Teraz jest 28 mar 2024 10:24:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Nauka Angielskiego 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post Nauka Angielskiego
Jest wiele programów do nauki Angielskiego. Często stajemy przed decyzją którego użyć...
Chciałem się dowiedzieć czy wy korzystaliście z dostępnych na rynku programów, jeśli tak to z jakich i jakie byście polecili?


07 lis 2007 10:55:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Taaak z kilku gier (ostatnio głównie Ragnarok Online) oraz jednego świetnego programu o nazwie SubEdit Player. Zapewniam Cię, że są godne polecenia i można się dzięki nim nieźle nauczyć języka. Nie ma to jak obejrzeć najnowszy odcinek Supernaturala bez napisów lub z napisami angielskimi bez konieczności czekania na tłumaczenie (czasami nawet 2-3 dni). Ja się tak całkiem nieźle nauczyłem języka (czytaj bez większych problemów mogę oglądać ulubione seriale bez napisów) a jak doda się do tego dobrego nauczyciela/nauczycielkę w szkole, to efekt jest niezły.

PS. Początkującym radzę nie zaczynać od SubEdita - lepiej najpierw zabrać się za ulubione gry w języku angielskim. I dobrze jest mieć słownik pod ręką na wszelki wypadek.


07 lis 2007 11:38:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Chodziło mi raczej o programy do nauki, które są do tego przeznaczone. Oglądanie filmów bez napisów nie sprawia mi zazwyczaj problemów, ale mam świadomość, że czasem i tak uciekają mi pojedyncze słowa. Dlatego szukam czegoś do samodzielnej nauki.


07 lis 2007 12:47:26
Zobacz profil
Post 
Jakiegokolwiek programu byś nie używał zawsze sprowadza się do jednego kucia słówek słówek i jeszcze raz słówek :)to samo możesz sam robić czytając codziennie słownik języka angielskiego. Wystarczy strona dziennie :) (np. podczas załatwiania się w WC) :D
Każdy taki produkt, każda metoda uczenia jakiegokolwiek języka jest przedstawiana jako najskuteczniejsza, a to nie do końca jest prawdą. Jeśli chcesz się nauczyć języka to odwiedź w wakacje Anglię - idealne rozwiązanie!


07 lis 2007 13:06:09
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Jeszcze jest inna metoda. Iść na przykład sobie z psiną na spacer i opisać wszystko co się dzieje w języku jakiego chcemy się uczyć. Z tym, że to bardziej utrwalanie jest niż sama nauka jako taka. Jeszcze uczyłam się języka czytając mangi. Wymowy się uczymy śpiewając piosenki, a najlepsza nauczycielką języka angielskiego jest pani S. z tekstami w stylu:
Ile lat się uczysz angielskiego? Siedem, Osiem? I dalej nie umiesz!
To słowo jest z poziomu elementary, dzieci w podstawówce to mają, a Ty tego dalej nie umiesz! Jak chcesz maturę zdawać!?

I różne inne "motywacje' w tym stylu:) Z nią człowiek szybko sie uczy i skutecznie.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


10 lis 2007 11:03:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 12:52:44
Posty: 36
Post 
Uh, powiem tak: trzeba być zdeterminowanym. Bardzo zdeterminowanym. W pierwszej klasie gimnazjum poznałam koleżankę, obecnie moją najlepszą przyjaciółkę ;), która pożyczyła mi jakąś serię anime. Spróbowałam oglądać, ale ponieważ do tej pory uczyłam się wyłącznie niemieckiego, nie rozumiałam ani słowa. Ponieważ w tamtym czasie anime miało dla mnie urok nowości, uparłam się, że zrozumiem, o co chodzi i przez jakiś miesiąc siedziałam ze słownikiem na kolanach i tłumaczyłam każde słowo. Oczywiście nie obyło się bez błędów, ale z czasem się poprawiłam. Obecnie jestem na pierwszym roku anglistyki :P

_________________
"(...) You still are blind, if you see a winding road,
'Cause there's always a straight way to the point you see"


09 gru 2007 2:28:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:49:43
Posty: 24
Post 
A ja zacząłem robić postępy dopiero wtedy, gdy chłopaki w akademiku zaczęli przynosic filmy w oryginale, a tekstów nigdzie nie było. To był 2000 rok. Teraz oglądam już tylko w oryginale, jeśli tylko jest taka możliwość.


28 lut 2008 16:12:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Pierwszy krok to szkoła. Zachęcać dzieci do nauki języków, bo to zawsze się przyda. Kiedyś był tylko rosyjski. Teraz są różne możliwości a nawet rosyjski wrócił do łask. Dzisiaj znając język angielski, niemiecji, mozna lepiej życ na całym świecie, więc warto.
Swoją drogą, dlaczego język polski jest tak mało znany na świecie?


28 lut 2008 18:55:59
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
Swoją drogą, dlaczego język polski jest tak mało znany na świecie?


A w ilu krajach mieliśmy swoje kolonie? ;)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


29 lut 2008 0:34:42
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Ale teraz mamy: W Londynie , Szkocji, Dani i oczywiście w Chicago :-)
Pełno nas tam jest. I od razu efekty. Angielscy Bobies uczą się polskich zwrotów.
W Bankach ogłaszają - "Tu mówimy po polsku".
Jeszcze trochę i będzie jak w czasach Wielkiej Emigracji, że w Paryżu i Genewie można było spokojnie dogadać się po polsku.
jeszcze paręnaście lat temu - polski był "populary" w Izraelu, ale to się zmieniło - obecnie drugi język to rosyjski :-).

A tak na poważnie. To nie jest do końca takie proste z tymi koloniami. Holendrzy mieli ich nie mało - a w ilu krajach można dogadać
się po flamandzku? Za to w Holandii znajomość języków jest oszałamiająca - to już nie to, że w langłidżu człowiek spokojnie dogada się
z prawie każdym, ale ponad połowa z nich spokojnie szprecha o niemiecku, parlevula po francusku czy całkim nieźle daje sobie radę
z językiem duńskim. Państwo poliglotów cholera jasna - czemu u nas tak nie ma - buuu.
Młodzi ludzie piszł w cv, że znają angielski, a potem w wielu wypadkach jak są poddani testowi - i to nie jakiemuś wymyślnemu - to gleba:-(
Języki obowiązkowe w szkołach, programów obcojęzycznych TV od groma i ciut ciut. Na wakacje wyjazd do innych państw to żaden problem -
jak nie stricte turystycznie, to "zawodowo". Internet każdy prawie ma - a w nim bez angielskiego, to jak być ślepym.
A w dalszym ciągu jest słabo. No może lepiej niż w Niemczech czy w GB (tu w odniesieniu do innych języków) :-)

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


Ostatnio edytowano 03 mar 2008 3:17:23 przez chesuli, łącznie edytowano 1 raz



29 lut 2008 0:54:48
Zobacz profil
Post 
Uważam że muszę się tu wypowiedzieć jako anglista - nie obraźcie się, ale uważam że samoukowie (zwłaszcza ci od "angielskiego w 4 miesiące") osiągają znacznie słabsze efekty niż ci, którzy decydują się na regularny kurs językowy. Dlatego jako zawodowiec polecam właśnie tego typu imprezy - już argumentuję dlaczego

1) wymiana doświadczeń z kimś bardziej zaawansowanym
2) możliwość produktywnego używania języka!!!
3) możliwość skorygowania błędów
4) profesjonalista wie, w jakiej kolejności aplikować materiał


01 mar 2008 0:15:57
Post 
Moim zdaniem najlepsza opcja nauki jezyka jest wyjazd za granice. Uczylem sie angola kilka lat, ale dopiero wyjazdy do pracy za granice pozwolily mi na prawdziwa nauke.


03 mar 2008 0:53:03
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 21:44:17
Posty: 27
Post 
Od pewnego czasu, w celu odświeżenia znajomości języka angielskiego, zakurzonej nieco od czasów szkolnych, używam programu Euro Plus+ Angielski z Cambridge firmy Young digital Planet S. A. Mogę śmiało powiedzieć że osobiście jestem z niego zadowolony. Wersję demonstracyjną tego programu możesz ściągnąć ze strony dobreprogramy : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +Cambridge zamieszczony jest tam również szczegółowy opis możliwości i funkcji tego programu.


03 mar 2008 11:52:23
Zobacz profil
Post 
Ja teżw yjechałam za granice do Irlandii i uwierzcie że tutaj to nie jest angileski tylko jak to określamy "wsiowy angielski" Ogólnei do nauki języka Irlandii nie polecam :)


12 mar 2008 12:57:09
Post 
Najlepszy jest podobno Cambridge, choć nic nie zastąpi żywej rozmowy z Angolem :)


19 mar 2008 19:52:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: