Teraz jest 20 kwi 2024 2:46:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Cytuj:
To forum, cały ten vortal jest m.in. skierowany do osób, które "w warunkach domowych" nie mają możliwości porównać tego czy owego czytnika. Mori już wielokrotnie pisał, że jak się JUŻ kupi dany czytnik, to człowiek się do jego działania wcześniej czy później przyzwyczai. Natomiast w tych wszystkich naszych dyskusjach na forum i w artykułach na blogu chodzi przede wszystkim o to, by PRZED zakupem wiedzieć DO CZEGO będzie się MUSIAŁO przyzwyczaić kupując dany czytnik!!!


Czyli lepiej przyzwyczaić się do myśli, że nie będzie się mogło legalnie przeczytać żadnej uczciwie kupionej książki, niż dokupić nieco mocniejszą żarówkę?

To gadanie miałoby sens, gdyby wszyscy ludzie mieli taki sam wzrok, tak samo postrzegali barwy - i w ogóle istniał jeden jedyny standard wyświetlacza, po wyprodukowaniu którego nie trzeba by było już technologii rozwijać, bo byłaby ona już optymalna. Wtedy doskonale by się wiedziało co kupować.

Tylko, że to nie wygląda w ten sposób. Jedni mają jakąś wadę wzroku, inni nie, jedyni czytają przy mocniejszym, inni przy słabszym świetle...
Legimi sprzedaje "wprost" dostarczany prosto na czytnik - czy widziałeś opinie osób które z tego korzystają i mówią "idea jest słuszna, ale to nie jest kindle więc kiepsko się czyta"?

Dlatego twierdzenie, że tylko przy kindle da się wygodnie czytać, a cała reszta jest do niczego... To wyłącznie opinia oparta o własne doświadczenia, która wcale nie musi znaleźć odzwierciedlenia u innych osób.


21 lis 2010 13:53:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Po co ciągnąć temat i wkładać w usta rozmówców to, co nie zostało powiedziane?

Krzysztof Kopeć napisał(a):
Dlatego twierdzenie, że tylko przy kindle da się wygodnie czytać, a cała reszta jest do niczego... To wyłącznie opinia oparta o własne doświadczenia, która wcale nie musi znaleźć odzwierciedlenia u innych osób.


Nikt nigdzie nie napisał, że Kindle jest jedynym słusznym wyborem, jeśli chodzi o e-readery. Na tym forum dowiedzieć się jednak można, że jeśli komuś zależy na jakości wyświetlacza, to najlepiej inwestować w czytniki z ekranem Pearl, a nie Sipix. Przecież jeśli ktoś chce kupować w polskich księgarniach i nie ma zamiaru bawić się z DRM, to nikt mu tutaj Kindle nie poleci.

No i nie jest prawdą, że na Kindle nie można legalnie przeczytać żadnej uczciwie kupionej książki, a poza tym ekrany Pearl znaleźć można też w najnowszych czytnikach Sony.


21 lis 2010 14:11:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
garnizon napisał(a):
jeśli komuś zależy na jakości wyświetlacza, to najlepiej inwestować w czytniki z ekranem Pearl, a nie Sipix.
Zupełnie się z tym zgadzam :)
Jednak nowoczesny Vizplex jest "bliżej" Pearl-a niż Sipix-a :!:

Dysponując (dzięki uprzejmości rodzinki) porównaniem dwóch Vizplex-ów na BOOX-ie i na PER3162 (podobne ale nie jednakowe) chętnie zrobiłbym porównanie do Pearl-a i może też do Sipix-a...

Czy jest może ktoś chętny w Krakowie do zrobienia takiej sesji zdjęciowej w jednakowym oświetleniu ?
Chodzi o zdjęcia z jak najbardziej zbliżoną czcionką i również z obrazkiem (może słynne już Kindlowe ptaszki ??). Może by się dało zrobić fotki 2x2 czyli 4 czytników na raz :?:

Do tych dwóch, które miałem w rękach, zrobiłem zdjęcia porównawcze w różnych warunkach oświetlenia (słońce, zwykłe, sztuczne). Jak je uporządkuję to opiszę w poście z linkami do zdjęć.

_________________
W Obrazek też ;)


21 lis 2010 14:47:51
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Ja z chęcią mogę zabrać "moje" SiPixy oraz eClicto :) Mam nadzieję, że uda mi się również w rozsądnym czasie zrobić namiot bezcieniowy.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 lis 2010 15:38:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Naljepiej zróbcie zdjęcie ekranu w połowie wypełnionego czernią, w połowie bielą ekranu Vizplex obok ekranu Sipix i najlepiej obok Pearl - tak zeby wszystkie trzy były na jednym zdjęciu we w miarę równym świetle. Wtedy będzie można policzyć różnice między nimi. Bo przy zdjęciach, na których wyświetla się tekst nie da się ocenić czerni, bo tekst jest zbyt rozmyty. Vizplex z Pearlem porównam w najbliższym czasie, ale do Sipixa nie mam dostępu.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


21 lis 2010 16:28:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Liczby bezwzgledne to nie wszystko. Sposob wyswietlania czcionki tez sie liczy. Im mniej poszarpanych krawedzi tym lepszy kontrast.


21 lis 2010 16:43:29
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Matko jedyna przenajświetsza! Czy Wy już aby nie przesadzacie? Będziecie zaraz badać ilość masła w maśle. Na wszystkich tych ekranach da się czytać, a jedyne co tutaj należałoby potępiać to czytanie na świecącym LCD-ku.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


21 lis 2010 16:56:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Kell napisał(a):
Matko jedyna przenajświetsza! Czy Wy już aby nie przesadzacie? Będziecie zaraz badać ilość masła w maśle. Na wszystkich tych ekranach da się czytać, a jedyne co tutaj należałoby potępiać to czytanie na świecącym LCD-ku.
:^ :mrgreen:
Fantastycznie - a ja już miałem bardzo perwersyjny pomysł, żeby taką sesję zrobić w Bibliotece Jagiellońskiej gdzie jest dużo szkła i można porównać w świetle naturalnym i sztucznym ;)

Prawda, że w pobliżu takich ogromnych ilości książek "analogowych" eksperymenty z czytnikami brzmią niebanalnie ??

W każdym razie ciekawi mnie porównanie "naoczne" jak również "liczbowe" parametrów Pearl, Vizplex, Sipix - myślę, że niektórych tu zaglądających też, i jestem gotowy stawić się na umówione miejsce z aparatem, czytnikiem (może dwoma) i lampką (albo też dwoma) 8)

[Edit:] Moje dotychczasowe efekty porównywania 2-ch Vizplexów załadowałem tu:
https://www.dropbox.com/gallery/3722780/2/Czytniki/e-ink?h=8b6c65
Ale te obrazki wymagają co najmniej kilku komentarzy...

_________________
W Obrazek też ;)


21 lis 2010 17:44:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Kell napisał(a):
Matko jedyna przenajświetsza! Czy Wy już aby nie przesadzacie?


Chcę z ciekawości zmierzyć różnice kontrastu. Zalicza się to do przesady, czy może nie? ;)

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


21 lis 2010 21:07:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Kell napisał(a):
Matko jedyna przenajświetsza! Czy Wy już aby nie przesadzacie? Będziecie zaraz badać ilość masła w maśle. Na wszystkich tych ekranach da się czytać, a jedyne co tutaj należałoby potępiać to czytanie na świecącym LCD-ku.



Faceci od zawsze maja sklonnosc do mierzenia i porownywania ;)


21 lis 2010 22:14:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2010 11:56:08
Posty: 5
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Asti napisał(a):
Powinno się porównywać z 603ką, gdzię ekran dotykowy jeszcze bardziej popsuje kontrast ;)


Pocketbook 603 ma mieć Wacoma, który jest POD ekranem. Więc w żaden sposób nie może popsuć kontrastu.


21 lis 2010 22:28:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Tym lepiej dla Pocketbooka. Pewnie dlatego nie można operawać paluchami, ale to nie taki duży problem jak jest rysik.


22 lis 2010 19:58:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Pytanie tylko czy ten rysik nie rysuje ekranu... Mam telefon z wyświetlaczem dotykowym i warstwa ochronna właśnie od korzystania z takiego czegoś wcale najpiękniej nie wygląda...


22 lis 2010 22:47:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Pytanie tylko czy ten rysik nie rysuje ekranu...

Eee tam, rysik nic nie rysuje ;) - mam mojego BOOX-a już rok (był wymieniony ekran po 8 miesiącach), używam rysika i ani poprzedni ani ten po wymianie nie ma nawet śladu po żadnej choć jednej rysce :)

_________________
W Obrazek też ;)


22 lis 2010 23:15:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Kell napisał(a):
Matko jedyna przenajświetsza! Czy Wy już aby nie przesadzacie? Będziecie zaraz badać ilość masła w maśle. Na wszystkich tych ekranach da się czytać, a jedyne co tutaj należałoby potępiać to czytanie na świecącym LCD-ku.
A to nas Kell zgasił ;)
Przecież nie zostaniemy "e-inkofilami" od jednego porównania, a ciekawość "świata" powinna być zaspokajana...

Jednak podtrzymuję propozycję, zapraszam do mnie, można by porównać ekrany czytników (Pearl vs Vizplex vs Sipix) jeśli by ktoś wpadł do mnie do Biblioteki Jagiellońskiej ze swoim czytnikiem - ja mam Vizplex.
Jestem codziennie w BJ (pon. 13-20, wt-pt. 9-16 ok.) i mam czytnik ze sobą. Jeśli by się ktoś zechciał wybrać/wstąpić ze swoim czytnikiem (Pearl albo Sipix) to proszę o wiadomość dzień wcześniej, żebym nie zapomniał aparatu :)

[Edit:] Jakby ktoś się dał zachęcić i wybierał na porównanie to tu można ściągnąć pliki, których używałem do zdjęć:
http://dl.dropbox.com/u/3722780/sample_bw_txt.zip

_________________
W Obrazek też ;)


26 lis 2010 21:49:49
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron