Teraz jest 29 mar 2024 4:22:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
"Opowieści z Narnii" 
Autor Wiadomość
Post 
Czego na pewno producentowi nie można zarzucić to jakości. Film wykonany z wielkim rozmachem.( Piękne krajobrazy, w tym także nasze polskie, użycie na szeroką skalę animacji komputerowej, oraz wspaniałe rekwizyty( miecze, tarcze)). Pierwsza część "Lew, Czarownica i stara szafa" zrobiła na mnie umiarkowanym fanie cyklu wielkie wrażenie i byłem gotów wybaczyć jej niezgodności z książką( w końcu reżyser też musi mieć własną wizję a nie zrzynać wszystko z książki).Postawiona wysoka poprzeczka z pewnością nie była bez znaczenia przy mojej ocenie "Księcia Kaspiana", który to miał rozwinięte sceny batalistyczne, ale te moim zdaniem zmieniły się w tym filmie trochę w bezmyślną "rąbaninę".


25 sie 2008 8:55:23
Post 
Zgadzam się z poprzednikiem co do aspektu "bezmyślnej rąbaniny" w "Księciu Kaspianie". Jako wielka fanka "Opowieści..." a także pierwszej ekranizacji wybrałam się na film i jestem rozczarowana. Po pierwsze, sequel "Lwa..." nie miał w sobie tej olbrzymiej zalety, że w 90% był zgodny z książką (liczne zmiany fabuły moim zdaniem nie wniosły niczego odkrywczego, a wręcz pogłębiły chaos). Zabrakło mi Bachusa i menad, którzy z pewnością byliby wytchnieniem od nieustannych scen batalistycznych, w środku których miotał się sztywny odtwórca głównej roli, Ben Barnes. Zazgrzytałam zębami przy wydumanym wątku romansowym Zuzanna-Kaspian (gdybyż reżyser poprzestał na niewinnym flircie i patrzeniu sobie w oczka! Ale ten pożegnalny pocałunek był kompletnie abstrakcyjny w zaczarowanym, niewinnym, wolnym od hollywoodzkich romansideł świecie Narnii. ). Drugą ekranizację cyklu narnijskiego uważam za przekombinowaną. Zmiany charakterologiczne postaci (Piotr!) zanik niektórych ważnych wątków i minimum Aslana nie pasują do wizji filmu, jaką stworzyłam w wyobraźni przed pójściem do kina.


02 wrz 2008 11:40:55
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2008 9:51:42
Posty: 26
Lokalizacja: KÂłoczew
Post 
Film świetny. Bardzo mi się podoba, jednak nic nie zastąpi książki. Film nie oddaje tego klimatu który daje książka. Książkę naprawdę czyta się jednym tchem. jesli chodzi o film zdecydowanie odradzam ogladanie go przed przeczytaniem ksiazki. szkoda psuc sobie tak piekny efekt przez obejrzenie filmu, ktory prawde mowiac nie odda rzeczywistosci ksiazki i wrazen ktore sie odczuwa przy czytaniu... Wedlug mnie ksiazka sto razy lepsza od filmu. Film bardzo dobry, ale pod wzgledem osobnego dziela...


02 wrz 2008 21:33:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2008 13:59:54
Posty: 21
Post 
Film może i był piękny, z rozmachem nakręcony, lecz mnie w nim brakowało głównego nastroju książki. Chodzi mi o Lwa, Czarownicę i Starą Szafę. Ja na "Opowieściach z Narni" się wychowałam, znałam je niemal na pamięć, dlatego film jest dla mnie pozbawiony aury tajemniczości, obdarty z magii świata wróżek, faunów i mówiących zwierząt. Może jest efektem faktu, że przywiązałam się do serialu "Opowieści z Narnii", który oglądałam najpierw.

_________________
Half of the time we`re gone but we don`t know where...


20 wrz 2008 0:30:09
Zobacz profil
Post 
Ja tez nie czytałam serii, ale film jest naprawdę wspaniały, mam na myśli "lew, czarownica i stara szafa" bo jeszcze nie oglądałam "księcia Kaspiana". widziałam zwiastuny i już teraz wiem, że film mi się spodoba :D


22 wrz 2008 14:26:51
Post 
Jest to dla mnie jedna z niewielu ekranizacji książki po której nie stwierdzam że należało by poprzestać na książce;). Moim zdaniem bardzo dobrze dobrani aktorzy( mniej więcej tak wyobrażałem sobie bohaterów czytając książkę) którzy mimo młodego wieku świetnie wcielili się w grane przez siebie postacie. Oczywiście nie można zapomnieć o tak już licznych ahah i ehah dla Tildy Swinton za rolę czarownicy. Jej kreacja była tajemnicza i mroczna jednak w jakiś ujmujący sposób. Film obejrzałem 2 razy za każdym razem z przyjemnością.


22 wrz 2008 21:36:34
Post 
Z przyjemnością przeczytałam "opowieści z Narnii" i uważam,że jest to idealna lektura dla młodszych czytelników. Co do filmu... Mi się podobał, ponieważ był w miarę zgodny z książką. Teraz szukam " Księcia Kaspiana" zobaczymy czy też wywrze na mnie dobre wrażenie.


07 paź 2008 13:45:37
Post 
Uważam, że ekranizacja ksiązki "opowieści z Narnii" jest bardzo udana. Dawno czytałam tą książkę, ale jest to jeden z niewielu filmów na podstawie powieści który się naprawdę miło ogląda.

Edit by Rudi: Ost za spam.


20 paź 2008 17:26:17
Użytkownik

Dołączył(a): 09 maja 2008 20:00:55
Posty: 18
Post 
Sam uwielbiam książkowe "Opowieści... ". To książki mojego dzieciństwa... A filmy? Nie podobały mi się.
Nie dlatego że było z nimi coś nie tak - wręcz przeciwnie. Zrobione całkiem dobrze - piękne krajobrazy i animacje, muzyka, itd... ale totalnie kłóciło się to z moim wyobrażeniem Narnii :) Takie podświadome odrzucenie filmu.

A i tak najpiękniejsze były pierwsze filmy, te stare.


20 paź 2008 17:33:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2008 17:23:23
Posty: 21
Post 
Nie oglądałam starych filmów o narni są takie można jest skąś ściągnąć??

Edit by Mori: +1 za spam. My tu się udostępnianiem/wyszukiwaniem filmów nie zajmujemy.


21 paź 2008 17:34:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 maja 2008 20:00:55
Posty: 18
Post 
http://www.imdb.com/title/tt0094500/

To chyba to, o ile się nie mylę.
Nie mam pojęcia gdzie można znaleźć starą serię.


21 paź 2008 18:07:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2008 19:52:23
Posty: 56
Post 
Książkę przeczytałam dopiero po obejrzeniu filmu i muszę przyznać, ekranizacja nie tylko dosyć wiernie przedstawia treść książki, ale także oddaje jej klimat. Postacie w filmie doskonale pasowały do bohaterów książkowych. Poza tym piękne sceny i krajobrazy nadały filmowi odpowiedniej baśniowości.


25 paź 2008 23:05:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2008 12:43:48
Posty: 23
Post 
Podpisuję sie obiema rękami i nogami pod stwierdzieniem Judy. Mnie też brakowało tam auty tajemniczości i magii, którą czuło sie czytając "Lwa, Czarownicę i starą szafę". Sceneria moim zdaniem była też zbyt przesłodzona - chodzi mi tu konkretniej o las w Narnii, który zamiast wyglądać na zimną i ponurą krainę przypominał bardziej widoczek z pocztówki. Ogólnie rzecz biorąc ekranizacja była całkiem niezła, zważywaszy na to że nie ma zbyt wielu filmów prześcigających ich książkowe pierwowzory.

_________________
"zaczynaj dzień z premedytacją"


27 paź 2008 19:59:44
Zobacz profil
Post 
Zdecydowanie bardziej podobała mi się ekranizacja 'Księcia Kaspiana' choć nie wiem dlaczego... Ogólnie jednak film wydaje mi się taki bardziej mroczny, a jednak zgadzam się z przedmówczynią, że brak mu tajemniczości...


09 lis 2008 22:38:17
Post 
najbardziej podobała mi się ekranizacja pierwszej części. Klimat i muzyka były super. Natomiast w ''Księciu Kaspinie'' bylo za dużo chaosu.


19 lis 2008 16:53:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron