Teraz jest 19 kwi 2024 3:55:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Czy na Kindle 3 można przeglądać pliki HTML? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2011 21:16:58
Posty: 22
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle a html
Pliki html można zapisać z rozszerzeniem .txt i wówczas Kindle je wyświetla z formatowaniem :)


20 lip 2011 20:10:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2011 0:46:50
Posty: 10
Post Kindle do pdf'ów? A może inny czytnik?
Witam,

od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem jakiegoś czytnika ebook'ów. Wybór padła praktycznie od razu na Kindle, natomiast im dłużej o tym myślę, tym większe mam wątpliwości.

Wydaje mi się, że czytnik będzie mi głównie służył do czytania pdf'ów - z tego co wiem, nie jest to aż taki problem, ponieważ można je łatwo przekonwertować na format .mobi. Czy jednak się mylę?
Natomiast ostatnio odkryłem wielki minus tej metody. Otóż posiadam pewną publikację .pdf, która napisana jest w postaci dwóch kolumn (wiecie o czym mówię? :) i podczas zmieniania formatu na .mobi jedna linijka tekstu, czyli tekst z obu kolumn jest traktowany jako tekst ciągły, co w efekcie daje całkowicie niezrozumiały artykuł w formacie .mobi.

Jest jakaś możliwość, żeby to zmienić? Żeby w programie do konwertowania zaznaczyć jak ma "czytać" tekst - najpierw pierwszą kolumnę, potem drugą?

A może powinienem kupić jakiś inny czytnik, który dużo lepiej obsługuje pdfy? Coś polecacie?


09 wrz 2011 9:32:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2011 18:16:24
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle do pdf'ów? A może inny czytnik?
Ja spróbowałbym przerobić pdf do html'a za pomocą oprogramowania do ocr (finereader/smart pdf). Tak przerabiałem raporty dwukolumnowe dość skomplikowane i było ok.

Ale wydaje mi się iż nie jet to przypadłość mobi (kindle) ale raczej wszystkich czytników które miałby by sobie radzić z takim pdf.


09 wrz 2011 9:35:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Kindle do pdf'ów? A może inny czytnik?
Takie zachowanie to wina formatu PDF, a nie kindla czy konwertowania. Jak włączysz nawet Adobe Reader o zaczniesz zaznaczać tekst to zobaczysz, że zaznacza ci się właśnie cała linia.


09 wrz 2011 9:42:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2011 0:46:50
Posty: 10
Post Re: Kindle do pdf'ów? A może inny czytnik?
Hmmm... a znacie może jakieś programy/narzędzia do tego, żeby pociąć pdf'a? Chodzi mi o to żeby pociąć go w ten sposób, żeby na każdej stronie zamiast dwóch kolumn była jedna i dopiero wtedy przekonwertować tak zrobionego pdf'a do .mobi.
Wiem, że to dziwny pomysł i pewnie dość pracochłonny, ale na lepszy niestety nie wpadłem.

@yaslaw, a ile zajęło Ci przerobienie jednego dokumentu na html i mniej więcej jakiej on był długości?


09 wrz 2011 10:04:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2011 18:16:24
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle do pdf'ów? A może inny czytnik?
skomplikowane raporty z International Crisis Group (znajdź w google). Dużo przypisów, dziwny layout dwie kolumny. Raporty ok 30-50 stron. A czas ok 5-6 min..


09 wrz 2011 10:08:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2011 10:11:03
Posty: 31
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
Drughi napisał(a):
Nie wiem czy to właściwe miejsce na to pytanie.
Mam książkę w formie skanów, już przerobiłem ją na .rtf przez FineReadera. Co dalej. Jak przez calibre chce robić na MOBI to książka szaleje. Nagłówki i stopki są gdzie popadnie. Nazwy rozdziałów też wyskakują byle gdzie. Czy lepiej przerobić z FineReader na html i dopiero na MOBI?


zobacz mój wątek:
amazon-com-kindle-f146/tworzenie-pdf-ow-dla-kindle-3-t10270.html

W Wordzie robisz porządek i masz super PDF-a


09 wrz 2011 13:36:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
Jak w Wordzie zrobi porządek, to myślę, że wygodniej będzie później czytać MOBI niż PFDa. No chyba, że jak w Twoim przypadku są tam liczne tabelki i grafiki. wtedy PDF może lepszy.
W opisanym przypadku należy w edytorze usunąć numery stron, łamanie stron, jakieś dziwne formatowania wstawione przez FineReadera i powinno dać się ładnie czytać.
na przykład moim podstawowym problemem jest fakt, że FineReader zamiast zwykłych myślników wstawia formatowanie typu "wypunktowanie i numerowanie" w dialogach :(
Pozdrawiam,
Cyfranek

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


09 wrz 2011 14:09:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2011 18:16:24
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
Ja już wolałbym z worda robić html (można wszak zachować grafiki) i to do mobi konwertować niż wrzucać to do pdf..


09 wrz 2011 14:56:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
HTML z Worda nigdy nie był dla mnie wzorem solidności. Jeszcze prościej jest działać w OpenOffice, zapisywać w *.odt a ten format Calibre konwertuje od razu.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


09 wrz 2011 17:25:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 13:26:51
Posty: 46
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Kindle do pdf'ów? A może inny czytnik?
yaslaw napisał(a):
Ja spróbowałbym przerobić pdf do html'a za pomocą oprogramowania do ocr (finereader/smart pdf). Tak przerabiałem raporty dwukolumnowe dość skomplikowane i było ok.

Ale wydaje mi się iż nie jet to przypadłość mobi (kindle) ale raczej wszystkich czytników które miałby by sobie radzić z takim pdf.


I to jest najlepsza metoda na pdfy.
A przy okazji - nie rozumiem po co komu nagłówki i stopki z w pliku mobi? Wystarczy zmienić rozmiar czcionki i cała numeracja (ergo nagłówki i stopki, etc) bierze w łeb - bo zmienia się ilość stron.
Ale może czegoś jeszcze niewiem... uczę się intensywnie, bo mam sporo książek w pdf i je poprzerabiałem, i narpawdę wychodzą pięknie - pod warunkiem że się przejrzy w OCR co i jak jest rozpoznawane, a potem poprawi się szczegóły jakimś edytorem do HTML (word wygodny).

_________________
Zapraszam w Karkonosze! Cisza i spokój... Domki w górach


09 wrz 2011 17:37:44
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron