struktury. Aby temu zapobiedz trzeba uzyc opcji bezpiecznego usuwania sprzetu - w Windows jest to zwykle mała ikonka po prawej stroni obok zegara lub uzyć prawego "kliku" na napędzie który usuwamy i wybrac opcję Wysuń.

Najlepiej zaś przed wczytywaniem aktualizacji sformatować kartę, wgrać soft bezpiecznie wysunąc.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


30 paź 2012 12:09:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Rhavir napisał(a):
Struktura Plików - chodzi o "rozkład" i ułożenie plików na nośniku danych. W przypadku Karty Pamięci (jak SD, Micro SD) chodzi o prawidłowość tego rozmieszczenia.
W nosnikach wymiennych - a AKrta takim jest często następuje uszkodzenie plików lub struktury czy jej opisu (tabela FAT na przykład) - spowodowane jest to najczęściej szybkim odłączeniem/wyjęciem nośnika z komputera. Odpowiada za to opóxniony zapis oraz programy "caschujące" - dane sa w pamięci podręcznej a nie na karcie - jak ją wyjmiemy "na żywca" to nie zostaną zapisane lub tylko częściowo. A to oznacza uszkodznia plików czy struktury. Aby temu zapobiedz trzeba uzyc opcji bezpiecznego usuwania sprzetu - w Windows jest to zwykle mała ikonka po prawej stroni obok zegara lub uzyć prawego "kliku" na napędzie który usuwamy i wybrac opcję Wysuń.

Najlepiej zaś przed wczytywaniem aktualizacji sformatować kartę, wgrać soft bezpiecznie wysunąc.


Dzięki za wyjaśnienia, chyba niestety kartę po zakończeniu aktualizacji wyjęłam bez bezpiecznego usuwania (za późno zauważyłam odpowiednią ikonkę w czytniku), mimo że zwykle o tym pamiętam. Mogło to mieć wpływ na przebieg przeprowadzonej aktualizacji? Z karty nie korzystam. Była wkładana tylko na czas aktualizacji, a czytnik odłączony od komputera.


30 paź 2012 12:31:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego co pojawiło się w wersji 1.7 - przedtem pliki na podglądzie pokazywały liczbę stron i to do której strony doczytałam ostatnio (lub czy przeczytałam do końca), teraz wyświetla mi zdaje się ile razy plik był otwarty - wiadomość dla mnie zupełnie niepotrzebną. Czy można jakoś przywrócić format typu 24/310?


31 paź 2012 11:26:46
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
joan napisał(a):
Dzięki za wyjaśnienia, chyba niestety kartę po zakończeniu aktualizacji wyjęłam bez bezpiecznego usuwania (za późno zauważyłam odpowiednią ikonkę w czytniku), mimo że zwykle o tym pamiętam. Mogło to mieć wpływ na przebieg przeprowadzonej aktualizacji?
Nie, nie ma to wpływu na proces aktualizacji, z karty odczytywana jest zawartość oprogramowania i jeśli plik był prawidłowo nagrany (bez błędów) to powinno być wszystko OK.
Chodzi raczej o przypadki gdy kopiujemy pliki na kartę (zapisujemy) i wyjmiemy kartę bez bezpiecznego zamknięcia, wtedy struktura plików na nośniku może się uszkodzić.

joan napisał(a):
Czy można jakoś przywrócić format typu 24/310?
W nowszych wersjach oprogramowania, producent zrezygnował z tej informacji na liście plików na rzecz wyświetlania autora czy tytułu (z metadanych, jeśli są dostępne).


31 paź 2012 18:12:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron