Teraz jest 20 kwi 2024 9:18:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?


Porównanie pearla w soniaku do nowego pocketbooka.
Tak pro forma.


19 lis 2010 17:01:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Powinno się porównywać z 603ką, gdzię ekran dotykowy jeszcze bardziej popsuje kontrast ;)


19 lis 2010 20:13:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Różnicę w czerni najbardziej widać na flashach. Swoją drogą modne teraz widzę jest dostosowywanie koloru ramki do koloru czerni na czytniku. To dobre rozwiązanie, na pewno lepsze niż biała ramka, która tylko uwidacznia jak szary jest ekran. :)

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


19 lis 2010 20:28:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Asti napisał(a):
Powinno się porównywać z 603ką, gdzię ekran dotykowy jeszcze bardziej popsuje kontrast ;)


Gdyby ktoś pokazał, że ma x03 to chyba zostałby zlinczowany, że ma coś takiego w swoich rękach i nie pościł do klienta ;)
Po za tym wygląda to moim zdaniem bardzo dobrze.


19 lis 2010 23:20:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
No owszem, Pocketbook ciągle przeciąga premierę swoich czytników. ;)
Różnica oczywiście widoczna, ale da się żyć i z Vizplexem.

Co do obudowy to mam taką koncepcję, że obudowa powinna być dwukolorowa. Krawędzie czytnika powinny być ciemne, natomiast najbliższa ramka wokół ekranu powinna być w kolorze wyświetlacza. W ten sposób niedużym kosztem można zapewnić wrażenie większych marginesów, co za tym idzie, tekst może być wyświetlany do samych krawędzi ekranu. Dobrze by ten sztuczy margines był nieznacznie wyższy od ekranu, albo jeśli to możliwe na jednym poziomie.


20 lis 2010 12:04:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Różnica jest w moim odczuciu bardzo słabo widoczna i to mnie cieszy, bo mam nadzieję, że z 903 będzie przynajmniej podobnie.


20 lis 2010 12:12:48
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Witam,

@Krzysztof Kopeć - hmm, IMO różnica nie jest duża ale stwierdzenie, że "bardzo słabo widoczna", to jednak chyba lekka przesada. Nadto, ciekawy jestem, który to był Pocketbook - a mianowicie, ten z ekranem dotykowym (603) czy bez (602). Bo jeżeli to był model bez dotyku, to porównanie lekko naciągane, jako, że SONY PRS-650 tenże dotyk ma (a wiadomo, jak wpływa warstwa dotykowa na jakość wyświetlania - oczywiście jestem świadomy, że SONY w nowych czytnikach zastosował dość specyficzne rozwiązanie w tej sprawie).

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


20 lis 2010 12:39:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Uważność, to podstawa, patrzymy na instrukcję od 0:18 s. ;)


20 lis 2010 12:55:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Obrazek

Nie jest to moim zdaniem jakaś znacząca różnica.

Po za tym z tymi ekranami dotykowymi to nie jest całkiem tak.
Warstwa dotykowa pogarsza jakość obrazu - jeśli znajduje się na samym wierzchu.
A w pocketbookach ma być umieszczona pod ekranem - jak chyba zwykle w tej technologii.


20 lis 2010 14:14:24
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Asti napisał(a):
Uważność, to podstawa, patrzymy na instrukcję od 0:18 s. ;)


Aaaaa, faktycznie :zakrecony: - tylko, żeby zobaczyć, że na tej papierowej instrukcji jest numer 602 to wcale nie taka łatwa sprawa :D
Anyway, dzięki za podpowiedź!!

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


20 lis 2010 15:21:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Kiedy porownuje sie pearla do vizplexa w przy bardzo dobrym oswietleniu (np wtedy kiedy krecimy filmik z porownaniem) to roznica jest wyrazna ale niedyskwalifikujaca vizplexa. Dopiero przy slabszym oswietleniu czuje sie jak bardzo komfort czytania polepsza wiekszy kontrast pearla i software'owe polepszenie wyostrzania krawedzi czcionek w kindle. Wypuszczanie nowych (umowmy sie nienajtanszych modeli) z wyswietlaczem poprzedniej generacji to blad. Czy sie myle pokaza wyniki sprzedazy i wyniki finansowe pocketbookow.


20 lis 2010 16:12:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
W warunkach domowych, jeśli nie ma się kindle pod ręką i nie ma do czego porównać, jest to kwestia czysto akademicka.


20 lis 2010 17:19:58
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
@Krzysztof Kopeć - w warunkach domowych i GDY SIĘ NIE MA DO CZEGO PORÓWNAĆ, to eClicto jest DEMONEM szybkości i a jego czas działania na jednym ładowaniu jest SUPER :twisted:
To forum, cały ten vortal jest m.in. skierowany do osób, które "w warunkach domowych" nie mają możliwości porównać tego czy owego czytnika. Mori już wielokrotnie pisał, że jak się JUŻ kupi dany czytnik, to człowiek się do jego działania wcześniej czy później przyzwyczai. Natomiast w tych wszystkich naszych dyskusjach na forum i w artykułach na blogu chodzi przede wszystkim o to, by PRZED zakupem wiedzieć DO CZEGO będzie się MUSIAŁO przyzwyczaić kupując dany czytnik!!!

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


20 lis 2010 18:26:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2010 0:17:58
Posty: 6
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Właśnie, teraz będę musiał się przyzwyczaic do Kindla 3 jak już go będę miał. Do wczesniejszych czytników nie mogłem. Ze względu na to szare tło. gorzej niż jakbym gazete czytał. Będę się musiał zaopatrzyc w dobrą lampkę, bo wiem jak istotne jest dobre oswietlenie mając taki czytnik teraz. by przyjemnie czytac, a mam trochę materiałów do przeczytania.

Do Hanlina miałem dołączoną lampe w zestawie. ale to lipa byla.

Mam okazję byc w UK, wiec w pare dni bedzie u mnie. to napisze krotko jakie me odczucia beda.
109 funtow kosztuje, wiec połowe mniej tego co za Hanlina płaciłem. to rok temu bylo. Więc ceny w dol poszly ladnie. chyba że kindle taki tani.


20 lis 2010 20:57:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Zakup czytnika 6'' z lepszym kontrastem?
Ciemniejszy tekst w Kindle 3 pozwala szybko zapomnieć, że tło nie jest idealnie białe. :)
Zresztą osobiscie nie lubię czytać ze zbyt białego papieru (chociaż jakbyś porównał, to nawet szara gazeta jest zdaje się bielsza niż e-papier).

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


21 lis 2010 10:42:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron