Teraz jest 29 mar 2024 14:04:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Ćwiek Jakub - "Kłamca" 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 mar 2008 18:45:44
Posty: 47
Post Re: Ćwiek Jakub - "Kłamca"
Cały cykl przeczytałem jakiś miesiąc temu od jednego podejścia i nie sposób nie zauważyć drastycznej różnicy między tomami pierwszym i drugim,a trzecim.
O ile "jedynka" i "dwójka" to przyjemne i ciekawe zbiory opowiadań,które potrafią potężnie rozśmieszyć (Początek Cichej Nocy "Święty Mikołaj uciekał przez miasto a elf pomocnik podążał w ślad za nim." na zawsze pozostanie w mojej pamięci ),o tyle w w "trójce" gwałtownie zderzamy się czołowo z rozbudowaną fabułą.Nie mogę stwierdzić,że "Ochłap..." jest gorszy od reszty - bo taki nie jest,trzyma poziom całego cyklu,ale czyta się go o wiele inaczej,wszystko jest ze sobą powiązane,a rozbita na kilka wątków akcja dziwi czytelnika przyzwyczajonego do opowiadań z początkowych części.
Mimo wszystko - "Kłamca" to pozycja obowiązkowa dla każdego szanującego się fana gatunku.W moim przypadku sprawdził się też idealnie jako przerywnik pomiędzy kolejnymi częściami "Mrocznej Wieży" S. Kinga.

_________________
"Mój tata powiedział mi, że Bóg bardziej niż resztę swego stworzenia ukochał kamienie, muchy, chwasty i biedaków i dlatego stworzył ich tak wiele".
S.King "To"


22 maja 2009 20:01:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2009 1:34:58
Posty: 21
Post Re: Ćwiek Jakub - "Kłamca"
książka dla niezbyt wymagających czytelników fantasy - można przy niej odpocząć od głębszego myślenia i dopatrywania się znaków z niebios, a jednocześnie zrobić sobie relaksującą przerwę w czytaniu trudniejszych dzieł, jak choćby powszechnie uwielbianej gazety Bravo Girl ;P


18 cze 2009 18:08:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2008 17:21:10
Posty: 29
Lokalizacja: Sandomierz
Post Re: Ćwiek Jakub - "Kłamca"
Wiesz... raczej się tutaj wyraża opinie, a nie obraża ludzi za to co czytają. Och nie mówię, że książka ma głębokie wartości, bo takich nie ma, ale też nie mówię że nie jest bez sensu. 1 książka była dobra, następne już jakoś straciły swoją nowość i nie było tego "polotu" Można by rzec, że fantastyki raczej nie czytasz szukając głębokich wartości aby dostarczyć sobie wrażeń artystycznych a dla rozrywki. Szukasz głębokich lektur ? Czytaj Dukaja

_________________
Leliwum Perfectum - Na chwałę pokazów !


27 cze 2009 10:26:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post Re: Ćwiek Jakub - "Kłamca"
Kłamca co prawda stanowi pozycję relaksacyjną, ale i tak stoi półke wyżej niż taki Pilipiuk, który tylko szafuje tanim humorem. U Ćwieka pojawiają się przynajmniej nawiązania do innych dzieł, można się minimalnie wysilić, żeby je wszystkie wyłapać, to milutkie.

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


28 cze 2009 15:17:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: