Teraz jest 25 kwi 2024 15:16:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona
Czytnik BOOX z serii X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2012 20:13:28
Posty: 9
eCzytnik: Onyx
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Jeśli tak to ok. Zobaczymy. Mam dwa dni wiec nie sprawdzałem ile trzyma bateria.

Używałem jakiś czas X60 z rysikiem. i tam jak się dużo korzystało to tydzień a bez wyłączania to tylko kilka dni nawet na wygaszaczu.

Natomiast gdyby x61s działał kilka tygodni bez wyłączania np. na wygaszaczu to faktycznie nie bardzo ma sens go często wyłączać.

_________________
Mój blog

http://keraunos-takiesobieprzemylenia.blogspot.com/


13 sty 2012 18:29:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2011 13:33:14
Posty: 6
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witajcie.
Skoro temat dotyczy x61s, nie będę zakładał nowego Tematu
Mam taki problem po wgraniu najnowszego oprogramowania czytnik przestał zapamiętywać jaką ostania strona była czytana? Jakieś rady? Czy może ja coś popsułem podczas wgrywania ?


15 sty 2012 13:27:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 14:20:50
Posty: 131
eCzytnik: Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Wgrywałeś zgodnie z instrukcją? Z formatowaniem pamięci?

Jaki rodzaj pliku i jakim programem? Czy różne programy (CoolReader, FBReader i Adobe)?


15 sty 2012 14:16:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2011 13:33:14
Posty: 6
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Hmm nie zapamiętuje rtf i epub. Tak zgodnie z instrukcją wgrałem oprogramowanie.


16 sty 2012 13:27:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 14:20:50
Posty: 131
eCzytnik: Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Z tego co zauważyłem, są przynajmniej 2 pliki przechowujące informacje o czytanych książkach:
/root/onyx_reader/state.xml
/root/onyx_reader/books.xml

Ten pierwszy wydaje się przechowywać informacje o miejscu skończenia czytania. Mógłbyś sprawdzić, czy u Ciebie w ogóle jest, uruchamiając z karty skrypt o treści:
#!/bin/sh
find / >> $0.find.txt

i nazwie kończącej się na .oar - w miejscu uruchomienia skryptu powstanie wykaz plików i katalogów obecnych w czytniku.

Można by też jeszcze raz zrobić aktualizację, a może coś się nie skopiowało?

Spróbuj też koniecznie zmienić program czytający epuba, domyślnie to chyba FBReader, a są jeszcze 2 inne opcje. To najprostsze, bo to standardowa opcja czytnika.


16 sty 2012 15:16:59
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
startcup napisał(a):
Hmm nie zapamiętuje rtf i epub. Tak zgodnie z instrukcją wgrałem oprogramowanie.

Dla plikow ePUB w nowym oprogramowaniu można wybrać aplikację w Ustawienia -> Preferowane Aplikacje, czy będą uruchamiane przez Adobe Mobile Reader (Przeglądarka PDF), czy przez FBReader, czy wreszcie Cool Reader. W wypadku wybrania w tych ustawieniach programu Cool Reader na liście ostatnio otwartych nie pojawią się (Cool Reader ma na razie własną taką listę) jak również nie będą pamiętane daty ostatniego otwarcia tych plików.
Również, jeśli zmienimy aplikację, czytając wcześniej taki plik w innej, w Cool Reader trzeba przejść do ostatnio czytanej strony ręcznie (ten program zapamiętuje ostatnio czytane strony oddzielnie).
Natomiast pliki RTF są czytane przez aplikację FBReader (chyba, że spakowane w ZIP, to w/g wyboru aplikacji dla formatu FB2).

Jeśli nie zmieniamy preferowanej aplikacji dla danego formatu i nadal takie problemy występują, proponuję wgrać aktualizację ponownie, powinno wrócić do normy.


16 sty 2012 15:17:43
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2011 13:33:14
Posty: 6
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
@Robert ArtaTech, dziękuje za rady, przestawienie w preferowaniach aplikacji pomogło :)


20 sty 2012 11:57:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 14:20:50
Posty: 131
eCzytnik: Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Dziwne, przy kolejnym włączeniu, mój Boox zgubił wszystkie pliki w pamięci wewnętrznej (karta SD nie była używana). Nie zresetowały się ustawienia, dograne czcionki są obecne, tylko Biblioteka jest pusta :(. Bateria ma 3 kreski, czytnik używany 2 tygodnie. Wszystkie pliki mam w kompie, ale to trochę niepokojące.

Edit: sprawa jest niesympatyczna. Po próbie podłączenia do kompa, urządzenie nie zostało wykryte i się zawiesiło. Po odłączeniu kabelka nie dało się nawet wyłączyć. Reset "tylną dziurką" zadziałał, a potem sformatowałem pamięć. Przystępuję do dalszych testów.

Edit2: reset i formatowanie rozwiązało problem, pliki udało się wgrać z powrotem i czytnik działa. Ale jak długo? Czym to było spowodowane?

Co ciekawe, po resecie, czytnik pamięta ostatnio czytane książki, oraz miejsca w tych książkach - więc te dane też nie ulegają formatowaniu.


20 sty 2012 22:12:36
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Problem mógł być spowodowany jakimś uszkodzeniem systemu plików (FAT32) w pamięci wewnętrznej czytnika.

grzmot napisał(a):
Co ciekawe, po resecie, czytnik pamięta ostatnio czytane książki, oraz miejsca w tych książkach - więc te dane też nie ulegają formatowaniu.

Te dane są przechowywane wewnątrz systemu w odrębnym katalogu, który nie jest modyfikowany podczas aktualizacji oprogramowania.


23 sty 2012 18:29:07
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 17:52:53
Posty: 17
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Witam serdecznie.
Jako, że mój ukochany Boox60s zszedł był śmiercią raczej nagłą i niespodziewaną :depresja: :eee rozglądam się za nowym czytnikiem. Miałam zamiar zaopatrzyć się właśnie w booxa z serii X61S,(bez czytnika ciężko żyć molowi książkowemu :twisted: ) ale po wnikliwym przestudiowaniu tego wątku chyba zrezygnuję na korzyść Kindle.... :eee Robert ArtaTech tylko przeprasza i prosi o cierpliwość za błędy, ale moim skromnym zdaniem kupując czytnik za było, nie było prawie 700zł powinien być dopracowany, żeby użytkownikowi pozostało przyjemne czytanie książek, a nie szarpanie się z softami. Czy na forum są zadowoleni użytkownicy tego czytnika??????? Pokażcie się i dajcie jakiś pozytywny głos( bo nie chciałabym zdradzać booxa :oops: )
Pozdrawiam
Małgosia


23 sty 2012 18:36:14
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
cosmowomen napisał(a):
Robert ArtaTech tylko przeprasza i prosi o cierpliwość za błędy, ale moim skromnym zdaniem kupując czytnik za było, nie było prawie 700zł powinien być dopracowany, żeby użytkownikowi pozostało przyjemne czytanie książek

Uff, a to się dowiedziałem ;)
Nie wypuszczamy czytników ani oprogramowania z błędami, które uniemożliwiały by spełnianie podstawowych funkcji czytnika. Na X61 pozostał jeden problem, czyli wybudzanie czytnika z uśpienia dowolnym klawiszem - reszta funkcjonuje poprawnie!
A nowe oprogramowanie świadczy o rozwoju czytnika i jest okazją do dodania nowych funkcji i naprawy pomniejszych błędów, które ujawniają się po dłuższym używaniu.
Poza tym, ten model ma bardzo dobry ekran Pearl i jest najbardziej żywotny ze wszystkich.
Osobiście jednak preferuję modele A60, które obecnie też już mają ekran Pearl i na które właśnie finalizujemy nowe aplikacje sieciowe (Księgarnia i "chmura").


23 sty 2012 19:33:24
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 17:52:53
Posty: 17
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
"Osobiście jednak preferuję modele A60” czyli te starsze booxy, które wcześniej nie miały literki A?? Ja miałam jak juz wspominałam booxa 60s i byłam bardzo, ale to bardzo zadowolona.... Tylko szkoda ze tak krotko... Nie było z rzeczonym czytnikiem zadnych problemow (po za tym ze po roku padł) i mam ochote na jakas odmiane chocby kolorystyczna
ps. sorki za ot. :mrgreen:


23 sty 2012 20:44:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2012 15:28:03
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox X60, PocketBook Pro 603
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
cosmowomen napisał(a):
Witam serdecznie.
Robert ArtaTech tylko przeprasza i prosi o cierpliwość za błędy, ale moim skromnym zdaniem kupując czytnik za było, nie było prawie 700zł powinien być dopracowany, żeby użytkownikowi pozostało przyjemne czytanie książek, a nie szarpanie się z softami. Czy na forum są zadowoleni użytkownicy tego czytnika??????? Pokażcie się i dajcie jakiś pozytywny głos( bo nie chciałabym zdradzać booxa :oops: )

Mam Booxa X60 od miesiąca i po przejściu z PocketBooka Pro 603 kilka rzeczy mnie denerwowało w tym czytniku, ale po kilku pytaniach zadanych na tym forum większość rzeczy dała się poustawiać i poprawić.

Oczywiście masz rację, że płacąc takie pieniądze produkt powinien być lepiej dopracowany. Najlepszym przykładem jest to, że w PocketBooku polskie dzielenie wyrazów jest w opcjach bez łaski, a w Onyxie trzeba przeszukiwać fora i odpalać skrypty, które podobno wiążą się z ryzykiem utraty gwarancji. Zwykły użytkownik (a wbrew pozorom tych jest najwięcej) nie chce się (nie umie?) grzebać w internecie i jeszcze aplikować to w czytniku - chcą wrzucić książkę do czytnika i zagłębić się w lekturze.

Bez pomocy uzyskanej na tym forum raczej nie poleciłbym nikomu Onyxa. Teraz śmiga mi to już całkiem dobrze. Z drugiej strony pokrzepiające jest (jak już jest się posiadaczem Onyxa), że polski dystrybutor aktywnie uczestniczy w tym forum, bo jest szansa, że większość oczekiwań zostanie zrealizowanych w przyszłych aktualizacjach.


23 sty 2012 21:40:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 17:52:53
Posty: 17
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
no właśnie dzięki temu "że polski dystrybutor aktywnie uczestniczy w tym forum, bo jest szansa, że
większość oczekiwań zostanie zrealizowanych w przyszłych
aktualizacjach.” oraz dzielnie udziela porad zdecyduje się jednak na booxa X61S (no i oczywiście sentyment do tej firmy.... Moj pierwszy czytnik..)


23 sty 2012 21:57:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
cosmowomen napisał(a):
aktualizacjach.” oraz dzielnie udziela porad zdecyduje się jednak na booxa X61S (no i oczywiście sentyment do tej firmy.... Moj pierwszy czytnik..)

A ja bym polecił dołożyć kilkadziesiąt złotych i kupić A60 - ostatnio go widziałem w MediaMarkt za 629 zł - jakoś mnie ten X nie przekonuje, kółko jest wygodniejsze :P
Naprawa chyba by nie była taka droga, chyba że uszkodzony ekran, który stanowi połowę ceny czytnika (na pewno taniej niż kupno nowego) - mój ma już 2 lata i 3 mies., śmiga super i dzięki nowym wersjom firmware, ciągle wydaje mi się że mam nowy czytnik ;)

_________________
W Obrazek też ;)


23 sty 2012 23:56:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: