Teraz jest 28 mar 2024 10:32:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Hanlin eReader v3 [lbook/BeBook] 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
artali napisał(a):
t3d napisał(a):
Jeśli brak Ci odwagi to polecam wersję live uruchamianą z karty SD. Żadne zmiany w pamięci wewnętrznej nie są wtedy robione i jeśli Ci się nie spodoba to wyłączasz openinkpota i zapominasz o sprawie :)
Do tej pory jeszcze nikomu openinkpot krzywdy nie zrobił, a używa go już sporo ludzi.


No ja próbowałem. Wrażenia mam mieszane - interfejs prostszy (mi się podobał - ale to kwestia gustu ;) ), wygląda że rzeczywiście szybciej działa.
Z tym że jakoś bardziej pobawić się nim nie mogłem bo niestety zawieszał mi Bebooka. Nic poza wsadzeniem szpilki w dziurę z tyłu nie pomagało.
Chyba poczekam na następne wersje. ;)

Pozdrowienia

Tak, wieszanie się wersji live jest niestety dosyć denerwujące. Jest to znany błąd zgłoszony do poprawki - na razie jednak nie wiadomo co jest jego przyczyną.
Na szczęście wersja instalacyjna działa bez takich zwiech.

PS. Jeśli macie jakieś sugestie co do oprogramowania albo zauważyliście błędy (i nie są one zgłoszone jako tickety na stronie openinkpota), to można je przedyskutować na kanale IRC #openinkpot na irc.oftc.net - mówi się tam po angielsku, ale wieczorami można trafić na mnie, więc j. polski też starczy.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 22:30:17 ------------------
Dziś pojawił się kolejny snapshot openinkpota:
http://openinkpot.org/pub/snapshots/20090222/

Pojawiło się sporo usprawnień, m. in. Coolreader jako drugi program do czytania książek (można wybrać program przy otwieraniu pliku), pasek stanu w locopdf, dodatkowe opcje w FBReaderze. Sam jeszcze wszystkiego nie ogarnąłem :)

------------------ Dodano: Dzisiaj o 15:12:39 ------------------
Nowy model bebooka na horyzoncie:
http://mybebook.com/p25/New-model-BeBoo ... pages.html


27 lut 2009 16:12:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
Poza Wifi nie dodają nic innego ciekawego, touchscreen to głupota wg mnie ;)
Jakbym juz nie miał Bebooka to bym i tak kupil tego nowego bo to świetna konstrukcja

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


28 lut 2009 10:48:42
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
garet napisał(a):
Poza Wifi nie dodają nic innego ciekawego, touchscreen to głupota wg mnie ;)

Do czytania książek raczej tak, ale jeden z deweloperów OI już przygotowywuje przeglądarkę www - w takich zastosowaniach będzie jak znalazł. Ciekawe tylko jaka technologia ma być zastosowana, bo baterie mogą to nieźle odczuć.


28 lut 2009 11:40:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2009 14:56:28
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Post 
t3d napisał(a):
Do czytania książek raczej tak, ale jeden z deweloperów OI już przygotowywuje przeglądarkę www - w takich zastosowaniach będzie jak znalazł. Ciekawe tylko jaka technologia ma być zastosowana, bo baterie mogą to nieźle odczuć.


Wiesz, jak na mój gust robienie z e-inków jakiś kombajnów z wifi, touchscreenami, www, za chwile emailami i dostępem do profilu w naszej klasie :roll: to jest już overkill. To urządzenie nie do tego służy. Ma się na tym czytać książki i już. Najważniejsze to w/g mnie obsługa różnych formatów i wszystkie funkcje z tym związane (m.in. DRM-y, wyświetlanie itp) oraz żywotność baterii. Reszta to gadgety i to mało istotne. Ale może ja już stary jestem i nie ogarniam postępu technologicznego. :lol:

Swoja drogą ostatni openinkpot - całkiem całkiem. Jeszcze trochę się nim pobawię, ale wygląda ze idzie w dobrym kierunku. 8)

Pozdrowwienia


01 mar 2009 1:16:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
ja sie jakos nie potrafie za tego opena zabrać, narazie wykrylem ze mi nie czyta bebook 2gb karty sd sony, mam tez 2gb kingstona i jestem zadowolony a dokupilem sobie na kolekcje i kurcze nie dziala dranstwo.

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


01 mar 2009 22:34:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2008 15:45:35
Posty: 8
Post 
e-ink jest de facto technologią wyświetlacza która ma swoje zalety wiadomo też minusy, i prędzej czy później powstaną kombajny a raczej smartfony z e-papierem (chociażby readius) pod warunkiem że będzie kolorowy i szybciej działający. Póki co tworzenie rozwiązań czytników z przeglądarką moim zdaniem tez mija się z celem, natomiast interesującą kwestią jest kierunek rozwoju czytników i e-papieru. Jak sądzicie czy czytniki (jako urządzenia tylko do czytania książek) mają szansę stać się osobną kategorią urządzeń (w długiej perspektywie czasu?) czy jest to tylko chwilowy trend, który wynika z ograniczeń w dzisiejszym e-papierze? I w momencie przezwycieżenia tych ograniczeń (czas reakcji, kolor) czytniki zostaną wyparte przez smartfony z e-inkiem? Dla porównania: ludzie powoli odchodzą od odtwarzaczy mp3 bo praktycznie każdy telefon ma taką opcje wiec po co kupować dodatkowe urządzenie? Temat jest rozwojowy i dyskusyjny więc chętnie poznam inne opinie.

PS.
Tak się rozpisałem, że post chyba odbiega od tematu, ale niech już zostanie;)


04 mar 2009 22:36:57
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Wieści z cebitu:

Nowy dotykowy bebook :
http://gadzetomania.pl/2009/03/06/czytn ... -na-cebit/
(chyba się coś dziennikarzyna pomylił pisząc "16-bitowego ekranu" - to by oznaczało 65 tys. kolorów :D )

Informacje o WiFi w starym modelu:
http://www.engadget.com/2009/03/06/bebo ... e-eyes-on/


07 mar 2009 0:26:02
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
http://www.engadget.com/2009/03/06/bebo ... ebit-2009/ -- jest zapewne tak, jak zauważono w komentarzach. W końcu co za różnica: 16 bitów czy 16 odcieni szarości...

Wifi/3G nie ma służyć do oglądania na tym WWW, jak myślą niektórzy, a do pobierania treści z Sieci - RSSów, kupowania książek w sklepach online etc.

Swoją drogą dwójka to dalej rebranding? Jeśli tak to Hanlin się rozwija przyjemnie...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 mar 2009 1:11:42
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Mori napisał(a):
Swoją drogą dwójka to dalej rebranding? Jeśli tak to Hanlin się rozwija przyjemnie...

No, ale lobby producentów draży znów dało o sobie znać :D


07 mar 2009 12:49:39
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
t3d napisał(a):
Mori napisał(a):
Swoją drogą dwójka to dalej rebranding? Jeśli tak to Hanlin się rozwija przyjemnie...

No, ale lobby producentów draży znów dało o sobie znać :D

Nie przesadzaj. Widać produkt niszowy, bo można było zrobić całą klawiaturę M&M'sów - a tak nie opłacało im się reklamować na BeBooku (w przeciwieństwie do Kindle'a).

Zadanie dla spostrzegawczych: co to za czytnik: http://www.engadget.com/2009/03/05/pixe ... -a-kindle/ ? ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 mar 2009 13:10:36
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Mori napisał(a):
Zadanie dla spostrzegawczych: co to za czytnik: http://www.engadget.com/2009/03/05/pixe ... -a-kindle/ ? ;)

Już mi ciężko się połapać w tych wszystkich firemkach które to sprzedają pod własną marką. Zwłaszcza że w Polsce i tak słyszy się tylko o wybranych. Są jeszcze rebrandingi w Portugalii, Turcji, etc.. Brakuje mi tam tylko biedronki (no ewentualnie manty albo pentagrama). To by było dobre :D


07 mar 2009 13:19:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
No ja myśle, że to dobrze, że powstają rebrandingi różne, nie wiem czemu ludzie tylko sie cały czas na Sony rzucają skoro np Bebook świetnie sie spisuje moim zdaniem ;) ( i tak jestem stronniczy bo go mam i widze jak działa )

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


09 mar 2009 19:23:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2009 14:56:28
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Post Re:
t3d napisał(a):
Już mi ciężko się połapać w tych wszystkich firemkach które to sprzedają pod własną marką. Zwłaszcza że w Polsce i tak słyszy się tylko o wybranych. Są jeszcze rebrandingi w Portugalii, Turcji, etc.. Brakuje mi tam tylko biedronki (no ewentualnie manty albo pentagrama). To by było dobre :D


Niech będzie nawet i pod marką Tesco, ważne że sprzęt jest dobry. 8)

Pozdrowienia

_________________
Jedyne co jeszcze trzyma człowieka przy życiu, to poczucie ogromnej niższości innych.


11 mar 2009 14:40:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 0:13:38
Posty: 52
Lokalizacja: TarnĂłw
Post Re: Hanlin eReader v3 [lbook/BeBook]
Ludzieeee !!!!! czy ktoś natknął się na kogoś handlującego hanlinem lub lbokiem, bo wyjazd na ukrainę nie napawa mnie radością, a jestem na kupnie

_________________
Zawsze zastanawiam się, czy wstawić gdzieś przecinek. Zastanowienie jest ważne, ale i tak zwykle wstawiam (no, czasem nie)



Ludzie zdecydowanie wolą czytać niż pisać. I bardzo dobrze, nie każdy jest obdarzony talentem. Ogarnia mnie zgroza na myśl, że ktoś miałby zostać zmuszony do przecztania tego, co napisałem.

Paulus Maximus Starszy


Uroda nie jest największą wadą mężczyzny, istnieje jeszcze głupota.

W. Łysiak


10 kwi 2009 23:02:51
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Hanlin eReader v3 [lbook/BeBook]
spitfire napisał(a):
Ludzieeee !!!!! czy ktoś natknął się na kogoś handlującego hanlinem lub lbokiem, bo wyjazd na ukrainę nie napawa mnie radością, a jestem na kupnie

Widzę że na alledrogo ktoś ma bebooka. Tylko że obecny kurs dolara winduje cenę.
Wyjazd na Ukrainę dalej może się opłacać - po przeliczeniu ceny z http://deshevshe.net.ua na polskie złote zostaje w kieszeni 400zł :D
Można jeszcze zamówić w jakimś sklepie online. na mybebook.com jest za 298euro i 9.95 euro wysyłka. LunohoD z openinkpota kiedyś od nich zamawiał i teraz rozdaje zniżkowe kupony o wartości 25 euro, więc w sumie chyba nawet bardziej się to opłaca niż kupowanie na alledrogo.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 kwi 2009 0:59:48
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: