Teraz jest 28 mar 2024 17:40:45




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Książka Tradycyjna czy.......? 

Jaki format ksi¹¿ki preferujesz?
papier 62%  62%  [ 110 ]
eBook, mBook 8%  8%  [ 15 ]
AB (AudioBook) 3%  3%  [ 5 ]
Nie ma dla mnie różnicy, zależy na co mam czas akurat 27%  27%  [ 48 ]
Ja w ogóle książek nie lubię 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 178

Książka Tradycyjna czy.......? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2008 21:22:16
Posty: 34
Lokalizacja: JasÂło
Post 
Zdecydowanie papier. Nie ma to jak zapach :D. Przy czytaniu na kompie boli głowa, audiobook nie oddaje w pełni klimatu. Tylko papierowe książki tak bardzo działają na wyobraźnię!

_________________
Obrazek
O muse, o alto ingegno, or m'aiutate,
O mente, che scrivesti ciò ch'io vidi,
Qui si parrĂ  la tua nobilitate.


28 kwi 2008 22:09:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2008 21:37:52
Posty: 29
Post 
Najbardziej lubię czytać książki papierowe, sam dotyk kartek sprawia mi przyjemność. Do samochodu, na wycieczkę zawsze zabieram książkę tradycyjną. Na e-booki natknęłam się w internecie przypadkowo i byłam zachwycona. Nie trzeba chodzić do biblioteki, płacić za książki. Czytam je zawsze w domu gdy mam wolną chwilę.
Co do audiobooków to ich nie trawie. Po pierwsze nie mogę się skupić jak ktoś mi czyta, po drugie lektor czyta bez modulacji i akcentowania.


30 kwi 2008 19:12:56
Zobacz profil
Post 
Próbowałam audiobooków w samochodzie i szczerze mówiąc sposób czytania lektora działa mi na nerwy. Chociaż sama bardzo dużo czytam dziecku - tylko mam nadzieje, że wychodzi mi to trochę bardziej uczuciowo.
Nie ma to jak papier, jest w tym jakaś magia i mozna zabrać ze sobą wszędzie. Ale od niedawna odkrywam e-booki i wygoda dostępu do wielu pozycji jest niesamowita.


30 kwi 2008 19:28:20
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2008 19:03:53
Posty: 37
Lokalizacja: ze wszond
Post 
Gdyby mi ktoś zadał podobne pytanie jeszcze całkiem niedawno, spojrzałabym tylko na niego krzywo, że śmie stawiać choćby hipotetycznie na równi jedyną słuszną formę papierową z bluźnierczymi wydaniami ebookowymi czy - o zgrozo! - audiobookami.
Rzeczywistość zmusiła mnie do zweryfikowania podejścia :)

Po prawdzie, do korzystania z audiobooków jest mi równie daleko jak niegdyś, prawdopodobnie dlatego, żem wzrokowiec i daleko prościej mi się skoncentrować na tekście, który widzę na własne oczy. Zaakceptowałam natomiast ebooki. I co więcej, ciesze się z tego faktu niezmiernie, gdyż dorwanie niektórych pozycji w wersji tradycyjnej wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi lub anielską cierpliwością, a najczęściej niestety i z jednym i z drugim.
Jeśli chodzi o "techniczną" stronę, większego dyskomfortu nie odczuwam, przynajmniej od czasu, gdy stałam się szczęśliwą posiadaczką laptopa, z którym to, niczym z papierową książką, mogę się usadowić na kanapie lub wyjść na ogródek, jeśli wola. Oczy też w zasadzie nie bolą, nie szczypią ani nie swędzą, godziny, dni i miesiące praktyki przy grach komputerowych zrobiły swoje :)

Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, głosowałam w ankiecie na opcję przedostatnią.

_________________
W liczbie π od pozycji 2440 po przecinku znajduje się 666. Strzeżcie się koła i jego pola!


30 kwi 2008 20:08:58
Zobacz profil
Post 
Najprzyjemniejsze jest dla mnie czytanie książek w formie tradycyjnej - papierowej, mają w sobie to coś, cechy już wielokrotnie tu wymieniane: magia, klimat, działanie na wyobraźnię itp., ale też to, że łatwiej mi jest skupić się na czytaniu książki papierowej niż na słuchaniu audiobooka. Nie mam podzielnej uwagi, jak coś robię, to nie umiem się skoncentrować na słuchaniu tekstu... Ebooki są OK, czytam, ale po całym dniu pracy przy komputerze raczej rzadko. Zatem głos oddany na książkę papierową.


03 maja 2008 23:52:57
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2008 14:31:30
Posty: 33
Post 
Audiobooków nie lubię, bo nie potrafię się skupić i połowa akcji ulatuje. Zwykle czytam tradycyjne oraz e-booki. Te drugie czyta się niezwykle przyjemnie, lecz nic nie zastąpi tradycyjnej, papierowej, drukowanej, lekko sprószonej, troszkę żółtawej książki. Bo książka to dla mnie zawsze będzie książka, nie audio -, czy e-book

_________________
Sit on my face and tell me that you love me
I'll sit on your face and tell you I love you too


03 maja 2008 23:54:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Moim skromnym zdaniem znamy opinię większości osób i wyniki ankiety można uznać za reprezentatywne, więc temat zamykam.


05 maja 2008 12:45:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2008 19:02:16
Posty: 43
Post papier czy ekran?
Czytając niektóre wypowiedzi na forum spotkałem się z niechęcią do e-książek - traktowane są one przez niektóre osoby jako ostateczność, do przeczytania tylko wtedy gdy nie można dostać wersji papierowej. Ponieważ sam mam wręcz zupełnie inne zapatrywania to najpierw je określę - książka w formie elektronicznej jest dla mnie ukoronowaniem sposobu przekazania treści za pomocą liter - Zawsze dobrze oświetlony tekst, możliwość powiększania liter, lub zmiany czcionki, jej koloru, wspaniały kontrast, tekst nie płowieje , nie niszczy się od wielokrotnego czytania (i za 100 lat będzie taka książka wyglądać tak samo), czytanie w tej formie nie męczy oczu (przynajmniej u mnie), nie kurzy się na półce - w ogóle nie zabiera miejsca - cała biblioteka zmieści się dzisiaj na pen drive, co za tym idzie łatwość wyszukiwania danej pozycji na którą akurat ma się chęć. Ponadto koronny argument wielbicieli papieru - czyli możliwość czytania książki wszędzie, traci na wartości dzięki coraz bardziej zaawansowanym przenośnym urządzeniom do czytania e-booków. Jeśli jeszcze dodać do tego fakt, że przejście prasy i literatury tylko na formę elektroniczną skutkowało by ochroną sporych połaci lasu przed wycinaniem - to już nawet ekolodzy posikali by się ze szczęścia.

To moja opinia - biorąc jednak pod uwagę jak na wstępie, może się wypowie jakiś wielbiciel papieru i poda swoje argumenty (tylko proszę niech to nie będzie zapach bo to nie poważne, jak ktoś bierze się na zapach to niech sobie spryska czytnik odpowiednimi perfumami i będzie szczęśliwy) Może także inni forumowicze zechcą zabrać głos, która forma przekazu bardziej się im przydaje i dlaczego?

/edit by muaddib2: Dyskusja na ten temat, jak widzisz, ciągnęła się przez 11 stron - przejrzyj ten wątek a poznasz opinie użytkowników na postawione przez Ciebie pytania. Gdyby tego było mało, wszystko masz poparte wynikami ankiety... W tym wypadku nie sadzę, aby warto było na nowo "drążyć" temat, jakkolwiek Twój głos w tej sprawie został dodany do właściwego tematu.


11 lip 2008 7:53:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron