Teraz jest 29 mar 2024 9:13:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Onyx T68
Miłosz ArtaTech napisał(a):
Rozumiem, że do wszystkich urządzeń mobilnych są teraz dodawane ładowarki, ale sęk w tym, że mają one różnie parametry.
Do większości smartfonów dołączane są ładowarki 750-850 mA. Czytnik powinien być ładowany ładowarką 5V 1A, stąd pytanie serwisu, gdyż czytnik może być po prostu niedoładowany.

To może do Lynxa warto dołączyć ładowarkę i nie zadawać idiotycznych pytań w serwisie? Ale spychologia stosowana działa lepiej. Cóż, ArtaTech to najgorsze, co się Onyxowi w Polsce zdarzyło i każdym swoim postem na tym forum tylko tego dowodzicie. Gdyby nie to, że żaden inny czytnik nawet nie zbliża się do spełnienia moich potrzeb, nigdy nie korzystałabym z tak fatalnej firmy. A tak mam do wyboru kupować u was i martwić się, czy jeśli w czytniku coś się zepsuje, zrzucicie na mnie całą winę i odmówicie należnej naprawy albo płacić grube pieniądze za sprowadzenie go z Niemiec od Booxtora, który nie jest idealny, ale na MR chociaż stara się pomagać, a nie tylko zrzucać winę na innych. W tej sytuacji tylko się cieszę, że póki co mój Lynx nie sprawia mi żadnych problemów.


29 cze 2015 10:33:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Onyx T68
Miłosz ArtaTech napisał(a):
Rozumiem, że do wszystkich urządzeń mobilnych są teraz dodawane ładowarki, ale sęk w tym, że mają one różnie parametry.
Do większości smartfonów dołączane są ładowarki 750-850 mA. Czytnik powinien być ładowany ładowarką 5V 1A, stąd pytanie serwisu, gdyż czytnik może być po prostu niedoładowany.

Pomijam fakt, że kupując sprzęt jednak z wyższej półki liczyłem, że ładowarka będzie w zestawie (a nie było), to jaka zmiana w uwagach, niedawno wmawiano, że winno ładować się ze złącza USB z komputera (a tam zazwyczaj jest 500mA).

_________________
Conieco o programownaiu


29 cze 2015 11:50:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: Onyx T68
Miłosz ArtaTech napisał(a):
Rozumiem, że do wszystkich urządzeń mobilnych są teraz dodawane ładowarki, ale sęk w tym, że mają one różnie parametry.
Do większości smartfonów dołączane są ładowarki 750-850 mA. Czytnik powinien być ładowany ładowarką 5V 1A, stąd pytanie serwisu, gdyż czytnik może być po prostu niedoładowany.


Miłosz



Przecież jedyną różnicą w ładowaniu ładowarką 0.8 A a ładowarką 1.0 A będzie tylko czas ładowania do pełna ! Nie ma czegoś takiego jak niedoładowanie. Ładowarką z mniejszym prądem ładowania ten czas będzie po prostu trochę dłuższy. Przecież urządzenia można spokojnie ładować nawet z portu USB, gdzie jest "tylko" 0.5 ampera. Pomijam ekstremalne próby ładowania ładowarkami o prądzie rzędu 0.2 A czy 0.3 A. Znowu próbujecie robić ludziom wodę z mózgu, tak jak to robicie od początku w tym wątku. Tak czytając Wasze, czyli Artatechowe odpowiedzi, porady i sugestie można dojść do wniosku, że sprzedajecie jakieś wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju czytniki. Bo weźmy sobie dowolny czytnik konkurencji, pobawmy się nim i co zauważymy ? Ano będziemy bardzo zdziwieni, ponieważ ten jakże "kiepski" czytnik potrafi się naładować dowolną ładowarką, nie zawiesić się, nie mieć zażółceń ekranu i działać pod kontrolą pewnego i stabilnego oprogramowania. A to bubel i wybrakowane ustrojstwo... Nie to co Wy sprzedajecie.... Tak jak napisała przedmówczyni, Artatech zrobił i robi antyreklamę firmie Onyx, a sprawę ładowarek można było pominąć dodając jedyną właściwą do zestawu z czytnikiem. Lecz pewnie z pełna świadomością tego nie uczyniono, bo po pierwsze koszty, a po drugie kłopotów z kiepskimi bateriami, tudzież elektroniką, nie można by było zrzucić na klienta końcowego wmawiając mu, że jest laikiem w tej kwestii i nic nie potrafi...


29 cze 2015 21:55:46
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Onyx T68
@Lucjanos
Ależ właśnie chodzi o to, że w momencie ładowania przez cztery godziny, ładowarką o słabszym prądzie ładowania bateria może się nie naładować całkowicie, a co za tym idzie, żywotność baterii będzie mniejsza.

Uwierz mi, że ekstremalnych prób ładowania czytników ładowarkami od empetrójek, jak i ładowarkami od tabletów o dużo większym pradzie ładowania jest sporo i pytanie o ładowanie jest w zwiążku z tym standardową procedurą. Nikt nie robi nikomu wody z mózgu, tylko staramy się rozwiązać problem zdalnie, bez zabierania czytnika na serwis.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


30 cze 2015 10:06:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2014 14:54:29
Posty: 79
eCzytnik: Tolino Shine
Post Re: Onyx T68
Widać, że dalej nie dociera do serwisowych majstrów prosta prawda. Prąd ładowania ma drugorzędne znaczenie. Jeśli będzie za mały, to ewentualnie, może nie wzbudzić rozładowanego akumulatora. W ogóle nazywanie akumulatora baterią powinno dyskwalifikować umiejętności techniczne serwisanta. Najważniejszą cechą dobrej ładowarki to stabilność napięcia (musi się trzymać w ustalonych normach +/- 5%). Tego już panowie super fachowcy nie mówią. Powiadają tylko, żeby podłączyć amperowy zasilacz albo podłączyć czytnik do komputera, gdzie jest maksymalny prąd 0,5A (to oczywiście teoria, bo liczyć realnie można na 0,3-0,35A; zapominają, że porty USB w komputerach/laptopach mają służyć głównie przesyłowi danych a nie ładowaniu urządzeń). Za to nie możną podłączyć ładowarki 0,85A, bo coś może się popsuć. Śmiech na sali po prostu. Nawet podłączając ładowarkę USB (jeśli się znajdzie) 100A, to wasze urządzenie ma się naładować i tyle. Weźmie sobie 1A, a reszta będzie leżeć odłogiem. Jeżeli jest inaczej, to trzeba zmienić dostawcę nośników energii albo porządnie zaprojektować układ. Jest jeszcze trzecia opcja - dać możliwość wymiany akumulatora na nowy bez rozkręcania czytnika na części pierwsze (jak w telefonach komórkowych).


30 cze 2015 11:42:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2014 11:48:40
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
Tak się składa że mam akurat ładowarkę 1A. Zazwyczaj ładowałem przy otwartej okładce czytnika więc problem z niechcącym uruchomieniem oświetlenia mnie nie dotyczy. Tym bardziej że nabrałem zwyczaju aby podłączać czytnik na noc do ładwarki i sprawdzać stan naładowania akumulatora po zakończeniu procesu.
Kłopoty z baterią to jedno, problem z nieprecyzyjnym dotykiem to druga przypadłość mojego Lynxa. Nie wiem co zadecydowało ale czytnik dzisiaj odjechał do serwisu.
A tak poza tym przychylam się do zdania mkspoker3, jeśli ładowarka będzie miała na wyjściu prąd 0,75A, to czas ładowania się wydłuży. A skoro ArtaTech uważa że czytnik powinien być ładowany tylko i wyłącznie ładowarką o prądzie 1A , to powinien takową dołączyć do zestawu.


30 cze 2015 20:33:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Onyx T68
Zresztą jeśli urządzenie ma wymagania by usb dostarczało 1A@5V to nie powinno się posługiwać w żadnym przypadku znakiem towarowym konsorcjum USB.

Standard usb 1 i 2 przewiduje max 500mA dopiero usb3 daje możliwość max 900mA.

Więc pytania czy ładowarka ma 1A czy też 0.7 czy też 0.5 są od czapki, standard przewiduje max 0.5A! (jeśli jednak chcecie by ładowano niestandardową ładowarką, to taka powinna być dostarczona do czytnika! - skoro nie ma, to pisanie, że ma mieć 1A i inaczej to nawet nie będziemy sprawdzać w serwisie co jest uszkodzone, to po prostu kpiny z użytkownika).

A swoją drogą to ten 0.5A wystarcza by w 4h spokojnie naładować aku 1.5Ah jak i ciut większe (t68 ma ponoć 1.7Ah - czyli powinno dawać radę)


Zresztą drodzy panowie z artatech plączecie się w zeznaniach raz 2A to za dużo drugi raz 1A to to co powinno być, trzecim razem ładuj z PC (gdzie dostaje się zwykle 0.5A) a by po chwili pisać że 0.7A to za mało*. Zdecydujcie się w końcu!

* bo cytuje "nie naładuję się w 4h" - no to trudno, zrobi to 5h czy tam w 6.


01 lip 2015 13:02:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: Onyx T68
Kiedy będzie wydana jakaś aktualizacja usuwająca te odświeżanie metadanych przy włączaniu T68 Lynx, samoistne uruchamianie ponowne czytnika podczas czytania książki i poprawa trzymania baterii?

W poprzedniej aktualizacji te problemy nie występowały.


12 lip 2015 19:52:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 23:50:36
Posty: 19
eCzytnik: boox lynx
Post Re: Onyx T68
Dajcie sobie spokój z naszym rodzimym dystrybutorem. Zlali już dawno temat t68 i jedyną ich radą jest kupić następny reader, który oczywiście też będą "suportowali" ze 3-4 miesiące, wydając na końcu aktualizację, która i tak wszystko popsuje - to są typowe janusze biznesu, którzy albo nie chcą się zbytnio przejmować swoimi produktami albo po prostu nie mają odpowiednich programistów, żeby się bawić w dopieszczanie.

Na szczęście są inne możliwości. Ja osobiście zamieniłem tego naszego śmiecia, wiecznie się indeksującego i co jakiś czas resetującego, na wersję 1.7.2 z http://ereader-store.de/en/content/8-downloads - jak na razie jestem bardzo zadowolony. Sposób na wgranie takiego romu był już omawiany na tym forum (podczas instalacji w trybie awaryjnym czytnika wersji 1.6.0). Ale jak bardzo będzie zainteresowanie, to jak wrócę z wakacji to mogę wystrugać jakiś mini poradnik :)


12 lip 2015 21:20:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: Onyx T68
To niech "janusze" poprawią, co spaprali przy okazji wydania "poprawki".

Albo niech powiedzą jak przywrócić poprzednią, normalnie działającą wersję oprogramowania.


12 lip 2015 21:47:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx T68
Jest dokładnie jak pisze @Ciesiel dodam że 1.7.2 od booxtora to wersja rc bodajze stwierdzono tam problem z blutooth. Dodatkowo można jeszcze zrootować i zmienić model tak żeby legimi działało.


13 lip 2015 7:26:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2014 12:22:10
Posty: 46
eCzytnik: onyx t68 Lynx, inkBOOK
Post Re: Onyx T68
SanDiego - powrót do wersji FW z 08-01-15 (bez indeksowania) odbywa się bezproblemowo, tak jak oficjalna aktualizacja. Wystawiałem tą wersję FW, jeśli ktoś jeszcze potrzebuje, to proszę o info - wystawię ponownie.

Może trochę więcej informacji o FW 1.7.2 jak dotyk, ogólne zalety wady itp. Nie wiem czy warto zmieniać mam wersję bez indeksowania i jakoś działa. Na onyxiternational ostatnia wersja to 1.7.0 ?


13 lip 2015 14:15:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: Onyx T68
To Fajnie, a w jaki sposób można wykonać zmianę oproigramowania?


13 lip 2015 15:00:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2014 12:22:10
Posty: 46
eCzytnik: onyx t68 Lynx, inkBOOK
Post Re: Onyx T68
Wgrać do katalogu głównego odpowiedni plik update.zip
ustawienia->o nas->system aktualizacji->sprawdź aktualizacje w pamięci urządzenia


13 lip 2015 15:59:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2014 11:48:40
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
Witam ponownie,
Ciąg dalszy przygody z serwisem... Czytnik wrócił z serwisu w piątek Dla przypomnienia dodam że zgłaszałem problem z szybko rozładowującą się baterią. Recz opisałem kilka postów wyżej. W trakcie korespondencji mailowej opisałem też problem z nieprecyzyjnym dotykiem. Osoba przyjmująca zgłoszenie poprosiła abym nagrał filmik, dwa filmiki zostały nagrane, link do obejrzenia filmików został wysłany do Artatechu.
Czytnik został zabrany do serwisu przez kuriera. A po kilkunastu dniach przysłano go z powrotem. Bardzo ciekawe są uwagi serwisu, zamieszczam link do skanu protokółu naprawy:

https://onedrive.live.com/redir?resid=1 ... lder%2cjpg

Ciekawe w kontekście tego, co zostało napisane na forum wcześniej na temat ładowania akumulatora czytnika. Czy to przez użytkowników , czy też przez p. Miłosza z Artatechu a także w instrukcji Lynxa.

Ale to nie koniec.W uwagach serwisu niema ani słowa o drugim problemie który zgłaszałem, czyli o nieprecyzyjnym ekranie dotykowym. No to wysłałem następnego maila z pytaniem jak serwis odniósł się do problemu z dotykiem. Odpowiedzi nie dostałem, w zamian "panienka" z sewisu? kazała zainstalować aplikację "screen touch test" i nagrać z tego filmik. Następny filmik, jakby dwa poprzednie nie wystarczyły. Trochę się :[ zirytowałem i odmówiłem bo ile można....Podejrzewam że serwis tego nawet nie sprawdził, nie chce pisać że olali sprawę ale... tak to wygląda.
Dostałem propozycję odesłania znowu czytnika do serwisu a odpowiedzi na moje pytanie nadal nie ma. Poczekam, jeśli ją w ogóle dostanę i zastanawiam się nad odesłaniem bo przecież zostałem pouczony w treści ekspertyzy serwisu że następne nieuzasadnione zgłoszenie będzie skutkowało obciążeniem mnie kosztami kuriera i dokonanej ekspertyzy !!!


13 lip 2015 16:45:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron