Teraz jest 29 mar 2024 7:39:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Nasze Gatunki Muzyczne 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:24:08
Posty: 211
Lokalizacja: Land Of No Return
Post 
fylgja napisał(a):
no i tematyka - death metal - śmierć i takie tam, a black - ave Sejtan ;)


Black Metal, to inaczej Trash Metal? Jest jakaś konkretna różnica, czy to synonimy?
Miałem słuchać Trash Metalu, ale zdecydowałem, że jednak nie... Gdybym nie zetknął się z Metalem Progresywnym, pewnie zacząłbym słuchać TM...

_________________
Obrazek


18 lip 2007 18:44:42
Zobacz profil
Post 
A ja lubie każdy rodzaj muzyki, dlatego często w moich sluchawkach leci requiem for a dream a zaraz potem jesteś szalona... i nie odczuwam by cokolwiek tu się ze sobą gryzlo. Ostatnio jednak zafascynowalo mnie ska. Polecam więc piosenki Eneju (dla tych ktorzy nie wiedzą, co to za zespół podpowiem, że do nich nalezy hymn tegorocznej KORTOWIADY w Olsztynie) :)


18 lip 2007 18:46:03
Post 
w żadnym wypadku black thrashem nie jest i na odwrót :P thrash to Metallica, Megadeth, Slayer np, a black - tam takie róźne Satyricony, Mayhemy itp itd :P


Ostatnio edytowano 18 lip 2007 18:49:16 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 1 raz



18 lip 2007 18:47:11
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
|D]arker_Than_Black napisał(a):
Miałem słuchać Trash Metalu, ale zdecydowałem, że jednak nie... Gdybym nie zetknął się z Metalem Progresywnym, pewnie zacząłbym słuchać TM...


Hmm... od kiedy to planujemy czego bedziemy słuchać ? wybacz ale ja jakoś nie potrafie sobie zaplanować że zaczynam od jutra słuchać np Eletkro nie majac z ta muzyka wczesniej styczności ... To albo sie podoba i sie slucha albo nie ;>

_________________
Obrazek


18 lip 2007 18:48:42
Zobacz profil
Post 
mako napisał(a):
|D]arker_Than_Black napisał(a):
Miałem słuchać Trash Metalu, ale zdecydowałem, że jednak nie... Gdybym nie zetknął się z Metalem Progresywnym, pewnie zacząłbym słuchać TM...


Hmm... od kiedy to planujemy czego bedziemy słuchać ? wybacz ale ja jakoś nie potrafie sobie zaplanować że zaczynam od jutra słuchać np Eletkro nie majac z ta muzyka wczesniej styczności ... To albo sie podoba i sie slucha albo nie ;>


właśnie :)


18 lip 2007 18:50:24
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
|D]arker_Than_Black napisał(a):
Black Metal, to inaczej Trash Metal? Jest jakaś konkretna różnica, czy to synonimy?


o kurde :] Odpal sobie Slayera a potem powiedzmy Nargarotha - Black Metal ist Krieg, albo legendarnego Venoma - Black Metal roznica jest ogromna :) 2 przeciwległe bieguny :]

Trashu nie lubie, fuj.

fylgja napisał(a):
jeśli już to death ;] co do niego to jest to muzyka bardziej techniczna i potrzeba do niej sporych umiejętności, od blacku różni się też wokalem (w death metalu tzw growling a w blacku ten wokal jest taki jakby to powiedzieć - wrzaskliwy:P )


Death ? Dla mnie to jeden bezmyslny łomot, a growling nie ma nic do spiewu... Blackowy wokal jest o wiele lepszy i ma sertki barw, piski, wrzaski, krzyki... do dzis chodza mi ciarki po plecach przy Emperor - I Am the Black Wizards, poooezja !!!. No i perkusja w Blacku - Hellhammer i wszystko jasne :] Black jest dla mnie bardziej klimatyczny... Bathory, Burzum, Nargaroth, Wojnar, Graveland - to jest klimat, a nie bezmyslne łojenie "na szybko" wyuczonych riffow + rzyg (growlu spiewem nie nazwe, bo to buczenie) :]

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


18 lip 2007 19:40:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:24:08
Posty: 211
Lokalizacja: Land Of No Return
Post 
mako napisał(a):
|D]arker_Than_Black napisał(a):
Miałem słuchać Trash Metalu, ale zdecydowałem, że jednak nie... Gdybym nie zetknął się z Metalem Progresywnym, pewnie zacząłbym słuchać TM...


Hmm... od kiedy to planujemy czego bedziemy słuchać ? wybacz ale ja jakoś nie potrafie sobie zaplanować że zaczynam od jutra słuchać np Eletkro nie majac z ta muzyka wczesniej styczności ... To albo sie podoba i sie slucha albo nie ;>


Ehh.. źle to sformułowałem - chciałem spróbować, czy mi podejdzie :) Nie chodzi o żadne planowanie :P
Wiadomo, że nie słucham muzyki, bo muszę :P

_________________
Obrazek


18 lip 2007 20:09:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
:P no to sprobować chyba kazdemu wolno ? :D to jest raczej otwarty zwiazek i pozwala na inne gatunki :D bynajmniej u mnie zaden z gatunkow sie nie skarzy :D

_________________
Obrazek


18 lip 2007 20:28:25
Zobacz profil
Post 
Fjuczers napisał(a):
|D]arker_Than_Black napisał(a):
Black Metal, to inaczej Trash Metal? Jest jakaś konkretna różnica, czy to synonimy?


o kurde :] Odpal sobie Slayera a potem powiedzmy Nargarotha - Black Metal ist Krieg, albo legendarnego Venoma - Black Metal roznica jest ogromna :) 2 przeciwległe bieguny :]

Trashu nie lubie, fuj. - co kto lubi

fylgja napisał(a):
jeśli już to death ;] co do niego to jest to muzyka bardziej techniczna i potrzeba do niej sporych umiejętności, od blacku różni się też wokalem (w death metalu tzw growling a w blacku ten wokal jest taki jakby to powiedzieć - wrzaskliwy:P )


Death ? Dla mnie to jeden bezmyslny łomot, a growling nie ma nic do spiewu... Blackowy wokal jest o wiele lepszy i ma sertki barw, piski, wrzaski, krzyki... do dzis chodza mi ciarki po plecach przy Emperor - I Am the Black Wizards, poooezja !!!. No i perkusja w Blacku - Hellhammer i wszystko jasne :] Black jest dla mnie bardziej klimatyczny... Bathory, Burzum, Nargaroth, Wojnar, Graveland - to jest klimat, a nie bezmyslne łojenie "na szybko" wyuczonych riffow + rzyg (growlu spiewem nie nazwe, bo to buczenie) :]


grasz na gitarze i próbowałeś?


18 lip 2007 21:05:26
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
Nightwish to jaki gatunek metalu?? Bo sie juz troche pogubiłem

_________________
http://toolsweb.pl/


18 lip 2007 21:08:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
fylgja napisał(a):
grasz na gitarze i próbowałeś?


kiedys costam, ale Death jest wg mnie lata swietlne w kompozycjach za Blackiem - no i nie wiem dlaczego o to pytasz ? Co tu maja moje umiejetnosci do mojej opini ?

madmax napisał(a):
Nightwish to jaki gatunek metalu?? Bo sie juz troche pogubiłem


no w sumie to power, ale z babskim vocalem, taki bardziej... hmm... no wyje Tarja :) Operowym bym tego nie nazwal, ale zblizonym :]

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


18 lip 2007 21:10:01
Zobacz profil
Post 
a to mają że pochopnie osądzasz, że to tylko niby kilka wyuczonych na szyblo riffów jak byś był nie wiem jakim znawcą


18 lip 2007 21:45:32
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Oooooo Nightwish - spoko zespół :D Podobają mi się niektóre ich kawałki :)


18 lip 2007 21:49:29
Zobacz profil WWW
Post 
nie słucham tego, ale czy oni przypadkiem nowej laski na wokalu nie mają??


18 lip 2007 21:54:50
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
ja tez nic o tym nie wiem ale jezeli to prawda to trudna bedzie im tamta zastąpić

_________________
http://toolsweb.pl/


18 lip 2007 22:00:12
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: