Teraz jest 28 mar 2024 11:19:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 9:28:22
Posty: 11
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Przeczytawszy Pieśn jakiś czas temu (na kompie by nie było niedomówień) oczekiwałem na następną częśc, coraz bardziej ostrząc sobie na nią zęby. MArtin zrobił na mnie ogromne wrażenie, więc postanowiłem zebrać go w całości. Przed wydaniem polskim (ale takim potwierdzonym przez naszego wydawcę) kupię sobie wszyskie pozostałe części (powinny zostac wtedy wznzowione) i jeszcze raz przeczytam. By sobie doświeżyć, oraz dlatego że autor na to zasługuje.

Chyba że nie wytrzymam i jak tylko wyjdzie po angielsku, to przeczytam w oryginale - jak to zrobiłem w przypadku cyklu Mistoborn. Też się da, ale jednak nie czuje się tak mocno angielsko władny by martina czytać w oryginale.

Więc na razie czekam. Na następny tom, i może także na obiecany i ogłaszany już dawno serial w HBO.


11 mar 2009 14:26:54
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Ja tam na serial nie czekam, bo powieści tak obszernej i wielowątkowej nie da się przełożyć na język filmowy, bez straty dla oryginału. HBO to dobra stacja, ma na swoim koncie masę dobrych produkcji, ale mimo wszystko jestem nastawiony negatywnie, zwłaszcza po takim telewizyjnym niewypale, jak "Czarnoksiężnik z Archipelagu".

Tak, czy owak, "Starcie królów" za mną i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. W ogóle, podtrzymuje swoje zdanie, o podobieństwie prozy Martina do twórczości Sapkowskiego. Kurde, świat Siedmiu Królestw to chyba najlepiej dopracowany świat fantastyczny. Martin nie ustępuje w niczym Tolkienowi, a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że po wielokroć go przewyższa. Podejrzewam, że to, co pokazał w dwóch pierwszych tomach "...lodu i ognia...", to jedynie czubek góry lodowej, albo raczej szkic tego, co jeszcze dostanę później - ten świat jest tak "soczysty", że sporo da się z niego wycisnąć i mam nadzieję, że w dalszych tomach mnie Martin nie zawiedzie. Bogactwo tej sagi, to nie tylko dopieszczony świat, ale masa szczegółów dotyczących poszczególnych rodów, królestw, miejsc i postaci. Tu każdy bohater wnosi coś ciekawego, ma jakąś zajmującą przeszłość, bądź podejmuje często dziwne i zaskakujące decyzje.

Akcja czasami się ślmaczy, ale to nie jest minus (autor pisze na tyle ciekawie, że potrafi nawet w tych mniej ważnych momentach zainteresować), bo w najmniej spodziewanym momencie Martin wali między oczy. Takich zwrotów akcji i kontrowersyjnych rozwiązań fabularnych to nie widziałem od czasu sagi o Wiedźminie. W drugim tomie rozdziały dotyczące postaci, które mnie mało interesowały w "Grze o tron", zostały tak świetnie skonstruowane, że zawsze dzieje się w nich coś ciekawego.

A opis starcia na rzece w Królewskiej Przystani - cud! :) Davos, bardzo fajna postać, swoją drogą...

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


15 mar 2009 19:26:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Ostatnio mam szczęście i udaje mi się trafiać na dobre książki. Przykładem "Pieśni Lodu i Ognia".
Lektura czterech tomów zajęło mi około tygodnia niemal ciągłego czytania - w domu, w pracy.
W końcu dobrnąłem do końca... i sięgnąłem do internetu. Na stronie autora można znaleźć rozdział
"A Dance With Dragons" (w wersji oryginalnej). Niezłe. Kolejny tom będzie trzymał poziom poprzednich.

Wątek i intryga są dojrzałe i dobrze przemyślane. Postaci barwne, tylko na początku wydają się być
czarno-białe. W miarę rozwoju historii widzimy je pod innym kątem, w innych sytuacjach, prezentujących
zupełnie inne oblicze. Każda strona ma swoje racje, w jakimś stopniu słuszne. Nikt nie jest kryształowo czysty,
uczciwy i wolny od pokus - przez to postacie są wielowymiarowe.

Niektóre postaci są bardziej schematyczne niż inne, niektóre zbudowane na ogranych wzorcach.
Jednak podczas czytania nie znudziłem się ani razu, a nawet to, że udało mi się w kilku miejscach przewidzieć
wydarzenia, wprawiło mnie w jeszcze lepszy humor, a nie rozczarowało.

Widać, że autor ceni sobie zarówno inteligencję czytelników, jak i poziom swojego dzieła.
Z braku pośpiechu w dopisywaniu dalszych części może wyniknąć tylko coś dobrego.

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


16 mar 2009 4:18:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2009 1:34:58
Posty: 21
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Jak doczekać się nie mogę następnych części Sagi:
A Dance with Dragons (w przygotowaniu)
The Winds of Winter (w przygotowaniu)
A Dream of Spring (w przygotowaniu)
Fakt, autor nie spieszy się, bo w międzyczasie robi wiele innych projektów, z tego co wiem, i robi to nie tylko sam, bo zdarza mu się pisać z przyjaciółmi, czego owocem jest na przykład Hunter's run, napisana wspólnie z Gardnerem Dozoisem i Danielem Abrahamem.W niej to Martin wraca do swych dawnych literackich tematów i fascynacji – kolonizacji obcych planet, kontaktu z obcą cywilizacją, florą i fauną, ludzkich wyborów wyrosłych z nagłego impulsu i naznaczonych tego konsekwencjami. Powiem tyle – Mistrz jest w świetnej formie.Ma ona zostać wydana przez Zyska i Spółkę w tym roku jeszcze!!


18 cze 2009 17:19:19
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Wysłuchałem audiobooka "Hunter's run" i faktycznie potwierdzę - całkiem zacna powieść. Może nawet się skusze na polski przekład - ciekawe o ile gorszy będzie ;)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


19 cze 2009 19:46:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Chyba najbardziej wyczekiwany przeze mnie serial na podstawie najlepszej sagi fantasy jaką czytałem. Jeśli HBO się spisze i stworzy produkcję na poziomie chociażby Rzymu, to będzie murowany hit! Oni już mają doświadczenie w podobnych produkcjach.



28 lis 2010 21:56:53
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Jeszcze jeden tizer, ech... Ależ oni umiejętnie podgrzewają atmosferę wokół tego serialu! Tak czy owak, czekam na pojawienie się pełnoprawnego trailera, bo przecież seria rusza już niebawem.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


29 lis 2010 0:08:39
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Cytuj:
Wedle słów autora książka nie jest jeszcze w ukończona, ale prace sa na tyle zaawansowane że wuydawca ustalił juz datę premiery. „A Dance With Dragons” ukaże się w Stanach Zjednoczonych 12 lipca 2011 roku.
Piąty tom ma być porównywalny objętościowo z „Nawałnicą mieczy” – ponad 900 stron.

esensja.pl



Tak jak zapewne większość: uwierzę jak zobaczę ;)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


03 mar 2011 20:00:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Kell napisał(a):
Tak jak zapewne większość: uwierzę jak zobaczę ;)


Mimo wszystko czekam z niecierpliwością. Jak tak dalej pójdzie będę musiał przeczytać wszystko od nowa żeby wkręcić się w akcję kolejnego tomu.


04 mar 2011 9:14:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2008 19:38:55
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Trochę nie zaglądałem do tego wątku. Jakieś 2-3 lata temu chodziły słuchy o nakręceniu filmu. Szybko jednak sprawa ucichła. A tu nagle dowiaduję się o serialu. Cieszę się, że powstanie serial na podstawie mojej ulubionej sagi i bardzo jestem ciekawy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że serial będzie na lepszym poziomie niż ekranizacja ''Wiedźmina'' czy "Czarnoksiężnika z archipelagu". Z drugiej strony obawiam się, że moje oczekiwania będą zbyt wygórowane i się zawiodę oglądając serial. Pożyjemy zobaczymy. Co do kolejnego tomu sagi, to już tyle razy czytałem iż książka ma się ukazać, że przestałem wyszukiwać kolejne informacje. Zacytuję tu kolegów powyżej: uwierzę jak zobaczę.


06 mar 2011 18:47:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
yuki90 napisał(a):
Mam nadzieję, że serial będzie na lepszym poziomie niż ekranizacja ''Wiedźmina''


Na temat ekranizacji "Wiedźmina" nie będę się wypowiadał, ponieważ musiałbym przy tym użyć szeroko rozumianej łaciny kuchennej, która nie jest tu akceptowana.

Czytałem dwie polskie recenzje - i z błotem nie mieszają. Jedna jest umiarkowana ("zobaczymy, co dalej"), druga entuzjastyczna. No nic, pozostaje czekać do 22:00.


18 kwi 2011 14:32:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Czy ktoś czytał "Pieśń Lodu i Ognia" w oryginale?
Z czystego skąpstwa chcę kupić wersję Kindle(4 tomy za 22$) zamiast polskiej papierowej(1 tom - ok. 50zł). Czy książka jest napisana lekkim i strawnym językiem? W sensie zrozumienia na pewno dam radę, tylko czytanie "ciężej przyswajalnych" książek po angielsku nie sprawa mi przyjemności(po polsku jak najbardziej).


23 maja 2011 9:35:13
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
Harley napisał(a):
Czy ktoś czytał "Pieśń Lodu i Ognia" w oryginale?
Z czystego skąpstwa chcę kupić wersję Kindle(4 tomy za 22$) zamiast polskiej papierowej(1 tom - ok. 50zł). Czy książka jest napisana lekkim i strawnym językiem? W sensie zrozumienia na pewno dam radę, tylko czytanie "ciężej przyswajalnych" książek po angielsku nie sprawa mi przyjemności(po polsku jak najbardziej).

Tak, czytałem pierwszą część. Językiem dość zrozumiałym. Jest kilka słów które musisz od razu poznać (kolczuga, pochwa miecza itd.) które występują non-stop i czasami zdarzają się takie, których można nie znać i których znaczenie w słowniku jest oznaczone tagiem "ARCHAIC". Ale sama konstrukcja zdań itd. jest normalna. Mnie ta książka nieco wymęczyła, ale to raczej z powodu mnogości wątków i postaci, co większości recenzentów bardzo się podoba. Ja miałem wrażenie oglądania jakiegoś średnio mnie wciągającego serialu i nie mam zamiaru tego ciągnąć dalej.

To wydanie 4 w 1 jest mało wygodne z powodu spisu treści. Format mobi nie ma z tego co pamiętam możliwości robienia wielopoziomowych spisów treści i w tej książce to boli. Poczytaj w komentarzach na Amazonie. Prawie wszyscy mówią że treść im się podoba, ale to konkretne wydanie jest do kitu.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 maja 2011 10:06:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
t3d napisał(a):
To wydanie 4 w 1 jest mało wygodne z powodu spisu treści. Format mobi nie ma z tego co pamiętam możliwości robienia wielopoziomowych spisów treści i w tej książce to boli. Poczytaj w komentarzach na Amazonie. Prawie wszyscy mówią że treść im się podoba, ale to konkretne wydanie jest do kitu.


Co prawda czytałem polskie wydanie, ale nie pamiętam, żeby w tych książkach rozdziały miały jakiekolwiek tytuły (to się w ogóle rzadko zdarza w fantastyce). Nie wiem nawet po co komu spis treści w GoT, skoro i tak trzeba czytać po kolei, a jak się jeszcze ma Kindle z podkreślaniem, notatkami, zakładkami i wyszukiwaniem, to spis treści w ogóle staje się praktycznie nieprzydatnym bajerem. Jeżeli to jedyny "mankament" tego wydania, to ja bym brał. :)


23 maja 2011 10:59:45
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: George R. R. Martin - saga: "Pieśń Lodu i Ognia"
W tym co ja czytałem tytułami rozdziałów były imiona bohaterów których dotyczył rozdział.

A co do narzekania na spis treści to przesadziłem. Jednak większości przeszkadza cena wyższa niż paperbacków.

EDIT: a tutaj kilka cytatów:
Cytuj:
1 Large eBook, not 4 ebooks, March 22, 2011
By Corey R. Krosting
Amazon Verified Purchase(What's this?)
This review is from: George R. R. Martin's A Game of Thrones 4-Book Bundle: A Song of Ice and Fire Series: A Game of Thrones, A Clash of Kings, A Storm of Swords, and A Feast for Crows (Kindle Edition)
This is a review of the format/packaging of this product, it is not in fact 4 separate ebooks, but is in fact one large ebook that has no table of contents, no index, chapter. It has no feature to even jump ahead to a specific book at all.

It defies the purpose an electronic document. This is poorly put together and should not be purchased at all. Buy the books separatly.


A później okazuje się, że już to poprawili:
Cytuj:
Formatting was awful, but they fixed it!, March 23, 2011
By Jon Leopold
Amazon Verified Purchase(What's this?)
This review is from: George R. R. Martin's A Game of Thrones 4-Book Bundle: A Song of Ice and Fire Series: A Game of Thrones, A Clash of Kings, A Storm of Swords, and A Feast for Crows (Kindle Edition)
My previous one-star review is below, but they've since fixed the Table of Contents issues and now all is well. Great books.

I'll chime in with the other unhappy reviewers. This bundle is very difficult to navigate. You'd figure that the "Go to" would have an option for Table of Contents that would then allow you to select which book you wanted, but it doesn't. I want my money back.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 maja 2011 11:24:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron