Teraz jest 28 mar 2024 11:07:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Niesamowity aranż :) 
Autor Wiadomość
Post 
Napisze raz jeszcze.Aranż "Na językach" jest taki,że zamykam oczy i mimowolnie zaczynam wystukiwac rytm palcami.Uwielbiam pierwsze takty tej piosenki, moment, w którym Kayah zaczyna spiewac i porywającą nutke świeżości w polskiej muzyce (jak na tamte czasy). Steczkowska,tu juz mamy doczynienia z Grzegorzem Ciechowskim.Świetne brzmnienie, pewna tajemniczość,pomysł.Zdecydowanie pomysł na te piosenke był tafiony,co zreszta widać w efekcie końcowym.


23 mar 2008 22:48:11
Post 
Wiesz ta wersja na gitare. jest moze ciekawa...ale słyszaleś gige i kanon Pachelbela w wykonaniu na wielką orkiestre symfoniczna?Wybacz , ale porównanie gitary ze smyczkami to jak porównywanie malucha z jaguarem..muzyka powazna nie jest nudna..moze tez byc mniej powazna..tylko wymaga od słuchacza jednej zasadniczej cechy..wyobraźni.. Wtedy naprawde tzw muzyka powazna jest "fajna" W swoich zbiorach mam kilka wersji kanonu pachelbela- i nieodmiennie najbardziej podoba mi się wersja na smyczki i organy...

------------------ Dodano: Dzisiaj o 11:54:06 ------------------
arkadiusz1 napisał(a):
Są inne bardziej znane przykłaty aranżacji muzyki klasycznej a nawet kościelnej w wykonaniu np "Gregorian".Słuchając orginalnych wykonań wielu z nas wiało by gdzie pieprz rośnie a ich słuchamy z wielką przyjemnoscią.

wiesz..czasami sluchając The Gregorians ma sie ochotę uciekac gdzie pieprz rosnie.. Niedawno sluchałem Ave Maria Bacha Gounoda w jakiejs dziwnej..bardzo wydziwnionej aranżacji...osobiscie wolę ten utwór w klasycznej wersji na kwartet smyczkowy..ale the gustibus non est disputandum. Myślę, że problem raczej w tym, że muzykę poważną - przede wszytkim muzyke dawnych mistrzów wrzuca sie do jednego worka, zakaldajac, ze to wszytko jest po proatu nuuuudne..i słuchac sie tego nijak nie da. W swoim czasie rózniez przezywałem fascynacje aranzacjami np Vanessy Mae, Tytusa Wojnowicza, czy Marka i Wacka. Obecnie Paul Mariaut i jego aranżacje...ale czy mozna uczciwie powiedziec,ze są one lepsze lub ciekawsze od orginału? chyba nie..warto przynajmniej zadac sobie trud i posłuchac wykonania orginalnego..by miec porównanie


25 mar 2008 12:54:06
Post 
Takie wersje na gitarę powstają zazwyczaj jako popis swoich umiejętności, zagranie np. "Lotu trzmiela" (Petrucci) wymaga dużej szybkości i zręczności. To są solówki, nie pełne aranżacje, dlatego porównywanie do wykonań oryginalnych jest bezsensowne, choćby ze względu na ubóstwo instrumentów. Jedna gitara kontra orkiestra symfoniczna?

Proponowałbym też zwrócić uwagę na "odwrotne" pomysły np. Metallica i symfonia.


25 mar 2008 15:23:37
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:24:34
Posty: 29
Post 
Co do gitary - wśród moich przyjaciół gitarzystów (klasycznych) istnieje powiedzenie że gitara to mała orkiestra, a gitarzysta to jej dyrygent.
A z ciekawych - nietypowych - aranży klasycznych - ostatnio najbardziej mnie zafascynowała uwertura do Cyrulika Sewilskiego w wykonaniu King's Singers. Niestety - posprzątali ich na YouTube i nie mogę podać linka... :/


23 kwi 2008 20:54:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:24:08
Posty: 211
Lokalizacja: Land Of No Return
Post 
To ja zapodam coś z własnej muzy, której słucham na co dzień i zespół, który staję się coraz sławniejszy :)
SYMPHONY X. Jest to Progresywny Metal. Posłuchajcie tego kawałka:
http://darkalva.wrzuta.pl/audio/hZpp3Xx0ZV/symphony_x_-_death_of_balance_lacrymosa
To jest dowód na to, iż muzykę klasyczną da się unowocześnić :) Tylko słuchajcie całego kawałka! :) miłego ;)

_________________
Obrazek


24 kwi 2008 7:44:41
Zobacz profil
Post 
jak dla mnie bardziej niż ten pan powala i to totalnie na łopatki Andy McKee. Ten gość osiągnął perfekcje w stylu który uprawia. Warto chociaż raz usłyszeć, by wiedzieć o co chodzi. Połączenie klangu gdy tapingiem i wielu innych bardzo trudnych do wykonania na gitarze akustycznej rzeczy. Polecam:
- Drifting http://pl.youtube.com/watch?v=Ddn4MGaS3N4
- Rylynn http://pl.youtube.com/watch?v=JsD6uEZsIsU


02 wrz 2008 15:06:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron