Teraz jest 29 mar 2024 17:12:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Co zwraca wasza uwage ... 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Fajnie jest, jak oprócz typowo rockowych instrumentów gra coś "ekstra": melotrony, hammondy, moogi.
Dodatkowo skrzypce, flet poprzeczny. No i instrumenty dęte, tak jak np. w większości zespołów z canterbury scene.

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


07 maja 2008 18:59:08
Zobacz profil
Post 
dla mnie chyba najwazniejszy jest tekst i ogolne przeslanie utworu :)no i zeby byl jakis takie melodyjny tzn wpadal w ucho , nie mam jakiegos okreslonego gustu , jedne piosenki mi sie poodbaja inne nie , i nie wazne jaki to gatunek muzyczny ,


22 maja 2008 20:07:16
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2008 19:06:45
Posty: 39
Post 
Ja lubię mocne, hardkorowe brzmienia. Do tego dobre teksty - jakieś z przekazem, metaforyczne itp., całkowite przeciwieństwo np. tekstów Verby czy Dody ... No i żeby wokalista nie fałszował :). Gatunek dla mnie większego znaczenia nie ma, jak coś jest dobre, nie ma różnicy czy to rock czy rap.


11 lip 2008 15:07:20
Zobacz profil
Post 
Najbardziej lubię utwory, w których przewijają się dźwięki skrzypiec lub fortepianu. Potrafią wyrazić wiele emocji i pobudzić wyobraźnię, dodać energii lub uspokoić.
Nie znoszę natomiast darcia się do mikrofonu, czyli raczej metal odpada. Dźwięki gitary jakoś też mi średnio przypadają do gustu, tej takiej zwykłej (nie znam się, czy nie-elektryczne mają jakieś określenie?^^").


23 lip 2008 23:54:15
Post Jest takie coś...
Jest takie coś... jedna rzecz, dzięki której lub poprzez którą oceniam czy dana muza jest dla mnie coś warta czy nie... A mianowicie chodzi o sposób gry na basie danego zespołu i danego utworu... Lubię gdy bas jest bardzo melodyjny, z dużą ilościa dzwięków... Gdy gra na róni z resztą instrumentów... Nie znosze tempego tum du dum du dum... itp...


30 lip 2008 22:29:44
Post 
To zależy od mojego humoru. ;) Zazwyczaj słucham Happysad'u za ich teksty ;]


13 gru 2008 11:39:49
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 22:54:08
Posty: 19
Post Re: Co zwraca wasza uwage ...
Oczywiście vocal + odpiwednie tło i jakość wykonania
Disturbed - doskonały głos z głośnym brzmieniem, w NfS:
- The Night
- Decadence

Rammstein - piękny język z różną muzką - spokojna innym razem głośna


11 mar 2009 23:08:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009 20:20:17
Posty: 2
Lokalizacja: Łódź
Post Re: Co zwraca wasza uwage ...
Hmm... Dla mnie najważniejsze jest żeby muzyka nie była kiczem, a o kicz dziś jest nadzwyczaj łatwo. (za odpowiedzią ilość kasy można "zostać arystą") Przyjrzyjmy się dzisiejszym "piosneczką" które tak usilnie wpajają nam radio ! (inną sprawą jest fakt, że muzyka jest mniej ambitna za sprawą mniejszych ambicji odbiorców) Cały utwór składa się z dwóch, góra trzech PODSTAWOWYCH funkcji harmonicznych, "basista" tłucze jeden dźwięk udowadniając swoje "wykształcenie", gitarzysta też nie lepszy, wokalista bez playbacku sobie nie poradzi, (ech te dzisiejsze vacalizery) to wszystko okraszone jednostajnym beatem (nie wspominając o tekstach typu "będę brał Cię") brak słów...
Dlatego ja baczną uwagę zwracam na ww elementy w muzyce nie-klasycznej natomiast moim ideałem muzyki jest epoka od renesansu poprzez genialny barok aż do romantyzmu. A w szczególności muzyka genialnego matematyka(tak, tak!) J.S.Bacha.

_________________
Ona była wodą, a On wodę tą pił...


15 cze 2009 23:12:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2016 12:51:04
Posty: 3
Post Re: Co zwraca wasza uwage ...
jak dla mnie, to muzyka musi wpaść w ucho


09 lut 2016 12:57:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2016 16:05:30
Posty: 44
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Co zwraca wasza uwage ...
Tekst jest dla mnie najważniejszy. Lubię jak wokalista śpiewa o czymś konkretnym. Dlatego odpycha mnie od muzyki pop, nie mówiąc już do disco polo.

_________________
Stanem duchowym niewiary jest desperacja.


10 sie 2016 16:34:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2022 1:53:36
Posty: 24
eCzytnik: Wersja papierowa
Post Re: Co zwraca wasza uwage ...
Przede wszystkim zwracam uwagę na brak autotune - na brak obróbki komputerowej, która wypłaszcza dźwięk. W obecnych czasach to prawdziwa rzadzkość


09 sty 2022 1:20:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron