Teraz jest 29 mar 2024 14:38:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Co zwraca wasza uwage ... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 8:58:26
Posty: 25
Post 
Warewolf napisał(a):
[...] Nie musi w muzyce dla mnie dominować bas, czy też wokal. Muzyka jest według mnie kompozycją w której liczy sie całość, uzupełniające się wątki i harmonia.[...]


Zastanawialem sie czy ktos odczuwa podobnie jak ja i znalazlem. W pelni sie z Toba zgadzam. Najwazniejsza jest muzyka i jej jakosc. Czas i wysilek wlozony w jej skomponowanie i stworzenie. Moze to byc prgresywny rock, trip hop czy house. Gatunek tak naprawde nie ma znaczenia.


17 mar 2008 15:04:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2008 20:09:17
Posty: 40
Post 
poczatkowo praktycznie calosc, moze oprocz tekstu (zwlaszca po angielsku) jak juz kawalek przypadnie mi do gustu zacznynam sie zaglebiac w poszczegolne instrumenty, wsluchuje sie w ich oryginalnosc i skomplikowanie, wokal glownie traktuje jako instrument (polksiej muzyki prawie nie slucham) i zwykle dosc pozno sie w niego zaglebiam wiec ma zdecydowanie najmniejszy wplyw na to czy dany kawalek / zespol zagosci na mojej playliscie :)


18 mar 2008 1:20:59
Zobacz profil
Post 
zajmowalam sie muzyka do pewnego czasu- gram na gitarze i klawiszach spiewalam gospel i rock. najwazniejsze w utworach jest praktycznie wszystko- nie darady wrzucic growl'a do spokojnej melodii!:) ale niektore gwiazki polskie nie potrafia sylabizowac slow odpowiednio do tempa swojego utworu i czasami wychodzi dziwnie. jakos w muzyce zagranicznej nie slychac takich rzeczy... a najwazniejsze dla mnie- ambitny txt i odpowiednie polaczenie akordow nut czy jak kto woli nazwac melodie:)


18 mar 2008 20:57:21
Post 
Zgadzam się z chosenone - piosenka musi miec to coś co nas porwie, ale nie znam żadnej której musiałabym słuchac 5 minut żeby usłyszec te sekundy naprawdę dobre. Jak mi jakaś wpadnie w ucho to od deski do deski.


21 mar 2008 2:37:06
Post 
Mnie przyciągają raczej cięższe klimaty ale ballady również ;] Najczęściej zwracam uwagę na wokal i gitarę bo uczę się na niej grać.. ;] Aha no i oczywiście podstawa to dobry tekst... z przesłaniem... nie jakieś puste słowa..


23 mar 2008 13:00:11
Post 
Mnie przyciągają szybkie gitarowe piosenki, lecz nie za ciężkie, ani też żeby nie były to jakieś smętolenia. Nie lubię techno, lubie jak łatwo poznać jaka leci piosenka, a nie 9 minutowe takie samo łup-łup, piosenka musi być charakterystyczna...


23 mar 2008 13:31:20
Post 
muzyka...pytanie o to dlaczego nam sie podba ta a nie inna to tak jak pytanie o to daczego wolimy puszyste blondynki zamiast szczupłych brunetek..De gustibus non est disputandum..Aby cos miało mi sie spodobac musi miec zachowaną równowagę pomiedzy melodią, rytmem i rymem- czyli odpowidnia melodia, odpowiedni tekst..im lepszy i bardziej poetycki tym lepiej.. W warstwie tekstu - nie cierpię spiewania i niczym i rymowania na siłe...pewnie dlatego nie trawie hip hopu...jezeli chodzi o warstwe muzyczna.. to tak jak kobieta...musi po prostu miec to cos, co chwyci cię za serce i powali na kolana...po prostu


25 mar 2008 12:26:20
Post 
a mnie przyciągneła Monika Dryl ( przed programem jak oni spiewaja ) ma super głos


26 mar 2008 18:03:02
Post 
Czasem piosenka podoba mi sie ze względu na słowa ale najbardziej jednak uwielbiam dźwięk kobzy.Jest niesamowity,ja jeśli go usłyszę mam wrażenie jak bym sie cofała w czasie.Ciarki mi latają i mam gęsia skórkę.A jeszcze jak usłyszę w realu a kilka razy mi sie udało to w ogóle odjazd!


01 kwi 2008 22:43:00
Post 
Wszystko po troszkę. . . na dobrą piosenkę nie składa się Tylko jeden czynnik. Owszem musi mieć orginalne i z sensem ułożone słowa które z połączeniem odpowiednej ścieszki muzycznej tworzy całość. Mile widziany dzięk gitarki;)


04 kwi 2008 17:51:33
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2007 13:56:04
Posty: 82
Post 
Dla mnie najważniejszy jest dobry tekst piosenek. Na drugim miejscu dźwięk gitary.


05 kwi 2008 15:24:17
Zobacz profil
Post 
W zasadzie to wszystko. Jednakże, jeżeli wokal mi nie odpowiada, to nie będę się męczyć z daną kapelą. Dearme... i tyle.


22 kwi 2008 0:00:37
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:24:34
Posty: 29
Post 
jezool napisał(a):
(...) niektore gwiazki polskie nie potrafia sylabizowac slow odpowiednio do tempa swojego utworu (...)

To prawda - stanowi to niemały problem... Dlatego niezwykle cenię sobie piosenki Jacka Kaczmarskiego - śpiewając je artysta dobrze wiedział co chce wyśpiewać i nawet przy zawrotnych tempach umiał poprawiać swoje przejęzyczenia! :)
I jeszcze jedna myśl - w dobrej muzyce potrzeba dobrego wyważenia wszystkich składników. Przerost jednego nad innymi zamyka utwór dla ogółu - niestety...


23 kwi 2008 21:48:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2008 19:00:30
Posty: 17
Post 
Ja uwielbiam dźwięk kobzy duże wrażenie robi na mnie głos Whitney Houston.Moim zdaniem każdy utwór ma swoją dusze.I w każdej muzyce można znaleźć ulubiony dźwięk albo kawałek.


23 kwi 2008 22:26:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:33:30
Posty: 34
Lokalizacja: teraz krakĂłw
Post trąbka
Stawiam na trąbke - jeśli tylko pojawia się w utworze - zawsze zwróci moją uwagę.

_________________
terry pratchett, sigur ros, nikon, góry - dla nich warto żyć:)


07 maja 2008 17:14:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: