Teraz jest 23 kwi 2024 21:15:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
"Opowieści z Narnii" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2008 3:49:38
Posty: 14
Post 
Zrobione fajnie, z rozmachem. Ale klimat jakiś taki za bardzo bajkowy. Jako film - bardzo dobry, jako ekranizacja - średnio, choc nie popsuli, jak to się często zdarza.
Mnie osobiście bardziej do gusty przypadły stare ekranizacje, choc to pewnie z sentymentu. (tam był klimat taki, jaki powinien byc ;))


21 lis 2008 4:17:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2008 9:36:58
Posty: 23
Post 
Pamiętam że jak byłem małym chłopcem (jeszcze mniejszym) Mama czytała mi książki z tego cyklu. Ukazała się ekranizacja, wiec postanowiłem przypomniec o co chodzi. Przeczytałem cały cykl jeszcze raz, i obejrzałem ekranizację pierwszej części. Rzadko się spotyka tak dobre ekranizacje powieści fantazy na razie wraz z tą znam 2. Podobało mi się w niej to że była szczegółowo oddana,postacie były dobrze oddane i efekty graficzne stworzeń były podobne do moich wyobrażeń o nich. Mam pytanie co do drugiej części - czy warto ja oglądac , czy jest zwykłym fiaskiem ?


30 lis 2008 23:23:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2008 13:21:42
Posty: 20
Post 
C.S.Lewis(autor książki Opowieści z Narnii' powiedział, że "opowieść dla dzieci. która podoba się tylko dzieciom jest złą opowieścią dla dzieci":P podoba mi sie to zdanie. Tak,to opowieść dla dzieci i chyba podoba sie nie tylko im,prawda? Mi sie podobala bardzo a dzieckiem nie jestem. A cykl tych opowieści nie jest zarezerwowany tylko dla dorosłych, czy tylko dla dzieci. Książka bardziej przemawia do człowieka jak duchowni. Na prawde uważam ze te pouczające opowiadania są urocze. Co do filmu to bardzo mi sie nie podobal. Twórcy filmu zbytnio skupili sie na walce...jakos tak nie czulam tej calej magii ogladajac film...


08 gru 2008 16:13:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2008 3:49:38
Posty: 14
Post 
elwirka89 napisał(a):
"opowieść dla dzieci. która podoba się tylko dzieciom jest złą opowieścią dla dzieci":P podoba mi sie to zdanie. ..

Bo i bardzo słuszne jest. Jaka przyjemność z czytania dzieciom czegoś, co nas nudzi czy wręcz odrzuca? Podobnie jest z dzisiejszymi kreskówkami (Shrek, Ice Age itp.) - dzieci do kina same nie pójda, robimy więc tak aby i dorosli sie nie nudzili. Każdy znajdzie coś dla siebie.
A z Narnią jest tak, że chyba każdy ma do niej sentyment, więc jak stary by nie był to wciąż będzie sie przyjemnie czytało...


10 gru 2008 13:40:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2008 13:25:36
Posty: 25
Post 
Niedawno obejrzalam druga czesc opowiesci z Narni i musze powiedziec ze mi sie podobala, moze nie tyle co pierwsza bo tamta ekranizacja bylam zachwycona. Ksiazke czytalam juz bardzo dawno temu wiec niewiele pamietam. Warto by bylo dla odswiezenia pamieci to zrobic. Zawsze wolalam najpierw przeczytac ksiazke a dopiero potem obejrzec film i porownac wlasne wyobrazenia z tym jak to postrzegaja inni.Wracajac do filmu jest fajnie zrobiony, bardzo basniowy a o to w tym wszystkim chodzilo prawda? A wiec tym co jeszcze nie ogladali polecam.


12 gru 2008 11:39:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2008 17:04:20
Posty: 23
Post 
Ostatnio obejrzałam 2 cześć Opowieści z Narnii, a do tego przypomnialam sobie też 1 cześc. Obie były bardzo dobre, postacie pokazane tak jak sobie wybrażałam podczas czytania ksiażki. Jedyne co to te uszy Pana Tumnus'a (James Mcavoy), mogły byc troche inne... Ale coż bardzo mi sie podobało.


13 gru 2008 3:55:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2008 3:50:50
Posty: 27
Post 
Basniowa opowiesc ,do ktorej scenariusz zostal napisany na podstawie ksiazki "Opowiesci z Narnii" autora C.S.Lewisa.Typowy przyklad opowiadana basniowego,akcja dzieje sie w wyimaginowanym swiecie ale przeslanie jest jak najbardziej aktualne-sklania do zadumy nad wartosciami obecneo swiata,wiary.Sa to losy rodzenstwa ,ktore przez przypadek odkrywa sekretne drzwi w szafie przez ktore dostaje sie do swiata jak z bajki.Zachwyca ich wszystko co widza wkolo i jak to dzieci niczemu sie nie dziwia.Daja sie poniesc fantazji.Poznajemy coraz to nowych bohaterow wsrod ktorych kluczowa postacia jest Biala Czarownica,dyktator w krainie mowiacych zwierzat.Film ten zobaczylam dzieki moim dzieciom i nie zaluje gdyz dwie godziny minely niepostrzezenie dzieki wartkiej akcji a boharerowie przezywaja coraz to nowe niespodzianki.Poza tym swiat ukazywany jest bogaty i niesamowity.Maja ulubienica stala sie wspomniana juz Biala Czarownica -postac ta dzieki wspanialej grze aktorskiej jest jak zywa,jej blada lodowata twarz jest odzwierciedleniem lodowatej duszy.Pochwala tworcom nalezy sie za efekty specjalne,charakteryzacje,kostiumy i muzyke stwarzajaca nastroj tajemniczosci.Polecam ogladniecie tego filmu z dziecmi do ktorych jest on skierowany i pozwolmy im wierzc ze w kazdej szafie kryje sie cos nadzwyczajnego.Dziecieca, rozbudzona wyobraznia to caly urok naszych najmlodszych.Bella


17 gru 2008 2:44:24
Zobacz profil
Post 
Tak, tak. Mogłabym do tego filmu wracać wciąż i wciąż. Skupia uwagę, zaciekawia, bawi.


23 gru 2008 21:23:05
Post 
:D Witam!

Ja od kąd pamietam jestem zauroczona Opowieściami z Narnii-od dziecka czuję ten klimat a mam juz swoje latka. Gdy dowiedziała się, ze wejdzie ekranizacja i to z jakim rozmachem byłam wręcz w niebowzięta . Oatatnio kupiłam sobie druga część-wg ekranizacji-księcia kaspiana i nie moge sie tym znudzić. No.... wplecenie romasnu było komercyjne ale dało sie przezyć bo byłó suptelne.

/edit by muaddib2: Kolorki i duże literki są zarezerwowane administracji i moderatorów.


26 gru 2008 17:07:33
Post 
Ksiązki nie czytałem to trudno mi się wypowiadać ale film(zwłaszcza pierwsza część) mi sie bardzo podobał.Posiadał pewną magie.Aktorzy też byli dobrzy.No i efekty specjalne świetne, co przy ekranizacji powieści fantasy nie jest bez znaczenia.


08 sty 2009 23:44:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron