Teraz jest 28 mar 2024 12:00:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Graham Masterton 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2008 22:34:31
Posty: 21
Post 
Czytalam Mastertona jako nastolatka, z tamtych lat dobrze wspominam "Manitou", "Tengu". Zrobily na mnie duze wrazenie, pozniej byli "Wojownicy nocy" oraz "Diabelski kandydat". Ta ostatnia juz mniej mi sie podobala. Masterton wciaga.


14 gru 2008 14:03:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2008 23:56:57
Posty: 20
Post 
Czytałam niewiele z jego książek: "Manitou", "Zemstę Manitou", "Czarnego anioła".
Największe wrażenie jak dotychczas zrobił na mnie "Wyklęty" (z wątkiem czarownic z Salem, zgrabnie wplecionym w fabułę książki).
Muszę przyznać, że Masterton potrafi mnie przestraszyć.


21 gru 2008 21:33:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 kwi 2008 22:48:25
Posty: 19
Post 
Oj naczytalo sie tego naczytalo, ponad 20 pozycji przeczytalem i powiem ze pisarz calkowicie przypadl mi do gustu (choc po czasie zauwaznalna wtornosc akcji w poszczegolnych ksiazkach).

Moja "pierwsza" bylo uciec przed koszmarem, po przeczytaniu ktorej nie moglem sie otrzasnac z "akcji" jakie opisuje Masterton, pozniej po skonsumowaniu innych przyzwyczailem sie do zaskakujacych momentow, ktore przestawaly po troszku byc juz takie zaskakujace, niemniej dalej ciekawe (ehh ten Dzinn :) ). Pisarzowi trafilo sie tez kilka slabszych pozycji min Demony normandii, po ktorych spodziewalem sie czegos konkretnego, a zawiodlem sie znacznie. Generalnie przestraszyc sie nie przestraszylem ani razu, ale dreszczyk emocji pojawil sie kilkukrotnie. Obowiazkowe pozycje wg mnie to: Dzinn, Uciec przed koszmarem, zwierciadlo piekiel, Manitou, Podpalacze ludzi, reszte mozna rekreacyjnie od czasu do czasu


23 gru 2008 2:41:49
Zobacz profil
Post 
mi się strasznie podobała ksiązka Anioła ciemniści czy coś koło tego nie pamiętam bo dawno temu to czytałam. ogóle jego książki są całkiem ciekawe
fajna była też ta w której była leg ęda o Zielonym janku


23 gru 2008 20:13:20
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2009 7:47:26
Posty: 15
Post 
Jako odskocznia od rzeczywistości bardzo dobrze działa, miło wspominam pierwsze przeczytane książki jego autorstwa. "Dżinn" połknęłam jednego dnia, "Wojownicy nocy"- szczególnie pierwsze części- wessali mnie w swój świat. Najbardziej podoba mi się mieszanina strachu seksualności w jego książkach;] A drużyny? Może chce nam pokazać że razem można więcej? Osobiście wkurzają mnie bohaterzy samotnie stawiający czoło bandzie wampirów, którzy na dodatek wychodzą z tego cało:P
Czytał ktoś jego poradniki ars amandi? polecam

_________________
deamon


05 sty 2009 6:54:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2012 22:57:50
Posty: 1
Post Re: Graham Masterton
witam chciałbym się dowiedzieć czy któryś z pisarzy z gatunku grozy pisze podobnie do mastertona ,gdyż w mojej bibliotece przeczytałem wszytko co jest dostępne, chodzi mi głownie o różnego rodzaju uwikłania z siłami nad przyrodzonymi (duchy,demony,mroczne siły,itp.).


22 maja 2012 23:05:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2016 21:43:54
Posty: 6
Post Re: Graham Masterton
Na wstępie cześć wszystkim, bo to mój pierwszy post na forum ;)

Dawniej szalałam za Mastertonem i moimi ulubionymi książkami jego autorstwa był "Bazyliszek" i "Trans śmierci". Z czasem jednak wyrosłam z horrorów i to nie tylko w postaci książek, ale także filmów. Jeszcze w ostatnich latach kupiłam kilka jego książek, ale na razie leżą na półce i zbierają kurz, jednak na pewno 2 wspomniane mogę wszystkim polecić. W szczególności "Trans śmierci" czytałam z ciarkami na ciele i musiałam tylko lekko przymknąć oko na szczegółowy opis tego, co działo się z rodziną głównego bohatera na samym początku. Z kolei "Wojowników Nocy" czytało się dość przyjemnie.


26 paź 2016 21:54:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2017 17:22:01
Posty: 3
eCzytnik: na e-czytniku
Post Re: Graham Masterton
Czytałam sporo książek Mastertona i kilka z nich posiadam u siebie. Lubię czytać jego książki, ale w dużym odstępie czasu. Większość z nich bowiem jest oparta na tym samym schemacie i wszystkie są do siebie podobne. Dlatego szybko się nudzą. Ta, która zrobiła na mnie największe wrażenie to "Wizerunek zła" głównie dlatego, że to był mój pierwszy horror jaki przeczytałam i faktycznie mnie przeraziła.


20 sty 2017 11:56:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2016 21:43:54
Posty: 6
Post Re: Graham Masterton
Mam ją, ale na razie czeka na półce. W kolejce mam akurat kilka popularnonaukowych ;-) ale mam już też postanowienie, aby wrócić do kilku pozycji Mastertona.


20 sty 2017 12:40:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2017 23:48:30
Posty: 1
Post Re: Graham Masterton
Jakie horrory Mastertona polecacie? Chętnie przeczytałbym coś ciekawego. Widziałem na https://www.digitalo.pl/wiadomosc/ksiazka-horror-polecane-i-bestsellery-jaka-wybrac/5506/ że jest jednym z najbardziej popularnych twórców i zaciekawił mnie ten temat. Z góry dziękuję za polecenie którejś z jego książek :)


26 wrz 2017 0:01:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron