Teraz jest 30 kwi 2024 13:06:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2015 17:24:32
Posty: 2
eCzytnik: Onyx T68
Post Re: Onyx T68
Witam, jestem posiadaczem Lynxa od kilku dni, przeglądałem wcześniej forum i wiedziałem, że nie jest to sprzęt pozbawiony wad, ale ogólnei jestem jak narazie zadowolony. Mam jednak kilka problemów:
1. Czytnik nie zapisuje automatycznie numerów stron aktualnej książki. Zapisze tylko wtedy, kiedy wyjdę z ksiązki do głównego menu i go wyłącze. W innym razie zapisuje tylko w sobie wiadomym momencie, jeśli czytnik jest uśpiony a potem automatycznie się sam wyłączy to nie zapisuje ostatniej strony tylko tą, ktrórą zapisałem sam (jeśli wyszedłem do menu). Sprawdzone na pdf, epub. Jest na to jakaś rada?
2. Słownik - myślałem, że wystarczy zaznaczenie słowa i od razu wyświetli mi się tłumaczenie, niestety, po zaznaczeniu jest pusta ramka i dopiero kliknięcie na "słownik" powoduje przeniesienie do QuickDic. Po powrocie do książki zaznaczone słowo jest cały czas podświetlone, po zmianie strony w tym miejscu cały czas ekran jest czarny. muszę jeszcze raz zaznaczyć to słowo na danej stronie i po wyświetleniu ramki dać wstecz i wtedy jest ok.
3. Nie działa statystyka przeczytanych książek - wszystkie pokazuje 0 sekund i szacowany czas 0s (chociaż pokazuje ilość przeczytanych stron). Wszystkie książki mam w pamięci wewnętrznej, może brak karty SD jest problemem?
4. Nie działa Midiapolis Drive - komunikat - "Niestety aplikacja Dysk została zatrzymana" i nic się nie pokazuje w Midiapolis News pomimo skonfigurowania na stronie internetowej.
Macie może podobne problemy a jeszcze lepiej rozwiązania?
Mam wersję oprogramowania 2015-01-10-19-50...
Pozdrawiam.


01 kwi 2015 17:48:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Onyx T68
vorondil napisał(a):
1. Czytnik nie zapisuje automatycznie numerów stron aktualnej książki. Zapisze tylko wtedy, kiedy wyjdę z ksiązki do głównego menu i go wyłącze. W innym razie zapisuje tylko w sobie wiadomym momencie, jeśli czytnik jest uśpiony a potem automatycznie się sam wyłączy to nie zapisuje ostatniej strony tylko tą, ktrórą zapisałem sam (jeśli wyszedłem do menu). Sprawdzone na pdf, epub. Jest na to jakaś rada?

Przez "zapisanie numerów stron" masz na myśli "zapamiętanie miejsca w książce"? Jeśli tak, to powiem: zapamiętuje zawsze, kiedy używam, ale nigdy jeszcze nie doprowadziłam go do wyłączenia (zamiast uśpienia), więc nie umiem zreplikować problemu.

Na resztę nie odpowiem, bo dotyczą funkcji, których nigdy nie używałam.


01 kwi 2015 17:52:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx T68
worondil a jakiego programu używasz i skad otwierasz dany plik. Co do mirapolis nie napotkalem takiego problemu.


01 kwi 2015 18:39:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2014 23:58:20
Posty: 44
Post Re: Onyx T68
@Vorondil

1. Jeśli dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi, to u mnie nie występuje taki problem. Po uśpieniu wraca do ostatniego czytanego miejsca w książce. Oczywiście jeśli używasz programów alternatywnych to one nie są kompatybilne ze starterem, więc nie wyświetlą Ci się postępy w książce.
2. Aireader posiada opcję słownika tuż po zaznaczeniu. Też walczyłem z opisaną przez Ciebie przypadłością Onyx Neo Readera i rozwiązaniem okazała się zmiana na inny program do czytania.
3. Chodzi Ci o statystykę na ekranie głównym(starterze) ? Tak jak napisałem powyżej - alternatywne programy nie są z nią kompatybilne i się nie aktualizuje.
4. Nie używam.


02 kwi 2015 8:50:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2015 17:24:32
Posty: 2
eCzytnik: Onyx T68
Post Re: Onyx T68
Pozmieniałem programy do czytania (zamiast neo readera zwykły onyx reader do pdf i zamiast OReader FBReader do epub) i chyba teraz jest dobrze jeśli chodzi o to zapamiętywanie stron, zmieniłem mu też ustawienie, na "nie wyłączaj nigdy" i zobaczymy. Jak na razie wygląda lepiej, nie rozumiem tylko po co wrzucać nowe programy do czytania (jak Onyx Neo Reader), które nie są kompatybilne z całym systemem i wysypują podstawowe funkcje? Ale to pytanie do panów z Artatech.
Niestety, w onyx readerze i w FBReaderze słowniki dalej nie działają, czyli zostaje wchodzenie do Quickdic za każdym razem.
No i oczywiście Midiapolis Drive i news cały czas się wysypują.
Macie jakieś sprawdzone czytniki RSS na rysiu? Jakie w ogóle programy udało wam się na nim odpalić? Próbowałem Sunrise Calendar ale nie wyszukuje go w Google Play więc chyba nie jest kompatybilny.


02 kwi 2015 11:26:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2014 23:58:20
Posty: 44
Post Re: Onyx T68
Ja używam na telefonie gReader Pro. Z przyzwyczajenia zainstalowałem na lynxie. Działał całkiem spoko, ale potem zarzuciłem używanie czytnika o czegokolwiek innego niż czytanie ze względu na jego nieergonomicznośc.


02 kwi 2015 14:16:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Onyx T68
vorondil napisał(a):
Jakie w ogóle programy udało wam się na nim odpalić?

Mój zestaw (nie rootowałam, więc wszystko jest normalnie dostępne i każdy powinien być to w stanie samodzielnie zainstalować):
ES File Explorer + Lightning Launcher (próbowałam też Nova Launcher i również nie jest zły, ale animowane przejścia wyglądają słabo na e-papierze, więc Lightning wygrał) -> i już pełna wygodna, tabletowa obsługa, a nie stockowe Onyxowe okrojone coś
Na pulpicie 3 widgety: Screen Rotation control, Bluetooth toggle i Wifi toggle -> do szybkiego zarządzania tym, co ważne
External keyboard helper i Polish Programmer Keyboard V2 -> i już klawiatura na bluetooth działa i można pisać po polsku
Tyle jeśli chodzi o udogodnienia.

Z programów-programów (czy też programów więcej niż użytkowych):
Lightning browser -> porządna, prosta, ale świetnie sobie radząca przeglądarka, bez problemu ogarnia nawet typowe desktopowe wersje stron
WPS Office -> żeby wygodnie żyć z typowymi biurowymi plikami
TeX Writer -> bo właściwie dla LaTeX-a nabyłam to urządzenie
Challenger Comics Viewer -> bo to chyba najlepszy program do komiksów cbr/cbz

Do czytania używam stockowych aplikacji. NIe mam szczególnych preferencji. Za to odradzam instalowanie Moon+ Reader, którym zachwycają się ludzie na forum MR. Może czegoś nie dopatrzyłam w ustawieniach, ale ciągle trafiałam na wygląd "szarość na szarości, niczego nie przeczytasz", przez co użyteczność aplikacji była bliska zera.


02 kwi 2015 21:22:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx T68
@Tzigi - w opcjach moonreadera wystarczy wybrać motyw "outdoor"


03 kwi 2015 14:26:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Onyx T68
@Tzigi: udało Ci się przełączyć widok w ES Explorerze na inny niż ikony (domyślny). U mine zawsze się wywala...

Poza tym też polecam Moon+ Readera. W ostatniej wersji wyraźnie poprawiono odświeżenie, jest praktycznie tak dobrze jak w Alreaderze a nie ma wielu wad tego ostatniego. Przełącz motyw tak jak napisał johh i spróbuj ponownie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


04 kwi 2015 20:37:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2014 12:22:10
Posty: 46
eCzytnik: onyx t68 Lynx, inkBOOK
Post Re: Onyx T68
O ile używam MoonR na tablecie telefonie, to na onyx'sie jest niewygodny. Poza tym czasami zalicza dziwne zwiechy, a i klawisze sprzętowe nie do końca działają poprawnie. Jeszcze na dodatek ta "wyjątkowa precyzja" dotyku doprowadza mnie do szału.
@johh: Może podzielisz się wrażeniami z użytkowania firmware 1.7 z onyx-international.


05 kwi 2015 10:59:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2014 23:58:20
Posty: 44
Post Re: Onyx T68
Orion Viewer do PDF. Można w nim precyzyjnie określić na przykład wartości procentowe jakie ma odciąć ze strony, nie trzeba w nim używać na potęgę upośledzonego dotyku lynxa.


06 kwi 2015 8:44:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx T68
@tompor miałem ostatnio mało czasu tak że wrażenie nie będzie w pełni miarodajne ale:
1. Kundelek wreszcie dla mnie dziala tak jak powinien
2. A2 wyglada ze faktycznie polepszyli tak ze od biedy da sie to uzywac
3 oprogramowanie w miare szybko chodzi
4. Z bledow to czesciej pojawia się bialy ekran przy okienkach dlg dla aplikacji
5. Wrazenie niedokladnosci dotyku pozostalo .

Ogolnie warto instalowac pamiętając o tym że po instalacji nalezy wykonac reset do ustawień fabrycznych. A dla legimi root i property editor.


09 kwi 2015 19:16:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Onyx T68
Taka mała recenzja Onyksa (jeśli ktos jest zainteresowany).

_________________
Conieco o programownaiu


25 kwi 2015 19:35:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 gru 2013 11:51:33
Posty: 6
eCzytnik: oyo, i62HD, T68
Post Re: Onyx T68
Do tej pory korzystałem z i62HD i byłem bardzo zadowolony. Chciałem więcej... i kupiłem T68. Fakt - z plusów to android i oprogramowanie zewnętrzne, większy ekran i... etui. Poczekam na uaktualnienie i do tego czasu cicho sza.
Wykorzystuję Ryśka gównie do czytania nocą, a więc z wykorzystaniem podświetlania matrycy. Niestety - daje po oczach i to na najniższym poziomie. Nie da się już (jak na i62HD) czytać wiele godzin. Poniżej proponuję rozwiązanie, które trochę to poprawi przy korzystaniu z programu AlReader.
1. W ustawieniach w zakładce "Podstawowe" wyłączamy "Przystosowanie do ekranu e-ink" (ma być pusta kratka);
2. W zakładce "Kolory" wybieramy "Tło" i przesuwkamy ustawiamy lekką szarość (ja mam pierwszy ustawiony w polowie, dwa dolne w skrajne prawe położenie).
3. Wychodzimy z ustawień.
Zmiany jak w 1. można wtedy wykorzystywać jak przełącznik noc/dzień.
Dla kompletu:
wykorzystuję czcionkę - Georgia Eink 20;
rozmiar (bezwzględny) - 39;
inerlinia - normalnie;
pełne odświeżenie ekranu e-ink - zawsze;
typ pliku - mobi.
Może ktoś ma jeszcze inne pomysły?


28 kwi 2015 13:49:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx T68
W nowszych wersjach fw (nie mowie tutaj o artatech) jest jeszcze możliwość ustawienia kontrastu.


28 kwi 2015 14:52:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron