Teraz jest 29 mar 2024 17:07:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Nasze Gatunki Muzyczne 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 14:53:51
Posty: 44
Lokalizacja: ÂŚwiat
Post 
Kiedys u mnie istnial tylko rock i pop. Z wiekiem zauwazylam, ze moj gust muzyczny sie zmienil i to bardzo, slucham glownie trancu, od czasu do czasu muzyki klubowej, choc wracam do rocka.Ale to nie to co kiedys bylo.


09 mar 2008 22:53:16
Zobacz profil
Post 
Rock był ze mną od zawsze. Jestem fanem takich zespołów jak Nine Inch Nails, Korn, Sweet Noise, Kult/Kazik.

Bardzo lubię też soundtracki z gier. Jest to zazwyczaj muzyka symfoniczna, spokojna, pozwalająca w pełni zrelaksować się.
Polecam muzykę z takich gier jak: Dreamfall, Jack Orlando (wykonawca Harold Feltermeyer), Syberia, Silent Hill 2 (chociaż ta jest trochę przygnębiająca) oraz Myst 3. Moje ulubione kawałki z gier znajdziecie pod poniższym adresem.
http://davcj.wrzuta.pl/katalog/aZ8DEvQBga/muzyka_z_gier

Oczywiście słucham też innych gatunków muzycznych, ale pod tym względem jestem wybredny i nie napiszę, żeby współczesny pop wykonywany przez m.in Gosię Andrzejewicz, Kasię Cerekwicką czy Dodę mnie kręcił. Chociaż pierwsza płyta tej ostatniej piosenkarki była niczego sobie.


10 mar 2008 1:22:56
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 5:23:17
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków/Cardiff
Post 
Sawer, dzięki za linka do kawałków z Jacka Orlando! :) To była moja ulubiona gra jakieś10 lat temu! Jak miło wrócić teraz do tego klimatu! Normalnie przypominam sobie wszystkie scenki - babcię z różami i Chińczyka na nocnej ulicy... grr, to były czasy.. Pamiętam, że zajęło mi chyba ze 2 lata żeby całość przejść... :P A teraz nie wchodzi mi na nowych kompach niestety i powoli o tej grze zapomniałam... :( A dzięki twojemu linkowi to wszystko wróciło... grrr, dzięki wielkie! :)

_________________
Cytuj:
Cóż za rozkosz błądzić przez pokoje
z Panią Muzyką we dwoje!

K. I. Gałczyński, "Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha"


Ostatnio edytowano 12 mar 2008 20:50:24 przez nannerl, łącznie edytowano 1 raz



10 mar 2008 1:38:11
Zobacz profil WWW
Post 
Pełny soundtrack możesz pobrać sobie m.in stąd http://downloads.khinsider.com/game-soundtracks/album/jack-orlando-the-original-soundtrack

IMO Jack Orlando był moją pierwszą i jak dotąd najlepszą grą przygodową (a w dużo grałem, dotąd gram).
...a jazzowa muzyka z tej gry, co tu dużo mówić, jest po prostu przepiękna :wink:


10 mar 2008 1:48:52
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 5:23:17
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków/Cardiff
Post 
Dzięki za link! Zaraz ściągnę!
Ja za dużo nie gram, to była właściwie moja jedyna przygodówka, ale wspominam ją z ogrromnym sentymentem :) I z tego co pamiętam to tak świetna muzyka w grze komputerowej była wtedy niezwykłą rzadkością :) Dziś nie jestem na czasie, muzykę z gier znam właściwie tylko z audycji w RMF Classic, ale wiem, że dorównuje już filmowej :)

_________________
Cytuj:
Cóż za rozkosz błądzić przez pokoje
z Panią Muzyką we dwoje!

K. I. Gałczyński, "Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha"


Ostatnio edytowano 12 mar 2008 20:51:05 przez nannerl, łącznie edytowano 1 raz



10 mar 2008 1:58:14
Zobacz profil WWW
Post 
RAC :)

Edit by Obi: Huh? Obawiam się, że nie zrozumiałem. Ten post cokolwiek przekazał? Chodzi o "rock przeciw komunizmowi"? Nawet się Panu nie chciało tyle napisać? Że o uzasadnieniu nie wspomnę? Warn


10 mar 2008 11:14:58
Post 
Uwielbiam rock'a i jego większość gatunków(szczególnie jego alternatywną odmianę). Oprócz tego lubię sobie posłuchać soundtracków z Witchera(gry komputerowej).


10 mar 2008 12:01:57
Post 
Ja kocham rock/metal, lata 70-te to te najlepsze i najbardziej plodne dla tych gatunkow muzyki:)


11 mar 2008 10:01:34
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:24:34
Posty: 29
Post 
Cóż - żaden z gatunków popularnych nie przebije jednak muzyki poważnej. To jest coś co najbardziej porusza - tym bardziej kiedy się trochę z tym światem obyło. I nie mówcie proszę że nie możecie tego znieść i nigdy tego nie słuchaliście - bo to tak jak byście zobaczyli książkę w obcym dla Was języku - i stwierdzili że na pewno jest nudna bo nic z tego nie rozumiecie...


11 mar 2008 13:01:24
Zobacz profil
Post 
ostatnio wpadł mi w ręce zespół Nightwish - połączenie ostrzejszego rocka i prawie operowego śpiewu - bomba, nie mogę się oderwać. spróbujcie!!


11 mar 2008 19:44:13
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 5:23:17
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków/Cardiff
Post 
zaiste - podoba mi się sposób, w jaki to ująłeś :) Całym sercem popieram! I cieszę się że nie jestem tu jedyną wielbicielką szeroko pojętej "klasyki" :)
A tak btw. - zawsze mam problem w jaki sposób nazywać "muzykę poważną" - bo biorąc pod uwagę kontekst historyczny i kulturowy, to bardzo wiele utworów zaliczanych dziś do tej kategorii nie miało z "poważnością" nic wspólnego ;)

_________________
Cytuj:
Cóż za rozkosz błądzić przez pokoje
z Panią Muzyką we dwoje!

K. I. Gałczyński, "Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha"


11 mar 2008 19:50:17
Zobacz profil WWW
Post 
Ja kocham muzykę filmową (Star Wars, LotR etc.), Drum'n'bass i pochodne, ragga, trochę Polskiego HH (Łona, O.S.T.R.).


15 mar 2008 21:27:36
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 10:10:14
Posty: 11
Post 
Reggae, ragga, dancehall - to głównie, ale nie tylko. Poza tym Hip-hop ale tylko amerykański: Snoop, Busta Rhymes, Jay-Z, TUPAC . Z polskiego tylko Tede. A ostatnio corqaz częściej największe IMO kapele rockowe: Rolling Stones, Deep Purple, Kansas, Scorpions, The Doors, Depeche Mode, Black Sabbath, Pink Floyd.
I to by było na tyle.

_________________
Gdyby tak policzyć wszystkie krzesła na świecie, to i tak by to nic nie dało


16 mar 2008 13:26:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post rassta is natty change on my way
Wychowywałam się razem z muzyką reggae. A to za sprawą Starszego o 12 lat brata, który słuchał reggae, nosił dready i uważał sie za Rastamana . W 90 roku zorganizował pierwszy koncert AFRICA IS HUNGRY w toruniu, który trwa do dzis pod nazwa AFRYKA. Swego czasu wgłębiałam się w ideologie rastafarii. Hajle Selasie, Bob Marley, Ganja....To nierozłączne elementy Reggae. O samej muzyce mogłabym pisać w nieskończoność. W kilku słowach Reggae to Życie. I dla prawdziwych fanów to chyba wystarczy. PS. Moja bratowa napisała fajna ksiazke RASTAMANI. Jeżeli komuś uda się do niej dotrzeć to polecam. Autorka :Agnieszka Krajniewska

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


16 mar 2008 16:47:35
Zobacz profil
Post 
:shock: tylko ze ludzie mają różne poglądy na muzyke. Nie można zachwycać się wieloma, bo to jest tak, jakby ktoś popierał wiele partii politycznych jednocześnie


17 mar 2008 11:25:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron