Teraz jest 29 mar 2024 12:36:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Kobo Forma 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kobo Forma
tomaszek71,
Ja mogę tylko porównać InkPada 3 dp Kindli. Dwa mam "na stanie" a kolega ma PW2 i PW3.
Ogólnie:
- jakość wykonania 5 do 4 dla Kindla.
- czcionki 5 do 2 dla Kindla. Po zmianie czcionki 5/5
- słownik (jakość i łatwość używania) 5 do 3 dla Kindla
- funkcjonalność 5 do 3 dla Pocketbooka po zainstalowaniu CR na Pocketbooku - 5 do 1
- ekranu nie porównuję
- niestety brak obsługi katalogów i wieczny problem z okładkami w książkach - dla mnie dyskwalifikuje Kindla :(

Co do mnogości "innych" programów na Pocketbookach to zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

TO JEZD CZYTNIK. TO MA CZYTAĆ E-BOOKI... I TYLE!!!!,

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


06 gru 2020 22:04:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Kobo Forma
Wszystko ok tylko po jaką cholerę mam instalować CR na Pocketbooku żeby zyskał hmmm funkcjonalność??? Przy cenie Inkpada to ma mi dać producent. Dlatego też napisałem że osoby odpowiedzialne za soft WON z pracy.


06 gru 2020 23:12:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kobo Forma
tomaszek71 napisał(a):
Wszystko ok tylko po jaką cholerę mam instalować CR na Pocketbooku żeby zyskał hmmm funkcjonalność???


Dla mnie nawet po doinstalowaniu czcionek innych producentów, bez ich pogrubienia są jakieś takie "wyblakłe". CR to załatwia.

tomaszek71 napisał(a):
Przy cenie Inkpada to ma mi dać producent.


Dokładnie tak samo myślę. Niestety producent bawi się z: sudoku, szachami, mp3 itp. zamiast zoptymalizować soft i dopracować czcionki.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


06 gru 2020 23:24:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 cze 2016 20:46:37
Posty: 13
eCzytnik: Kobo Forma, Kobo Aura HD, Kindle PW
Post Re: Kobo Forma
tomaszek71 napisał(a):
Wszystko ok tylko po jaką cholerę mam instalować CR na Pocketbooku żeby zyskał hmmm funkcjonalność??? Przy cenie Inkpada to ma mi dać producent. Dlatego też napisałem że osoby odpowiedzialne za soft WON z pracy.


Całkowicie się zgadzam z "przedpiscą". Owszem, jestem geekiem, lubię gadżety, lubię w nich grzebać. Ale są pewne granice. Czytnik ma być funkcjonalny od początku do końca (jak kupuję książkę papierową to nie myślę, żeby ją przepisać, żeby byłą bardziej czytelna itp.). Dlatego Kobo dla mnie to ekstraklasa. Na żadnym z tych czytników się nie zawiodłem. Pierwszym był Aura HD, kupiony łaaaadnych parę lat temu. Mimo iż gruby i wielki (przez ekran - to akurat zaleta a nie wada) - to właśnie jego chciałem używać, rodzinie oddając Paperwhite. Ostatnio postanowiłem kupić Formę - i też jestem super zadowolony. Tak powinny wyglądać i działać nowoczesne urządzenia do czytania książek.

Owszem, do wszystkiego można się przyczepić - każdy z nas jest inny i każdy zwraca na co innego uwagę. Ja jednak patrzę też pod kątem tego, na jakim systemie czytnik działa i jakie z tego powodu są konsekwencje. Dlatego, jako człowiek mający zawodowo trochę wspólnego z systemem Android, staram się unikać czytników bazujących na nim. To trochę tak jak z tanimi tabletami marketowymi. Co z tego, że mają najnowszego Androida skoro procesor firmy mediatek czy innych "wiodących chińskich producentów" to jest największa ich bolączka. To stąd utarło się, że Android nie nadaje się do tabletów. W czytnikach oczywiście nie mamy mediateków (alleluja!!!), ale Android na nich nie będzie działał jak należy - nie ma takiej możliwości.

Na koniec dodam, że rozwijając "stajnię" czytników dokupiłem jeszcze starszej córce pod choinkę Kobo Libra - to taka pomniejszona wersja Formy więc opinię o nim mam identyczną jak o Formie - poezja i ekstraklasa. A "winę" za to ponosi Amazon (na którym kupiłem zarówno Formę jak i Librę) bo nie chcieli Oasis wysłać do Polski - za co jestem im dozgonnie wdzięczny.

_________________
hrabia
Kobo Forma, Aura HD, Libra H2O, Kindle Paperwhite


15 gru 2020 12:14:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Kobo Forma
Dla mnie Kobo to ekstraklasa.
Miałem Aurę HD, teraz KA1. Zastanawiam się nad zakupem Formym, ale Onyx Boox Note 3. Wiem, że to inne funkcjonalnie sprzęty, ale po moich przejściach z moedelm M92 od Booxa chyba jedna pozostanę wierny Kobo...


15 gru 2020 12:21:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kobo Forma
Niestety nigdy nie "macałem" żadnego Kobo. Opieram się tylko na opiniach innych użytkowników ale nie powiem, chętnie bym taką Formę czy Librę potestował z tydzień lub dwa. Kto wie, może następny czytnik byłby od Kobo? Na razie jednak jestem "wierny" PocketBookowi z jego zaletami i wadami. Znam go i wiem co mogę się po nim spodziewać. Szkoda, że Kobo nie ma żadnego wsparcia w Polsce :(

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


16 gru 2020 1:51:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Kobo Forma
konrad white napisał(a):
Dla mnie Kobo to ekstraklasa.
Miałem Aurę HD, teraz KA1. Zastanawiam się nad zakupem Formy, ale Onyx Boox Note 3. Wiem, że to inne funkcjonalnie sprzęty, ale po moich przejściach z moedelm M92 od Booxa chyba jedna pozostanę wierny Kobo...

Forma jest teraz w promocji: https://www.fnac.com/Liseuse-numerique- ... earchpos=5

ale...... może warto chwilę się wstrzymać - chodzą słuchy, że w przyszłym roku Kobo Forma doczeka się nastepcy.
https://goodereader.com/blog/electronic ... es-in-2021
mam nadzieję że zaproponują coś ciekawego, co uzasadniałoby przesiadkę z KA1.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


23 gru 2020 22:04:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 cze 2016 20:46:37
Posty: 13
eCzytnik: Kobo Forma, Kobo Aura HD, Kindle PW
Post Re: Kobo Forma
crom napisał(a):
ale...... może warto chwilę się wstrzymać - chodzą słuchy, że w przyszłym roku Kobo Forma doczeka się nastepcy.


W razie czego będę miał powód, żeby wymienić leciwą Aurę HD na coś nowszego. Nowy firmware wyraźnie wyciska z niej ostatnie poty a downgrade'ować mi się nie chce. Najmłodsza córka na pewno się ucieszy, jak dostanie po mnie Formę (bo to ona aktualnie używa Aury HD). :-)

_________________
hrabia
Kobo Forma, Aura HD, Libra H2O, Kindle Paperwhite


25 gru 2020 22:07:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Kobo Forma
Cytuj:

Dla mnie nawet po doinstalowaniu czcionek innych producentów, bez ich pogrubienia są jakieś takie "wyblakłe". CR to załatwia.



No właśnie. Też mam wrażenie, że jakieś mało czarne te czcionki....więc może też to CR zainstaluję. Tylko, co to jest "CR"???

Co do Kobo - mam Aurę H2O - dla mnie jakość ekranu absolutnie nie do pobicia.
Mam też Pocketbooki: Inkpada 3, 2, Touch HD 1, Touch HD2, Touch HD3, Aqua, Onyxa Angel Glow. I Kobo wygrywa...tylko regulacji temperatury brakuje.

Jeśli jesteś z Krakowa, możemy się kiedyś spotkać i mogę zademonstrować Kobo. Rozważam zakup Formy, ale Aurę H2O i tak zostawię - idealna na wyjazdy :)
Nie za duża, idealnie mieści mi się w bocznej kieszeni a jednak większa niż 6". Wodoszczelność - idealna w wannie, na plaży, jacuzzi.

t3d: poprawiłem cytowanie


10 lut 2021 21:43:17
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kobo Forma
CR to CoolReader. Alternatywny program do otwierania ebooków.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 lut 2021 21:44:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Kobo Forma
Dzięki za poprawienie cytowania :)
Faktycznie, jakieś zaćmienie miałem - przecież nawet używam Cool Readera w telefonie... :)
Zainstalowałem, ale coś chyba poszło nie tak...
Czcionki faktycznie lepiej wyglądają. Ale w CR nie działa mi wyłączanie dotyku przez podwójne naciśnięcie prawego klawisza. A było to dla mnie ważne przy codziennym czytaniu do poduszki, bo z powodu cienkiej ramki trzymam wtedy częściowo za ekran...
Przestały też działać inne programy, w których miałem już zaczęte kilka książek i kiedy otwieram je w CR, oczywiście nie pamięta miejsca, gdzie skończyłem.
Co więcej, nie wiem czy jakoś się w ogóle da zaznaczyć fragment tekstu w CR i zakreślić / podkreślić. Jakoś mi to nie wychodzi, a używałem często...
Czyli chyba zrobiłem sobie kuku.


12 lut 2021 1:15:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kobo Forma
michalt001 napisał(a):
...Jeśli jesteś z Krakowa, możemy się kiedyś spotkać i mogę zademonstrować Kobo...

Niestety z Lublina ale dzięki za propozycję :D
michalt001 napisał(a):
...Ale w CR nie działa mi wyłączanie dotyku przez podwójne naciśnięcie prawego klawisza. A było to dla mnie ważne przy codziennym czytaniu do poduszki, bo z powodu cienkiej ramki trzymam wtedy częściowo za ekran...

W CR na PB Inkapad 3 włączenie i wyłączenie dotyku można sobie ustawić w następujący sposób:
- W CR: IKONA ZĘBATKI-->USTAWIENIA STEROWANIA --> USTAWIENIA DOTYKU oraz USTAWIENIA DŁUGIEGO DOTYKU)--> do skrajnych strefy dotyku ustawiasz opcje BRAK DZIAŁANIA.
To załatwia sprawę dotyku przy bocznych ramkach.
michalt001 napisał(a):
...przestały też działać inne programy, w których miałem już zaczęte kilka książek i kiedy otwieram je w CR, oczywiście nie pamięta miejsca, gdzie skończyłem. ...

Aby móc czytać książki w różnych programach trzeba inaczej ustawić sobie opcje odczytu plików w extension.cfg. Musisz dodać obsługę danego programu do danego rodzaju pliku wtedy po dłuższym przytrzymaniu nazwy pliku (w katalogu gdzie zapisana jest książka a nie na ekranie głównym) masz możliwość otworzenia danego pliku w programach (zdefiniowanych w extension.cfg).
Co do pamiętania miejsca czytania w CR z innych programów to tak się nie da. Jeżeli np. otworzysz sobie dany plik tekstowy na komputerze w word-ie a później np w notatniku to też żaden program nie zapamięta gdzie byłeś. Po prostu oba ze sobą nie współpracują. Potrafią tylko odczytać dany plik. Tak samo jest w czytniku.
michalt001 napisał(a):
...Co więcej, nie wiem czy jakoś się w ogóle da zaznaczyć fragment tekstu w CR i zakreślić / podkreślić. Jakoś mi to nie wychodzi, a używałem często...

Tu nie pomogę. Nie mam potrzeby używania takiej funkcji ale w opcjach CR-a jest zaznaczanie cytatów. Może to Ci coś pomoże?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


12 lut 2021 22:11:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Kobo Forma
Dziękuję :)
Genialnie proste z tym brakiem działania, cholera logiczne a nie pomyślałem o tym :) To mi załatwia główny problem, dzięki :)

Co do otwierania innymi programami, to nie do końca wiem, co dalej. Dodać obsługę danego programu, ale jak?

Mnie po dłuższym przytrzymaniu wyświetla się menu, czym otworzyć, ale jak próbuję czymkolwiek innym od CR, to nic się nie dzieje. Tylko CR otwiera....

Jeśli chodzi o zaznaczanie cytatów - znalazłem to w CR, ale jak próbuje użyć, to albo się wiesza albo wyskakują dziwne ikonki których wciskanie na moje oko nic nie zmienia....

Zaznaczanie jest fajne, jak się znajdzie fragment, gdzie np. wymieniają jakieś dane liczbowe czy coś takiego na co się chce potem powołać a nie koniecznie dokładnie zapada w pamięć.


12 mar 2021 21:50:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kobo Forma
michalt001 napisał(a):
... Co do otwierania innymi programami, to nie do końca wiem, co dalej. Dodać obsługę danego programu, ale jak?

Aby dodać obsługę innych programów dla danego rodzaju pliku (epub, mobi itp.) należy dopisać obsługę tych programów w pliku extension.cfg

michalt001 napisał(a):
... Mnie po dłuższym przytrzymaniu wyświetla się menu, czym otworzyć, ale jak próbuję czymkolwiek innym od CR, to nic się nie dzieje. Tylko CR otwiera....

Znowu się kłania plik extension.cfg. Dosyć dobrze opisał to kolega cyfranek. Poszukaj jego postów dotyczących CR dla Pocketbooka.

michalt001 napisał(a):
... Jeśli chodzi o zaznaczanie cytatów - znalazłem to w CR, ale jak próbuje użyć, to albo się wiesza albo wyskakują dziwne ikonki których wciskanie na moje oko nic nie zmienia....
Zaznaczanie jest fajne, jak się znajdzie fragment, gdzie np. wymieniają jakieś dane liczbowe czy coś takiego na co się chce potem powołać a nie koniecznie dokładnie zapada w pamięć.

Tu nie pomogę. Nie używam tych funkcji więc się nimi nie interesowałem.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


12 mar 2021 22:47:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Kobo Forma
Dziękuję :)


14 mar 2021 16:49:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: