Teraz jest 29 mar 2024 16:37:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Hanlin eReader v3 [lbook/BeBook] 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
noman napisał(a):
t3d napisał(a):


Napisz proszę coś więcej o całej procedurze zakupu. Jaki czytnik kupiłeś? Czy musiałeś się u nich rejestrować jako użytkownik? Ile trwało od zakupu do przysłania czytnika? W jakiej walucie płaciłeś? Jakie narzędzie wykorzystałeś do zapłaty (w jaki sposób dokonałeś przelewu)? Co przyszło w pudełku? (gwarancja?, zasilacz? inne?).


Heh, to trochę nie tak było :P
Rozważałem zakup internetowy, ale uznałem że nie chce mi się dręczyć tych ludzi ze sklepu o wysyłkę za granicę, płacić za wysyłkę i robienie międzynarodowych przelewów.
Jeden ze sklepów tej sieci jest we Lwowie, więc nie tak daleko od naszej granicy. No więc sprawdziłem ile kosztowałby przejazd do Lwowa - już tam kiedyś byłem i bardzo mi się podobało, więc w zasadzie można byłoby zrobić sobie miłą wycieczkę ;) . Ale ponieważ mieszkam w Gdańsku uznałem że jednak odległość jest zbyt spora (kilkanaście godzin w pociągu w jedną stronę) żeby opłacało się robić weekendowy wyjazd.
I w tym momencie przypomniałem sobie o moim starym koledze z Rzeszowa. Jak można sprawdzić na mapie Rzeszów jest już znacznie bliżej Ukrainy niż Gdańsk ;)
Okazało się że kolega ma koleżankę Ukrainkę która studiuje w Rzeszowie. No i ta koleżanka akurat jechała do domu do Lwowa i mogła mi czytnik przywieźć :). Później kolega nadał mi przesyłkę konduktorską którą już sobie sam odebrałem z pociągu "Małopolska" :P

A kupiłem białego V3ext, bo był (i jest dalej) najtańszy. Wyniosło mnie to wtedy koło 800zł łacznie z przesyłką z Rzeszowa i bonusem dla koleżanki. A było to w czasach kiedy u Romualda sprzęt kosztował ponad 1200zł.
Dzisiaj jest to już mniej opłacałne, bo przeliczając 1794 грн na złotówki dostajemy koło 1000zł.

A co było w pudełku to już sobie można przeczytać w jednym z moich poprzednich postów.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 13:33:22 ------------------
Nowy update od jinke:

http://www.jinke.com.cn/Compagesql/Engl ... update.asp

V3update hanlin V2.01EN 2008-11-21 2008-11-21
Description:

1. Add pdb parser
2. Update chm parser
3. Update pdf parser
4. Update epub parser and epub parser support catalog operation.
5.Support pdb files which use "REAd" as create id
6.Update makeup effection of mobi files.
7.Support readable pdb files recognize automatically.


21 lis 2008 14:33:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
heh ja juz czekam na Bebooka, (w ciagu 2 tyg do mnie przyjedzie z uk ), i zastanawiam sie czym sie rozni soft hanlina od tego z bebooka ?

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


21 lis 2008 15:03:18
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
garet napisał(a):
heh ja juz czekam na Bebooka, (w ciagu 2 tyg do mnie przyjedzie z uk ), i zastanawiam sie czym sie rozni soft hanlina od tego z bebooka ?


Gratuluje decyzji :D
Ogólnie rzecz biorąc główna różnica to obrazki przy włączaniu i wyłączaniu :P (zresztą można je sobie samodzielnie podmienić za pomocą oprogramowania które wisi gdzieś na stronach jinke)
Ale z reguły bebook wypuszcza aktualizacje szybciej.
Pozostaje jeszcze kwestia kompatybilności. Na pewno firmware od jinke jest dobry do V3 i do V3ext. Sam bebook to zawsze V3ext, więc nie mam pewności czy stare V3 będzie działało z jego firmwarem.


21 lis 2008 15:13:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2008 17:42:04
Posty: 52
eCzytnik: Sony prs-505
Post 
garet napisał(a):
heh ja juz czekam na Bebooka, (w ciagu 2 tyg do mnie przyjedzie z uk ), i zastanawiam sie czym sie rozni soft hanlina od tego z bebooka ?


napisz gdzie i za ile kupiłeś /ile policzyli za wysyłkę do Polski/, a jak z ewentualną gwarancją?


21 lis 2008 17:42:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
ja kupie od tej firmy
http://cgi.ebay.pl/BeBook-eReader-Digit ... 1|240:1318

w przeliczeniu na złote dam około 1128 (cena + wysylka do angli)

kupi mi chłopak siostry w uk i przywiezie tutaj, ale do polski idzie bezposrednio tez kupic. Gwarancja na 12 miesiecy. Wyslalem maila z zapytaniem czy jak przysle z PL to potem mi odeślą też do PL dowiedzialem sie, że nie ma problemu. W sumie doszlem do wniosku, że nie ma co wybrzydzać tylko brać ;)

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


23 lis 2008 10:10:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2008 15:45:35
Posty: 8
Post 
Witam,

Bebooka w polsce nikt nie serwisuje ponieważ nie ma oficjalnego dystrybutora. Gwarancja jest 12 miesieczna, w przypadku koniecznosci naprawy bądź wymiany gwarancyjnej sprzęt przesyła sie do osoby od której się kupiło ( o ile jest oficjalnym sprzedawcą w polsce) lub bezposrednio do Endless Ideas do holandii. Aktualnie jestem na etapie rozpoczynania współpracy z tą firmą i wystawie kilka Bebooków na allegro, każdy z roczna gwarancją. Co do kwestii ceny i faktu że Bebook jest na platformie Hanlina. Z moich informacji wynika że endless ideas (bebook) sami pracują nad softwarem (mam na myśli updaty poprawki itp) aczkolwiek nie jest to oficjalne stanowisko, nie zdążyłem jeszcze zweryfikować. Ponadto Bebook jest bardzo przyjemnym urządzeniem: odtwarza .doc (worda) bezpośrednio, PRS 505 który testowałem tego nie robił !! (sprawdzałem ze 2 sztuki).
Lepiej radzi sobie z PDF ami zwłaszcza jeśli chodzi o powiększanie grafiki (aczkolwiek to wciąż nie to samo co Irex) Jest równiez szybszy od Iliada book edition i od PRSa, moze nie dużo ale jednak. PRS 505 jest dużo ładniej wykończony ale interfejs użytkownika jest moim zdaniem przyjemniejszy w Bebooku. No i nie trzeba kombinowac z czcionkami czy jezykiem wswzystko jest po polsku. Nie pisze tak dlatego że akurat planuje nimi handlowac jest to 3 model czytnika z którym mam kontakt i starm sie być obiektywny. Nie mam również porównania bezposredniego miedzy Bebookiem a Hanlinem i jego innymi odmianami dlatego tutaj raczej sie nie wypowiadam.
Dlaczego Bebook jest taki drogi??? Po pierwsze radziłbym skierować pretensje do polskiego rządu!! Jakby sobie ktoś przeliczył podatki Vat, dochodowy itp plus koszty transportu to by wiedzial dlaczego cena jest taka a nie inna. PRS 505 sprzedawane na allegro to czytniki z USA od ich sprzedazy nikt raczej nie płaci żadnych podatkoow. Jest to sprzedaz nieoficjalna dlatego są problemy z gwarancją. Ponadto koszt przesylki PRSa ze stanow jest mniejszy niz Bebooka z holandi do polski. (przynajmniej bylo tak jeszcze w czasie wakacji- oczywiscie przesylke mozna ubiezpieczyc i oclić i wtedy było drozej:) Ponadto biorac pod uwagę stosunek jakość cena BEbook wypada nienajgorzej porównując go z Cybookiem dostępnym w e media. Podsumowując: Bebook jest rzeczywiście droższy, ale nie są to stracone pieniądze poniewaz urządzenie oferuje troche więcej od PRSa 505. Jesli ktoś nie chce czytać plikow prc dejavu lub ma czas i ochote zapisywac wordy do PDFa to lepiej niech kupi PRC, ale jesli chce czytac bez myslenia o tym czy i jak musi konwerowac dany plik to polecam Bebooka. Zwłaszcza że można sobie odliczyć Vat i wtedy jest troche lepiej z ceną. Można powiedzieć że mam bezpośredni kontakt z "producentem" bebooka wiec jesli ktos ma jakieś pytania to mooj e-mail: chucky71pl@o2.pl aczkolwiek nie obiecuje że odpowiem na wszystkie pytania. Ponadto zapraszam na moje aukcje.
Pozdrawiam


29 lis 2008 19:20:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2008 17:42:04
Posty: 52
eCzytnik: Sony prs-505
Post 
chucky71pl napisał(a):
Ponadto zapraszam na moje aukcje.
Pozdrawiam


a ile będzie kosztował Bebook na Twoich aukcjach?


30 lis 2008 20:47:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Orientacyjnie 1400zl , przynajmniej takiego maila dostalem
Cena jest hmmm, ciezko opisać, jak mi nie wypali manewr z siostrą i zakupem w angli chyba sie zdecyduje :)

http://allegro.pl/item496685426_nowy_ec ... s_505.html link do aukcji

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


Ostatnio edytowano 02 gru 2008 14:47:10 przez garet, łącznie edytowano 1 raz



30 lis 2008 21:38:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2008 17:42:04
Posty: 52
eCzytnik: Sony prs-505
Post 
trochę drogo, znalazłem jeszcze jedną możliwość zakupu http://www.bookeen.com/shop/shoppingcart.aspx - wychodzi z wysyłką taniej niż 1400

najtaniej to by wyszło kupić w UK / http://www.whsmith.co.uk/CatalogAndSear ... 10859.html / i żeby ktoś znajomy przywiózł do Polski


01 gru 2008 8:21:54
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post snapshot openinkpota
dzisiaj wyszedł drugi snapshot po wersji 0.1

Pierwszego snapshota tu nie anonsowałem, więc napiszę co zmieniło się od wersji 0.1

madshelf:
- Informacja z jakiej serii pochodzi książka i jej kolejny numer
- tagowanie książek
- filtry
- ustawianie zegarka

FBReader:
- spis treści
- wiele zakładek
- szukanie słów w tekście
- zmienione mapowanie przycisków

Poza tym został poprawiony driver do wyświetlacza - strony przerzucają się jeszcze szybciej

znane błędy:
- długie wciśnięcie klawisza nie zawsze działa


Tutaj można ściągać: http://openinkpot.org/pub/snapshots/20090102/

a tutaj polska instrukcja instalacji.

Jeśli ktoś czuje się na siłach zapraszam do przetłumaczenia instrukcji obsługi :)

Miłego używania!

------------------ Dodano: Wczoraj o 2:21:43 ------------------
Jest już kolejny snapshot w którym pojawił się czytnik PDFów
http://openinkpot.org/pub/snapshots/20090109/


11 sty 2009 3:21:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Jakos nie potrafie sie do tego przekonać, podejrzanie to wyglada :) oryginalny soft śmiga świetnie przynajmniej u mnie na Bebooku

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


11 sty 2009 20:40:54
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
garet napisał(a):
Jakos nie potrafie sie do tego przekonać, podejrzanie to wyglada :) oryginalny soft śmiga świetnie przynajmniej u mnie na Bebooku

Jeśli brak Ci odwagi to polecam wersję live uruchamianą z karty SD. Żadne zmiany w pamięci wewnętrznej nie są wtedy robione i jeśli Ci się nie spodoba to wyłączasz openinkpota i zapominasz o sprawie :)
Do tej pory jeszcze nikomu openinkpot krzywdy nie zrobił, a używa go już sporo ludzi.

Naprawde polecam nowy czytnik PDFów - ma badzo elastyczne ustawienia dotyczące zoomowania i wycinania marginesów.

PS. @garet - wgrałeś sobie ten styczniowy update ze strony mybebook.com? Dodali w nim coś sensownego?


11 sty 2009 21:02:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
chce go wgrac w tym tygodniu, bo mi zwędził kolega karte sd;)
co do PDF to jak z tymi marginesami to wygląda ?

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


11 sty 2009 21:27:40
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
garet napisał(a):
chce go wgrac w tym tygodniu, bo mi zwędził kolega karte sd;)
co do PDF to jak z tymi marginesami to wygląda ?

Załączam developerskie zrzuty z mojego laptopa, dół jest obcięty, bo mam na tym laptopie 1024x768, a ekran V3 ma 600x800.
Pierwsze zdjęcie to plik otwarty z domyślnymi ustawieniami - dopasowanie do szerokości strony:

Obrazek
Drugie to widok po przycięciu marginesów - w menu wybrałem trimming i odpowiednio - z lewej ucina 80 pikseli, z prawej 80, z góry 70:

Obrazek
Oczywiście kolory i skala wyświetlacza nie jest zachowana :)

Poza tym można sobie płynnie regulować zoom( w dodatku z regulowanym skokiem) i robić panning (też z regulowanym skokiem) - czyli przesuwać się po przybliżonym obszarze w boki i w górę/ dół. Opcje 'fit' też można wybierać - m. in. dopasowanie do szerkości, do wysokości, rozciąganie pliku do proporcji ekranu itd.


11 sty 2009 21:58:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2009 14:56:28
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Post 
t3d napisał(a):
Jeśli brak Ci odwagi to polecam wersję live uruchamianą z karty SD. Żadne zmiany w pamięci wewnętrznej nie są wtedy robione i jeśli Ci się nie spodoba to wyłączasz openinkpota i zapominasz o sprawie :)
Do tej pory jeszcze nikomu openinkpot krzywdy nie zrobił, a używa go już sporo ludzi.


No ja próbowałem. Wrażenia mam mieszane - interfejs prostszy (mi się podobał - ale to kwestia gustu ;) ), wygląda że rzeczywiście szybciej działa.
Z tym że jakoś bardziej pobawić się nim nie mogłem bo niestety zawieszał mi Bebooka. Nic poza wsadzeniem szpilki w dziurę z tyłu nie pomagało.
Chyba poczekam na następne wersje. ;)

Pozdrowienia


12 sty 2009 14:33:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: