Teraz jest 28 mar 2024 13:45:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Czytnik BOOX z serii X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
cosmowomen napisał(a):
zdecyduje się jednak na booxa X61S (no i oczywiście sentyment do tej firmy.... Moj pierwszy czytnik..)

Jako była użytkowniczka X61S i obecna właścicielka i62 zdecydowanie polecam ten drugi. Co prawda jest sporo droższy od X61 (kosztuje 899 zł), ale wygoda użytkowania jest bezcenna :mrgreen: Potrzebujesz tylko jednego palca, żeby wszystko obsłużyć. Jest również dużo mniejszy, lżejszy i ma o wiele ładniejsze, wygodniejsze i o niebo lepiej dopasowane etui. Do torebki - jak znalazł. Ostatnio pokazywałam coś mężowi na X61, to palec sam "leciał", a naklikałam się, że hej. Jednak do lepszego człowiek się szybko przyzwyczaja... :^
pozdrawiam


24 sty 2012 12:50:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 17:52:53
Posty: 17
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Czy w X61S jest tak koszmarne sterowanie że nie da się wytrzymac?? Bo jak na razie tylko on jest w mojej granicy cenowej.. (ok. 700zl.) a strasznie mi brakuje czytnika. Tak się odzwyczaiłam od czytania analogowych :-) książek ze jakos tak dziwnie jak mam przezucac kartki...


24 sty 2012 16:06:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2012 20:13:28
Posty: 9
eCzytnik: Onyx
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Mnie się steruje dobrze.

Wielką zaletą jest procesor i trzymanie baterii. Mam go 2 tygodnie. Od 12 dni w ogóle nie wyłączam. Jak kupiłem były 3 kreski. Wczoraj przeskoczyło na 2. Właściwie wyłaczanie tego czytnika nie ma sensu i wytrzyma pewnie kilka tygodni na baterii (chociaż mam włożona kartę).

Ma też wytrzymałą obudowę, co przy korzystaniu w autobusach i wożeniu w plecaku ma swe zalety.

_________________
Mój blog

http://keraunos-takiesobieprzemylenia.blogspot.com/


24 sty 2012 16:58:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
cosmowomen napisał(a):
Czy w X61S jest tak koszmarne sterowanie że nie da się wytrzymac??


Nie jest koszmarne, w żadnym razie. Po przejściu z Kindla na X61S byłam bardzo zadowolona. A teraz po prostu "punkt myślenia zależy od punktu siedzenia", i po przesiadce na i62 wiem, jak można sobie uprościć czytanie. Teraz ciężko byłoby mi przyzwyczaić się z powrotem do klikania :?


24 sty 2012 17:14:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 17:52:53
Posty: 17
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
widze ze zdania sa podzielone-musze przekonac sie organoleptycznie ;-) czy mi to podpasuje. Z kołkiem juz miałam do czynienia a dotyk raczej mi nie jest do niczego potrzebny, tak samo jak rózne bajery typu wi-fi czy 3g od tego mam swoja nokie n8( z ktorej wlasnie pisze :-) ) Juz sie zdecydowałam zaraz złoze zamowienie na stronie vobisa (najlepsza oferta :-) ) i podziele sie swoimi wrazeniami :-)


24 sty 2012 17:21:26
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
cosmowomen napisał(a):
Czy w X61S jest tak koszmarne sterowanie że nie da się wytrzymac?? Bo jak na razie tylko on jest w mojej granicy cenowej.. (ok. 700zl.) a strasznie mi brakuje czytnika. Tak się odzwyczaiłam od czytania analogowych :-) książek ze jakos tak dziwnie jak mam przezucac kartki...

Model X61S jest w porządku, jak i A60 również!
Oba mieszczą się w tej granicy cenowej (jak było napisane kilka postów wyżej).

Oczywiście oferujemy również naprawy pogwarancyjne - z pewnością wyjdzie sporo taniej niż zakup nowego czytnika.
Wszystko można uzgodnić telefonicznie z serwisem.


24 sty 2012 17:22:34
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 17:52:53
Posty: 17
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Juz jest!!! Dzisiaj przyszedł moj wyczekiwany boox i chciałam zaczac cieszyc sie nowym nabytkiem. Jakie było moje rozczarowanie gdy sie okazało, ze jest rozładowany do cna ( nie włanczał sie :-( ). Mam nadzieje ze to tylko to....? Czy to normalne ze bateria jest całkiem wyadowana??? Na razie podłaczyłam go do ładowania 3.5 h czekania... Brr masakra :-(


27 sty 2012 17:18:35
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
cosmowomen napisał(a):
Czy to normalne ze bateria jest całkiem wyadowana??? Na razie podłaczyłam go do ładowania 3.5 h czekania... Brr masakra :-(

Niestety zdarza się, zależy od źródła zakupu.
Jednak po podłączeniu do ładowania, po kilkunastu minutach można go włączyć i używać (nie odłączając ładowania).

Na początek, trzeba sprawdzić wersję zainstalowanego oprogramowania i jeśli jest starsza od udostępnionego na stronie: onyx-ereader.pl
to znaczy wcześniejsze niż v.1.5.1 20111020 - polecam od razu zaktualizować.


27 sty 2012 18:15:22
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 17:52:53
Posty: 17
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Wszystko gra ( na razie :twisted: ). Czytnik się włączył (panikara ze mnie hehe :P ). Mam pytanie odnośnie karty SD. Czy muszę na niej utworzyć jakieś foldery(i jak je nazwać) do poprawnego odczytywania książek?? W moim starym booxie 60s karta była w komplecie i miała wgrane wszystkie potrzebne foldery, a jak jest z X61s??? Po naładowaniu baterii chciałabym zasiąść do czytania :mrgreen:


27 sty 2012 19:28:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2012 15:28:03
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox X60, PocketBook Pro 603
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Książki możesz mieć nawet w katalogu głównym karty, nie musisz tworzyć żadnych katalogów. Wchodzisz w menu czytnika w "karta SD", czy jakoś tak, i widzisz wszystkie pliki i katalogi na karcie. Wprawdzie mam X60, ale system jest pewnie ten sam.


27 sty 2012 19:55:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 17:52:53
Posty: 17
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Wielkie dzięki za odpowiedź!!!
W moim poprzednim booxie był folder o nazwie "publikacje" i nie byłam pewna :? czy tu też taki powinnam utworzyć, teraz już wiem... Jeszcze raz dzięki za rozwianie wątpliwości... :mrgreen:


27 sty 2012 20:00:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2011 17:57:30
Posty: 25
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Czy ktoś mógłby mi poradzić jak można skonfigurować Calibre, aby przy konwersji z html do epub nie przypisywał na sztywno kroju czcionki? Nie mogę wybrać potem innego kroju czcionki w czytniku.


27 sty 2012 21:19:13
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
robert1603 napisał(a):
Czy ktoś mógłby mi poradzić jak można skonfigurować Calibre, aby przy konwersji z html do epub nie przypisywał na sztywno kroju czcionki? Nie mogę wybrać potem innego kroju czcionki w czytniku.

Można to zrobić również od strony czytnika, dla wszystkich czytanych plików.
Opcja (niedostępna z menu) dla aplikacji FBReader jest opisana w wątku: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
Tam jest odpowiednia paczka do ręcznego wgrania. Chodzi o parametr"<option name="UseCustomFonts" value="true"/>" w pliku konfiguracyjnym "ui.xml".


28 sty 2012 14:08:11
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2011 17:57:30
Posty: 25
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Fakt działa. Dzięki. Trzeba tylko zmienić nazwę katalogu z paragraph na testy. Czyli nie ma możliwości, żeby przy konwersji html do epub, calibre nie przypisywał na sztywno kroju czcionki?


28 sty 2012 16:00:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 17:52:53
Posty: 17
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Uzytkowanie boxa (tak jak i jego poprzednika) jest super intuicyjne i jak dla mnie dosc wygodne... Jak na razie znalazłam jeden, ale dosc wkurzajacy mankament. A mianowicie bateria. Po prostu wariuje... Po pierwszym ładowaniu wytrzymał 6 dni (pomyslałam jak na pierwsze ładowanie całkiem nieźle), drugie ladowanie a tu zonk czytnik padł po dwóch dniach... Chociaz wczoraj wykazywał pełna baterie. Przelezal cala noc i do 13 w połodnie i wyczerpał sie doszczenie. Czy to zle rokuje?? Czy mam go wysyłac do serwisu??
Pozdrawiam
cosmowomen



sent by nokia n8 :-)


05 lut 2012 14:32:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: