Teraz jest 28 mar 2024 14:03:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
To już kwestia gustu i wzroku. Moi znajomi mówią że nic nie ma a ja z uporem maniaka ustawiam czy na Inkpadzie czy Aurze One odświeżanie co stronę bo jak dam co 3 to farfocle widzę :) Zaznaczam że jest to odruch obronny organizmu. Moja żona pracuje w bibliotece szkoły muzycznej i jak widzi nuty upierdzielone "uwagami" pisanymi ołówkiem to wstępuje w nią demon. Wtedy wszyscy spierdzielamy ze strefy rażenia.


09 gru 2018 13:54:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2017 19:38:02
Posty: 21
eCzytnik: PB 631 THD2; PB IP3
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Cześć!
Mam pytanie: czy stosując CoolReader (w/g brucelee) synchronizacja Pcketbook Cloud miedzy czytników Pocketbook (na przykład między IP3 i TL4) działa?
Podziękowania z góry:
totasenior


10 gru 2018 6:52:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2018 11:31:55
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook InkPad 3
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Witam serdecznie wszystkich :)

Mam takie pytanie, nie mam na moim InkPadzie 3 Legimi a podobno powinienem mieć. Nie żebym tego potrzebował w sumie ale lepsze to niż ten sklep który jest domyślnie. Doczytałem że trzeba niby zarejestrować czytnik ale co i gdzie to już niezbyt. Prosiłbym o jakieś namiary.

Co do samego czytnika to po czterech miesiącach jestem zadowolony w stu procentach. Nawet do czcionek nie mam nic.

Pozdrawiam :)


22 gru 2018 12:21:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Tombula77 napisał(a):
Doczytałem że trzeba niby zarejestrować czytnik ale co i gdzie to już niezbyt. Prosiłbym o jakieś namiary.


Numer seryjny trzeba podać albo do wsparcia PB (przez formularz na oficjalnej stronie) , albo do Legimi (najszybciej, przez ich profil na FB).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


23 gru 2018 8:42:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2018 11:31:55
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook InkPad 3
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Cyfranek napisał(a):
Numer seryjny trzeba podać albo do wsparcia PB (przez formularz na oficjalnej stronie) , albo do Legimi (najszybciej, przez ich profil na FB).


Dzięki wielkie.


23 gru 2018 17:35:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2018 20:44:51
Posty: 5
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
tomaszek71 napisał(a):
Bpbiszkopt jak sytuacja na froncie? Czy masz już jakieś wnioski? Kurde do swojego Inkpada wkładałem kartę 16 gb i nie ma problemu. Czy włączony czy przy wyłączonym widzi kartę tak jak ma być.


Sorki ale nie dolatują do mnie powiadomienia....
Toshiba jest widoczna ok i na tym pozostałem chwilowo.


11 sty 2019 9:43:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2014 17:34:26
Posty: 22
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Warto się przesiadać z Paperwhite III? Jak wypadają w porównaniu? Kusi mnie głównie większy ekran.


22 sty 2019 2:28:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Zależy co można rozumieć poprzez warto. Na inkpadzie książki wyglądają jak wersja papierowa. Jak dla mnie na paperwhite za bardzo rozstrzela tekstem. Bateria to bardzo mocna strona inkpada. Przyciski do zmiany strony są ale położenie jak dla mnie mocno dyskusyjne - w inkpadzie 2 były lepiej umieszczone, bardziej naturalnie. Zmiana barwy światła rewelacja. Rozmiar przy wielkości ekranu bardzo dobry ale do kieszeni się nie zmieści :) Slot na kartę też na plus. Czcionki ... i tutaj cholernie duży minus. Można dodać swoje ale wyglądają jak wyglądają. W tym przypadku i Amazon i Kobo wygrywają. Po czytaniu na Inkpadzie czy Kobo One nie wróciłem do paperwhite. Jeśli cena jest dla Ciebie akceptowalna to bierz ale rozważ też Kobo One ale tutaj nie będzie gwarancji.


22 sty 2019 12:45:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Pozostaje mi podpisać się pod tym, co napisał tomaszek71. PocketBook InkPad 3 to bardo udany czytnik. Jedno ale do Kobo... Zakup Kobo One, niekoniecznie musi wiązać się z brakiem gwarancji. Przecież kupując czytnik w jakimś unijnym sklepie (poza PL) jej nie tracimy. Realizacja może być trudniejsza niż np. PocketBooka, ale jednak jest. Przy okazji Kobo One (też śliczny sprzęt) jeszcze bym dodał, że brak bezprzewodowej wysyłki własnych e-booków mi trochę przeszkadza (w stosunku do Kindle i Kobo). Warto o tym pamiętać decydując się na Kobo.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


22 sty 2019 17:03:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Viertel napisał(a):
Warto się przesiadać z Paperwhite III? Kusi mnie głównie większy ekran.

sam sobie odpowiedziałeś :) 8" oferuje aż o 41% więcej przestrzeni niż 6", duuuuużo więcej widać.
Regulacja barwy światła - też super sprawa, szczególnie nocą, chyba poza kindle wszyscy inni producenci już to wprowadzili.

Kwestia wyboru samej marki to już kwestia indywidualna, Inkpad odrobinę tańszy ale z tego co się tu czyta trochę niedopracowany, Kobo One o stówę droższy ale chyba nieco bardziej doszlifowany. Coraz mocniejszą konkurencję stanowią też chińskie marki - Likebook, Onyx, oparte na androidzie.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


04 mar 2019 17:12:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2019 12:55:13
Posty: 4
eCzytnik: Inkpad 3
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Akurat uzywam od paru miesiecy INKPAD 3 i w porownaniu do KOBO Aura HD nie mam zadnych zastrzezen.
Mile zdziwiony jestem jakoscia wykonania i predkoscia dzialania,a sprzet ma przeciez wiecej DPI niz Aura HD ktora mialem.
Zywtonosc baterii porownywalna, software rowniez, a cena atrakcyjna (zakupilem w empik wersja czarna za 909 zł i skasowałem jeszcze jakis minimalny cashback; ceny w empik sa wahliwe nawet byl ostatnio po 899 zł).
Ogólnie na plus, osobiscie uwazam ze lepszy jakosciowo od inkbook...a porownywalny do Kindle czy Kobo.
2 lata gwarancji, dobre wsparcie.

Jedynie czego mi brakuje to Audio po Bluetooth (jest audio po kablu).

_________________
Sony Prs-505 -> Kindle Keyboard (2 gen.) -> Kobo Aura HD -> Pocketbook Inkpad 3


05 mar 2019 14:05:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2019 15:20:20
Posty: 16
eCzytnik: PocketBook InkPad 3
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Ja po 2 tygodniach z nowym czytnikiem jestem całkiem zadowolony. Do tej pory kupiłem z 5 Kindle rodzince i na końcu sobie PW3. Ale bolał mały ekran bo czasami muszę czytać coś technicznego. Myślę nadal o iPad mini (rozmiar ekranu jak IP3) albo większym 9.7 - ale ten już jest dużym i nieporęcznym urządzeniem ale póki co testuję IP3 i PDF może nie są idealne ale może jednak mi to wystarczy. Natomiast czytanie książek też bardzo zyskało i chyba to jest idealny rozmiar dla czytnika.
Myślę o wypróbowaniu Legimi i wygląda na to że mój stary Kindle który oddałem Mamie też zostanie wymieniony na jesieni na PocketBooka (pewnie Touch Lux 4) bo Legimi wyjdzie taniej niż kupowanie ebooków sobie i mojej Mamie. Bardzo liczę na dynamiczny rozwój oprogramowania bo na Kindle wieje nudą...

Teraz plusy i minusy urządzenia jak dla mnie:
+ idealny jak dla mnie ekran (ale muszę porównać jeszcze z Kindlem ekran w ekran bo refleksy mogą być nieco większe)
+ barwa podświetlenia!
+ przyciski fizyczne (są jakie są ale są)
+ spore możliwości które mam nadzieję będą rozwijane oprogramowaniem
+ Legimi (do sprawdzenia jeszcze)
+ mimo wszystko przeglądarka WWW - uczę się angielskiego z programem Anki i można w ten sposób korzystać teraz na czytniku! Inne zastosowania nie do użytku niestety ze względu na wolne działanie na tego typu ekranie....
+ czytnik jest naprawdę lekki!

- słabo ze słownikiem na szczęście miałem pliki ze słownika z laptopa który przerobiłem, trochę szkoda mojego wielkiego słownika angielsko-polskiego z Kindle (przez wszystkie lata kupiłem już ze 4 słowniki - Win,mac, iphone,kindle...)
- tłumaczenia w okienku słownika mają zbyt dużą czcionkę - chyba to jest na innych czytnikach naprawione w najnowszym sofcie
- sporo okładek nie wyświetla się na na całą stronę
- brak powiększania ilustracji na stronie - duży minus przy literaturze technicznej! :/
- nie ma okładki czytanej książki w trybie uśpienia i nie ma takiej opcji (co dziwne - bo opcje niby sugerują takie coś ale nie jest to uśpienie przez okładkę czytnika)
- kontrowersyjny design urządzenia - zwłaszcza okropny włącznik - powinien być jak w Kindle z malutką diodą obok!
- przyciski do stron powinny być lepiej wyczuwalne dotykiem - jak czytam przy zgaszonym świetle jest słabo - może się przyzwyczaję. Ogólnie jestem niemal pewien że na boku sprawdziły by się lepiej. I chyba w każdej recenzji są narzekania na te przyciski - więc to można spokojnie uznać za największą wadę tego czytnika
- wrzucenie w większości zbędnych fontów i brak możliwości ich wyrzucenia (?)
- czasami dziwnie wolne otwieranie książek - a przecież sprzęt jak na czytnik jest bardzo mocny
- nigdy mi to nie przeszkadzało w Kindlu ale tutaj ekran jest chyba mocniej zagłębiony w obudowę i np zaznaczanie słowa w pierwszej linijce to trochę wyzwanie
- właśnie - zaznaczanie. Nie pamiętam jak to działało w Kindle ale tutaj przytrzymuję palec i w sumie nie wiem czy już mogę go puścić czy jeszcze potrzymać żeby włączyć odpowiedni tryb. Nie ma żadnej informacji zwrotnej. Możliwe że w Kindle po np sekundzie przytrzymania pokazuje się słownik itd. Tutaj pokazuje się dopiero po podniesieniu palca
- w trybie PDF przy małych czcionkach antyaliasing powoduje że literki nie dość że są małe to jeszcze szare i przez to jeszcze bardziej nieczytelne...
Wady ale nie do końca - w końcu nie muszę używać:
- niby można słuchać audiobooków ale jak pomyślę że mam podłączać coś kablem i przelotkami... wolałbym wbudowany głośniczek jak w smartfonie, ewentualnie BT. Póki co zostaje przy Audiotece na telefonie :) Dla mnie zupełnie zbędna funkcja
- aplikacja RSS która jest i w sumie tyle - bardzo mała funkcjonalność
- Goodreads - zdecydowanie wolałbym naszą rodzimą lubimyczytać bo jednak zdecydowana większość moich książek jest po polsku i nie wiem czy serwis ma sens w tym wypadku

W ogóle jest jakaś strona kontaktu z twórcami żeby im zgłaszać problemy i pomysły? Wiem że jest SDK i jak ktoś potrafi mógłby coś pisać. W teorii raj dla programistów - nie to co zamknięty Amazon


17 mar 2019 17:11:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Zenek73 napisał(a):
- słabo ze słownikiem na szczęście miałem pliki ze słownika z laptopa który przerobiłem

Możliwe, ze ten jest dobry (sądząc z opisu), ale nie próbowałem: https://bookland.com/pol/dictionaries/124

Zenek73 napisał(a):
- tłumaczenia w okienku słownika mają zbyt dużą czcionkę - chyba to jest na innych czytnikach naprawione w najnowszym sofcie

Tak, to w firmware 5.20 jest to poprawione. Można "szczypaniem" regulować wielkość tekstu w okienkach tłumaczeń. Sądzę, że trafi też do kolejnych modeli.

Zenek73 napisał(a):
- Goodreads - zdecydowanie wolałbym naszą rodzimą lubimyczytać bo jednak zdecydowana większość moich książek jest po polsku i nie wiem czy serwis ma sens w tym wypadku

Goodreads to na Kindle (serwis kupiony przez Amazon). W PocketBooku jest Readrate, ale nie wiem, czy ktoś w PL z tego serwisu korzysta.

Zenek73 napisał(a):
W ogóle jest jakaś strona kontaktu z twórcami żeby im zgłaszać problemy i pomysły? Wiem że jest SDK i jak ktoś potrafi mógłby coś pisać. W teorii raj dla programistów - nie to co zamknięty Amazon

Możesz napisać po polsku przez formularz na stronie wsparcia (https://www.pocketbook-int.com/pl/suppo ... k-inkpad-3). Choć to raczej kontakt do rozwiązywania problemów niż zgłaszania pomysłów, ale warto spróbować. Całkiem możliwe, że przekażą dalej.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


17 mar 2019 18:28:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2019 15:20:20
Posty: 16
eCzytnik: PocketBook InkPad 3
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Jak naprawić stronę startową w przeglądarce która ładuje się za każdym razem na nieistniejącą strone start.obreey.com (jest tak od zakupu) po czym następuje przekierowanie na google.com.?


20 mar 2019 10:39:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Inkpad 3 - Pierwsze wrażenia
Nie bardzo jest co "naprawiać", bo przeglądarka tak ma startować. W sensie tak jest ustawiona. Prawdopodobnie możesz wpisać jakiś adres w plik bookstore.cfg (katalog system). Nie próbowałem, ale wygląda obiecująco.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


20 mar 2019 22:45:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 206 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron