Teraz jest 28 mar 2024 23:01:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
soxymora napisał(a):
@wyzwolenia, przeczytaj temat, a dowiesz się, że działa na Kindle Touch bez potrzeby JB; wystarczy podmienić pliki w katalogu głównym po podłączeniu kablem USB.

Poczekaj trochę to napiszę tutorial, chyba że innemu posiadaczowi Touch będzie się chciało.


Uprzejmie dopytuje o jakis orientacyjny termin tego tutka. Z gory dziekuje


31 sty 2012 23:29:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
@wyzwolenia:

- Pobierz i wypakuj : http://dl.dropbox.com/u/16679763/tts.zip
- Usuń z Kindle katalog tts i skopiuj ten, który pobrałeś
- Zrestartuj czytnik

_________________


01 lut 2012 0:18:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
rewelacja!
A bylaby szansa abys wgral meski glos polski zamiast kobiecego?


01 lut 2012 11:47:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Teraz sprawdzalem strona - http://gitbrew.org/~dasmoover/kindle/usertts/ nie działa a raczej sie przydaje do pobrania głosów.


01 lut 2012 12:24:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
@wyzwolenia, polski męski głos dla syntezatora nie istnieje.

edit :
Tak przy okazji: na DXG użytkownika Black udało mi się zainstalować polsko-angielski ( Agata - Tom ) TTS (po uprzedniej aktualizacji do 3.2.1).

_________________


01 lut 2012 16:24:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Przepraszam ale nikt nie odpowiedział czy http://gitbrew.org/~dasmoover/kindle/usertts/ to to samo co http://dl.dropbox.com/u/16679763/tts.zip a jezeli tak to ktory glos wybrac - bo jak wspominałem z pierwszej strony link nie dziala wiec prosze o reupload albo o wytlumaczenie czy to to samo ?


01 lut 2012 17:17:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 21:08:53
Posty: 2
eCzytnik: Amazon Kindle Touch
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
soxymora napisał(a):
@wyzwolenia:

- Pobierz i wypakuj : http://dl.dropbox.com/u/16679763/tts.zip
- Usuń z Kindle katalog tts i skopiuj ten, który pobrałeś
- Zrestartuj czytnik


Naprawdę świetne! :mrgreen: Dzięki wielkie za pomoc.


04 lut 2012 12:49:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011 20:38:08
Posty: 70
eCzytnik: Paperwhite, Kindle 3 Keyboard
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Witam ściągnąłem i zainstalowałem lektora z pierwszej strony usertts_full_agata.zip. Zrobiłem wszystko z instrukcją. Update wgrał się bez błędów.

Mam soft 3.3 PL, jb 0.10 i coś nie odpala mi się ten lektor. Kiedyś działała kombinacja klawiszy shift + sym. Teraz nic po naciśnięciu w górnym rogu ekranu pojawia się obrotowe kółeczko. Jak próbuje przez Aa włączyć lektora kindle się zawiesza. Czy plik TTS z kilku postów wyżej ma być też wgrany do Kindla. Nie pamiętam, czy oryginalnie (w fabrycznym) był katalog TTS i ja go wyrzuciłem (przez pomyłkę, etc). Może ktoś miał podubny problem.

Druga sprawa czy u was też zegarek w kindlu szaleje i sam się przestawia? :)

_________________
I want to believe :)


11 lut 2012 13:08:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2011 10:27:50
Posty: 76
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
@bruner
Przestawia Ci się zegar, bo go restartujesz po zawieszeniu się, to normalna sprawa.


12 lut 2012 9:29:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011 20:38:08
Posty: 70
eCzytnik: Paperwhite, Kindle 3 Keyboard
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Ok poradziłem sobie z problemem zwiechów po instalacji. Przywróciłem oryginalne pliki przez recovery (pierwszy post w wątku) potem reset i zainstalowałem ponownie "usertts" w wersji oryginalnej :) Wcześniej było coś nakićkane w systemie, często się wieszał, mulił. Mam nadzieję, że to wynikało z błędów w lektorze.

_________________
I want to believe :)


12 lut 2012 11:14:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2012 18:20:24
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Witam jestem nowy na forum a samego czytnika jeszcze nie mam gdyż dopiero go zamówiłem - wybrałem kindle wlasnie ze względu na możliwość TTS i zainteresowal mnie ten wątek. Tak sie zastanawiam - skoro autor wątku pisał że soft Kindla to właściwie Linux a Touch ma dwa razy wiecej pamięci niż dotychczas (nawiasem mówiąc nie moge zrozumiec czemu nadal nie chcą dodać zwykłego gniazda micro SD, o SDXC nie wspominając), więc czy byłaby możliwość (i sens) wstawienia tam Festivala - to program do TTS dla Linuxa - i następnie tego polskiego głosu http://www.syntezamowy.pjwstk.edu.pl/korpus.html. Jest darmowy do zastosowań niekomercyjnych. Zajmuje dużo miejsca ale jest o niebo lepszy jakościowo od Agaty. Niestety nie mogę ocenic czy to sie da zrobić bo nie znam sie ni w ząb na jakimkolwiek programowaniu więc jedynie rzucam pomysł może ktoś się wypowie.


12 lut 2012 18:46:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
@MrtDw, interesowałem się kiedyś Festivalem, ale nie myślałem nad portowaniem go na Kindle z racji braku dobrych głosów. Ten podany przez Ciebie faktycznie robi wrażenie.
Jeśli Festival (a także flite) korzysta z bufora FIFO to nie powinno być większych problemów z przystosowaniem go do Kundelków, szczególnie tych czwartej generacji. Pokompilujemy, zobaczymy. ;)

_________________


12 lut 2012 19:35:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Chcialem zeby moj kindle przemowil i sciaglem z pierwszego postu soxymory usertts_full_agata.zip - i jestem delikatnie w kropce gdzie dopisac :
update_usertts to znaczy wiem ze w /linkjail/etc/whitelist ale w ktorym miejscu na koncu ? chyba ze cos opuscilem?
Bo tak mam ogolnie kompletnie zmodowanego Kindle 3 a z tym nie moge sobie poradzic. Bo potem plik instal to juz przez update zainstaluje.
No i jak tym sterowac to znaczy chodzi mi o wlaczenie czytrania i zeby czytalo szybciej lub wolniej.
Pomoze mi ktos. Bede wdzieczny.


12 lut 2012 23:20:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
@kris68, dopisujesz w dowolnym miejscu i restartujesz czytnik, wtedy dopiero możesz przeprowadzić instalacje.
TTS uruchamiasz i zmieniasz jego prędkość w menu po naciśnięciu "Aa".

_________________


12 lut 2012 23:52:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Dzieki soxymora ze mimo mojego nagabywania i przeszkadzania Ci odpisaleś. Szczerze mówiąc nie spodziewałem sie pomocy za która Ci bardzo dziekuje mam juz kindla zmodowanego na wszystkie mozliwe sposoby. I owocnej pracy z eGazeciarzem zyczę.

Eh czlowiek stary to juz glupieje chyba 5 raz edytuje tego posta - juz bylem gotowy skasowac wszystko ale pomyslalem - otworze pierwsza strone pod Chrome nie pod ff i tam zobaczylem jak przelaczasz z meskiego na zenski na filmie ( pod ff cos mi blokuje ) wgralem jeszcze raz update_usertts_3r3_k3gb_install i czyta po polsku. Normalnie chwala ci ze znajdujesz czas na tyle róznych projektow w jednym czasie - a to ze glos troche z automatu nie przeszkadza wcale - czasem nie mam kiedy przeczytac bo cos robie a tak jest ekstra. A wzialem sie z tym do zrobienia o 3 w nocy bo tak wstalem. Jeszcze raz pozdrawiam i dzieki.


13 lut 2012 5:28:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron