Teraz jest 28 mar 2024 21:28:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Kindle zamówiony na adres amerykański - gwarancja 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2011 20:01:49
Posty: 2
Post Kindle 4 kupiony w USA - gwarancja
Witam.

Zamierzam kupić Kindle 4 w najtańszej, podstawowej edycji.

Tak się szczęśliwie złożyło, że mam możliwość, żeby mi ktoś przywiózł sprzęt, także mogę oszczędzić na przesyłce i vacie (razem koło 50$).

Zastanawia mnie tylko, jak będzie wyglądała sprawa realizacji gwarancji w razie ewentualnych problemów.

O wersji with Special Offers słyszałem, że na pewno będą problemy, dlatego nie biorę jej raczej pod uwagę. Przymierzam się natomiast do wersji for international shipment. Na stronie zaznaczam, że sprzęt będzie używany w Polsce, ale przesyłkę wybieram na terenie USA.

Jeżeli ktoś kupował Kindle w podobny sposób i miał potem do czynienia z obsługą Amazona to proszę o podzielenie się informacjami. :)


18 gru 2011 0:11:14
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle 4 kupiony w USA - gwarancja
Linkując za t3dem: post82887.html#p82887 -- więc prawdopodobnie i z SO byś problemów nie miał. A ja i tak bym wolał dopłacić ;)

Swoją drogą, można Internationala zamówić do USA? Nie plują się wtedy, że powinieneś wybrać wersję amerykańską?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 gru 2011 1:12:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2011 20:01:49
Posty: 2
Post Re: Kindle 4 kupiony w USA - gwarancja
Dochodzę do potwierdzania zamówienia i nie ma żadnych problemów. W sumie są ludzie, którzy cały czas dużo jeżdżą, a z tego co kiedyś widziałem wersja International (3g) ma np. większy zasięg na terenie Europy Wschodniej, tak więc myślę, że tego akurat nie będą się czepiać.


18 gru 2011 1:25:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:41:35
Posty: 39
Post Re: Kindle 4 kupiony w USA - gwarancja
Dotarł do mnie nowy Kindle 4 (SO) z Allegro. W pudełku jednak ani w przesyłce nie znalazłem żadnych papierów, zadnej karty gwarancyjnej, dowodu zakupu itp. Jak wyglada gwarancja w Kindle? Czy sprzedawca mnie oszukał? Czy wystarczy ten numer z tyłu pudełka przy naklejce z kodem kreskowym?


19 gru 2011 20:54:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle 4 kupiony w USA - gwarancja
Wystarczy, że zarejestrujesz Kindla na Amazonie. Oni będą wiedzieć kto go kupił, kiedy i do kiedy masz gwarancję także żaden paragon ani karta gwarancyjna nie istnieje.

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


20 gru 2011 16:26:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:41:35
Posty: 39
Post Re: Kindle 4 kupiony w USA - gwarancja
Ok dzięki


20 gru 2011 20:17:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 12:56:03
Posty: 7
eCzytnik: Kindle DX
Post Re: Kindle 4 kupiony w USA - gwarancja
Witam
Nie jestem pewny czy to odpowiedni watek, ale dopiero sie tutaj rozgladam od wczoraj i nie chce zasmiecac forum nowymi.
Jedzie do mnie zakupiony w USA Kindle DX. Kupiony na adres amerykanski przez obywatela US.
Prosze o porade na jaki adres go zarejestrowac: polski czy amerykanski?
Naczytalem sie tutaj o roznicach dla posiadaczy ze Stanow i spoza tego pieknego kraju. Szczerze mowiac nie jestem pewien co jest lepsze ze wzgledu na oplaty za polaczenia itd.
Czy adres i rejestracje urzadzenia mozna w pozniejszym okresie zmienic?

Z gory dzieki za odpowiedz, ja nawet jeszcze nie raczkuje w tym temacie :D


09 sty 2012 13:39:32
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 4 kupiony w USA - gwarancja
Jeśli będziesz go używał z terenu Polski, a będziesz miał zarejestrowany jako USA, to wkrótce przyczepi się Amazon i będzie chciał jakiś dokument potwierdzający, że faktycznie jesteś ze stanów. Lepsze byłoby mieszkanie w USA, bo tam większość książek z kindle store jest tańsza, oferta książek jest szersza, a dodatkowo masz możliwość kupowania aplikacji (choć nie wiem, czy na DX są udostępnione) i wypożyczeń (to też chyba nie działa na DX).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 sty 2012 13:56:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 12:56:03
Posty: 7
eCzytnik: Kindle DX
Post Re: Kindle 4 kupiony w USA - gwarancja
Dzieki za tak szybka odpowiedz :)
Jak maja sie przyczepiac to chyba nie ma sensu. Chociaz w sumie czemu mieliby sie przyczepiac jak kupil go Amerykanin?
A mieszkac w stanach nie zamierzam, nie takie to cudo jak sie wydaje z daleka ;)


09 sty 2012 14:29:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle 4 kupiony w USA - gwarancja
Black ale myslę ze t3d ci jednak sensownie odpowiedział. Po co rejestrowac go jako uzywany na terenie USA jezeli bedziesz go uzywał na terenie Polski. przeciez to chyba zadna ujma ze Polak korzysta z tego sprzetu no i po co utrudniac sobie życie. ;) Choc z drugiej strony mozliwosc kupowania aplikacji - ale no coż Twoj wybór.


11 sty 2012 12:14:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Kindle 4 kupiony w USA - gwarancja
Black napisał(a):
Chociaz w sumie czemu mieliby sie przyczepiac jak kupil go Amerykanin?


Nie ważne kto kupił, ważna jest rejestracja.


11 sty 2012 12:46:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2013 12:58:19
Posty: 2
Post Kindle zamówiony na adres amerykański - gwarancja
Czy orientuje się ktoś jak to jest w przypadku gwarancji Kindla na rynek amerykański? Zamówiłem takiego, adres dostawy był w USA, a później dostarczony do mnie do Polski. Zdaje się, że w wersji międzynarodowej wysyłają bezpośrednio do Polski i dostaje się od nich zlecenie wysyłki uszkodzonej sztuki. Czy tak samo jest w wersji na rynek USA?


03 mar 2013 13:09:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle z USA (na USA, nie intl) - gwarancja?
Tak, tylko jak go reklamujesz z Polski to trzeba umiejętnie zagadać do konsultanta, bo mogą kazać odesłać na własny koszt. Niby mi konsultant powiedział, że mam wysłać zwykłym ekonomicznym, a oni mi zwrócą kasę, ale co konsultant to inna bajka


03 mar 2013 21:46:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2013 12:58:19
Posty: 2
Post Re: Kindle z USA (na USA, nie intl) - gwarancja?
Dzięki za odpowiedź. Martwi mnie tylko to "umiejętnie zagadać" ;)
Kindle się chyba zbyt często nie psują, ale wolę wiedzieć zawczasu na co sie przygotować.


03 mar 2013 22:44:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle z USA (na USA, nie intl) - gwarancja?
Bo to jest tak, że jednym wyłączą reklamy za darmoszkę, innym bez problemu wyślą do Polski wersję bez SO, chociaż mieli SO, a jeszcze inny będzie odsyłał Kindla na swój koszt. Bardzo dużo zależy od osoby siedzącej po drugiej stronie, dlategho warto próbować kilka razy. Moj KIndle też działał świetnie (zanim go ukradli), ale w zasadzie też się przejmuję kwestią gwarancji ;)


04 mar 2013 11:54:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: