Teraz jest 19 mar 2024 4:09:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Allegro i eCzytniki - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Allegro i eCzytniki - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego artykułu na naszym blogu - Allegro i eCzytniki.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 mar 2010 11:32:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
Na razie zauważyłem, że czytniki bywają źle opisane, czasem brakuje nawet tak podstawowego parametru jak przekątna ekranu. Zaleta jest taka, że nareszcie mamy wszystko w jednym miejscu, nie trzeba wpisywać w szukajce każdego modelu, jaki przychodzi na myśl. Można sobie wszystko łatwo porównać, posegregować według ceny.

Mój komentarz, wersja skrócona: "No, nareszcie!".


21 mar 2010 21:18:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2009 15:41:49
Posty: 9
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
No i fajnie. To, że czytniki nie są w kategorii "pozostałe" świadczy o tym, że zainteresowanie nimi ciągle rośnie. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że to stanie się tak szybko.

_________________
http://eksiazki.az.pl- Ebooki, e-papier i takie tam


21 mar 2010 22:18:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
zaraz sprawdziłem na ebay-u i tam nie ma takiej kategorii, a przecież tam ebook reader-ów mają więcej
to dobrze świadczy o allegro!

_________________
:-P


22 mar 2010 0:15:09
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
Co do sedna sprawy: zastanawiałem się nad kupnem na Allegro u "anonimowego" sprzedawcy - to jest zapewne jakiegoś fana eksiążek ale postanowiłem jednak postawić na sprawdzoną markę jednej z sieci sklepów komputerowych. Oczywiście wyszło nieco drożej ale w zamian mogłem wziąć produkt na raty no i nie boję się, że firma ta zniknie za pół roku z rynku i zostawi mnie samego z potencjalnie psującym się sprzętem. Jest pewna granica cenowa, po przekroczeniu której, kupowanie u sprzedawcy na Allegro ryzyko staje się dla mnie zbyt duże.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 mar 2010 23:18:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
Właśnie - jak bardzo awaryjne są takie czytniki? Są jakieś dane, statystyki? To bardzo ważne - jeśli awaryjność jest spora, w życiu nie kupię nawet najtańszego takiego urządzenia na allegro. Za duże ryzyko.

Swoją drogą jeden ze sklepów oferuje rozszerzenie gwarancji na czytnik z jednego roku do trzech lat za dopłatą jedynych 188zł, więc chyba nie może być tak źle...


23 mar 2010 8:28:13
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
Cytuj:
Właśnie - jak bardzo awaryjne są takie czytniki? Są jakieś dane, statystyki?
Nie no, kto ma takie dane opublikować? Przecież nie producenci ;) Mozna co najwyżej porozgladać się po forach, zobaczyć jakie urządzenia mają dużo tematów o problemach ze sprzętem. Tylko, że to też jest mylące, bo wtedy wyjdzie, że najczęściej psującym sie urządzeniem jest to, które jest najpopularniejsze.

Cytuj:
jedynych 188zł

Jedyne? Przy jakiej cenie eczytnika? Za dwa lata samo to urządzenie będzie warte własnie z 200 zł.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


23 mar 2010 12:45:30
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
Kell napisał(a):
Jedyne? Przy jakiej cenie eczytnika? Za dwa lata samo to urządzenie będzie warte własnie z 200 zł.

No ja bym polemizował. Mój model od trzech lat kosztuje w zasadzie tyle samo, a uwzględniając to, że sam kupiłem bardzo tanio, to możliwe że nadal byłbym w stanie sprzedać go z zyskiem :D
Chyba że macie na myśli jakiś konkretny, jeszcze dziwniejszy wynalazek :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 mar 2010 19:22:23
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
Cytuj:
No ja bym polemizował. Mój model od trzech lat kosztuje w zasadzie tyle samo, a uwzględniając to, że sam kupiłem bardzo tanio, to możliwe że nadal byłbym w stanie sprzedać go z zyskiem
Ty kupiłes swój model w chwili, gdy był on jeszcze (i nadal jest) drogą zabawką za grubszą kasę. W końcu przyjdzie czas, że eczytniki zejdą do poziomu masówki telefonu komórkowego i wtedy własnie tyle on będzie kosztował. Moim zdaniem, niepopartym żadnym dowodem, a jedynie przeczuciem, stanie się to w ciągu najbliższych 2 lat, a może roku.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


24 mar 2010 11:00:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2009 22:35:14
Posty: 4
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
Na pewno nie stanie się to w ciągu 2, a nawet 5 lat. Czytnik to nie to samo co komórka. Coraz mniej ludzi lubi czytać. Zwłaszcza wśród młodszych pokoleń. Na postęp w tej gałęzi technologi przyjdzie nam długo poczekać, a zwłaszcza na obniżkę cen czytników.


24 mar 2010 21:32:30
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
Kell masz rację! Czytniki kiedyś stanieją, podobnie jak fony dla mas.
Tylko... obawiam się, że podobnie jak w przypadku fonów dla mas, wtedy ich jakość wykonania, żywotność, dopracowanie funkcjonalne itp. niestety istotnie spadnie.
Prawda jest taka, że sprzęt "pilotarzowy" (oczywiście z wyłączeniem problemów tzw. wieku dziecięcego) w przeważającej większości przypadków jest duuuuuuużo wyższej jakości niż serie wielkomasowe.
Taką przykrą zasadę potwierdzają niestety doświadczenia z KAŻDĄ "elektroniką" użytkową, która ze sfery sprzętu mniej lub więcej wąskotargetowego przechodzi do użytku masowego.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


24 mar 2010 21:48:50
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
Cytuj:
Tylko... obawiam się, że podobnie jak w przypadku fonów dla mas, wtedy ich jakość wykonania, żywotność, dopracowanie funkcjonalne itp. niestety istotnie spadnie.

Emmm, ches - przecież w przypadku telefonów wszystkie te rzeczy poszły w górę. Może poza jakością wykonania, bo mały telefon łatwiej uszkodzić ale są przecież teraz produkowane fony dla użytkowników ekstremalnych i które są o wiele bardziej wytrzymałe od starych cegłówek. Przecież niedawno w tv puszczali ponoć reklamę Nokii, która spadał na beton i której gwoździe nie straszne. To przecież masówka, a jest z pewnością wytrzymała i o wiele bardziej funkcjonalna od sprzętu "pilotażowego". Moim zdaniem obecne eczytniki są cholernie delikatne - wystarczy przysiąść na jakimś i już masz po ekranie.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


24 mar 2010 22:43:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
piszą o tym na stronie nexto.pl
http://audiobookfan.nexto.pl/2010/03/allegro-wprowadzilo-nowa-kategorie-czytniki-ebookow/


25 mar 2010 17:00:03
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Allegro i eCzytniki - komentarze
O, nauczyli się nie kopiować całych newsów od nas. Jupi.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 mar 2010 17:22:19
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron