Teraz jest 28 mar 2024 14:52:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux 3? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
dejmieno napisał(a):
Panowie, mam jeszcze jedno pytanie do was które mnie nurtuje.
O ile się nie mylę to epub jest standardem dla ebooków a mobi to konkretna implementacja tego standardu stworzona przez Amazona. W związku z tym spotkałem się z wieloma opiniami, że Kindle ze swoimi mobi jest lepszy niż reszta czytników z epub, ponieważ te implementacje są zależne od czytników (w sumie ma to sens, jeden stały format), ale w opisie Pocketbooka widzę że obsługuje format mobi. Czy Pocketbook faktycznie obsługuję format mobi? Jeśli tak to czy jest to ten sam format co na Kindle? Bo widzę, że są różne formaty jak starszy MOBI7 i nowszy KF8.


@athame napisał Ci trochę o historii formatów, ja dorzucę o praktyce. Pocketbook czyta oba formaty (epub, mobi), Kindle zaś nie poradzi sobie z epub. W naszyn obszarze kulturowym epub jest bardziej popularny i jeśli chodzi o rozwiązania komercyjne nie sprawia problemów, MOBI też, ale MOBI pobrany nawet z księgarni na Kindla nie zapewnia dzielenia wyrazów wg polskich reguł i trzeba go konwertować do AZW3 jeśli się chce mieć podział. Nie jest to wielce problematyczne, ale każdą książkę na Kindla trzeba przekonwertować w Calibre. Z epub nie ma takich problemów. Opinie więc, które słyszałeś mogą nie mieć wiele wspólnego z powszechną praktyką. Nowsze od MOBI formaty Amazona, praktycznie w przyrodzie nie występują poza księgarnią w/w firmy i to w niewielkim procencie pozycji.


02 sty 2017 12:48:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
kriss.kg napisał(a):
…ale z książką w mobi, której mój PB nie mógł odczytać jeszcze się nie spotkałem…

Sprawdź pierwszą lepszą książkę w formacie MOBI 8: http://s000.tinyupload.com/?file_id=93279414295252599762 (Poe z Wolnych Lektur).


t3d: Zbędne złośliwości usunięte
działa toto na moim miniaku (nie sądzę by na tl3 zachowywał się inaczej)


02 sty 2017 17:13:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
... No i w ramach podsumowania: jeśli zdecydowałeś się na PB TL3, to skup się na formacie EPUB – zazwyczaj będzie działał zdecydowanie lepiej.


Też tak sadze aczkolwiek miałem już kilka książek, które na PB lepiej mi się czytało w mobi niż epub.
Oczywiście mówimy tu o pozycjach "chomikowych"" a nie wydawniczych.

Wszystkie moje książki kupuję w epub nawet jeśli przeznaczone są dla syna, który czyta na Kindlu.
Przeróbka z epub na mobi jest prosta by nie powiedzieć "prostacka" a w drugą stronę to już tak łatwo mi nie szło :oops:

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


02 sty 2017 17:17:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2016 18:00:06
Posty: 29
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
kriss.kg czyli pozycje "chomikowe" również czytałeś na PB? I jak komfort czytania? Niestety dużo starszych książek nie jest wydawanych jako ebooki, więc trzeba się posiłkować pdfami konwertowanymi do epub. Domyślam się że ebook zakupiony w sklepie jako epub będzie świetnie sformatowany na czytniku, ale taki konwertowany z pdfa będzie wyglądał o wiele gorzej.


02 sty 2017 22:33:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
dejmieno napisał(a):
kriss.kg czyli pozycje "chomikowe" również czytałeś na PB? I jak komfort czytania? Niestety dużo starszych książek nie jest wydawanych jako ebooki, więc trzeba się posiłkować pdfami konwertowanymi do epub. Domyślam się że ebook zakupiony w sklepie jako epub będzie świetnie sformatowany na czytniku, ale taki konwertowany z pdfa będzie wyglądał o wiele gorzej.


Nieczęsto korzystam ale zdarzało się z jakimiś pozycjami.

Powiem tak:
Na chomiku znajdziesz pozycje bardzo dobrze sformatowane jak i kompletne śmieci. Mówię tu o tych samych tytułach.
Generalnie mimo "reflow" w PB czytanie pdf jest mało komfortowe (za wyjątkiem specjalnie przygotowanych plików pdf na format A5).
Jeżeli już muszę to albo czytam w trybie "reflow" albo przekładam czytnik na bok i czytam w ten sposób.
Innym sposobem najbardziej preferowanym przeze mnie jest przerobienie pdf-a programem k2pdfopt.
Generalnie nie wszystkie pdf-y da się czytać w trybie "reflow" i nie mówie tu tylko o skanach ale również o plikach pdf tekstowych gdzie da się zaznaczyć tekst.
Niektóre takie pliki są kompletnie nieczytelne po użyciu tej funkcji.

Ja staram się nie nie używać tego formatu.

Mam trochę książek jeszcze ze "starych czasów przedczytnikowych" gdzie fascynaci skanowali książki (np. Scan-Dal) ale właściwie teraz do nich nie wracam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


Ostatnio edytowano 03 sty 2017 10:19:29 przez kriss.kg, łącznie edytowano 1 raz



03 sty 2017 10:07:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
Sprawdź pierwszą lepszą książkę w formacie MOBI 8: http://s000.tinyupload.com/?file_id=93279414295252599762 (Poe z Wolnych Lektur).


Sprawdziłem.

Na moim PB TL3 czyta się bez większych problemów, jedynie strona tytułowa jest wyświetlana bez polskich liter a w ich miejscu są znaki zapytania.
W treści książki jest już wyświetlanie prawidłowe.
Zaznaczam jednak, że ja na czytniku mam zainstalowany CoolReader i na nim czytam wszystkie pozycje. Wbudowanego FB nie mogłem przetestować bo wczoraj wieczorem nie miałem dostępu do komputera a oprogramowanie nie chciało mi później dać do wyboru w czym mam otworzyć ten plik. (pewnie muszę wyzerować plik handlers.cfg)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


03 sty 2017 10:17:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
kriss.kg napisał(a):
Sprawdziłem.
…jedynie strona tytułowa jest wyświetlana bez polskich liter a w ich miejscu są znaki zapytania…

Masz na myśli tę stronę:
Obrazek

Jeśli są tu błędy to potwierdza się moja teoria, że PocketBook (Cool Reader?) co prawda otworzy plik MOBI 8, ale sformatuje go jako MOBI 6*, czyli zgodnie z HTML 3.2. To i tak dużo lepiej niż nie otwieranie wcale.





* albo Cool Reader używa kodu z przeglądarki Calibre…


03 sty 2017 10:34:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Tak.
Miałem na myśli tę stronę.

U mnie na PB nawet nie wygląda podobnie :)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


03 sty 2017 10:44:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Jak wrócę do domu to się postaram :)

Edit:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ps. Na PB TL3 nie można otworzyć tego pliku w FB ani w Adobe (przynajmniej mnie się nie udało, tzn. nie wyświetlają się opcje wyboru programu do czytania mimo, że są odpowiednie wpisy w pliku extensions.cfg, dla epub się wyświetlają :?: ).
ps2. Nie działają odnośniki.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


03 sty 2017 21:28:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
U mnie zarówno na PB TL3 jak i na InkPadzie 2 wyświetlają się poprawnie polskie znaki jak i działają odsyłacze (na ten moment chyba nie mam Cool Readera, otworzyło się domyślnie w Adobe Readerze jak sądzę). Pobrałem mobi z Wolnych Lektur i skopiowałem go przez kabelek do pamięci czytników. Gdyby ktoś chciał zobaczyć to zrzuty ekranów będą przez chwilę tu (przepraszam za czcionkę, ale Roboto testowałem akurat):
- https://dl.dropboxusercontent.com/u/453 ... cr0011.jpg
- https://dl.dropboxusercontent.com/u/453 ... cr0012.jpg
- https://dl.dropboxusercontent.com/u/453 ... cr0014.jpg

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


04 sty 2017 0:41:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Tak czytam sobie tę dyskusję i niektóre stwierdzenia wywołują duży uśmiech :D
Tytuł tematu jest PW3 vs PB TL3 no ale przecież brak fizycznych przycisków w PW3 to nie minus , bo zawsze można kupić sporo droższy Voyage :lol: .
To, że kindle nie otwiera epub też żaden problem, ale to że PB otwiera większość istniejących książek na rynku w formacie mobi , mając tylko z niewielkim ułamkiem procenta problem to już duży minus i kindle wygrywa.
Miejmy jakiś umiar i choć krztynę obiektywizmu.
Bo jeśli ktoś mówi, że oba czytniki są dobre lub bardzo dobre to ok, ale gdy minusy jednych są przekuwane w ich zalety ( no bo lepiej żeby czytał dobrze jedyny słuszny format kf8 niż większość istniejących na rynku) to coś nie tak.
Doświadczeni użytkownicy wiedzą o co chodzi, zresztą mają swoje preferencje, ale dla kogoś kto pierwszy raz się spotyka z e-inkiem lub szuka dopiero to takie wpisy tylko zakłamują rzeczywistość.
Bo najważniejsza różnica między tymi czytnikami to filozofia działania i obsługi.


04 sty 2017 8:57:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
Z grubsza zgadza się, ale są pewne elementy, które każdy uzna za plus i inne, które każdy uzna za minus.

Tu w pełni zgoda.
athame napisał(a):
Przykładowo chyba każdy chce by czytnik działał szybciej, a nie wolniej.

Dla równowago dodam, że z kolei każdy woli by czytnik czytał więcej formatów niż mniej oraz wielu woli by miał bardzie elastyczne oprogramowanie - tu wygrywa PB.
athame napisał(a):
Dla wielu wizualne formatowanie e-booka jest na tyle istotne, że przesądza to o wyborze czytnika – właśnie dlatego Kindle, który jest najbardziej przewidywalny, ma ciągle pierwszeństwo wśród czytników.

Może ma pierwszeństwo na świecie z racji wielkich pieniędzy włożonych w marketing i koncernu stojącego za nim ( notabene Amazon ma wytoczony kolejny proces sądowy o naruszenie praw autorskich w stosunku do zespołu Run-DMC) ale wracając do sprawy wizualnej to też nie tak całkiem do końca - bo czy na fabrycznym czytniku bez żadnych cudów, dogrywania itd. da się ustawić małe czy minimalne marginesy? Przykładowo dla mnie to bardzo ważne również wizualnie.

A jeszcze mamy na plus PB te fizyczne przyciski ( w porównaniu do Voyage - wtedy wygrywa cenowo - nie ta półka) plus slot na micro sd plus "normalne" katalogowanie książek.

Biorąc to pod uwagę ( i dla równowagi) dla mnie zdecydowanie wygrywa PB. :)


04 sty 2017 10:02:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
tps4 napisał(a):
Dla równowago dodam, że z kolei każdy woli by czytnik czytał więcej formatów niż mniej oraz wielu woli by miał bardzie elastyczne oprogramowanie - tu wygrywa PB.

... ale wracając do sprawy wizualnej to też nie tak całkiem do końca - bo czy na fabrycznym czytniku bez żadnych cudów, dogrywania itd. da się ustawić małe czy minimalne marginesy? Przykładowo dla mnie to bardzo ważne również wizualnie.

A jeszcze mamy na plus PB te fizyczne przyciski ( w porównaniu do Voyage - wtedy wygrywa cenowo - nie ta półka) plus slot na micro sd plus "normalne" katalogowanie książek.

Biorąc to pod uwagę ( i dla równowagi) dla mnie zdecydowanie wygrywa PB. :)


No to są powody, dla których wybrałem PB TL3 a nie Kindle PW3.

Dodatkowo dodam, że brałem pod uwagę:
- obsługę dropbox,
- bezproblemową obsługę okładek dla książek kupionych w księgarni (innej niż Amazon),
- tryb "reflow" dla formatu pdf, (ale z patrząc na to z perspektywy czasu to przy następnym wyborze będzie to dla mnie mało istotne).

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


04 sty 2017 11:05:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
Powtórzę tu raz jeszcze – wolę czytnik, który czyta jeden format a dobrze, niż taki co czyta 15 formatów i wszystkie słabo…


eee... athame... eeee....tutaj to chyba mocno pojechałeś :mrgreen:

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


04 sty 2017 14:09:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
I tu dopiero dochodzimy do sedna i takiej informacji dla początkujących:
Kindle być może jest nawet lepszy ( w pewnych aspektach na pewno) od PB ale dopiero po modyfikacji, dopieszczeniu itd. - ma sporo niewykorzystanego potencjału, choć i tak nie będzie nigdy tak uniwersalny, natomiast prosto po wyjęciu z pudełka - "out of the box" w/g powyższego PB powinien być lepszy, choć i jego lepiej by było nieco usprawnić choćby o Coolreadera co jest proste i nie wymaga żadnych umiejętności w przeciwieństwie do kindle.
To oznacza, że dla pewnej grupy której wystarcza podstawowa funkcjonalność kindla plus jego wielka stabilność to jest bardzo dobry czytnik i wybierze go na podstawowy, inni będą woleć PB, dla tych co rozważają Legimi to w zasadzie już w ogóle nie ma takiego dylematu.
I bardzo dobrze, że jest wybór. :)


04 sty 2017 15:07:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron