Teraz jest 29 mar 2024 0:57:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
cholerne prawo, czyli czytnik do pdfów 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 11:22:30
Posty: 26
eCzytnik: nook
Post Re: cholerne prawo, czyli czytnik do pdfów
Możesz spróbować na starszym tablecie PC, waga poniżej kilograma i jest to normalny komputer, klawiatura odpinana, używam TC1000 Compaq z rysikiem (wzmacniany ekran nie zawiera warstwy dotykowej dla paluszków tylko dla specjalnego rysika, za to nawet używane mają ekran w rewelacyjnym stanie), dobre będą również Fujitsu ze zwykłym dotykiem. Wydatek nawet z nową baterią (oryginalnie trzymającą 5 godzin) to i tak mniej niż duży czytnik lub nowy tablet PC. Do innych formatów nadaje się cegła w stylu HTC - ponad 4", na mobipockecie czy Ubook przeszukuje się całkiem dobrze. Wada wszystkich - oczka bolą, chociaż na palmtopie duuużo mniej (praktycznie wcale), nie mam porównania z czytnikiem. W zasadzie zostałbym z palmtopem z dużym ekranem gdyby nie słaby obraz w słońcu i ciut za mały ekran. Można też spróbować jakiegoś Archosa 7" itp z Androidem, zaletą jest oprogramowanie znanych księgarni i opensource.


04 lis 2010 12:30:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: cholerne prawo, czyli czytnik do pdfów
kanar napisał(a):
jestem studentem prawa i zaczynam tonąć w tysiącach stron PDFów orzeczeń, glos, komentarzy, fragmentów podręczników, etc. Nie zawierają one żadnych grafik, skomplikowanych tabel - sam tekst. Myślałem o kupnie Kindle 3. Czy tego rodzaju pliki nadają się do odczytania na czytniku z ekranem 6 cali, czy trzeba je konwertować, ustawiać marginesy, co sprawi, że gra nie będzie warta świeczki i lepiej już zainwestować w... kserokopiarkę?
Kindle 3 nie ma trybu reflow dla PDF-ów.
Myślę, że dla takich tekstów o jakich piszesz, Onyx BOOX 60/60S spokojnie da radę - ma bardzo dobry tryb reflow i jest szybki, również czyta na głos po polsku co może dać odpocząć oczom.
Mi na nim PDF-y w trybie reflow czyta się bardzo dobrze 8)

_________________
W Obrazek też ;)


04 lis 2010 19:29:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: cholerne prawo, czyli czytnik do pdfów
Potwierdzam, tryb reflow ma rewelacyjny, ostatnio często z niego korzystam. Zdarzają się PDF-y, których nie daje radę reflować (albo gubi w nich znaki niektóre), ale większość bez problemu powiększa.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


04 lis 2010 20:40:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron