Teraz jest 25 kwi 2024 2:07:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
"Opowieści z Narnii" 
Autor Wiadomość
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Przyznam szczerze, że z ksiązek już niewiele pamiętam, ale ekranizacja wydaje mi się w miarę zgodna jeśli nie fabularnie, to przynajmniej z duchem powieści. Praktycznie wszystko mi się w niej podobało i generalnie nie ma słabych punktów. Z mojego obecnego punktu widzenia - to jest z punktu widzenia osoby w miarę dojrzałej :) - chciałoby się nieco bardziej brutalniejszej i ponurej wizji, ale znowu nie uważam też filmu Adamsona za zbyt cukierkowy czy infantylny (scena poświęcenia Aslana - piękna i brutalna).

Całkiem niedawno - bo w święta Bożego Narodzenia - miałem okazje przypomnieć sobię tę ekranizację i wydaje mi się, że wersja dubbingowana podobała mi się jeszcze bardziej niż oglądana wcześniej wersja z napisami. Z reguły unikam dubbingowanych filmów aktorskich, ale w "Lwie, czarownicy i starej szafie" głosy podłożono sprawnie, a Machalica jako Aslan podobał mi dużo bardziej niż Neson. Podobnie jak Kowalewski jako pan Bóbr :)

Dla mnie jest to ekranizacja doskonała i cieszę się, że na fali zainteresowania kinem fantasy wywołanej "Władcą Pierścieni", ktoś wreszcie zabrał się profesjonalnie do zrobienia "Opowieści z Narnii".

Swoją drogą, nie wiem, czy wiecie, ale już w maju tego roku premiera "Księcia Kaspiana"! Nie ukrywam, że jestem zachwycony zwiastunem - film zapowiada się przednie - Trailer do obejrzenia TUTAJ.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


11 mar 2008 20:04:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2007 19:20:18
Posty: 30
Post 
Najczęściej przed przed obejrzeniem ekranizacji powracam lub też czytam książkę. Najczęściej czułem niedosyt po obejrzeniu danego filmu, natomiast Narnia zdecydowanie podobała mi się, dobry był też dabing. Tak więc z niecierpliwością czekam na następną część, mam tylko nadzieję że będzie lepsza od 1 części


11 mar 2008 21:23:07
Zobacz profil
Post 
Jako że samych książek nie czytałem ale za to oglądałem wcześniejsze ekranizacje Narnii to mogę powiedzieć że film jest przepiękny. Wszystkie postacie zrobione komputerowo wyglądają jak żywe tła też urzekają, zastanawia mnie tylko które momenty zostały nakręcone w Polsce. Po trailerach drugiej części stwierdzam że film będzie jeszcze lepszy niż część pierwsza a to nie lada wyczyn.


12 mar 2008 19:55:43
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
W Polsce została nakręcona część pościgu na skutym lodem jeziorze. Ciekawostką natomiast jest fakt, że w trakcie kręcenia "Księcia Kaspiana", drugiej części "Opowieści z Narnii", filmowcy ponownie kręcili pewne zdjęcia plenerowe w naszym kraju :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


Ostatnio edytowano 12 mar 2008 21:09:28 przez muaddib2, łącznie edytowano 1 raz



12 mar 2008 20:51:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lut 2008 12:01:53
Posty: 26
Post 
Hm, mam mieszane uczucia co do tego filmu.

Może jestem dziwna, ale mam wrażenie, że takie książki powinny pozostać książkami. Opowieści z Narnii to wspaniała baśń, ma swój nastrój i klimat. Co prawda książkę czytałam bardzo dawno temu, ale mam bardzo miłe wspomnienia z jej lektury. Film natomiast... cóż, obejrzałam i zapomniałam.

Bardzo podobał mi się Aslan. Był dokładnie taki, jaki miał być. Chociaż można by spytać, czego tu więcej oczekiwać od lwa, ale może lepiej pominąć tę kwestię... :)

Polecam ten film każdemu, kto chce choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o problemach. To powrót do dzieciństwa, do beztroski i zabawy. Oglądanie go (skoro już powstał to trzeba obejrzeć, nie?) było dla mnie wspaniałym odpoczynkiem, podobnie zresztą jak czytanie książki. :)

Pozdrawiam!

_________________
Jeżeli dasz mi sześć linijek napisanych przez najbardziej uczciwego człowieka i tak znajdę w nich przyczynę do powieszenia go.

A.J. Richelieu


12 mar 2008 20:52:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2007 13:59:13
Posty: 33
Post 
Oglądałam ten film razem z 12-letnim synem. Podobało nam się, nawet bardzo, bo w niedługim czasie wybraliśmy się jeszcze raz. Książkę pamiętam słabo, nieco lepiej serial produkcji angielskiej z lat 70-80 tych. Bardziej podobała mi się obecna ekranizacja. Myślę, że dobrze oddaje klimat książki, który nieźle wspomagała muzyka i efekty komputerowe, a przede wszystkim doskonale grające dzieci (polski dubbing też stanął na wysokości zadania). Po obejrzeniu filmu mój syn nabrał ochoty na ponowne przeczytanie książki. To też sukces.
Z niecierpliwością czekamy na ekranizację dalszych części.


13 mar 2008 15:39:21
Zobacz profil
Post 
Książka jest rewelacyjna przecztałam ją w rok temu jak dowiedziałam sie że powstaje ekranizacja. Film jest wiernie oddany i to nawet bardzo, szczególnie podobają mia sie sceny z bitwy i jak Biała Czarownica zabija Aslana - no jak dla mnie bomba. Nie moge sie doczekać drugiego filmy mam nadzieje że będzie równie udany jak pierwszy i nie bedzie odbiegał od książki.


13 mar 2008 22:27:43
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2007 2:33:14
Posty: 21
Lokalizacja: Wielkopolskie
Post 
Film jest rewelacyjny. Według mnie to jedna z najlepszych i najwierniejszych ekranizacji fantasy z ostatnich lat. Specjalnie przed obejrzeniem filmu ponownie przeczytałem wszystkie książki. Oczywiście zawsze są jakieś skróty bo z reguły nie da się w formie filmowej zmieścić tego wszystkiego co w książce. Z ciekawością czekam na ekranizację Księcia Kaspiana. Mam nadzieję że zekranizują wszystkie tomy.


17 mar 2008 0:29:00
Zobacz profil
Post 
Niestety nigdy nie czytalam ksiazki ,ale za to ogladalam film.Fil oczarowuje niepowtarzalnymi krajobrazami ,baśniowymi mieszkańcami (czarownica, Święty Mikołaj, gadające zwierzęta), dzięki którym mozemy przeniesc sie w magiczny świat Narnii. moim zdaniem fil ten to fantastyczne widowisko pozwalajace nie tylko dziecia ale i doroslym przeniesc sie w kraine marzen :D


17 mar 2008 1:08:58
Post 
Mi sie ekranizacje przyjemnie oglądało, nie zauważyłem jakichś większych odstępstw od książki, czy jakiejś samowoli reżysera:P Prawda jest ze niektóre sceny zostały pominięte w filmie ale no cóz na Narnie i 10 godzin filmu by nie starczyło:)To co mi sie w nim bardzo podobało to krajobrazy kostiumy i końcowa bitwa.


19 mar 2008 12:11:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2008 11:25:15
Posty: 52
Post 
Mnie się bardzo podobało ujęcie tego momentu bitwy z ptakami rzucającymi kamienie. Jakoś mi się skojarzyło z pierwszymi scenami z bombardowania Londynu. Tak ładnie powiązało się to z doświadczeniami wojennymi Piotra... Tego nie było w książce, nie tak wyraźnie pokazane. Podobało mi się, że próbowali nadać opowieściom nieco głębi. Co prawda boję się następnych części, bo kolejne ksiązki Lewisa są coraz bardziej naiwne, ale plastycznie -bomba. Bez przesady ze szczegółami i bez zapatrzenia w komputery... Mnie się nie dłużył. Był w sam raz... :)

_________________
Ty, który stwarzasz jagody...
Moje zapasy źródeł ;)
Obrazek


19 mar 2008 14:15:25
Zobacz profil
Post 
Kolejny film ktory zrobił troche szumu! Chociaz nie powiem bo dzięki niemu ludzie zainteresowali sie pierwowzorem czyli ksiązkami na ktorej podstawie nakręcono ten film! Za to im szacunek! MOj ojciec odrzu kupił wszystkie tomy! Jezeli chodz o film to o wiele bardziej podobał mi sie złoty kompas! Ale i tak z niecierpliwoscią czekam na następna czesc! Mam nadzieje ze sie postarają !!


31 mar 2008 16:45:14
Post 
Jak widać z powyższych postów są wyraźnie dwie opinie - świetny i taki sobie. Kako osoba dorosła dosć sceptycznie podszedłem do tego filmu (oglądając go z dzieckiem) i cóż - według mnie - to taki sobie widowiskowy filmik, w krórym mógłbym oglądać raczej tylko bitwę, a i to tak sobie. Tyle było dyskusji na temat mesjanistycznych treści w tym filmie - ja osobiście uważam, że to już raczej dorabianie filozofii.


01 kwi 2008 9:05:01
Post 
Uważam że ekranizacja jest dobra i w miarę wierna książce. Najbardziej urzekły mnie baśniowe przepiękne krajobrazy i pejzaże i bitwa. Starszych wersji filmu niestety nie widziałem ba nawet nie wiedziałem, że takowe istnieją. Osobiście nie przepadam za filmami tego typu jednak Opowieści z Narnii oglądało mi się bardzo przyjemnie.


01 kwi 2008 9:11:07
Post 
Ekranizacje "Opowieści z Narni" oglądałam w zasadzie na świeżo po przeczytaniu książki i muszą powiedzieć że film został nakręcony całkiem nieżle. Przede wszystkim był w naprawdę dużym stopniu wierny książce. Postacie np Pan Tumnus czy Aslan i Bobry były bardzo dobrze zrobione, bardzo realistycznie, w sumie podobało mi się.


03 kwi 2008 18:24:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron